Rybarsky prut na outdoor na Aljasce

Zkušenosti, rady, dotazy na ostatní outdoor vybavení

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Rybarsky prut na outdoor na Aljasce

Příspěvekod ower » pát úno 10, 2012 16:01

Zdravim vsechny! Najdou se mezi vami i nejaci rybari? Chystam se ted na jare na mesic do divociny na Aljasce a rad bych si s sebou vzal vybaveni na rybolov - v prirode je o jidlo nouze, navic zazitek z chytani lososu je proste paradni. Chtel jsem se poradit s odborniky, jaky prut bych mel zvolit. Moje pozadavky jsou jednoduche: musim s tim byt schopen vytahnout rybu typu lososa ci rainbow trouta, idealne co nejlehci, urcite teleskop, ve slozenem stavu co nejmensi aby mohl letet z boku pridelany ke krosne. Nemusim mit nic luxusniho, hledam idealni pomer cena/vykon, prut bude vylozene doplnek vystroje. Moc dekuju za rady! Ondra
ower
nováček
nováček
 
Příspěvky: 19
Registrován: úte črc 8, 2008 12:28

Re: Rybarsky prut na outdoor na Aljasce

Příspěvekod Lhotse » pát úno 10, 2012 16:52

Sportu zdar,

vláčecí prut, 4 dílný (kvůli transportu). Osobně zcela zavrhuju teleskop! Odhozová gramáž cca 20-40g. Na naviják tenkou pletenku (bude se ti s tím lépe zdolávat, je to pevnější) Kolik do toho chceš dát? Nerad bych něco doporučil, dřív než si určíš cenový strop (sám jsem muškař/vláčkař a prutů mám cca 15 :rolleyes: takže ať to nepřestřelím :mrgreen: ) Petr*
...nejdůležitější je mít čas, nehledat výmluvy a vyrazit...

www.spsport.cz
Uživatelský avatar
Lhotse
účastník
účastník
 
Příspěvky: 226
Registrován: pát říj 21, 2011 10:42

Re: Rybarsky prut na outdoor na Aljasce

Příspěvekod ower » stř kvě 16, 2012 15:33

Ahoj Petre,
moc dekuju za radu, zaridim se podle toho co jsi napsal. I kdyz s tim prutem nevim nevim, mam doma asi 5 starsich po dedovi a jeden muj teleskop co jsem si kdysi kupoval, plus jeden dvojdilnej prut co jsem privezl ze zelandu. Prut teda asi kupovat nebudu, jen tu pletenku a neco na ni. Pokud jsem to dobre pochopil, doporucujes 20-40g trpitku? Moc diky za odpoved,
Ondra
ower
nováček
nováček
 
Příspěvky: 19
Registrován: úte črc 8, 2008 12:28

Re: Rybarsky prut na outdoor na Aljasce

Příspěvekod zbuddy » stř kvě 16, 2012 15:38

třpYtku! :twisted:
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: Rybarsky prut na outdoor na Aljasce

Příspěvekod ower » stř kvě 16, 2012 15:42

oops :-.. rad bych se obhajil tim, ze jsem odvozoval od slova trepotat se, ale tam tech "i" moc neni :roll:
ower
nováček
nováček
 
Příspěvky: 19
Registrován: úte črc 8, 2008 12:28

Re: Rybarsky prut na outdoor na Aljasce

Příspěvekod Lhotse » stř kvě 16, 2012 15:54

Rozhodně ne 20-40 g nástrahu (to je hrozně mooooc)! 20-40 g jsem psal odhozovou gramáž prutu. Nástraha samotná bude mít tak 5-15g. Vzal bych si více variant. Jednak klasické třpytky (délka 5-7 cm) a hlavně gumové nástrahy-různé barvy, tvary a délky. (jsou levné a není těžké je vodit) To ti ukážou v každém rybářském krámu - nech si tam i ukázat jak je navléct na háček (požívá se háček vepředu se zátěží - to kup spolu s tím, opět ti poradí v obchodě) Pokud budeš brát pletenou šňúru tak moc neber rotační třpytky - rozplétají šňůru. Pokud budeš brát vlasec, tak určitě kup i nějaké rotační třpytky ("rotačky") bývají velmi úspěšné. Petr*
...nejdůležitější je mít čas, nehledat výmluvy a vyrazit...

