Suunto t3c + GPS pod - zobrazení polohy?

Zkušenosti, rady, dotazy na ostatní outdoor vybavení

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Suunto t3c + GPS pod - zobrazení polohy?

Příspěvekod hafhaf » ned lis 29, 2015 18:02

je možné hodinky suunto t3c (ptám se na tyhle, ale pravděpodobně to samé platí i pro podobné modely?) ve spojení s GPS podem (starším typem - kulatý, na 2 AAA baterky) používat jako klasickou GPSku? (nemapovou samozřejmě), tj. ke zobrazování aktuální polohy dle zeměpisné šířky a délky,
případně i jako ukazatel směru k zadané pozici, ukazatel cesty podle vložené (nebo zaznamenané) trasy a samozřejmě i k zaznamenávání trasy a to i s možností nějakých waypointů?
(mám k dispozici jen dost stručný manuál, a podle něj to vypadá, že jako GPSka pro orientaci v terénu se hodinky vůbec použít nedají - neukazují ani úhlovou pozici, ani nenavádějí k cíli, ani na nich není možné označovat trasu a nejspíš do nich ani nelze zadávat nebo stahovat trasu z hlediska topografie?, ukazují (ukládají) jen data týkající se tělesného výkonu...)
--
pokud se pletu (a výše popsané - zobrazení polohy, směrování ke zvolenému místu, vedení dle trasy, topografické zaznamenání trasy - hodinky + GPSka (+ PC pod) umožňují), tak bych ještě prosil o přesnější specifikaci:
u zobrazování polohy jaký přesně formát? - kromě obvyklého stupně-minuty (na desetitisíciny) i stupně-minuty-vteřiny?,
případně, co lze nastavovat - zobrazení? (UTM jako základ a ještě další?), elipsoid?,
u vloženého bodu, nebo celé trasy způsob komunikace (vkládání) přes PC - vyrozuměl jsem, že vše je možné dělat jen při připojení na speciální server??
to samé (komunikace s PC) při vytahování dat (resp. trasy) z hodinek, případně i jak je to s formátem dat (zas jsem nějak pochopil, že je čitelný jen na speciálních suunto webech)
hafhaf
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: ned lis 29, 2015 17:37

Zpět na Ostatní vybavení