Všelijaký vychytávky...

Zkušenosti, rady, dotazy na ostatní outdoor vybavení

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Příspěvekod jonza » ned čer 4, 2006 19:49

Plast muzete vycpat uplne cimkoliv a normalne na tom dojedete i velike vzdalenosti. Diru v plasti muzete vylozit treba novinama, ale musite to casto kontrolovat aby jste neprodreli dusi. Ohnuty rafek musite narovnat hned po padu, proste na nej slapejte dokud ho nesrovnate, pak uz to nejde.
Uživatelský avatar
jonza
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2267
Registrován: ned kvě 28, 2006 14:37
Bydliště: Brno

Příspěvekod poiko » úte čer 6, 2006 10:57

jo a ještě jsem si vzpomněl na pytlíky. čim víc, tim líp. nic neváží, jsou multifunkční. dají se použít skoro na cokoliv, kromě jídla:) já je používam třeba na rozdělení věcí v batohu, do jedný ponožky, do druhý slipy, další trika, boty, atd. jinak k těm ponožnákm - ty se dají dobře použít na vycpání všech těch mezer, co vzniknou při balení batohu.
Uživatelský avatar
poiko
účastník
účastník
 
Příspěvky: 751
Registrován: ned dub 2, 2006 19:20

Příspěvekod macochejl » úte srp 29, 2006 16:23

Mne se jako zlepsovak osvedcil tzv. pytlik na kraviny, kde mam pripraveny veskery drobnosti, ktery si obycejne beru s sebou. Pouzivam pytel, ve kterym mi prodali sandale Source (Hudy cca 1300) - je z latky - no neco jako batozina, na zip, navic s poutkem. K tomu mam vevnitr ve skupinach (hygiena, lekarna, ostatni, ...) veci usporadany v sitovanych pytlikach od kalhot Rejoice. Vyhoda spocva v tom, ze at jedu kamkoliv a na jakkoliv dlouho, proste vezmu tenhle pytlik a nemusim hledat po byte celovku, kudlu atd...

Nic novyho no:D
Ego sum parvus venator...
Uživatelský avatar
macochejl
nováček
nováček
 
Příspěvky: 34
Registrován: pon srp 28, 2006 18:26

Příspěvekod pavproch » úte srp 29, 2006 19:55

poiko píše:.... já pytlíky používam třeba na rozdělení věcí v batohu, do jedný ponožky, do druhý slipy, další trika, boty, atd....


Ale já sebou vozím enem jedny slipy! A mám je na sobě, čili mám pytel ve slipech a ne slipy v pytli.... :(( * :wink:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Příspěvekod pripluv » úte srp 29, 2006 20:06

A po čtrnácti dnech je vždycky otočíš naruby :mrgreen: ...
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod pavproch » úte srp 29, 2006 20:13

Přípluv píše:A po čtrnácti dnech je vždycky otočíš naruby :mrgreen: ...

A po dalších 14 dnech zase naruby..... *

Teda pokud se přitom nezlomí.... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Příspěvekod conny » ned led 7, 2007 10:53

ja mam take pytliky na lekarnicku a kozmetiku - povodne to bol pytlik, v ktorom sa perie jemne pradlo v pracke - je to ten najmensi rozstrihnuty napoly. mam mi ich kupila niekde v kauflande asi za 30skk tri roznych velkosti. lekarnicku mam teda este v normalnom sacku, aby to nebolo uplne blato, ked niekde nahodou zmokne.

inak raz sa mi stalo, ze dost prsalo. na batohu mam sice plastenku, ale ja ho aj tak svacnem hocikam. no a ta spodna komora navlhla (dost) ale okrem spacaku tam bol aj bavlneny uterak a ake bolo moje prekvapenie, ked som zistila, ze uterak je skoro mokry a spacak len skraja - trosicka. usudila som, ze bavlna nasava lepsie ako dute vlakno a odvtedy ho tam davam vzdy.
Every dream was given to us with the power to make it true.
Uživatelský avatar
conny
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3445
Registrován: úte zář 19, 2006 12:34
Bydliště: Praha - zbohom kopecky