www.spsport.cz
Uživatelský avatar
Lhotse
účastník
účastník
 
Příspěvky: 226
Registrován: pát říj 21, 2011 10:42

Re: Rybarsky prut na outdoor na Aljasce

Příspěvekod S4TYR » čtv čer 23, 2016 17:05

:) toto je sice tak trochu tema jiz pro archaixe, ale co uz, za pokus nic nedam.

Co rikate (myslim primo rybare - nazory amateru jako zacinajici amater mile rad ozelim) na tento prut: WFT Ghostrider?!? Mel by to byt univerzal na cesty. Prijemne na me zapusobila transportni delka i vaha.
Diky za reakce.
Uživatelský avatar
S4TYR
účastník
účastník
 
Příspěvky: 951
Registrován: čtv úno 13, 2014 23:07

Re: Rybarsky prut na outdoor na Aljasce

Příspěvekod Simi » pát čer 24, 2016 8:36

Jako univerzal urcite ne. Je strasne tvrdy. Tohle je tezky nastrahy a spis na more.
Podivej se po necem podobnem s maximalni odhozovkou do cca 40g. Idealne rozsah cca 10-30g, 10-40g apod.
Simi
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1247
Registrován: čtv zář 9, 2004 15:01
Bydliště: Praha

Re: Rybarsky prut na outdoor na Aljasce

Příspěvekod S4TYR » pát čer 24, 2016 9:09

Diky za reakci. Ja jsem prave myslel, ze kolem tech 100 g to bude v pohode i na vytahovani sumce nebo jednoduse vetsich ryb. Teleskop uz moc nechci, ale potrebuju minimalistickou transportni delku ;) Mas na mysli neco konkretniho?
Uživatelský avatar
S4TYR
účastník
účastník
 
Příspěvky: 951
Registrován: čtv úno 13, 2014 23:07

Re: Rybarsky prut na outdoor na Aljasce

Příspěvekod Simi » pát čer 24, 2016 12:51

Hele uprimne, kolikrat si myslis, ze nekde na cestach chytnes toho sumce nebo jinou velkou rybu? V pro tebe neznamy vode... ;-) Tak tvrdym prutem se ti budou spatne nahazovat hlavne lehci nastrahy a spatne se budou vodit, mluvime-li o privlaci. Fakt bych videl strop odhozu kolem tech 40g. Ja pri kazdym cestovani ve Skandinavii s sebou mel prut podobne tvrdosti a nebyl problem tahat tresky az kolem 80cm. Resp sila prutu nebylo to, co by me omezovalo. ;)

Jinak o vylozene cestovnich prutech nemam moc prehled, tak musis trochu hledat...
Simi
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1247
Registrován: čtv zář 9, 2004 15:01
Bydliště: Praha

Re: Rybarsky prut na outdoor na Aljasce

Příspěvekod S4TYR » ned čer 26, 2016 19:32

To byl priklad. Proste bych rad nejaky prut, co by nemel problemy ani s nadmernou ci vetsi rybou ;)
Jiste, ze mi nejde o to, abych (kdekoliv na cestach a hlavne v neznamych vodach) zabral na sumca.

Objevil jsem od WFTcek uz jen tento: WFT GHOSTRIDER Travel Spin, jinak jsou ty dalsi skladacky asi vazne spise na to more.
Pujcil jsem si jeste pomerne maly (transportni delkou) na vikend :(( a dalsi -teleskopu jsem na D-A-V 2,7 15-50g o vikendu zlomil ve spici.
Uživatelský avatar
S4TYR
účastník
účastník
 
Příspěvky: 951
Registrován: čtv úno 13, 2014 23:07


Zpět na Ostatní vybavení