Vodní filtr - výběr

Zkušenosti, rady, dotazy na ostatní outdoor vybavení

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Vodní filtr - výběr

Příspěvekod Etheric » čtv lis 30, 2023 18:40

@Dromedaro: udělali tomu takovej hype, že každej "bushcrafter" mající hluboko do kapsy po tom skočí...
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Vodní filtr - výběr

Příspěvekod Dromedaro » čtv lis 30, 2023 18:50

Ale tak tady na foru ten filtr lidi taky používají a jsou s ním asi spokojení, co jsem tak četl. Já se sawyeru mini zbavil kvůli mizernému průtoku a rychlosti ucpávání.

Etheric píše:@Dromedaro: udělali tomu takovej hype, že každej "bushcrafter" mající hluboko do kapsy po tom skočí...

Tak peníze už mají doma a to se počítá a co někdo o jejich filtru píše na diskuzích, na to se** pes. Tak to bohužel funguje...

A proč se toho sporu s Bushcraftem ten testující zalekl a výsledky testu stáhnul, když to měl podložené a dobře provedené ten test?
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4386
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Vodní filtr - výběr

Příspěvekod apuka » čtv lis 30, 2023 19:03

Dromedaro píše:co někdo o jejich filtru píše na diskuzích, na to se** pes. Tak to bohužel funguje...
No, nekdy to muze mit i pokracovani - sr*t nebude jen ten pes :-D.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vodní filtr - výběr

Příspěvekod Etheric » čtv lis 30, 2023 19:42

Dromedaro píše:A proč se toho sporu s Bushcraftem ten testující zalekl a výsledky testu stáhnul, když to měl podložené a dobře provedené ten test?

Zeptej se ho. Detaily neznám, naběhli na něj právníci a co by se dělo... Tahanice po soudech, nervy, peníze,..... Třeba by dostal za pravdu a soudní výlohy zpět, ale ty nervy a čas mu nikdo nevrátí..
Nebo se jen řídil zásadou - nepři se s blbcem, nemá to cenu
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Vodní filtr - výběr

Příspěvekod mike » pon bře 25, 2024 5:03

Je tu nekdo, kdo ma dlouhodobejsi zkusenosti s MSR Trailshot filtrem? Zvazuju ho ciste na vicedenni akce u nas, kde nehrozi mraz, ale vodni zdroje nejsou zcela duveryhodne a hledat hospodu je obcas otrava.

Pripadne jiny tip pro tohle pouziti (ne Sawyer). U tohodle se mi libi zpusob nasavani vodu hadickou, takze neni nutna dalsi lahev a nabirani vody do ni, coz je nekdy nejvetsi problem.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vodní filtr - výběr

Příspěvekod mila6032 » ned dub 21, 2024 13:55

Mám ho asi tři roky. Používám spíš vzácně. Není to vyloženě blbý, ale když chceš napumpovat litr, tak si docela zacvicíš. Doma v klidu to je v pohodě, ale když člověk stojí někde obkročmo nad nějakým náznakem potoku, v předklonu, opřenej o kdysi stabilní smrček, tak to najednou zase tak moc v pohodě není. Ale jako jo, ta hadička je docela dlouhá, takže člověk nemusí až k hladině. To sejto na konci přebere ten největší bordel a ve finále to vlastně funguje celkem fajn. Není to úplně nejmenší věc na světě a ten způsob skládání je takovej divnej. Vcelku brzy se mi na tý hadičce udělaly znatelné zlomy z toho přeložení. Bál jsem se, že na těch místech ta hadice brzy praskne, ale jsou tam takhle skoro od začátku a nijak se to dál nemění.
mila6032
účastník
účastník
 
Příspěvky: 280
Registrován: úte úno 28, 2017 11:42

Re: Vodní filtr - výběr

Příspěvekod ntz » ned dub 21, 2024 23:54

jj, taky se pridavam ... ma to (mozna ne stejnej od msr ale tenhle princip) jeden muj kamarad a mohu potvrdit, ze to je naprosto hrozny ... ne kvuli tomu, ze by filtr nefungoval, ale kvuli tomu, ze musis casto v nepohodlne pozici nekde drepet a posilovat zapesti (v tom lepsim pripade -- v horsim pripade se nenapijes, protoze tam je bahno, mokro, nejakej debilni breh a ty bys spis potreboval treba na brise vodu nabrat a pak si s ni hrat v klidu na ceste)
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2072
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Vodní filtr - výběr