Příspěvekod Lumyr » ned led 7, 2007 12:05

ja vozim dva pasy (oba dva platny!!!) clovek si pak pri ztrate, zniceni, odcizeni usetri cestu na ambasadu, ktrera muze obsas byt daleko... samo sebou ze je nemit u sebe :mrgreen:
Uživatelský avatar
Lumyr
účastník
účastník
 
Příspěvky: 364
Registrován: sob led 7, 2006 22:44
Bydliště: Praha, hospody v Adru

Příspěvekod pripluv » ned led 7, 2007 12:25

Lumyr píše:ja vozim dva pasy (oba dva platny!!!) clovek si pak pri ztrate, zniceni, odcizeni usetri cestu na ambasadu, ktrera muze obsas byt daleko... samo sebou ze je nemit u sebe :mrgreen:

Což nejde praktikovat, když máš v jednom vízum :mrgreen: ...
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Lumyr » ned led 7, 2007 12:42

Přípluv píše:
Lumyr píše:ja vozim dva pasy (oba dva platny!!!) clovek si pak pri ztrate, zniceni, odcizeni usetri cestu na ambasadu, ktrera muze obsas byt daleko... samo sebou ze je nemit u sebe :mrgreen:

Což nejde praktikovat, když máš v jednom vízum :mrgreen: ...


zalezi na zemi.... do afriky jsem jel na pas s vizem, domu na pas bez viza :mrgreen: no treba v USA :? by to asi neslo... jinak obecne to byla rada pro zeme s bezvizovym stykem :wink:
Uživatelský avatar
Lumyr
účastník
účastník
 
Příspěvky: 364
Registrován: sob led 7, 2006 22:44
Bydliště: Praha, hospody v Adru

Příspěvekod Vilík » ned led 7, 2007 13:15

Lumyr píše:ja vozim dva pasy (oba dva platny!!!)


By me zajimalo, jak si to udelal... Myslim, ze to nejak moc legalne nejde...
Však mě znáte...
Uživatelský avatar
Vilík
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4206
Registrován: pát čer 17, 2005 21:12
Bydliště: Brno

Příspěvekod vorec » ned led 7, 2007 13:18

Hehe :lol: myslite, ze tuto stranku cita aj niekto z colnej spravy :roll: :D
Usmievaj sa :lol:, bude aj horšie...
Obrázek
Uživatelský avatar
vorec
účastník
účastník
 
Příspěvky: 433
Registrován: úte pro 28, 2004 19:30
Bydliště: Dubnica nad Váhom

Příspěvekod conny » ned led 7, 2007 13:29

Vilík píše:
Lumyr píše:ja vozim dva pasy (oba dva platny!!!)


By me zajimalo, jak si to udelal... Myslim, ze to nejak moc legalne nejde...


napriklad nahlasis jeden ako strateny.

nechcete ten koniec radsej zmazat?
Every dream was given to us with the power to make it true.
Uživatelský avatar
conny
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3445
Registrován: úte zář 19, 2006 12:34
Bydliště: Praha - zbohom kopecky

Příspěvekod Rujir » ned led 7, 2007 13:47

conny píše:napriklad nahlasis jeden ako strateny.
nechcete ten koniec radsej zmazat?


Klidek. Ono to dokonca ani nie je nelegalne. Dokonca aj colnici uznavaju ze su staty, kde vam mozu urcite viza sposobit komplikacie. Napr. skuste ist do Iranu s vizom z Izraela. A podobne... :wink:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod conny » ned led 7, 2007 13:52

Rujir píše:
conny píše:napriklad nahlasis jeden ako strateny.
nechcete ten koniec radsej zmazat?


Klidek. Ono to dokonca ani nie je nelegalne. Dokonca aj colnici uznavaju ze su staty, kde vam mozu urcite viza sposobit komplikacie. Napr. skuste ist do Iranu s vizom z Izraela. A podobne... :wink:


takze mas oficialne dva pasy?
Every dream was given to us with the power to make it true.
Uživatelský avatar
conny
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3445
Registrován: úte zář 19, 2006 12:34
Bydliště: Praha - zbohom kopecky

Příspěvekod Lumyr » ned led 7, 2007 14:02

Vilík píše:By me zajimalo, jak si to udelal... Myslim, ze to nejak moc legalne nejde...


