Trekové hole

Zkušenosti, rady, dotazy na ostatní outdoor vybavení

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Trekové hole

Příspěvekod oodoow » čtv bře 7, 2013 22:33

O Eigeru taky uvažuji, jsou na stejném principu jako bd (ultra) distance, ale stojí mnohem méně. Na netu jsem ale nenašel moc recenzí, tak nevím jak to bude kvalitní. Našel jsem jenom tohle video a z toho je vidět, že tam zůstávají plandat provázky, to nevím jestli by mě moc neiritovalo. :((
Se 40% slevou bych je určo koupil.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3131
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Trekové hole

Příspěvekod tajfun » čtv bře 7, 2013 22:41

Já mám od Ferrina Mustangy, jsou o 90g těžší než ty tvoje zmíněný, vyrobený jsou z hliníku, o 500,- levnější, jinak mi připadají stejný, každopádně jsem s nimi velice spokojen :)
Uživatelský avatar
tajfun
nováček
nováček
 
Příspěvky: 76
Registrován: stř črc 20, 2011 23:16
Bydliště: Praha

Re: Trekové hole

Příspěvekod rieMa » čtv bře 7, 2013 23:56

Než ty Kailashi jo, ale těch 240g Eigeru je prostě dost lákavých :-D Na youtube je jedna recenze, akorát španělsky :-D Tak by mě zajímalo, zda má někdo praktickou zkušenost, trochu se bojím, že ten plandající konec provázku mě bude rozčilovat - na tom videu k tomu ta paní něco říká, ale fakt jí nerozumím (a ne proto, že by drmolila...)
Neberte život příliš vážně, stejně z něj nevyváznete živí.
Uživatelský avatar
rieMa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 390
Registrován: ned lis 22, 2009 22:33
Bydliště: Aotearoa

Re: Trekové hole

Příspěvekod mike » pát bře 8, 2013 0:04

Rika, ze ji ten plandajici konec provazku rozciluje :twisted: (no dobre, taky ji nerozumim)

Tipuju, ze provazek moc dlouho nevydrzi. Nebo se pokazi neco jineho. Ferrinu jsem kdysi dal sanci jako zajimave a neotrele znacce a vysledkem bylo zklamani. Rozpadlo se uplne vsechno, co jsem od nich kdy mel. Neco driv, neco pozdeji, ale vsechno kvuli nedomyslenostem nebo osizenem materialu. A to jsem prosim vetsinou kupoval jejich nejlepsi HighLab veci. Chybami se clovek uci a nejlip chybami jinych. Proto to ted pisu ;-) Ale nedelam si iluze, ze by to pomohlo, kdo by odolal 40% sleve? 8)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49699
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Trekové hole

Příspěvekod rieMa » úte dub 2, 2013 13:48

Nakonec jsem šla do holí Ferrino Eiger, délka 115 cm (moje výška 165 cm), váha 240g. O Velikonocích jsem je vyzkoušela v jarních (čti sněhu nad kolena) Krušných horách, tak několik poznatků:
- plandající konce provázků mě dost rozčilovaly, ale vyřešilo se to jejich omotáním kolem hůlky. Konce jsou dost dlouhé, takže to šlo přivázat celkem na volno, drželo to celý den a večer i v rukavicích jsem to v pohodě zase uvolnila
- to, že jsem provázek držela v dlani i při používání holí v rukavicích nevadilo
- vypadají trochu vachrlatě, když se o ně opřete na tvrdém podkladu, tak podivně pružej, takže nevím, nakolik by byly operou pro někoho těžšího. Já měla i s batohem max. 85 kg a hole v pohodě ustály i pár mých zvedaček ze sněhu
- myslím, že slabé místo je provázek, otázka je jeho životnost, ale to se uvidí časem
- není to na používání na lyže (ale na to mě upozornili už v obchodě)
- oproti běžným holím je to trochu složitější s transportem (po povolení provázku máte najednou plné ruce malých tyček), ale vzhledem k tomu, že to jsem řešila jen cestou tam a zpátky, tak nebyl problém vymyslet, jak je přidělat k batohu (nemám batoh s nějakou vychytávkou na přidělání holí)