Příspěvekod mike » pon dub 22, 2024 1:09

@mila6032: ja uz jsem ho mezitim koupil a uspesne pouzil :) Me dojmy jsou priblizne stejne. Na prvni pokus v terenu jsem napumpoval pres 3 litry a bylo to jako posilovaci kolecko. A pri vytlacovani zbytku vody po filtrovani to piska jako gumova kachnicka. Ale jinak v zasade dobry, svuj ucel to splnilo, meli jsme vodu i veceri. Prekvapilo mne, ze nejdyl trva nasati vody po stisku a uvolneni, to jsem necekal. Holt to chce trochu trpelivosti.

Hadicka se mi uplne nelibi, jelikoz trochu smrdi, neco jako PVC. Snad to neni na skodu a na vode to poznat neni, ale i tak si rikam, jestli ji nevymenit za silikonovou (a mozna delsi). Mas to stejne?

@ntz: zas jaka je varianta? U ostatnich filtru musis nejak nabrat vodu do flasky, coz ve stejne situaci pujde jeste hur. Mne se ten napad s hadickou libi, ale mohla by byt delsi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vodní filtr - výběr

Příspěvekod ntz » pon dub 22, 2024 9:38

@mike a co te presne vedlo k takovyhlemu filtru ? napr. megarozsirenej katadyn befree ma 63g vc. 1L flasky a je mensi a lehci (msr ma podle vseho 140g) .. ja osobne nosim po cesku nejvic katadyn protoze je malej, lehouckej a dobre se pouziva ... nedokazu si moc predstavit scenar, kdy by byl ten hadickovej system vyhodnejsi (snad jen kdybych filtroval ja nevim nejakou louzi) .. navic nepotrebujes prave zadnou dalsi flasku .. tu vodu muzes v te mekke flasce klidne nechat (a nebo pit z toho - sani pomaha :P)
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2072
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Vodní filtr - výběr

Příspěvekod Dromedaro » pon dub 22, 2024 9:45

Mike: Když jsem si vybíral filtr, tak od tohoto mě právě odradila ta nutnost pumpičkovat - nečetl jsem na to nic moc recenze. Ale já chtěl filtr, kterým bez problému přefiltruju třeba 5litrů denně.

mike píše: U ostatnich filtru musis nejak nabrat vodu do flasky, coz ve stejne situaci pujde jeste hur.

Ano, třeba u sawyeru mi to přijde komplikované až je to nepraktické. Musíš nabrat do jedné nádoby špinavou vodu, přefiltrovat ji do jiné nádoby od hrubých nečistot a kalu a pak až to ještě hnát přes sawyer. A nabírat takhle vodu z nízké hladiny, třeba kaluže nebo slabého potůčku, není nic moc.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4386
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Vodní filtr - výběr

Příspěvekod mike » pon dub 22, 2024 15:46

ntz píše:nedokazu si moc predstavit scenar, kdy by byl ten hadickovej system vyhodnejsi (snad jen kdybych filtroval ja nevim nejakou louzi)

Bud mas slabou predstavivost nebo jsi v terenu jeste moc vody nebral. Hadicka byla lepsi uz pri mem prvnim pouziti. Byl to takovy praminek, ktery vytekal v plochem terenu a koncovka se do nej sotva ponorila. Nabirat tohle flaskou by skoro neslo a bez rozvireni bahna uz vubec ne.

Kdyz mam silny zdroj, ze ktereho se dobre nabira, tak filtr nepotrebuju. Potrebuju ho prave na takovehle slabe zdroje, kde je fakt problem nabrat vodu do flasky. Kdyz uz neco naberes, tak mozna ctvrt flasky, coz by byl pri filtrovani strasny opruz, ja obvykle nabiram 3 - 5 litru. To uz radej budu pumpovat a posilovat predlokti ;-)

Na posledni akci v Alpach jsem nabiral z takoveho slabeho potucku do mekkych flasek (Platypus). Stravil jsem tam snad pul hodiny, jak jsem vzdycky trochu nabral a preleval do jinych flasek. Pumpovani by slo vyrazne rychleji. Ale do Alp tohle nemam, tam neni filtrovat potreba a navic muze v noci mrznout i v lete. Je to ciste na pouziti u nas a to mne o neco vyssi vaha netrapi.