Nejdriv proveruj pak pis...

naprosto legalni cestou muzes byt majitel nekolika platnych! pasu.. osobne vlastnim 3 (jeden starej zelenej, z nostalgie mam v nem razitka :ú pekny, a pak dva cerveny) pri vydavani zadnny problem, v zadosti je na zadni stane radek, kde napises duvod proc chces mit vic pasu nez jeden..

Jinak nahlasit pas jako straceny a pak na nej jezdit je asi supr duvod pro zavreni... :mrgreen:
Uživatelský avatar
Lumyr
účastník
účastník
 
Příspěvky: 364
Registrován: sob led 7, 2006 22:44
Bydliště: Praha, hospody v Adru

Příspěvekod pripluv » ned led 7, 2007 14:03

Já měl oficiálně pasy tři. Jeden s dlouhýma vlasama, jeden s vlasama 3 mm a jeden jsem měl na rychlovku, takže byl na rok, načež propadl. Takže mám dva a do kolonky >důvod k novému pasu< jsem napsal "změna vizáže".
Je to ofiko * ...
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Lumyr » ned led 7, 2007 14:04

vorec píše:Hehe :lol: myslite, ze tuto stranku cita aj niekto z colnej spravy :roll: :D


jestli jo tak se nad nekterymi komentari asi bavi... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: nahlasit pas jako straceny... jestli neumrel smeje se do ted :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Uživatelský avatar
Lumyr
účastník
účastník
 
Příspěvky: 364
Registrován: sob led 7, 2006 22:44
Bydliště: Praha, hospody v Adru

Příspěvekod Rujir » ned led 7, 2007 14:12

conny píše:takze mas oficialne dva pasy?


Nemam pretoze som to este nikdy nepotreboval, ale mam kamaratku v colnej sprave a tam mi potvrdila, ze na pocte pasov nezalezi. Ako spominal Pripluv a Lumyrr, aj tak si povinna dat si vystavit novy pas pri kazdej zmene vizaze. Napr. ja mam v tom mojom fotku z 15-tich a v Malage ma nechceli pustit do lietadla. :roll:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod vorec » ned led 7, 2007 14:16

si povinna dat si vystavit novy pas pri kazdej zmene vizaze

Hehe :lol: neda mi, aby som si nespomenul na toto videjko, watch it 8)
Kód: Vybrat vše
http://www.yousendit.com/download/2VfbBp0kUTl5TA%3D%3D
Usmievaj sa :lol:, bude aj horšie...
Obrázek
Uživatelský avatar
vorec
účastník
účastník
 
Příspěvky: 433
Registrován: úte pro 28, 2004 19:30
Bydliště: Dubnica nad Váhom

Příspěvekod conny » ned led 7, 2007 14:17

Rujir píše:
conny píše:takze mas oficialne dva pasy?


Nemam pretoze som to este nikdy nepotreboval, ale mam kamaratku v colnej sprave a tam mi potvrdila, ze na pocte pasov nezalezi. Ako spominal Pripluv a Lumyrr, aj tak si povinna dat si vystavit novy pas pri kazdej zmene vizaze. Napr. ja mam v tom mojom fotku z 15-tich a v Malage ma nechceli pustit do lietadla. :roll:


no ale ked je dovod zmena visaze, tak by si mal ten stary vratit nie?
Every dream was given to us with the power to make it true.
Uživatelský avatar
conny
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3445
Registrován: úte zář 19, 2006 12:34
Bydliště: Praha - zbohom kopecky

Příspěvekod pripluv » ned led 7, 2007 14:27

Má změna vizáže jsou jen vlasy. Pas platí deset let a co já vím, jestli za tři roky nebudu mít zase tu řepu jako kdysi? Zatím to tak vypadá :mrgreen: (strojek z Makra za dvě kila to už moc nedává)...
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod conny » ned led 7, 2007 14:32

no tak ma to zaujalo a vysledok je tento. zdroj http://www.minv.sk/:

Od januára 2005 môže byť občan Slovenskej republiky držiteľom najviac dvoch platných cestovných pasov, respektíve cestovných dokladov rovnakého druhu. Ostatné je povinný do konca júna tohto roku odovzdať orgánu, ktorý ich vydal (polícii) alebo príslušnému zastupiteľskému úradu v zahraničí .

