Vodní filtr - výběr

Zkušenosti, rady, dotazy na ostatní outdoor vybavení

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Vodní filtr - výběr

Příspěvekod Etheric » stř zář 9, 2020 15:45

Já kvůli průtoku pořídil nezmenšenou verzi Squeeze. Pověsim na strom, přefiltruje se to samo..
Místo trapnejch tradic se vychlastám z podoby, zlitej spadnu na stromek a rozsekám všechny vozdoby!!!
Etheric
inventář fóra
inventář fóra

Filtr na vodu versus Steripen Aqua UV

Příspěvekod MarekK » stř led 6, 2021 23:27

Ahoj vsem, chci si poridit evakuacni zavazadlo o nemuzu se rozhodnout co pouzit k cisteni vody. Narazil jsem bud na filtr typu Sawyer SP128 mini, nebo pak na SteriPen Aqua Uv. U filtru si nejsem jist, zda by to zvladlo vycistit vodu treba pri povodnich, u UV pera jsou zase zapotrebi baterky. Nemate, prosim nekdo osobni zkusenost? Budu velmi vdecny za jakykoli nazor a postreh. Moc diky Marek
Naposledy upravil sobb dne stř led 6, 2021 23:38, celkově upraveno 1
Důvod: sloučeno do příslušného vlákna
MarekK
nováček
nováček

Příspěvekod sobb » stř led 6, 2021 23:40

Vítej na fóru, Tvůj dotaz jsem sloučila, zkus si toto vlákno pročíst, osobních zkušeností je tu spousta.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod Etheric » čtv led 7, 2021 10:16

Marku, pro tvé účely Sawyer squeeze /kvůli průtoku/ plus ten přídavnej bazmek, červený, kategorie 3(teď si nevzpomenu na jméno) kterej odstraní pesticidy, těžký kovy atd. Drahé, to ano, ale dražší než život to není :)
Místo trapnejch tradic se vychlastám z podoby, zlitej spadnu na stromek a rozsekám všechny vozdoby!!!
Etheric
inventář fóra
inventář fóra

Re: Filtr na vodu versus Steripen Aqua UV

Příspěvekod JoseD » čtv led 7, 2021 19:48

MarekK píše:Sawyer

měl jsem, funguje, ale pro těžko se do něj nabírá voda, pokud ji tedy nenabíráš tekoucí shora z nějaké trubky/kohoutku atd. Koukni se na velikost toho otvoru. To vytlačování je v reálu pakárna, jak se postupně filtr zanáší, tak to jde hůř a hůř. Jo a v chladu ti z toho nabírání a mačkání umrznou ruce. Nakonec jsem si pořídil nějaký (edit: MSR trail shot) s mačkacím balonkem - pumpičkou a sací hadičkou.

Jinak bacha na kalnou vodu - ta ti filtr zanese a UV ji neprosvítí - takže ji stejně musíš nechat pořádně usadit.

edit2: Takže než budeš něco kupovat, tak bych se zamyslel spíš kam se chceš vlastně evakuovat, s kolika lidma, odhadnout potřebu vody, a pak teprve vybírat filtr. Protože třeba s tím sawyerem filtrovat vodu pro 4 bylo za trest. Naopak pro jednoho to může být akceptovatelný, jak píše Etheric nahoře.
JoseD
nováček
nováček

Příspěvekod Etheric » čtv led 7, 2021 20:09

JoseD píše:ale pro těžko se do něj nabírá voda, pokud ji tedy nenabíráš tekoucí shora z nějaké trubky/kohoutku atd. Koukni se na velikost toho otvoru. To vytlačování je v reálu pakárna, jak se postupně filtr zanáší

Od toho je uřízej kus petky, kterej má v sobě filtr hrubýho bordelu, tak se dá voda do tý skládací lahve dostat úplně v pohodě. Marek mluvil o filtru Sawyer "mini", což je fakt pakárna i pro jednoho. Proto jsem doporučil tu větší verzi.
Když bude sám nebo ve dvou, moje řešení bude ideální
Pro více lidí už to bude chtít něco výkonnějšího, velkýho, těžkýho. Ale super otázka, která by pak chtěla přesunout jinam - evakuační zavazadlo. Pro jaký případy ho plánuješ, jaký scénáře si maluješ, jaký jsou možnosti, jak to chceš vůbec využít, na jak dlouho? Pod pojmem evakuační zavazadlo si každej představí něco trochu jiného.
Etheric
inventář fóra
inventář fóra

Příspěvekod JoseD » čtv led 7, 2021 20:23

Etheric píše:Od toho je uřízej kus petky, kterej má v sobě filtr hrubýho bordelu.

No ale tím se dostáváme do sféry receptáře Přemka Podlahy. 2kCZK za takový polotovar celkem dost..
JoseD
nováček
nováček

Příspěvekod Etheric » čtv led 7, 2021 20:54

Jakej Podlaha, jakej polotovar?
Prostě vytáhnu z koše první petku co uvidím a seříznu jak potřebuju. Nebo ti vadí doma řešený věci a rád bys nalévátko s filtrem, zabalené v plastovém obalu, z pásové výroby? Na trhu jsou, pokud někomu nepřijde uřízlá petka moc nobl, může si koupit krásnou novou nálevku s filtrem.
Já teda radši budu vodu nabírat, když není tekoucí, než abych tahal velkej, těžkej a neforemnej pumpovací filtr, na kterým je tolik dílů a může se pokazit tolik věcí...

Ale řešíme evakuacni zavazadlo, a ten přídavný bazmek, co z vody odstraní chemii, ten funguje jako lahev. Já bych do ev zavazadla bral právě toto, protože se s tím můžu napít i z kaluže s kravincema, když bude nejhůř. Takže "tvůj" problém s plněním lahví k filtru vyřešen.

Ale každej má na ev zavazadlo jiný nároky
Etheric
inventář fóra
inventář fóra

Příspěvekod JoseD » čtv led 7, 2021 22:17

Etheric píše:Jakej Podlaha, jakej polotovar?
Prostě vytáhnu z koše první petku

nechal jsem se trochu unést.
Myšlenka byla, že já typicky používám filtr tam, kde nejsou koše ani petky.
A dneska existujou filtry, ke kterým nějaký oříznutý petky v batohu tahat nemusíš.

peace.
JoseD
nováček
nováček

Příspěvekod Etheric » pát led 8, 2021 5:27

Ukaž mi prosím takovej filtr, kterej nemá deset mechanických částí, z nichž se může cokoliv podělat a kterej má rozumnou váhu a skladnost ;)
Ježiši.... Jakobych filtroval jen u pramenů s košem :roll: uřízlý dno petky beru s sebou. Nabírat vodu do lahve sawyer nemusíš uřízlou petkou, můžeš čímkoliv... Nebo můžeš tu lahev sawyer zahodit a nosit místo ní petku, do té už nabírat jde voda normálně. Můžeš si i vybrat velikost, tvar, barvu,...
Etheric
inventář fóra
inventář fóra

Předchozí

Zpět na Ostatní vybavení