Za plnou cenu bych si je asi nekoupila, takhle jsem ve výsledku dost spokojená + jsem byla moc ráda, že jsem si přikoupila sněhové talíře (což mě teď zpětně trochu zaráží, dle netu jsou součástí balení, stejně jako bezpečnostní kryty, nebo jsem to tak alespoň z jejich stránek pochopila) a obecně se dá říct, že celá ta akce by pro mě bez holí byla o dost náročnější. Tak, třeba se to někomu hodí :)
Neberte život příliš vážně, stejně z něj nevyváznete živí.
Uživatelský avatar
rieMa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 390
Registrován: ned lis 22, 2009 22:33
Bydliště: Aotearoa

Re: Trekové hole

Příspěvekod pavproch » pon dub 15, 2013 17:50

pavproch píše:
pavproch píše:fliklok nebo powerlock never ever more! to je ten nejblbější systém jaký znám, to už rači skládací hůlky se šňurkou než fliklok :twisted:


potvrzuju, co sem psal: už potřetí sem neska měnil spodní zámek, bo už zase se unavil a prasknul... fliklok je na pikaču.


Definitivně, amen.... spodní flicklock opět prdnul, počtvrté.... sem se definitvně nasráááál a už to DIY předělávám na šroubovací rozpěru a bude nafurt klid.... :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28539
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Trekové hole

Příspěvekod šíp » pon dub 15, 2013 22:01

Hele, co s tím děláš? Já mám ten systém asi 1,5 roku a vše funguje, jak má.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Trekové hole

Příspěvekod grco » pon dub 15, 2013 22:14

To by som tiez rad vedel, co s tym robi. pavproch je asi jediny clovek na svete, ktory sa na flicklock stazuje :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6909
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Trekové hole

Příspěvekod pavproch » úte dub 16, 2013 6:02

prostě ten zámek prdne.... mám komprdely, třeba ten jejich zámek má nějakou designově-výrobní nedotaženost... zajímavé je, že horní zámek(ky) sou v poho, praská enem ten spodní (možná taky, že tvoří přechod mezi kabroňem a chlinikem)... ale už to řešit nebudu a... DIY
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28539
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Trekové hole

Příspěvekod pavproch » úte dub 16, 2013 16:46

tady je důkaz šlendriánu u komprdelů....

ale už opraveno :wink:

Obrázek

EDIT: @mike: bubububu :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28539
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Trekové hole

Příspěvekod Sikula » úte dub 16, 2013 20:25

hele, neměla by ta trubka být nastrčená až po okraj toho plastovýho bazmektu?
Sikula
nováček
nováček
 
Příspěvky: 63
Registrován: ned dub 14, 2013 12:47

Re: Trekové hole

Příspěvekod mike » stř dub 17, 2013 22:36

Dekuji kolegovi pavprochovi za naroznou ukazku, jak se nemaji do prispevku vkladat obrazky. Predvedl asi vsechny chyby, ktere se daji udelat:

- obrazek ma nesmyslne velke rozliseni takze:
-- se nevejde na monitor
-- roztahne cele vlakno, takze je temer nepouzitelne
-- vypada rozmazane, takze je skoro k nicemu
- obrazek je umisten na nejhorsim a nejpomalejsim serveru na svete a stahuje se v radu minut
- az ten nesmyslny server konecne vypnou, tak tu zadny obrazek nebude

No a ted jak to ma byt spravne. Takhle:
komprdel.jpg


- obrazek je zmenseny a zaostreny
- je nahran primo na foru, takze se nikam neztrati a da to min prace, nez blbnout s nejakym imageshitem
- je zobrazen nahled, ktery je rozumne velky, ale porad se jeste da rozkliknout a zvetsit

Takze prosim priste vsichni takhle. Dekuji.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49699
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

korkové rukojeti

Příspěvekod Akuza » úte kvě 7, 2013 13:21

máte někdo zkusšenost s korkovými držadly u levnějších holí (kolem 500Kč)? Uvažuju mezi holemi Bllizard a Merco...obez hlinik 7075, korkové rukojeti a špička z karbiu wolframu. Merco mají plus za větší tloušťku a menší cenu. Blizzardy jsou s antishockem, který ale asi není příliš přínosný. Díky za každou radu! :t:t
http://www.blizzard.cz/trekkingove_hole ... y-outdoor/
http://www.abcsport.cz/trekingove-hole- ... kup126.php
Akuza
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: úte kvě 7, 2013 13:10

Re: Trekové hole

Příspěvekod martinnakole » ned kvě 26, 2013 17:12

Ahoj,

loni v Rumunsku se mi povedlo po 80 km s těžkym baťohem oddělat si kolena, že jsem mohl sotva chodit, teďka v Brdech se mi to podařilo už po 60 km. Takže přemýšlim, že bych si pořídil trekový hole, protože jinak už asi vůbec nic neujdu...