Pred vycestovaním je potrebné si skontrolovať dobu platnosti cestovného pasu, pretože niektoré krajiny vyžadujú, aby bol cestovný pas platný aj po vycestovaní z ich územia.
Do členských krajín Európskej únie je možné cestovať okrem cestovných pasov aj na občianske preukazy Slovenskej republiky.

Ak má občan v cestovnom pase vízum s platnosťou presahujúcou platnosť pasu, môže požiadať o jeho ponechanie. Môže ho však používať iba na preukazovanie víza. Pri cestovaní musí použiť aj druhý, platný cestovný pas. Práve z týchto a iných dôvodov môžu občania podľa novely zákona o cestovných dokladoch vlastniť dva cestovné pasy.

Pokiaľ je občan Slovenskej republiky držiteľom viacerých cestovných dokladov rovnakého druhu, môže si ponechať najviac dva takéto cestovné doklady. Ostatné cestovné doklady je povinný vrátiť orgánu, ktorý ich vydal, alebo v zahraničí zastupiteľskému úradu. Na ich vrátenie bola zákonom stanovená lehota do 30. júna 2005. V prípade nesplnenia tejto povinnosti je možné občanovi uložiť pokutu do výšky tisíc korún.
Polícia držiteľom viacerých cestovných dokladov začína rozosielať úradné výzvy. Občanom, ktorí cestovné doklady odovzdajú ešte pred doručením úradnej výzvy, blokovú pokutu neuložíme.


ale mozno je to takto len v nasom kocurkove.[/b]
Every dream was given to us with the power to make it true.
Uživatelský avatar
conny
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3445
Registrován: úte zář 19, 2006 12:34
Bydliště: Praha - zbohom kopecky

Příspěvekod Lumyr » ned led 7, 2007 14:39

conny píše:no tak ma to zaujalo a vysledok je tento. zdroj http://www.minv.sk/:

Od januára 2005 môže byť občan Slovenskej republiky držiteľom najviac dvoch platných cestovných pasov, respektíve cestovných dokladov rovnakého druhu. Ostatné je povinný do konca júna tohto roku odovzdať orgánu, ktorý ich vydal (polícii) alebo príslušnému zastupiteľskému úradu v zahraničí .

Pred vycestovaním je potrebné si skontrolovať dobu platnosti cestovného pasu, pretože niektoré krajiny vyžadujú, aby bol cestovný pas platný aj po vycestovaní z ich územia.
Do členských krajín Európskej únie je možné cestovať okrem cestovných pasov aj na občianske preukazy Slovenskej republiky.

Ak má občan v cestovnom pase vízum s platnosťou presahujúcou platnosť pasu, môže požiadať o jeho ponechanie. Môže ho však používať iba na preukazovanie víza. Pri cestovaní musí použiť aj druhý, platný cestovný pas. Práve z týchto a iných dôvodov môžu občania podľa novely zákona o cestovných dokladoch vlastniť dva cestovné pasy.

Pokiaľ je občan Slovenskej republiky držiteľom viacerých cestovných dokladov rovnakého druhu, môže si ponechať najviac dva takéto cestovné doklady. Ostatné cestovné doklady je povinný vrátiť orgánu, ktorý ich vydal, alebo v zahraničí zastupiteľskému úradu. Na ich vrátenie bola zákonom stanovená lehota do 30. júna 2005. V prípade nesplnenia tejto povinnosti je možné občanovi uložiť pokutu do výšky tisíc korún.
Polícia držiteľom viacerých cestovných dokladov začína rozosielať úradné výzvy. Občanom, ktorí cestovné doklady odovzdajú ešte pred doručením úradnej výzvy, blokovú pokutu neuložíme.


ale mozno je to takto len v nasom kocurkove.[/b]


nevim jak u VAS :wink: ale me v poho proslo i vydani 3. pasu (chtel jsem dva cerveny, zeleny mam z nostalgie (podle zakona ho musim vratit, ale ja ho nedam.... asi ho nekde ztratim :mrgreen: )
Uživatelský avatar
Lumyr
účastník
účastník
 
Příspěvky: 364
Registrován: sob led 7, 2006 22:44
Bydliště: Praha, hospody v Adru

