Trekové hole

Zkušenosti, rady, dotazy na ostatní outdoor vybavení

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Trekové hole

Příspěvekod pavproch » pon zář 3, 2012 4:57

@toomoox ref mikeova rada vyprdnout se na hůlky: nenech se uvést v omyl.... :twisted:

mike je zarputile proti hůlkám a snosílu, já to mám naopak... u obojího... :mrgreen:

ne, fčíl vážně: ze zdravotních důvodů (ref moje železo a dodrbaný kotník) sem se naučil chodit s hůlkama Z KOPCE MIMO EXPONOVANÝ TERÉN a je to neskutečná úleva nejen pro pochromaný kotník, ale hlavně pro kolena.

ref jistota kroku: ano, mike má v podstatě pravdu, ale... viz výše CAPS LOCK
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28540
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Trekové hole

Příspěvekod grco » pon zář 3, 2012 7:41

Ja teraz tiez musim kupit nove hulky... Prepadol som sa trosku do trhliny a jak som mal zapichnutu hulku, tak som ju v polke zlomil, takze mam uz len jednu. Stoja ine znacky ako Leki a Black Diamond za nieco?
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6909
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Trekové hole

Příspěvekod wawrik » pon zář 3, 2012 7:54

Ja mám Masters xlight (480 g) a nemôžem na ne povedať jediné krivé slovo. Majú tak 12-15 rokov. Ľudia ešte celkom chvália Mountain king, tí robia aj nejaké skladacie (z-pole) modely, inak je všetko iba skrutkovacie.

Ale vkladám do teba dôveru, že kúpiš nejaké ultralajty a dáš vedieť, či za niečo stoja.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Trekové hole

Příspěvekod grco » pon zář 3, 2012 8:05

Skrutkovacie urcite nechcem. Ci ultralighty alebo normalne, to som sa este nerozhodol... Este rozmyslam aj len nad dvoj dielnymi...
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6909
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Trekové hole

Příspěvekod wawrik » pon zář 3, 2012 8:12

Akú to má výhodu? Sú ťažšie a neskladnejšie, z menších batohov dosť trčia. Teoreticky asi väčšia tuhosť, ale to som asi nikdy nepociťoval...

Ja by som v rámci výmeny skrutkovacieho systému (ktorý s mojimi namrznutými prstami neviem zatiahnuť) aj kúpil BD Distance, dokonca by som aj prežil fixnú 130 cm dĺžku, ale dosť mi vadí grip bez opory na ukazovák. To využívam celkom dosť.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Trekové hole

Příspěvekod grco » pon zář 3, 2012 9:44

Neviem aku to ma vyhodu/nevyhodu, preto pisem, ze nad tym len rozmyslam :)

Su lahsie ako rovnake 3dielne, urcite vacsia tuhost, menej "prace" s nastavenim... Nevyhoda je len vacsia velkost pri zlozenom stave.
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6909
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Trekové hole

Příspěvekod TooMooX » pon zář 3, 2012 11:02

pavproch píše:@toomoox ref mikeova rada vyprdnout se na hůlky: nenech se uvést v omyl.... :twisted:
mike je zarputile proti hůlkám a snosílu, já to mám naopak... u obojího... :mrgreen:


To řešit nehodlám mám pro hůlky zdravotní důvody...
Spíš mi jde o to které koupit ?
Podmínkou je určitě nějaký ten Flick Lock. Po špatných zkušenostech z vytrhanýma šroubovacíma + samovolném zasunovaní.
karbidové hroty ??? To je jen hrot a ne cele uchycení hrotu co ? Na životnost asi nic podstatného. Myšleno, že bude dřív po nich než ošoupu hrot :mrgreen: )
Nedělám si iluze, že mi hole nějak dlouho vydrží :(( Tipuji, že je někde opět polámu. Ty GIPRONy byli fest pevný co se týče samotné hůlky. Ta vždy jen zapružila a nebylo třeba řešit nějaké rovnání a podobně. Přesto uvažuji o tom zkusit nějaké jiné, ale které ? Vzhledem k očekávané životnosti bych limit viděl okolo +/-1500kč. Popravdě vidět někde levný hole s Flick Lock tak to možná zkusím. Třeba by vydrželi stejně 8) Asi licence nebo proč ty nejlevnější hole jsou šroubovací ? Nebo jsem jen špatně koukal...
Uživatelský avatar
TooMooX
účastník
účastník
 
Příspěvky: 677
Registrován: čtv pro 9, 2010 23:01

Re: Trekové hole

Příspěvekod tramal » pon zář 3, 2012 13:27

Z tých lacných som minule kúpil tieto haskáče a zatiaľ v pohode. Slušné by mohli byť aj tieto zajá, alebo ich karbónová verzia.
tramal
nováček
nováček
 