Dromedaro píše:Musíš nabrat do jedné nádoby špinavou vodu, přefiltrovat ji do jiné nádoby od hrubých nečistot a kalu a pak až to ještě hnát přes sawyer. A nabírat takhle vodu z nízké hladiny, třeba kaluže nebo slabého potůčku, není nic moc.

Jj, presne to myslim. Navic je takhle vyrazne jednodussi kontaminovat neprefiltrovanou vodou ciste flasky, v tom ma hadicka a pumpovani dalsi vyhodu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vodní filtr - výběr

Příspěvekod Dromedaro » pon dub 22, 2024 20:54

mike píše: Navic je takhle vyrazne jednodussi kontaminovat neprefiltrovanou vodou ciste flasky

Ano a konkrétně sawyer. Právě kvůli tomu mám také pumpovací s hadicí.
Ještě přemýšlím o tom steripenu co má etheric, ale zase mi tam taky vadí nutnost té předfiltrace.

A co, že najednou nákup filtru? Přítelkyně? :twisted:
Měl jsem dojem, že dostupným filtrům na trhu nejsi zrovna nakloněný.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4386
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Vodní filtr - výběr

Příspěvekod ntz » pon dub 22, 2024 21:41

mike píše:Bud mas slabou predstavivost nebo jsi v terenu jeste moc vody nebral.

spis mivam veci do detailu naplanovany ... (coz se teda s vodou v cesku neni takovej problem)
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2072
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Vodní filtr - výběr

Příspěvekod mike » pon dub 22, 2024 23:33

@Dromedaro: rozhodli jsme se, ze v ramci treninku budeme vic chodit vicedenni trasy i u nas. Abychom byli zvykli na tezsi batohy a v horach si to pak vic uzili. No a u nas je to s kvalitou vody horsi, ale zas moc nehrozi necekany mraz, takze filtr se hodi. Dava vic volnosti a vic moznosti, kdyz dojde na neco necekaneho.

ntz píše:spis mivam veci do detailu naplanovany

Jj, planovani ti jde skvele, ale ty realizace :twisted: Marne premyslim, jestli vysel aspon jeden z tvych velkolepych planu zde prezentovanych ;-) To ja radej planuju jen ramcove, pokud vubec, ale o to je to pak zajimavejsi. Plany stejne obvykle uplne nevychazeji a pak je dobre umet improvizovat.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vodní filtr - výběr

Příspěvekod Etheric » úte dub 23, 2024 4:54

Dromedaro píše:vadí nutnost té předfiltrace.

Tady v ČR zřídkakdy je nutnost předfiltrace. Vždycky objevím na pohled čistou vodu. A když by fakt byla nouze nejvyšší, raději tu kalnou vyčistim tim, co je k tomu určený - takový dva pytlíky, první čistí, druhej neutralizuje ten první. Váží to asi jako kousek náplasti..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Vodní filtr - výběr

Příspěvekod Dromedaro » úte dub 23, 2024 5:16

Etheric píše: raději tu kalnou vyčistim tim, co je k tomu určený - takový dva pytlíky, první čistí, druhej neutralizuje ten první. Váží to asi jako kousek náplasti..

Jo, to mám taky, ale jen pro případ nouze. Prý to ničí střevní mikrofloru nebo tak nějak.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4386
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Vodní filtr - výběr

Příspěvekod Etheric » úte dub 23, 2024 6:04

Nic to neničí, když použiješ ten druhej pytlík. Útroby ničí dezinfekce jednosložkový, ty bez neutralizátoru. Ale už ani nepamatuju, kdy jsem takovou vodu musel pít..
Tady je pramenů dost, nemusím brát stojatou nebo z potoka.. Takže ani nic filtrovat nemusím, jen to prosvítim.
Daj se na netu najít rozbory pramenů kdekoliv chceš, tak si můžeš udělat představu o jejich (ne)použitelnosti. Většinou parametry splňují, ale občas tam je něco navíc, což UV záření spolehlivě zahubí
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Vodní filtr - výběr

