Trekové hole

Zkušenosti, rady, dotazy na ostatní outdoor vybavení

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Používáte trekové hole?

ano
116
52%
ne
50
22%
občas
57
26%
 
Celkem hlasů : 223

Re: Trekové hole

Příspěvekod obda » pon črc 16, 2018 14:54

S těmi Leki jsem netvrdil, že to žádné nedělají - jen že to nedělají ty konkrétní (manželčiny), se kterýma mám možnost srovnávat :wink:

Spíš by mne zajímalo, jestli
  1. jsem s tímhle problémem u Concept zámku sám,
  2. mají být ty spodní zámky tak vyšroubované (skoro to vypadá na malinko menší průměr spodního dílu), a
  3. jestli nemá někdo vyzkoušené jednoduché řešení.
Tu reklamaci zkusím, ale už vidím, jak mi to v mall.cz hodí na hlavu s tím, že se "vada neprojevila".
Uživatelský avatar
obda
nováček
nováček
 
Příspěvky: 78
Registrován: sob úno 1, 2014 19:05

Re: Trekové hole

Příspěvekod mike » pát črc 20, 2018 17:27

Mam presne ty same a pouzivam je uz nekolik let na sneznice.
obda píše:jsem s tímhle problémem u Concept zámku sám

Hmm, obcas se mi to stane, ale nikdy to neni nahle povoleni, spis postupne. Proste po case zjistim, ze jedna hulka je o neco kratsi a je to castecne zasunutym spodnim dilem. Pricitam to nedostatecnemu utazeni a mrazu a namraze, jelikoz je pouzivam zasadne jen v zime.

obda píše:mají být ty spodní zámky tak vyšroubované (skoro to vypadá na malinko menší průměr spodního dílu)

Ne. Aspon u mne je pri utazeni spodni hrana kovove casti priblizne zaroven z koncem te umele hmoty, na ktere je zavit (mozna o mm presahuje). Zavit nahore vubec neni videt, abych to mel jako ty, musel bych zasunout spodni dil skoro uplne dovnitr a zasroubovat.

obda píše:jestli nemá někdo vyzkoušené jednoduché řešení.

Poradne na silu dotahnout. Ma to ovsem hacek, ze to pak zas po zmene teploty (sestup do udoli) nejde povolit :?

obda píše:Tu reklamaci zkusím, ale už vidím, jak mi to v mall.cz hodí na hlavu s tím, že se "vada neprojevila".

Dej vedet, jak to dopadlo.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49286
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod apuka » čtv srp 16, 2018 19:58

Odtrzeno odtud. mike

Ja zase z vlastni zkusenosti mohu rict, ze pokud nekdo ma opravdu problem s kolenama, tak mu hulky mohou neskutecne pomoci. (mike ani fps asi nikde poradne dlouhodobe problemy s kolenama nemeli, tak o tom stave moc nevedi.) Jsou tam vsak velke ALE...
- musi se naucit ty hulky pouzivat spravne, aby jej prave nebolelo z nich vsechno, co neboli ze samotne chuze
- az se kolenum ulevi delsi dobu a trocha se daji dokupy, je treba zacit procvicovat svaly kolem nich a postupne se naucit chodit takovym zpusobem, aby zatez z vetsi casti nesly svaly a ne koleno. Tj. z kopce az styl "posrany dedek", vzdy s pokrcenyma kolenama. Po rovine a do kopce se kolena nijak extra nezatezuji. Ale taky je treba se pohrat se samotnou chuzi, jak doslapovat na chodidla, to taky dost ovlivni zatez na kolena.
- az se povede naucit kolena "odlehcovat", tak je treba postupne zase vynechavat hulky a pouzivat je pouze v nutnych pripadech.
- po rovine hulky radeji nepouzivat vubec a omezit je i pri chuzi do kopce, protoze pri jejich dlouhodobem stalem pouzivani se zhorsuje schopnost udrzovani rovnovahy!
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34
User is Online!

