Dalekohledy

Zkušenosti, rady, dotazy na ostatní outdoor vybavení

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Dalekohledy

Příspěvekod apuka » stř úno 7, 2024 14:02

Ja to na jisto netusim, urcite si to kupovat nejdu :-).

Ale ma to Bluetooth i Wifi, tak se mozna da na to napojit napr. z notasu. Taky je ale mozne - vzdyt je to ted hodne moderni :twisted: -, ze budes muset mit speci aplikaci na smartfonu a pouze pomoci ni se dostanes k fotkam.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34
User is Online!

Re: Dalekohledy

Příspěvekod Etheric » stř úno 7, 2024 15:20

Až nebudu vědět co s penězi, koupím to. Pak nebude problém zaplatit někoho, kdo mi to bude tahat :D
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Dalekohledy

Příspěvekod perlufanda » stř úno 28, 2024 18:52

Vidím, že moje nadhozené téma o čínských dalekohledech, ještě žije. Po roce užívání Eyeskey mé dcery jsem se zbavil amerričana od Bushnellu (vyrobeného taky v Číně). Teď mám na cestě z Aliku Shuntu 10 x 25. Měl jsem ho v ruce dvakrá, naposledy předevčírem, od mého známého a 2 x jsem se utvrdil, že tohle chci, tohle musím mít. Horčíkové tělo a dielektrické povlaky s ED skly, cena 4 litry. V porovnání se stejně drahou Meoptou x 25 je opticky lepší (podle známého, který Meoptu měl). Na youtube jsou na něj nějaké recenze, kde jsou z něj lidé nadšení, jako taková kopie Swarovského. Měl jsem možnost vyzkoušet i Bosmu 8 x 32, podle známého ji porovnával s Meoptou přímo v podnikové prodejně a platí pro ni to stejné, co pro turistický. Na Alliku jsou i šuntové dalekohledy, ale zrovna tyhle prodávají obchody se značkovou čínskou optikou.

P.S. Možná se pletu, ale Nikon Monarch je podle mne robněž čínská výroba s kontrolou kvality garantovanou Nikonem.
perlufanda
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: ned pro 7, 2008 14:25

Re: Dalekohledy

Příspěvekod Mawenzi » stř úno 28, 2024 19:02

at to klidne cinska vyroba je, me slo o to, ze ten konkretni dalekohled znam a nechtela sem slapnout vedle, i kdyz by treba byla sance vysoka, ze to bude OK... ale cekat mesic na neco za 4t co mi nemusi vyhovovat + vaha pod 700g...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Dalekohledy

Příspěvekod dudy » pát bře 1, 2024 20:55

Co se dalekohledů týče doporučuji pana Daniela Dvořáka.
Inzeruje na Bazoši a na Marketplace.
Prodává stará kvalitní skla, servisuje to a není asi možnost šlápnout vedle.
Sám od něj mám tři kúkry...

https://www.bazos.cz/hodnoceni.php?idma ... eno=Daniel

https://www.facebook.com/marketplace/pr ... 8615379715
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3965
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Předchozí

Zpět na Ostatní vybavení