Příspěvekod ntz » úte dub 23, 2024 8:11

mike píše:Marne premyslim, jestli vysel aspon jeden z tvych velkolepych planu zde prezentovanych

ted kvuli nemoci nevysel jeden vylet ... jinak vse vychazi ... nevim o jakych "velkolepych" zde prezentovanych planech mluvis ..
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2072
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Vodní filtr - výběr

Příspěvekod apuka » úte dub 23, 2024 8:57

mike píše:Ale do Alp tohle nemam, tam neni filtrovat potreba a navic muze v noci mrznout i v lete.
Ja TI nevim...
Kdyz chodis casto na ledovcich a blizko pod nima, tak nabiras ledovcovou vodu, ktera se moc nedoporucuje pit (bez filtrace) kvuli tem mikrousazeninam, ktere se tvori uz primo v ledovcich, resp. pod nima, jak se pohybuji po povrchu. (To se uz na OF nekdy davneji rozebiralo.)

Kdyz chodis v oblastech, kam se dostanou hospodarska zvirata, ale i kde zije mnozstvi "prirodni zvere" (kamzici, kozorozi, sviste), tam bych byl taky docela obezretny. Hlavne po zkusenostech, kdy jsem uz nekolikrat narazil v odlehlem peknem udoli nebo na strani na rozkladajici se telo uhynule ovce, kozy mezi kameny a skalkami jen par metru od potoka, obcas s dobre viditelnymi "kanalky" vytvorenymi smerem k potoku, kterymi tece voda za deste, dokonce i za silnejsi ranni rosy stekajici ze skalem a kamenu... Taky uz jsem videl (zvrchu) zvirata, co asi uklouzli a spadli do nepristupnych rokli primo do bystriny...
Na "mich mistech" v Alpach prave bud tecou vetsi toky z ledovcu - z tech se vubec neda nabrat voda, jak jsou silne zakalene - nebo tecou z bocnich strani, nekdy napajene ze snehovych poli (i pres plesa), nekdy z pramenu. Bohuzel, na tech stranich se taky casto vyskytuji ovce, kozy, niz i kravy, vyse zase pobihaji stada kamziku a kozorohu (a potoky casto pretekaji kolem jejich odpocinkovych mist, vyznacujicich se hromadenim bobku). Proste, z vyse uvedenych duvodu nic s velkou duverou ve kvalitu vody.

Jo, dlouho jsem se s oblibou osvezoval v pramenech nebo horskych bystrinach. Pred cca 30-ti lety jsem ale byl dva tydny na nemocenske (a jeste i nejakou dobu po ni mi dvakrat dobre nebylo) po tom, co jsem se s chuti napil v Male Fatre z ciste studanky znackou oznacene jako pramen (nejspise tento, jen tehdy to bylo bez hadice a min upravene). Pravda, tehdy se v okoli jeste casto pasly ovce a bylo po destich. Kazdopadne si od te doby radeji nosim piti sam.
----------
Kazdopadne me docela prekvapuje, ze sis ten filtr koupil. Vzdyt sam si tady nekolikrat psal, jak jsou dulezite negativni recenze - a na Tebou linkovane strance filtru u vyrobce mas negativnich recenzi (ja jsem proletel jen ty s jednou *) hromadu, zadny zanedbatelny pocet. Skoro vsechny ve stylu "filtr byl fajn na zacatku ale za kratkou dobu se uz prakticky nedal pouzit". Docela bych ocekaval, ze Te to odradi.
Naposledy upravil apuka dne úte dub 23, 2024 10:19, celkově upraveno 1
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vodní filtr - výběr

Příspěvekod Dromedaro » úte dub 23, 2024 9:20

apuka píše:Ja TI nevim...
Kdyz chodis casto na ledovcich a blizko pod nima, tak nabiras ledovcovou vodu...