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod salaon » čtv srp 16, 2018 20:20

S tou rovnováhou to vidím sám, když je nemám, tak v suťoviscích skáču z kamene na kámen skoro jak kamzík, když je mám, tak ten postup je pomalejší, a ti, co je používají pořád, se dost často válejí. Z kopce mi občas pomůžou, když nejsem líný je vytáhnout (což bývá většinou...)
salaon
nováček
nováček
 
Příspěvky: 60
Registrován: stř črc 9, 2014 10:52

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod apuka » čtv srp 16, 2018 20:28

Pockej, tos to pochopil spatne. Co pises, je pouzivani hulek na nevhodnem miste a nevhodnym zpusobem.
Pod problemem s udrzenim rovnovahy jsem myslel, ze kdyz po dlouhodobem stalem pouzivani hulek za vsech okolnosti az po delsi dobe najednou nebudes mit hulky, tak budes mit problem - trochu prehnane receno se budes potacet i na rovnem terenu, ale ve slozitejsim (napr. to preskakovani z kamene na kamen) se budes casteji "netrefovat", tady sklouzne noha, tam slapnes mirne vedle, budes dele hledat to spravne misto doslapu, atd. Proste o jistote kroku se nebude dat vubec mluvit.
Ale po case bez pouzivani hulek, resp. jejich omezeni jen na nutnou dobu se to nastesti da ziskat zpet.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34
User is Online!

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod salaon » čtv srp 16, 2018 20:55

Já to pochopil správně, cos tím myslel, jen jsem dal jiný příklad... :)
salaon
nováček
nováček
 
Příspěvky: 60
Registrován: stř črc 9, 2014 10:52

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod mike » čtv srp 16, 2018 23:24

fps píše:jojo, hůlky jsou pro staré a nebo nemocné lidi kterým dělá problém chodí jen po dvou nohách, a to i na sněžnicích

Na sneznicich se neshodneme, ale to je asi jinym stylem. Chodim nalehko a celkem dynamicky, to si bez hulek nedovedu predstavit. Zvlast nektere strme sestupy/sbihani. Ani po rovine to bez nich neni ono, ale tam uznavam, ze jde o zvyk.

apuka píše:mike ani fps asi nikde poradne dlouhodobe problemy s kolenama nemeli, tak o tom stave moc nevedi

Mel jsem pres rok chondropatii pately a kolena mne v podstate bolely za chuze furt. Z pretizeni v horach a zpocatku se mi parkat stalo, ze jsem kvuli nahle prudke bolesti sel normalne k zemi. Hulky jsem si koupil prave kvuli tomu a nepomohly ani trochu. Pomohl cas a hlavne glukosamin sulfat.

apuka píše:Tj. z kopce az styl "posrany dedek", vzdy s pokrcenyma kolenama.

Tohle urcite ano, uz jen kvuli tomu, ze je to v nejistem nebo klouzavem terenu vyrazne stabilnejsi a bezpecnejsi, nez hulky. S hulkama se to ale clovek nenauci, naopak, jdou primo proti tomu. Clovek se musi naucit pracovat s tezistem a vyslednici sil, hulky to uplne meni a vedou ke spatnym navykum.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49286
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod fps » pát srp 17, 2018 17:46

salaon píše:S tou rovnováhou to vidím sám, když je nemám, tak v suťoviscích skáču z kamene na kámen skoro jak kamzík, když je mám, tak ten postup je pomalejší, a ti, co je používají pořád, se dost často válejí. Z kopce mi občas pomůžou, když nejsem líný je vytáhnout (což bývá většinou...)