Myslíte, že trekový hole na bolavý kolena (nejhorší jsou vždycky sestupy) pomůžou? Máte s nim v tomhle ohledu někdo pozitivní zkušenosti?

A jaký byste případně doporučili? Chtěl bych se vejít do dvou tisíc za obě hole. Asi s nastavitelnou dýlkou, nejsem si jistý, jestli s tlumením (je to k něčemu dobrý?), netahal bych to do sněhu.

Díky za rady, Martin.
martinnakole
účastník
účastník
 
Příspěvky: 333
Registrován: stř bře 13, 2013 17:26
Bydliště: Praha nad Labem

Re: Trekové hole

Příspěvekod dudy » ned kvě 26, 2013 17:30

Jesli sis voddělal kolena po 80ti, resp. po 60 km, tak bych spíš než hole sháněl ortopéda. Pokud Ti nejni pětašedesát a nerodils pět děí. To bys měl na osteoporózu nárok, ale jinak mi to přijde malá dávka na oddělání zdravých kloubů.
Naposledy upravil dudy dne ned kvě 26, 2013 17:31, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3966
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Trekové hole

Příspěvekod wawrik » ned kvě 26, 2013 17:30

Pred rokmi som bol na tom rovnako, jednodenné treky som končil ako invalid. Paličky určite pomôžu (čím ťažší batoh, tým viac tú pomoc pocítiš), pretože odľahčia bedrovým kĺbom a kolenám. Ale neriešia príčinu tvojich problémov, ktorý je určite v niečom inom - zlej strave, veku... Takže treba pátrať aj po zdroji problémov.

Edit: Nemohol by niekto z moderátorov opraviť tu prerastenú fotku od pp? :-k Kto má furt skrolovať...
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Trekové hole

Příspěvekod pavproch » ned kvě 26, 2013 17:34

@w: počkej až sa tu zjeví mike, ten sa z teho zjeví a pěkně ti to vysvětlí.... :twisted:

iinak mho (su poloinvalida ,polorobot) klocki jednoznačně ano!
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28539
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Trekové hole

Příspěvekod martinnakole » ned kvě 26, 2013 17:52

wawrik píše:Pred rokmi som bol na tom rovnako, jednodenné treky som končil ako invalid.

A jak jsi to vyřešil?

Já s kolenama nemám obecně problém, pěšky chodim dost, ujdu toho dost, ale jakmile si naložim na záda víc jak 15 kg, tak to začne zlobit. Dost jezdim na kole (tam jsou kolena v pohodě), ale to s tim asi nebude mít žádnou souvislost... No a je mi 22, tak si řikám, že věkem to snad ještě nebude :roll:
martinnakole
účastník
účastník
 
Příspěvky: 333
Registrován: stř bře 13, 2013 17:26
Bydliště: Praha nad Labem

Re: Trekové hole

Příspěvekod wawrik » ned kvě 26, 2013 18:39

martinnakole píše:A jak jsi to vyřešil?
Prestal som piť čaj, puerh :-) Ale to je dosť špecifická situácia, nepredpokladám, že by to bol problém v nejakom masovom meradle :-) Ak by ťa predsalen zaujímalo viac, tak o tom píšem v inom vlákne o trekových paličkách.

A raz za rok si dávam trojmesačnú kúru s Gelactivom, doplnkom na kĺby. Teraz v pohode zvládam mesačné treky s vyše 20-kilovým batohom bez toho, aby som o kolenách nejako vedel. Jo, a puerh zasa pijem, ale obmedzene a skôr tie kvalitnejšie.