On ale píše, že to bude používat v našich podmínkách.

mike píše:@Dromedaro: rozhodli jsme se, ze v ramci treninku budeme vic chodit vicedenni trasy i u nas. .
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4386
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Vodní filtr - výběr

Příspěvekod apuka » úte dub 23, 2024 10:22

@Dromedaro: Ohledne Alp to byla reakce na to, ze tam neni treba filtrovat, ne k tomu konkretnimu filtru. K nemu byla jenom ta posledni poznamka, ze nedal na spatne recenze. No a moje vlastni spatna zkusenost, i kdyz z Male Fatry byla jen prikladem, ktery prave muze lehce nastat i v Alpach.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vodní filtr - výběr

Příspěvekod mike » úte dub 23, 2024 15:33

@apuka: do Alp jezdim uz pomalu 30 let, vody jsem tam musel vypit hektolitry a nikdy zadny problem. Mozna jsem mel stesti, ale taky by to mohlo souviset s tim, ze si vybiram, kde vodu nabiram ;-) Casto je to nejaky zdroj blizko bivaku a ty by mely byt v pohode.

Co se ledovcove vody tyce, viditelne zakalenou neberu, on se vzdycky najde nejaky bocni tok, kde je vycistena. Pripadne ta, co tece primo po ledovci, ta byva cista. Nejaky jemne namlety prach tam byt muze, ale myslim, ze kdyz to clovek pije parkrat do roka a ne furt, tak mu to nic neudela. Kazdopadne jsme si ted (nejen) na tohle poridili predfiltr, vlastne latkovy filtr na kavu, do ktereho se daji vlozit jeste papirove kavove filtry. Vazi to par gramu a kdyz bude voda zakalena, pouzijeme to.

apuka píše:Vzdyt sam si tady nekolikrat psal, jak jsou dulezite negativni recenze - a na Tebou linkovane strance filtru u vyrobce mas negativnich recenzi (ja jsem proletel jen ty s jednou *) hromadu, zadny zanedbatelny pocet. Skoro vsechny ve stylu "filtr byl fajn na zacatku ale za kratkou dobu se uz prakticky nedal pouzit"

Recenze jsem samozrejme cetl a zamyslel se nad nima. Jednak je jich relativne malo vzhledem k celkovemu poctu, vetsina je pozitivnich. A jednak to vypada, ze naprosta vetsina z nich znamena ucpany filtr. Coz neni problem tohodle konkretniho filtru, ale vsech zalozenych na tomhle principu (krome Sawyeru, kde jsou sem tam takove diry, ze se ucpat nedaji ;-)), takze bych je musel vyradit z vyberu vsechny. Mel by se tomu dat predejit prave predfiltraci zakalene vody a/nebo castym proplachovanim.

Jak jsem psal, filtr jsem si poridil ciste na filtrovani vody u nas. Nepocitam s tim, ze bych pil zakalenou, ale zdrojum moc neverim, takze pro jistotu. Taky ho nehodlam pouzivat, kdyz je k dispozici pitna voda (hospoda apod.), je v podstate jen jako zaloha pro pripad nouze. Nebo lenosti, kdyz se cloveku nechce pro vodu nekam schazet a bliz je nejaky prirodni zdroj. Takze bych ho nemel pouzivat casto, ale teprve praxe ukaze, jak to bude. Jestli se mi ucpe nebo pokazi jinym zpusobem, tak to sem samozrejme napisu :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vodní filtr - výběr

Příspěvekod mike » úte dub 23, 2024 15:41

ntz píše:ted kvuli nemoci nevysel jeden vylet ... jinak vse vychazi ... nevim o jakych "velkolepych" zde prezentovanych planech mluvis ..

Mozna bys mel spis napsat, co z tvych planu tady zverejnenych ti vyslo. Mne nic nenapada ;-)

Z tech co nevyslo, namatkou. Skotsko vloni, Tatry a Alpy tady, prechod na vegetarianstvi, behani, hubnuti a drepovani... a pak jeste nejake, ktere jsi mi mozna psal jen soukrome, takze to nebudu vytahovat.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vodní filtr - výběr

Příspěvekod Dromedaro » úte dub 23, 2024 15:52

mike píše:Kazdopadne jsme si ted (nejen) na tohle poridili predfiltr, vlastne latkovy filtr na kavu, do ktereho se daji vlozit jeste papirove kavove filtry. Vazi to par gramu a kdyz bude voda zakalena, pouzijeme to.