Příspěvekod pripluv » ned led 7, 2007 14:39

To vím, že u kámoša se Amíci cukali. Dali mu vízum na deset let do pasu, kterej měl platnost necelej rok (byl to takovej fofr, že novej zkrátka nestihl) a když mu propadl pas a chtěl vízum znovu do novýho, tak mu ho nechtěli dát. Nevím, jestli to jde u ná s taky tak, ale loogiku v tom vidím (proti nelogice Ameriky).
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod pripluv » ned led 7, 2007 14:40

Jinak, můj strýc dělá průvodce a nevím jak teď, ale když jezdil na východ, tak měl pasů hromadu, právě kvůli vízům (Egypt, Sýrie, ...) a znepříteleným stranám...
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Lumyr » ned led 7, 2007 14:42

Přípluv píše:To vím, že u kámoša se Amíci cukali. Dali mu vízum na deset let do pasu, kterej měl platnost necelej rok (byl to takovej fofr, že novej zkrátka nestihl) a když mu propadl pas a chtěl vízum znovu do novýho, tak mu ho nechtěli dát. Nevím, jestli to jde u ná s taky tak, ale loogiku v tom vidím (proti nelogice Ameriky).


u "nas" to nejde (par dobrodruhu to zkusilo a s brekem jeli z ruzyne domu, makoska dela na ambasade...), a amici ti vizum neprelepi, musis zazadat znovu :cry:
Uživatelský avatar
Lumyr
účastník
účastník
 
Příspěvky: 364
Registrován: sob led 7, 2006 22:44
Bydliště: Praha, hospody v Adru

Příspěvekod conny » ned led 7, 2007 14:43

Lumyr píše:nevim jak u VAS :wink: ale me v poho proslo i vydani 3. pasu (chtel jsem dva cerveny, zeleny mam z nostalgie (podle zakona ho musim vratit, ale ja ho nedam.... asi ho nekde ztratim :mrgreen: )


no ved prave, menila som pas za posledne roky viac krat a VZDY chceli vratit ten stary, nikdy nebola rec o tom, ze by som si ho mohla nechat. pravda nemala som tam ziadne problematicke viza.

co sa napriklad da, ale neviem, ci oficialne, ked zena zmeni po sobasi priezvisko - tak vycestovat na svadobnu cestu este so starym pasom - predtym sa to vybavit neda a potom to uz trebars nestiha. to normalne povedia na policii, ze na to nemaju ako prist - tak nech pokojne cestuje na stary.
Every dream was given to us with the power to make it true.
Uživatelský avatar
conny
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3445
Registrován: úte zář 19, 2006 12:34
Bydliště: Praha - zbohom kopecky

Příspěvekod conny » ned led 7, 2007 14:47

Rujir píše:
conny píše:napriklad nahlasis jeden ako strateny.
nechcete ten koniec radsej zmazat?


Klidek. Ono to dokonca ani nie je nelegalne. Dokonca aj colnici uznavaju ze su staty, kde vam mozu urcite viza sposobit komplikacie. Napr. skuste ist do Iranu s vizom z Izraela. A podobne... :wink:


a rujir si na dovazok pletie colnikov a pohranicnu straz *

jedno patri financiam a druhe vnutru - to o com diskutujeme je v kompeteni MVSR
Every dream was given to us with the power to make it true.
Uživatelský avatar
conny
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3445
Registrován: úte zář 19, 2006 12:34
Bydliště: Praha - zbohom kopecky

Příspěvekod Lumyr » ned led 7, 2007 14:48

conny píše:no ved prave, menila som pas za posledne roky viac krat a VZDY chceli vratit ten stary, nikdy nebola rec o tom, ze by som si ho mohla nechat.

njn to na me baba taky zkousela.. na to neni snazsi odpoved nez "nedam, porad plati!!! pri posledni navsteve na me chvili zirala pak utekla za chvili se vratila rekla v poradku a dala mi dalsi :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: blby je ze kdez je propadly tak ho pry vratit musis, doba kdy ti ustrihli posledni stanky a proderavely "treva" uz je pryc :cry:
Uživatelský avatar
Lumyr
účastník
účastník
 
Příspěvky: 364
Registrován: sob led 7, 2006 22:44
Bydliště: Praha, hospody v Adru

PředchozíDalší

Zpět na Ostatní vybavení