Inak veľa bajkujem, raz som mal rok, že na bajku som prešiel viac ako na aute. Občas lyžujem a nachodím toho tak priemerne. Necvičím ani sa okrem tej kúry nijako špeciálne o kĺby nestarám.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Trekové hole

Příspěvekod martinnakole » ned kvě 26, 2013 19:27

Hmm. Mohl bych zkusit přestat pít ten litr černýho čaje denně :)

wawrik píše:Raz som zachytil rozhovor dvoch kolegov, čo sa bavili o bolestiach kĺbov, a jeden povedal "odkedy som prestal piť pu erh, prestali ma bolieť". Tak som to skúsil, a dva týždne po vysadení som dokázal prejsť skoro celodennú túru bez bolesti kolien a bedier. Dovtedy bolievali už po hodine, po šesťhodinovej túre som sa vracal ako kripel. Viacdenných túr som nebol schopný vôbec. Hľadal som aj po nete nejaké zmysluplné vysvetlenie, ale k ničomu som sa nedostal.

Možná tohle?

Ještě k mý původní otázce - dokážete někdo porovnat trekový hole s antishockem a bez něj?
martinnakole
účastník
účastník
 
Příspěvky: 333
Registrován: stř bře 13, 2013 17:26
Bydliště: Praha nad Labem

Re: Trekové hole

Příspěvekod wawrik » ned kvě 26, 2013 19:50

=D> Olé! To by mohlo byť ono! A podľa tej jedinej zmienky o puerhi („In Tibet, excessive consumption of poor-quality pu-erh tea is reported to cause fluorosis.“) by to vysvetľovalo aj to, prečo mám teraz s kvalitnejšími puerhmi kolená v poriadku...

Na odpružené paličky by som sa vykašľal. Chvíľu som to skúšal, ale človek (teda aspoň ja) v tom nemá istotu. Často sa mi stalo, že palička uhla v najnevhodnejšej chvíli, keď som potreboval pevnú bočnú oporu.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Trekové hole

Příspěvekod mike » ned kvě 26, 2013 23:12

martinnakole píše:loni v Rumunsku se mi povedlo po 80 km s těžkym baťohem oddělat si kolena, že jsem mohl sotva chodit, teďka v Brdech se mi to podařilo už po 60 km.

Bylo to za den nebo za vic? Jestli za den, tak bych doporucil neblbnout, jestli za vic, tak radej zajit k ortopedovi. Muzes mit mensi poskozeni chrupavky nebo menisku, aspon budes vedet, na cem jsi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49699
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Trekové hole

Příspěvekod mike » ned kvě 26, 2013 23:16

wawrik píše:=D> Olé! To by mohlo byť ono! A podľa tej jedinej zmienky o puerhi („In Tibet, excessive consumption of poor-quality pu-erh tea is reported to cause fluorosis.“) by to vysvetľovalo aj to, prečo mám teraz s kvalitnejšími puerhmi kolená v poriadku...

Nejak se mi to nezda. Podle toho, co pisou, jsou projevy jine. Krehnou a lamaji se kosti a priznaky vymizi az po dlouhe dobe po vysazeni. Ledaze bys mel silne vyvinute varovne mechanismy, ktere upozornuji na problem s velkym predstihem. Tj. ze zacne bolet neco, co jeste neni vubec poskozene, ale poskozeni hrozi (mam to tak a je to dost otrava..).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49699
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Trekové hole

Příspěvekod mike » ned kvě 26, 2013 23:17

pavproch píše:@w: počkej až sa tu zjeví mike, ten sa z teho zjeví a pěkně ti to vysvětlí.... :twisted:

Jestli sis nevsiml, tak uz jsem to vysvetlil tobe a pred tim a primo v tomhle vlakne ;-) Jsem ale rad, zes ten bordel po sobe konecne uklidil 8)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49699
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Trekové hole

Příspěvekod martinnakole » pon kvě 27, 2013 8:39

mike píše:Bylo to za den nebo za vic? Jestli za den, tak bych doporucil neblbnout, jestli za vic, tak radej zajit k ortopedovi. Muzes mit mensi poskozeni chrupavky nebo menisku, aspon budes vedet, na cem jsi.

Právě že ne... Těch osmdesát za čtyři dny, teďka šedesát za dva. Ani žádnej těžkej terén. Vždycky to koleno začne bolet z vnější strany (a jakoby ztuhne), nejvíc ale těsně před došlapem, když neni zatížený a noha je napřímená. Asi bych toho ortopeda mohl zkusit...