Jaký máš? Já právě piju filtrovanou kávu a koupil jsem si na cesty takový skládací bazmek v rockpointu, že teď ani nechápu, jak jsem to mohl koupit. Co jsem teď rychle googlil, tak mi to našlo třeba něco takového:

Kávový filtr Brunner Amigo

Nebo jsem našel z českých webů třeba toto, ale ty nožičky působí, že bych brzy urval. Jinak už taky neví, co by si řekly za dvě plastové tyčinky a hadřík:
Překapávač GSI Ultralight

A teda jak píšeš, tak když jsem přemýšlel o těch předfiltracích, tak ty kávové filtry mi přišly asi jako nejlepší řešení.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4386
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Vodní filtr - výběr

Příspěvekod mike » úte dub 23, 2024 15:57

To GSI. Je to min chatrne, nez to vypada na obrazku a obcasne pouziti by to mohlo prezit. Nozicky se daji ohnout a nacvaknout na nadoby ruznych velikosti, vlastne mne to docela prijemne prekvapilo. V praxi jsme to ale jeste nepouzili. Mam pocit, ze jsme to nekde koupili levneji, zkus pohledat. Kazdopadne to skoro nic nevazi a treba to nekdy bude uzitecne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vodní filtr - výběr

Příspěvekod Dromedaro » úte dub 23, 2024 16:33

Ok, díky. Asi ho tedy vezmu, i když, jak píšeš, z fotky to působí chatrně. Ale má to dobrou váhu a jde to dát na různé šířky, což je taky výhoda. Někdy dělám jen do malého skládacího hrníčku a jindy třeba půl litru do ešusu, podle toho jak mám chuť. A jde to zároveň použít jak předfiltr. I když kdybych to měl používat častěji jako předfiltr tak na to asi koupím další kus jen na to.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4386
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Vodní filtr - výběr

Příspěvekod Etheric » stř dub 24, 2024 4:34

mike píše:papirove kavove filtry. Vazi to par gramu a kdyz bude voda zakalena, pouzijeme to.

Nechcu ti brát iluze, ale vyzkoušej to nejdřív nanečisto v praxi. Budeš velice nemile překvapen a zjistíš, že nápad s kávovými papírovými filtry byl pěkná volovina... Ten jemnej bordýlek ti to hned ucpe a papír dostane regulérní nepromokavej vodní sloupec. Můžeš v tom míchat, pak to půjde, ale na to nemáš nervy, čas ani energii.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Vodní filtr - výběr

Příspěvekod mike » stř dub 24, 2024 4:46

V tom pripade vyhodim kavovy filtr a zustanu jen u toho latkoveho. Nezachyti toho tolik, ale vetsi necistoty jo. Furt by to melo byt lepsi, nez to cedit pres Buff apod.

Jako jo, s kavovymi filtry je opruz, ucpavaji se i kdyz delam prepustene maslo. Na litr jeden obvykle nestaci, ucpe se.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vodní filtr - výběr

Příspěvekod Dromedaro » stř dub 24, 2024 6:20

Tohle mě nenapadlo ale to by pak musela ucpávat i káva, ne?
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4386
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Vodní filtr - výběr

Příspěvekod ntz » stř dub 24, 2024 9:23

mike píše:Z tech co nevyslo, namatkou. Skotsko vloni, Tatry a Alpy tady, prechod na vegetarianstvi, behani, hubnuti a drepovani... a pak jeste nejake, ktere jsi mi mozna psal jen soukrome, takze to nebudu vytahovat.


Jinak teda kdyz uz me kadrujes tak:

1) Skotsko nevyslo protoze jsem si zlomil cesku ... Alpy necvakly protoze byla cela rodina nemocna - to se stane, to neovlivnis
2) Prechod na vegetarianstvi celkem vysel .. Nezral jsem maso docela dlouho a ted mam maso vyznamne omezeny oproti modu pred tim ... porad jeste hledam tu rovinu, na ktery chci bejt, ale v tomhle smeru je to in-progress
3) behani, hubnuti a drepovani tak nejak +/- delam .. chodim hrat tenis, obcas si jdu zabehat, obcas si dokonce zadrepuju s cinkou a nebo zacvicim s kettlem .. mam problem, ze kdyz jsem zacal seriozne posilovat, tak me zcela naopak vaha vylezla jeste vic .. chtel bych se dostat vyhledove na svuj drivejsi standard (co jsem mel treba jeste v 35) a sice drepnout 110, benchnout 90 a udelat 10 shybu s 20kg zavazim (ted mam tukove zavazi)
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2072
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

PředchozíDalší

Zpět na Ostatní vybavení

cron