Příspěvky: 43
Registrován: čtv kvě 18, 2006 12:13
Bydliště: Ružomberok

Re: Trekové hole

Příspěvekod pavproch » pon zář 3, 2012 13:38

@toomoox: asi dvacet let už používám na skialpo šroubovací, na turistiku tež (ale jiné než na skialpo)... loni nebo předloni sem pořídil na skialpo flick lock a..... na lyžích ten "nádor" zvnějšku na hůlce krapet vadí... a dokážu si představit, že bude vadit i při turistice - při tahání hůlek krz kosovku a pod.... imho enem šroubovací (4dílné nebo 3d zkrácené - kvůli délce ve složeném stavu)... jinak obzvláště při turistice je to spotřebák - cca dva roky max)
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28540
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Trekové hole

Příspěvekod mvaldo » pon zář 3, 2012 13:48

Uživatelský avatar
mvaldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2135
Registrován: ned bře 8, 2009 19:14

Re: Trekové hole

Příspěvekod TooMooX » úte zář 4, 2012 10:18

Právě o nějakých Black Diamond uvažuji... Ona se dá koupit za 200kč celý "hrot" (spodek) což by mohlo být výhodou :(( http://www.hudy.cz/turisticke_hole/66000,flex-tech-tips.html
Ty levné Husky a Zajo mají nějaké divné zámky. Jak píše pavproch je možné, že by překáželi... Ty karbonové Zajo (1250kč) http://www.kvalitni-outdoor.cz/p/482/trekov%C3%A9-hole-zajo-trekking-poles-clip-carbon Vypadají hezky, ale bál bych se zasouvání !!! Vím jaké problémy jsou/byli s karbonovými sedlovkama na kolech. Zamek nejde dorvat, protože hrozí deformace. Pravda že u holí asi takové zatížení není. I tak karbon je náchylný na "odřeniny" - narušení vláken. Váhu bych také u karbonu čekal o něco nižší a ne na úrovni hlíny
Uživatelský avatar
TooMooX
účastník
účastník
 
Příspěvky: 677
Registrován: čtv pro 9, 2010 23:01

Re: Trekové hole

Příspěvekod Stani » úte zář 4, 2012 12:45

Karbonové Zajo, čo ma TooMooX v odkaze - vyskúšané členom rodiny, bez výhrad. Kupovali sme ich s obavami a s miernym dešpektom, ale tak čo, skúsime....a po roku používania, je všetko v poriadku. Dokonca aj aretačný systém popruhu na rukoväti je lepší ako u mojich Masters Ultra light, kde sa mi to stále povoluje. Som zvedavý, čo to urobí v zime, keď sa do flick locku (šrúbky) natrepe sneh a zmrzne.

Prosím, existuje spôsob dotiahnutia flick locku nie pomocou šrúby, ale využitím tej zaklápacej páčky? Tá sa dá dobre chytiť aj v rukaviciach v zime, tak by som ju využil.
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Trekové hole

Příspěvekod Aggy » pon pro 10, 2012 15:11

Ahoj, s holemi jsem nikdy nechodil, ale sem tam mi probleskla hlavou myšlenka, že by se mohly hodit. Chci se zeptat, mám možnost koupit Leki tour carbon III za pěkné peníze. Výška pro mě ideální, líbí se mi rychloupínání, ale píšou o nich že jsou skialpinistické. :?
Moje otázka je asi taková- jsou vhodné i na VTH a treky + sem tam zímní výlet, dejme tomu ten skialp? (90% treky, 10% zbytek)...nebo se mám poohlednout spíše po přímo trekových holích? :((
Díky za reakce.
Uživatelský avatar
Aggy
nováček
nováček
 
Příspěvky: 106
Registrován: pon zář 3, 2012 20:01
Bydliště: Plzeň 92% / Sušice 6% /Hodslavice 2%

Re: Trekové hole

Příspěvekod Vachon » pon pro 10, 2012 15:18

Není to nejmenší problém, na skialpy se hodí, protože mají rovnou (ne sklopenou) rukojeť, ale pokud ti to vyhovuje, není důvod je nepoužít na trek (ideálně s menšími kotoučky).
Jde-li všechno podle plánu, stala se někde chyba.
Uživatelský avatar
Vachon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2261
Registrován: pát čer 3, 2011 12:01
Bydliště: matka měst