mě nejvíc děsí prudký sestup s hůlkami, že se o ni opřu, ta nevydrží, zlomí se, a já poletím po hlavě dolů
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod fps » pát srp 17, 2018 17:52

a ještě jsem úplně zapomněl na to šílené mlácení s hůlkami, to mě tedy fakt dost vadí, a úplně mi stačí když slyším to mlácení od kolemjdoucích které kolikrát slyším o dost dřív než mě dotyčný mine, někdy se ten šílený zvuk strašně rozléhá
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod apuka » pát srp 17, 2018 20:01

fps píše:mě nejvíc děsí prudký sestup s hůlkami, že se o ni opřu, ta nevydrží, zlomí se, a já poletím po hlavě dolů
Promin, ale pokud se Ti toto stane, tak jsi vul, protoze je pouzivas uplne nevhodnym a nebezpecnym zpusobem. Ja se o ne pri sestupu opravdu (silne) opru pouze kdyz seskakuji s vysiho "schodu", ale tkay ne tak, abych spadnul dopredu, spise se podepru, tj. kdyby se zlomily, tak spadnu na nohy, max. na zadek. Jinak je pouzivam na podepirani tak, aby se vaha rozlozila do vice smeru, nejenom na kolena. A furt si davam bacha, ze se s nima neco stat muze - nespoleham se na ne jako na zachranu. Ne ze bych to nevidel u vetsiny "turistu" s hulkami.
Jinak pravdepodobnost, ze se (dobre, ne noname objednane z neznameho cinskeho shopu za 5 dolaru) hulky zlomy, kdyz se o ne normalne opres je zanedbatelna. Ony se spise zlomi, kdyz se necekane zaprou, zaseknou, zapaci napr. mezi skalami a ty setrvacnosti jdes dal a zlomis je bocnym zatizenim.
Co se muze stat je, ze by se zasunuly pri spatnem spoji nebo kdyz je opres hrotem o skalu, tak uklouznou. Le jak piu, s moznosti toho pocitat pri svem pohybu musis.
mike píše:Hulky jsem si koupil prave kvuli tomu a nepomohly ani trochu.
Tak to si bud je spatnym zpusobem pouzival nebo Tvym problemum pomoci nemohly.
Ale ja bych bez nich par let moc vyssich kopcu nedal. Resp. dal, ale neslezl bych dolu. Az jak hulky odlehcili kolenum, jsem zacal po case mit moznost posilovat svaly, predtim pri nejvetsich problemech jsem mohl na to zapomenout. Manzelkce taky pomohly, kdyz mela problem.
Asi je to fakt dost individualni a ne kazdy intuitivne vyciti, jake pouziti je pro nej dobre a kdy je uz ma prestat pouzivat. Zase kdyz tazatel s kopce je "zapominal" v/na batohu, tak asi nemel zady vazny problem s koleny. :lol:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34
User is Online!

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod mike » sob srp 18, 2018 0:59

apuka píše:... nebo Tvym problemum pomoci nemohly.

Vsak pisu, ze hulky na kolena nepomuzou :P

Zlomeni hulky bych se az tak nebal, leda kdyby na ni clovek spadnul. Na sneznicich jim davam dost zahul, snih se obcas probori a zapru se plnou vahou, z kopce i dynamicky... Muze se stat, ze se hulka castecne zasune, ale i to se mi stava malo a ne nahle, spis postupne, takze po case zjistim, ze jedna je kratsi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49286
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod apuka » sob srp 18, 2018 19:30

mike píše:Vsak pisu, ze hulky na kolena nepomuzou
No jo, mnozi maji sve zkusenosti, ale jen mike ma (svoji) pravdu... :evil:
mike píše:Na sneznicich jim davam dost zahul, snih se obcas probori a zapru se plnou vahou, z kopce i dynamicky
"nedávej ty vypálené sirky zpátky do krabičky" :wink:
Se Ti to jednou pekne vymsti... Ja jsem se prestal o hulky zapisrat prave v zime, kdyz mi ve snehu parkrat nektera necekane zajela do snehu mnohem hloubeji nez jsem cekal (dira zaplnena snehem pri jinak malem mnozstvi, dira pod zasnezenou vetvi, prelomena zledovatela krusta, atd.) a spadnul jsem na hubu. Jak vidim, Tobe se toto jeste asi nestalo
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34
User is Online!