Každopádně bez toho těžkýho baťohu nemám sebemenší problém tohle chodit (to mám maximálně natažený svaly). Proto přemýšlím o těch holích - různě se píše, že dokážou dost odlehčit, tak si řikám, že by se těm kolenům fakt mohlo ulevit.
martinnakole
účastník
účastník
 
Příspěvky: 333
Registrován: stř bře 13, 2013 17:26
Bydliště: Praha nad Labem

Re: Trekové hole

Příspěvekod Vachon » pon kvě 27, 2013 9:22

martinnakole píše:Těch osmdesát za čtyři dny, teďka šedesát za dva. Ani žádnej těžkej terén. Vždycky to koleno začne bolet z vnější strany (a jakoby ztuhne), nejvíc ale těsně před došlapem, když neni zatížený a noha je napřímená.


Mně tohle dělalo koleno několik měsíců po hospitalizaci, většinou to začalo při sestupech po kamení. Pak už se to vezlo, prostě člověk začal "opatrně" našlapovat, čímž namáhal nohu ještě víc, přešlo to i na druhou...
Myslím, že to vzniklo mimo jiné tím, že jsem v té době nemohl ani tenis, squash, což jsou sporty, které posilují svalstvo a šlachy nohou. Díky Bohu jsem to zase rozchodil (a roztenisoval, rozsquashoval...), v mezidobí pomáhala (ale ne definitivně, jen se vzpamatovat) konopná mast.
Jde-li všechno podle plánu, stala se někde chyba.
Uživatelský avatar
Vachon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2261
Registrován: pát čer 3, 2011 12:01
Bydliště: matka měst

Re: Trekové hole

Příspěvekod fps » pon kvě 27, 2013 13:02

martinnakole píše:Loni v Rumunsku se mi povedlo po 80 km s těžkym baťohem oddělat si kolena, že jsem mohl sotva chodit, teďka v Brdech se mi to podařilo už po 60 km. Takže přemýšlim, že bych si pořídil trekový hole

já bych místo hůlek snížil svojí nadváhu, jestli jí tedy máš? jedl zdravou a vyváženou stravu, pak bych snížil váhu batohu, na týden se dá dostat v pohodě na cca 10kg batoh, a pak v neposlední řadě pravidelně chodil, a tím posiloval svaly, šlachy, vazy nejenom okolo kolen, denně máš ujít pro dobrou kondici cca 10km, a jednou týdně cca 30km tůru, toho se držím já už hodně dlouho
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Trekové hole

Příspěvekod apuka » pon kvě 27, 2013 15:08

martinnakole:
a) ty hole rozhodne pomohou! Myslim si, ze jako prvni hole Ti rozhodne postaci do 2000,-. Dbej hlavne o jednu vec - aby utazene udrzely Tvoji vahu a nesklouzly. Napr. zkousej chvili v obchode ze schodu se oprit o jeden-dva schody niz a pod. Nestaci jednou, ono si to za chvili zatezovani usedne. Takove hole nejsou nic prijemneho v terenu a navic, pokus Te neudrzi pris sestupu a najednou se sesunou, tak padnes na hubu.
Ja jsem synovi vyreklamoval uz dvoje Leki Classic, ktere sice vyrobce vratil ze jsou OK, ale kdyz prodavac zatahl na "provozni velikost" jak jen mohl a ja jsem jenom jednou rukou tlacil dole, tak se pekne sesunuly o 20 i vice cm, resp. z druhych chvili pred tim zatahnutych a drzene v rukou vyletela spodni cast jedne tycky (a obe se taky sesunovaly). Ja mam levnejsi verzi Leki Classic (jina rukojet) a tam problem nemam.
Naopak mam dobre zkusenosti se starymi Masters Inca holemi (jenom po par letech zacaly klepat a po asi sedmi letech odeslo zatahovani) a taky s drazsimi holemi FIZAN - tam sice po 3-4 letech praskla tycka, ale v Alpisportu Pribor to opravili (vymena cele spodni casti za novy dil) za stovku, dokonce na pockani.

b) Problemy s koleny mohou byt (a vetsinou jsou) zpusobeny (i) nedostatecnou funkci ledvin, ktere nestihaji cistit krev a do kloubu se potom mohou dostat latky, ktere se tam usazuji. Lekarsky by to melo byt napsane mnohem presneji, ale klasicka medicina tomuto propojeni nevenuje velkou pozornost - zato ve vychodni jsou ledviny spojene s velkymi klouby, usima a castecne i mandlemi. Nekvalitni Puerh obsahuji kdovi co vsechno za balast a odpad, to se dostane do organizmu, neco i do krve a odstranovat to musi jatra a ledviny. A kdyz je to ho hodne, tak nestihaji... To by mohla byt pricinna souvislost Puerh - koleno, ale jsou to jenom moje laicke uvahy, nejsem ani zapadni ani vychdoni doktor.