Re: Trekové hole

Příspěvekod barbarra » stř led 2, 2013 18:48

Ahoj, máte teď někdo nějaké konkrétní pozitivní zkušenosti s hůlkama? Měla jsem jedny Leki Makalu asi 7 let. Ale jedna už nevydržela. Potřebudu náhradu. Hlavní kritérim je spolehlivost jak na zimních, tak letních trecích v horách, semtam skiapl (jen opravdu okrajově), hmotnost, rozměry ve složeném stavu , a taky samozřejmě cena. Prosím o konkrétní typy. Díky.
Pesimiste jsou na zabiti, ale optimisté ti uz jsou davno mrtvi...:)
barbarra
nováček
nováček
 
Příspěvky: 130
Registrován: pát říj 5, 2007 21:11
Bydliště: jizne od Brna

Re: Trekové hole

Příspěvekod šíp » stř led 2, 2013 19:42

Hole Gipron Expert, mám přesně rok, předtím jsem cca 7 let měla Leki Makalu Tour. Ty Giprony mi více vyhovují, mají jednodušší nastavování /flicklock/ a hlavně prodlouženou rukojeť, takže v traverzech nemusím měnit délku holí. Samozřejmostí jsou 2 velikosti kotoučů /na běžnou turistiku a na zimní sporty/.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Trekové hole

Příspěvekod barbarra » stř led 2, 2013 20:05

No vypadají docela dobře...ale mají nejaký antishock system?
Pesimiste jsou na zabiti, ale optimisté ti uz jsou davno mrtvi...:)
barbarra
nováček
nováček
 
Příspěvky: 130
Registrován: pát říj 5, 2007 21:11
Bydliště: jizne od Brna

Re: Trekové hole

Příspěvekod šíp » stř led 2, 2013 20:09

Myslíš odpružení? Nemají, ale já to ani nechtěla, přijde mi, že na turistiku je to spíše kontraproduktivní.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Trekové hole

Příspěvekod barbarra » stř led 2, 2013 20:11

Moc dík za typ....teď budu zjištovat , jestli je mají někde v kamenné obchodě, nerada bych kupovala zajíce v pytli....
Pesimiste jsou na zabiti, ale optimisté ti uz jsou davno mrtvi...:)
barbarra
nováček
nováček
 
Příspěvky: 130
Registrován: pát říj 5, 2007 21:11
Bydliště: jizne od Brna

Re: Trekové hole

Příspěvekod barbarra » stř led 2, 2013 20:12

Nemáte někdo zkušenost s těmato od Zajo? http://eshop.zajo.sk/cz/trekking-poles- ... .p908.html
Pesimiste jsou na zabiti, ale optimisté ti uz jsou davno mrtvi...:)
barbarra
nováček
nováček
 
Příspěvky: 130
Registrován: pát říj 5, 2007 21:11
Bydliště: jizne od Brna

Re: Trekové hole

Příspěvekod Stani » pát led 4, 2013 21:50

Barbaro, pozri môj príspevok vyššie (úte zář 4).

Z aktuálnych skúseností:
- kotúče sú na závit, ak poriadne neskontroluješ ich dotiahnutie, môžeš ich stratiť. Mne sa to už podarilo, len jeden, ale cestou naspäť som ho v snehu našiel :) .

- aretácia by mohla byť vyriešená - ako píšem vyššie - využiť zaklápaciu páčku zároveň na dotiahnutie = v pohode aj v rukaviciach. Takto to musíš robiť nechtom, alebo niečím ostrým.

Inak k nim nemám žiadne iné výhrady, ľahké, rukoväte super, pevnosť v páde v teréne však ešte (a našťastie) nevyskúšaná.
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Trekové hole

Příspěvekod zajcev » sob led 5, 2013 8:13

Ja mam tieto:
http://www.hudy.cz/turisticke_hole/66128,trail-2012.html?&fBr=1&fPt=2966

Flick lock fajne v zime a maju velmi dobre penove rukovate aj s predlzenim, velka spokojnost 8)
A ak mas vysku cca pod 170 cm staci ti zobrat verziu Compact, ta je kratsia a lahsia.
zajcev
nováček
nováček
 
Příspěvky: 73
Registrován: čtv led 19, 2012 11:19

Re: Trekové hole

Příspěvekod Luci Luc » čtv led 17, 2013 23:00

Tak mě napadlo. Doma hole mám, ale jsou jen 2dílné, takže jdou složit jen na půlku, ale na přechod hor a případný upnutí na batoh jsou mi asi docela k hovnu, že? Měla bych pořídit nějaké jako je odkaz výše! Jaké jsou z hlediska váhy a složení nejlepší? Prosím o nějaký normální hole. Za 5t. kupovat fakt nebudu, ale do 2,5t. nemám problém :oops:
Uživatelský avatar
Luci Luc
účastník
účastník
 