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod mike » ned srp 19, 2018 0:03

To byla reakce na tvoji "logiku" :twisted: Jak psal spravne fps, hulky jsou pro stare a nemocne. Kdyz ma nekdo artrozu pp stupne, tak se bez nich asi neobejde. Nebo kdyz je mu 80+ a ma potize se stabilitou. U normalnich turistu ale muzou nadelat vic skody, nez uzitku a jestli ano nebo ne by mel rict ortoped. Stejne jako u berli, i tam casto radi odlozit co nejdriv, aby svaly nezlenively.

apuka píše:Tobe se toto jeste asi nestalo

Stava se mi to tak jednou az dvakrat za sneznicovou sezonu. Bez hulek by se mi to stalo nekolikrat za den. Sneznice se propadne, zaberu za hulku a ta mne vetsinou udrzi. Kdyz ne, tak padnu na hubu stejne, jako bych padnul bez ni. Ve snehu je to nastesti v pohode, podobnou cetnost padu jsem mival na lyzich a tam to obcas i bolelo. Tady se holt jen vyhrabu ze zaveje, zanadavam si, vytrepu snih a jdu dal.

BTW, zrovna mne boli koleno z vcerejsiho plavani. O kterem se rika, ze je pro kolena nejsetrnejsi. Neboli mne kloub, ale slacha, holt plavu malo casto a neni zvykla. Ze bych si vzal priste do vody hulky? :-k :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49286
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod Tecumseh » ned srp 19, 2018 7:42

Nebolo by vhodnejšie preniesť túto paličkovú diskusiu do správneho vlákna :-k
Tecumseh
nováček
nováček
 
Příspěvky: 185
Registrován: stř kvě 12, 2010 10:54

Re: Trekové hole

Příspěvekod mike » ned srp 19, 2018 23:13

Bylo. Presunuto.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49286
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Trekové hole

Příspěvekod ketrin » pon srp 20, 2018 15:36

Na sobotní lehký výšlap po Jizerkách asi 31 km jsem si, frajerka, nevzala hůlky a následkem sestupu z Nebeského žebříku pod Smrkem mě pak 2 dny brutálně bolely stehenní svaly, až dneska se to vrací do normálu. Tolik k vaší debatě - ještě se troufale nepovažuju za úplně starou a nemocnou :twisted:
Helča
ketrin
účastník
účastník
 
Příspěvky: 503
Registrován: stř dub 29, 2009 5:08
Bydliště: Liberecko

Re: Trekové hole

Příspěvekod apuka » pon srp 20, 2018 15:52

Popravde receno - i kdyz ja jsem tady obhajoval hulky pro "potrebne" -, pokud Te bolely stehenne svaly, tak tady se priklanim k tomu, ze by to spis potrebovalo trenink svalu nez hulky :wink: a zrovna v takovych pripadech hulky nejsou potreba, spise naopak.
Kdyby Te bolely kolena (a ne dva dny...), to by mohlo (ale taky nemuselo byt) jine.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34
User is Online!

Re: Trekové hole

Příspěvekod mike » pon srp 20, 2018 15:58

:D souhlasim s apukou :twisted:

@ketrin: potvrzujes jednu z mych hlavnich vyhrad proti hulkam. Svaly zlenosi, nic nevydrzi a jsi na hulkach zavisla. Sestup z Nebeskeho zebriku je sranda, jestli ti ublizilo tohle, tak mas nejvyssi cas hulky zahodit a pokusit se uvest svaly do pouzitelne podoby ;-) Myslim to vazne, vzdyt to neni zadny kopec, na sneznicich si tam ani nezablbnu, na to musim najit lepsi svah, nastesti i v Jizerkach jsou.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49286
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Trekové hole