c) rady fps rozhodne neuskodi, spise naopak. Nekde na outdoorforu je cele vlakno o cvicich, ktere zesiluji svaji v okoli kolenniho kloubu, abydokazali prebrat cpo nejvice prace misto samotneho kloubu. A moje dalsi rada je (ktere mne pomaha): nauc se spravne chodit z kopce :lol: . Neni to k smichu, je o tom cela veda, jak chodit, aby se co nejmene zatezovaly klouby. Napr. vzdy jit s pokrcenymi koleny - vypadas sice jako posrany, ale kolena se Ti rozhodne podekuji. Hledej na internetu, odkaz nemam.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16773
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Trekové hole

Příspěvekod martinnakole » pon kvě 27, 2013 19:01

fps píše:já bych místo hůlek snížil svojí nadváhu, jestli jí tedy máš? jedl zdravou a vyváženou stravu, pak bych snížil váhu batohu, na týden se dá dostat v pohodě na cca 10kg batoh, a pak v neposlední řadě pravidelně chodil, a tím posiloval svaly, šlachy, vazy nejenom okolo kolen, denně máš ujít pro dobrou kondici cca 10km, a jednou týdně cca 30km tůru, toho se držím já už hodně dlouho

Nadváhu nemám a jim rozumně :) Ale je pravda, že lepší trénink by možná pomohl. Mám fyzičku z kola, takže tu chůzi bez problémů "udejchám", ale kolena a svaly okolo nich na těch 15 kg navíc (baťoh) asi fakt nejsou zvyklý...

apuka píše:a) ty hole rozhodne pomohou! Myslim si, ze jako prvni hole Ti rozhodne postaci do 2000,-. Dbej hlavne o jednu vec - aby utazene udrzely Tvoji vahu a nesklouzly. Napr. zkousej chvili v obchode ze schodu se oprit o jeden-dva schody niz a pod. Nestaci jednou, ono si to za chvili zatezovani usedne. Takove hole nejsou nic prijemneho v terenu a navic, pokus Te neudrzi pris sestupu a najednou se sesunou, tak padnes na hubu.
Ja jsem synovi vyreklamoval uz dvoje Leki Classic, ktere sice vyrobce vratil ze jsou OK, ale kdyz prodavac zatahl na "provozni velikost" jak jen mohl a ja jsem jenom jednou rukou tlacil dole, tak se pekne sesunuly o 20 i vice cm, resp. z druhych chvili pred tim zatahnutych a drzene v rukou vyletela spodni cast jedne tycky (a obe se taky sesunovaly). Ja mam levnejsi verzi Leki Classic (jina rukojet) a tam problem nemam.
Naopak mam dobre zkusenosti se starymi Masters Inca holemi (jenom po par letech zacaly klepat a po asi sedmi letech odeslo zatahovani) a taky s drazsimi holemi FIZAN - tam sice po 3-4 letech praskla tycka, ale v Alpisportu Pribor to opravili (vymena cele spodni casti za novy dil) za stovku, dokonce na pockani.

Já pokukuju po těhlech - http://www.hudy.cz/turisticke_hole/6612 ... 1&fPt=3710 Někde jsem se dočetl na netu, že v týhle cenový kategorii je to docela rozumná volba. Nemáte je někdo?
martinnakole
účastník
účastník
 
Příspěvky: 333
Registrován: stř bře 13, 2013 17:26
Bydliště: Praha nad Labem

Re: Trekové hole

Příspěvekod dudy » pon kvě 27, 2013 19:15

Já mám totoky: http://www.affekt.cz/fizan-trekkova-hul ... 24738.html
Normálně drží, nezašupujou se, ani se nijak dramaticky neprohýbají a ta váha je aky gut =D> .
Ale je pravda, že zpravidla (max. tak nástup na chatu s matrošem a bordelem na tejden) netahám dvacetikilovej autobus napříč rozeklaným pohořím.
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3966
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

PředchozíDalší

Zpět na Ostatní vybavení