Všelijaký vychytávky...

Zkušenosti, rady, dotazy na ostatní outdoor vybavení

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Všelijaký vychytávky...

Příspěvekod booze » úte bře 28, 2023 6:21

mike píše:Kazdopadne mne zaujala ta 3D tiskarna, mas ji doma?

Nemam :mrgreen:
Predevsim krabicky, tlacitka, krabicky, drzaky na krabicky,plastove nahradni dily. Jinak lidi, co to maji doma tak tisknou blbosti na prach. Podivej se do toho odkazu nahore, jsou tam silene propracovane veci.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Všelijaký vychytávky...

Příspěvekod booze » úte bře 28, 2023 6:27

Test probehl velice ostre.
Prvni dva kusy z odkazu maji maly prumer a i kdyz jsem dal dve tesneni na sebe tak to v PETce nedrzi. Takze je to vytiskle o 14% vetsi a velka parada. Tesni to skvele proud vody je rovny a dostatecne ostry. Funguje to presne jak jsem chtel. Na oplach staci 300ml vody a budu muset natrenovat polohu, abych zbytecne nemel velkou spotrebu vody. Takova blbost a mam z toho velkou radost.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Všelijaký vychytávky...

Příspěvekod booze » úte bře 28, 2023 6:34

lojzmen píše:Vlhčené ubrousky jsou prý (nepoužívám) neekologické, prý se ve skutečnosti v přírodě nerozpadají i přes tvrzení na obalu.
Jak to je?

Dekuji za tvuj prispevek ohledne vyrobku z PETky. Dobra prace a tva prdel ti je za to vdecna. :mrgreen:
Musim vychytat ten spravny rozkrok a podrep. Spravna pozice dela myslim 50% uspechu dobre vykonane prace. Zatim jsem zkousel hluboky a fungovalo to. +-

Vlhcene ubrousky, ktere jsou z celuozy se rozlozi, ale musis je zakopat do pudy ktera neni piscita. Zalezi tedy na pude a kvalite materialu, ktery do ni ulozis. :wink:
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Všelijaký vychytávky...

Příspěvekod mike » úte bře 28, 2023 14:59

lojzmen píše:Vlhčené ubrousky jsou prý (nepoužívám) neekologické, prý se ve skutečnosti v přírodě nerozpadají i přes tvrzení na obalu.
Jak to je?

Rozhodl jsem se verit tvrzeni na obalu a nechci slyset nic jineho [-(

booze píše:Podivej se do toho odkazu nahore, jsou tam silene propracovane veci.

Tam jsem prave koukal. Same blbosti :) Proto se ptam na prakticke veci.

Jake jsou asi naklady na tisk jednoho tveho bazmeku? Prime, material, proud atd. bez amortizace tiskarny.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Všelijaký vychytávky...

Příspěvekod apuka » úte bře 28, 2023 15:23

mike píše:3D tiskarna...Mne se totiz libi myslenka, ale furt nevim, k cemu je to realne dobre :) Myslim opravdu z praktickeho hlediska, ne jen na hrani.
Napr. pro zdravotnictvi se uz nekdy nekde pouzivaji i na "personalizovany tisk" umelych kloubu nebo jinych "nahrad casti tela", neco se uz pouziva i v Automotive na tisk soucastek. V nasi spolecnosti se napriklad pouzivaji pro rychle udelani prototypu soucasti turbin (i opravdu velikych do elektrarni a pod.). Je to casove, financne i jinak vyyyrazne jednodussi nez se hrat se soustruhem a jinymi zarizenimi. Takto staci "vytisknout" nekolik prototypu, vyzkouset u nich ruzne "inovace" a u "viteze" hledat zpusob, jak naprogramovat ty soustruhy a automaty, aby dokazaly udelat to same :-). (3D tisk vytiskne cokoliv, i to, co je uprostred prakticky uzavreneho prostoru, ale zkus to udelat na soustruhu - neboli jak dostat jezka do klece, ale takoveho, ktery se z nijak neda dostat ven.)

Mas to trochu podobne jako s 3D skenerem. Mame ve fabrice jeden docela velky, hlavni pouziti je, ze kdyz se udela nejaka vrtule turbiny nebo jina cast, klidne je to velke nejakych 8x10m, tak ten skener to za nejakou dobu naskenuje, data zanese do pocitace - a tam uz specializovane simulacni programy dokazou najit pripadne problematicke odchylky v radu desetin i stotin milimetru i nasimulovat, co to udela v provozu. Tj. naleznes problematicke mista uz hned po vyrobe (ta je stale zavisla na rucni praci), takove, ktere nemas sanci najit nejakym pravitkem nebo laserem. Zkus neco takoveho miniaturnho zjistit rucne na "ohnutem kusu plechu", ktery ma oheb na ohebu ryznymi protinajicimi se smery a pritom to musi byt presne podle nejake zadane schemy (resp. matematicke funkce). Nemas sanci.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34
User is Online!