Příspěvekod Mawenzi » pon srp 20, 2018 16:13

ja se treba casto snazim bez holi chodit... zavisi od terenu, ale casto je nosim pro sichr, kdyz zcne bolet koleno nebo na narocnejsi teren, nez abych je tahala furt, ackoli nekdy to koleno pak boli ale porad si rikam, ze se aspon v tehle bezhulkovejch dnech vic ty svaly trenujou a pomaha to pak v hulkovym terenu - asi jko kdyz neustalym chozenim v kotnikacich oslabej kotniky a je problem pak jit v nizkych botach/sandalech a znam lidi kteri si ten problem s kotnikama vytvorili sami a pak museli pomalu zacit na nizky boty po troskach... tak si rikam, ze s holema to muze byt podobny... ale pak su zas celou noc vzhuru ze me boli koleno jak prase, no, ale svaly urco zabiraj vic tak babo rad :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Trekové hole

Příspěvekod ketrin » pon srp 20, 2018 20:06

hm tak teda odvolávám to o tom stáří a nemohoucnosti :(( hůlky nezahodím, bez nich bych to v Alpách asi fakt nedala. V tuzemsku je většinou zapomenu nebo schválně nevemu a dopadne to takhle. Jenže mně už je přátelé skoro 55. :roll:
Helča
ketrin
účastník
účastník
 
Příspěvky: 503
Registrován: stř dub 29, 2009 5:08
Bydliště: Liberecko

Re: Trekové hole

Příspěvekod mike » pon srp 20, 2018 23:12

Alpy jsou jiny level, ale u nas snad potreba nikde nejsou. Bolet to zpocatku bude, ale kdyz das takovou trasu kazdy vikend, tak se to postupne zlepsi. Za rok, za dva, za tri... :twisted:

Hele, mne uz je taky 50 ;-) A povedlo se mi za posledni dva roky kondici a stav svalu znatelne zlepsit.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49286
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Trekové hole

Příspěvekod ketrin » úte srp 21, 2018 7:41

Ale já fakt dost chodím, do kopce i z kopce, a mam celkem výdrž :shock: že člověka furt něco bolí, to už mi přijde takřka normální stav. Mam teď novýho psa a postupně ho dostávám do kondice - 4 roky se válel v paneláku, asi nikdy nebyl v lese.... teď je to radost sledovat, jak už se v tom terénu umí pohybovat, když před 4 měsíci se zastavil před padlým kmenem a nevěděl, co má dělat.
Helča
ketrin
účastník
účastník
 
Příspěvky: 503
Registrován: stř dub 29, 2009 5:08
Bydliště: Liberecko

Re: Trekové hole

Příspěvekod mike » úte srp 21, 2018 18:04

Jenze jsi zvykla na hulky. Taky je mozne, ze bez hulek chodis neoptimalne (protoze je telo zvykle na jinou polohu) a svaly dostanou zabrat vic, nez je nutne. Jak dlouho uz s hulkama chodis?

Svaly dokazou zlenosit rychle. Jednu sezonu jsem chodil v Alpach v C/D botach, ty maji tak tvrdou podrazku, ze se v nich jde do kopce jak po schodech a zvlast na snehu to hodne pomaha. Jenze kdyz jsem si pak na podzim vzal normalni B/C boty, tak mne bolela lytka, protoze si odvykla namaze. Za 2 - 3 mesice a to mi bylo jen neco pres 40.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49286
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Trekové hole

Příspěvekod Michal82 » sob lis 17, 2018 22:16

Je nějaký rozdíl mezi Leki

Haute Route
Aergon 2

Tedy nemyslím to madlo ale myslím zda je rozdíl v tyčkách - průměr i materiál stejný, ale může tam být třeba jiná síla stěny....?

Porovnával někdo tyto hole?

Jakým by jste dali přednost?
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Výběr trekingových holí

Příspěvekod OstravskyFantomas » čtv bře 7, 2019 12:18

Ahoj lidi.
Sháním informaci ohledně trekových holí.
Vůbec se nevyznám v tom, podle čeho se vybírají. Jaké parametry je důležité znát?
Potřebuji je jako dárek pro mamku.
Můžete mi poradit?
Výška: 173 cm
Váha: 110 kg
Na turistiku chodí 2x do měsíce na víkendové turistické pobyty (1 den okolo 15-20 km)

Jediné co vím,že chce aby hole měli, je aby byli teleskpické a měli funkci flick lock.
Ostatní paramtery,jakože jaká rukojeť,materiál hole, materiál hrotu, atd. Vůbec nevím zda-li to je důležité,nebo ne.