Příspěvky: 200
Registrován: pát črc 17, 2009 9:33
Bydliště: Rousínov u Vyškova

Re: Trekové hole

Příspěvekod Skipp » pát led 18, 2013 6:48

Já si dneska jedu pro tyto hůlky a v neděli je budu testovat ve východním Slovensku. Potem napíši, jak obstály v provozu. :t:t
Uživatelský avatar
Skipp
účastník
účastník
 
Příspěvky: 222
Registrován: stř srp 22, 2012 12:10
Bydliště: Příbor

Re: Trekové hole

Příspěvekod apuka » stř led 30, 2013 10:00

Nemate nahodou nekdo uz zkusenosti s novym systemem uzamykani hulek od FIzanu - System Concept? http://www.alpisport.cz/cz/kategorie/ko ... ystem.aspx
Mel jsem v obchode v rukou takove hole a teda se mi zdali mnohem lepsi na obsluhu jako klasicke sroubovani. Da se to rychle a jednoduse i v rukavicich v zime. Premyslim na nima pro syna, ktery ma uz druhy par Leki Makalu Classic (made in CZ) v reklamaci (samovolne se zasouvaji, proste se musi co chvili utahovat a stejne kdyz se o to opre, tak se o pulku dilu zasunou), kdyby se zase vyrobce neozval do 30-ti dnu, tak do tretice uz ne. Ale nenasel jsem zadne zkusenosti v zatezi a je to dost penez na delani zkusebniho zajice...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16773
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Trekové hole

Příspěvekod wawrik » čtv úno 7, 2013 19:15

grco píše:To co robi Hudy s Black Diamondom, to je k placi. Oni tie Ultra Distance nemaju ani na nete, ani v katalogu.

... zato v Káthmandu ich mali na každom rohu, stáli asi 55 € :-) Mal by si si urobiť výlet. Ja som si po dlhom váhaní kúpil Distance FL, hliníkové s nastavením, ale dosť ma serie madlo. Najradšej by som tam prelepil madlo z mojich starých paličiek, keby to malo aspoň nejakú šancu na prežitie...
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Trekové hole

Příspěvekod mvaldo » čtv úno 7, 2013 19:39

grco píše:To co robi Hudy s Black Diamondom, to je k placi. Oni tie Ultra Distance nemaju ani na nete, ani v katalogu.

to su take dobre?
Black Diamond Ultra Distance :)

Odoslané z iPad pomocou Tapatalk HD
Uživatelský avatar
mvaldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2135
Registrován: ned bře 8, 2009 19:14

Re: Trekové hole

Příspěvekod grco » čtv úno 7, 2013 19:44

@mvaldo: tu nejde o to ci su alebo nie su dobre, ale o to, ze hudy ako distributor BD v CR mal v katalogu reklamu na ne na celu stranu, ale prakticky sa u nich vobec nedali kupit :) mozno uz sa to casom zmenilo, predsalen ten moj prispevok uz je starsi :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6909
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Trekové hole

Příspěvekod Rittersportka » sob úno 9, 2013 17:48

Já mám nově tyto http://www.hudy.cz/skialpove_hole/81331,expedition.html

Používám je na skialp a ke sněžnicím.

Určitě ale budou využitelný celoročně, sice nejsem zvyklá je při letní turistice používat, ale vzhledem k tomu, že moje ruce narozdíl od nohou nejsou zvyklý na zátěž (po skialpu a sněžnicích trpim), budu je muset trénovat i v létě. Takže... hole.
Uživatelský avatar
Rittersportka
nováček
nováček
 
Příspěvky: 19
Registrován: sob úno 9, 2013 13:05
Bydliště: Jizerky

Re: Trekové hole

Příspěvekod rieMa » čtv bře 7, 2013 22:21

Ahoj,

nějak jsem došla k názoru, že by se mi hodily trekové hole a protože mám zrovna u Ferrina nějakou slevu, docela se kloním k 3 dílným Kailash s rychloupínákem. Ale docela mě zaujal i jejich Eiger, jsou hodně lehké, ale sic (a to je jádro mého dotazu :-D ) a)máte někdo zkušenosti s tímhle způsobem skládání holí? Nedochází třeba k tomu, že se hrot někde zasekne a hole se mi rozloží?, b)máte někdo zkušenosti s holemi od Ferrina, potažmo s těmihle konkrétními tipy? Osobně tu značku moc ráda nemám, ale vzhledem k 40% slevě jsem ochotná jí dát šanci... Použití by bylo primárně treky, popř. v zimě ke sněžnicím...
Neberte život příliš vážně, stejně z něj nevyváznete živí.
Uživatelský avatar
rieMa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 390
Registrován: ned lis 22, 2009 22:33
Bydliště: Aotearoa

PředchozíDalší

Zpět na Ostatní vybavení