Re: Všelijaký vychytávky...

Příspěvekod mike » úte bře 28, 2023 15:25

Myslel jsem domaci, ne prumyslove pouziti. Tam je to celkem jasne, prototypy, jak pises. Ale jde mi o to, na co to mit doma.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Všelijaký vychytávky...

Příspěvekod pavproch » úte bře 28, 2023 15:31

apuka píše:Napr. pro zdravotnictvi se uz nekdy nekde pouzivaji i na "personalizovany tisk" umelych kloubu

Já mám v kyčli (ty jo, v létě to už bude 20 let) dva kusy nerezi, poctivé přesně opracované odlitky - teda asi, nikdy sem jejich technologii jejich výroby neštudoval, rozhodně ale vyráběné "klasicky" takže snad můžu mít názor: Kloub z 3D stiskárny bych NEchtěl ani omylem.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28276
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Všelijaký vychytávky...

Příspěvekod booze » úte bře 28, 2023 15:49

mike píše:Jake jsou asi naklady na tisk jednoho tveho bazmeku?

Asi 3kc az 5kc max 10kc. *
Nahradni dily do aut a pak technicke veci plus tuna tech blbosti. Hodne vevi v knihovnach neni, aby si tiskari hlidali sve know hawk. Nejvic ocenuji krabicky na elektroniku. Nic nemusis vyrabet rezat a mrte straveneho casu nicim. Zaroven si vytisknes tlacitka, pouzdro na baterie a i sroubky na spojeni. Kabelove uchytky a podobne vychytavky.
Dobra vec, ale pak, jak pro to nemas smysluplnou praci, tak tisknes blbosti, coz me vadi, protoze produkujes plastovy odpad.

Scaner, ktery popisuje apuka je boozi. Vytahnes poskozenou vec naskenujes vytisknes a namontujes. Neresis nejake formy odlitky a zase odlitky a formy... prace co trvala tyden, mas za den i s montazi.

Kup si 3D tiskarnu, vytiskni si 3D tiskarnu, prodej 3D tiskarnu.

apuka píše:elektrarni

:smt023 krasne slovo
https://youtu.be/jPQKT46p5XA
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Všelijaký vychytávky...

Příspěvekod booze » čtv kvě 18, 2023 16:40

Teď jsem vyzkoušel TravelSafe s alkoholem a pocitově, jako když ti mezi pulkama vyhori cigareta. Nemá někdo toto https://travelight.cz/produkt/kula-clot ... i-hygienu/
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Všelijaký vychytávky...

Příspěvekod mike » čtv kvě 18, 2023 16:44

:lol: pan je fajnsmekr ;-)

(tomu rikam hodnotny obsah ;-))
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Všelijaký vychytávky...

Příspěvekod booze » čtv kvě 18, 2023 16:46

Pokud by chtěl někdo tisknout nějaké outdoor věci, tak se dá najít v KNIhovnach na netu tady.
http://Thingiverse.com
http://printables.com
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Všelijaký vychytávky...

Příspěvekod lojzmen » pát kvě 19, 2023 20:00

pavproch píše:... Kloub z 3D stiskárny bych NEchtěl ani omylem. ...


PP, jako vždy.
Reoperace jsou obtížné, a indivindi kloub k nasazení na to, co zbyde z kosti, je výhra.
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1098
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Všelijaký vychytávky...

Příspěvekod lojzmen » pát kvě 19, 2023 20:29



Kula cloth nemám.
Vlhčené útěrky asi vyzkouším, ale už dávno mi nějaká jejich obdoba nevyhovovala.

Moje tryska je můj odladěný design a je k volnému použití a dá se udělat rychle.
Ano, nejlépe to funguje při hlubokém podřepu, nestéká to jinam.
Zdá se, že culo clean umožňuje uzavření pootočením, což by bylo skvělé.

Vidím, že tam mají sranda lopatku, takový blatníček pod sedlo .
Děkuji Ethericovi za tip na lopatku (je to už dávno, Lopatka Fiskars Solid přesazovací (úzká) ), po malém zkrácení používám dosud, ale v prokořeněném lese i tak je to boj.
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1098
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Předchozí

Zpět na Ostatní vybavení