Můžete mi někdo poradit nějaké hole, které by byly dobré a vhodné?
Cenová relace do 1500 Kč?
Prosím?

Děkuji za případné rady.
Naposledy upravil vonkreuz dne čtv bře 7, 2019 14:48, celkově upraveno 1
Důvod: Sloučeno.
OstravskyFantomas
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: čtv bře 7, 2019 11:53

Re: Trekové hole

Příspěvekod Quido » sob bře 9, 2019 14:30

Michal82 píše:Je nějaký rozdíl mezi Leki
Haute Route
Aergon 2
Jakým by jste dali přednost?

Oboje jsou určené na sněžnice a tzv. SkiTouring.
Příbuzný je ještě model Aergon 2 V.
Rozdíly jsou v barvě, mírné rozdíly v madlech a především jsou na každých jiná poutka, rozdíl je pak v hmotnostech (cca 30g). Samotné hůlky jsou ze stejných hliníkových trubek.

Pokud bych si mohl vybrat, logicky bych bral ty lehčí, jenže mám raději červenou barvu, tak bych si asi koupil ty Haute Route - tady vidíš sám, že rozdíl je tak nepatrný, že vlastně není co řešit. Leda že bys měl jasnou prioritu, jaké poutko vyžaduješ.
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Trekové hole

Příspěvekod Michal82 » sob bře 9, 2019 14:40

No madlo se mi líbí z aergon a barva z haute ;)
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Trekové hole

Příspěvekod Quido » sob bře 9, 2019 15:44

V madlech takový rozdíl zase není, v těch poutkách je větší...
Kup si oboje a předělej k obrazu svému :mrgreen: a budeš jak papoušek
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Trekové hole

Příspěvekod Quido » sob bře 9, 2019 16:21

koukam, ze si tu omladina stezuje na kolena - chapu, ze tem hulky pomahaji coby berlicka;

ja je mam zase tak nejak, ze jsem si zvykl - lepe se mi s nimai dycha, lepe udrzuji rytmus, pri delsim treku se mi tak neprekrvuji ruce (nebrni, jako drive bez hlulek), sem tam mi to v technickych pasazich pomaha i s rovnovahou, proste uz je nosim skoro porad... kdyz je vylozene nepotrebuji, jsou na batohy, tech necelych 1/2 kila mne nezabije;
co mi vadi je, ze prekazi pro foceni, to je tak jedina z vytek...
...a i u nas se daji pouzit, proc ne, to vebec neni jen o zatezi, komlikovanosti ci delce trasy (jasneze tim nemyslim, ze bych je nel mit, kdyz du na vylet s vnuckou nebo se psem kolem komina... at mne tu zas nekdo nechyta za slova, jak je castym zvykem)
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Trekové hole

Příspěvekod Grent » pon črc 15, 2019 10:48

Cavte, pozeram sa po novych palicach a zatial to vyzera na tieto https://www.nalehko.com/produkt/trekove ... mpact-pro/ Vaha aj recenzie ohladom vydrze vyzeraju fajn, poznate este pripadne nieco lacnejsie s vahou do 350-400g na pár alebo mam vybrat tieto? :)

Doteraz som mal posledneho pol roka zajo treking poles carbon, kt. su fajn, len ten klipy vyzeraju dost lacno, stale sa bojim ze sa to niekde stratí a aktualne su v reklamacii kvoli tomu ze vrchna cast palica su rozhodla opustit ten zbytok :D
Grent
nováček
nováček
 
Příspěvky: 150
Registrován: pon led 4, 2016 11:52

PředchozíDalší

Zpět na Ostatní vybavení