Saské Švýcarsko o víkendu

na cestu

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Saské Švýcarsko o víkendu

Příspěvekod tsunami » stř říj 16, 2019 20:41

Ahoj,

na víkend má být rozumné počasí, tak bych vyrazil na výlet do Saského Švýcarska. Odjezd z Prahy, autem, spaní venku. Preferuji odjezd v pátek odpoledne, ale kdyby se někdo chtěl přidat a mohl jen v sobotu ráno, tak se přizpůsobím. Návrat v neděli večer.
Byl jsem tam jen jednou na motorce u mostu Bastei a i ten kousek se mi líbil, tak bych se chtěl trošku víc porozhlédnout. Nechci lámat rekordy, jen se prostě projít a pokoukat v zajímavé krajině. Nemám představu kolik tam bude lidí, ale horší než Adršpach v létě to nečekám :-)
Nechcete se někdo přidat?
tsunami
účastník
účastník
 
Příspěvky: 269
Registrován: stř bře 20, 2019 20:27

Re: Saské Švýcarsko o víkendu

Příspěvekod mike » stř říj 16, 2019 23:04

tsunami píše:Nemám představu kolik tam bude lidí, ale horší než Adršpach v létě to nečekám :-)

Horsi asi ne, ale jestli bude pekne, tak dost. Nemci jsou vetsi turisti, nez my a o vikendu jich tam byva hodne. Chce to nechodit po hlavnich tazich.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Saské Švýcarsko o víkendu

Příspěvekod tsunami » pon říj 21, 2019 21:02

Tam kde jsem šel po Malerweg jsem v pátek odpoledne/večer potkal víc lidí, ale žádný Adršpach to nebyl, naštěstí. Jen mě večer překvapila partička pěti náctiletých němců jak prolítli po spodní cestě co vede přímo podle skal (Unterer Terrassenweg), v batohu reproduktor z něj puštěné techno a před západem prolítli jedním směrem asi na nějakou vyhlídku na západ slunce a po tmě pak zpátky. To techno fakt nebrat :-/ Přes noc jsem spal sám a ani jsem si nějak zvlášť místo na spaní o samotě nehledal, vím asi o dalších dvou nebo třech skupinkách, které jsem slyšel někde z druhé strany údolí nebo potkal ráno na cestě.
Přílohy
4.jpg
3.jpg
1.jpg
tsunami
účastník
účastník
 
Příspěvky: 269
Registrován: stř bře 20, 2019 20:27

Re: Saské Švýcarsko o víkendu

Příspěvekod Mawenzi » úte říj 22, 2019 6:25

tyjo super, mas trasu? krasnej podzimni les. particky s reprem.se nejak rozmahaj, minulej tyden v adrspachu :D polaci zas s reprem...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Saské Švýcarsko o víkendu

Příspěvekod tsunami » úte říj 22, 2019 10:15

Původně jsem si nakreslil na mapy.cz 30km trasu jako vodítko, ale na místě jsem se pak rozhodoval podle nálady a toho jak se mi daná stezka líbila.
Na silnici Kirnitzschtalstrasse je postupně několik parkovišť - ta co jsou velká a dostupná tramvají (jezdí tam přímo po silnici jednokolejka, docela sranda ji potkat jak jede přímo proti tobě "v protisměru" :-) ) jsou placená, ale dál směrem na Hinterhermsdorf (asi od křižovatky na Ottendorf) jsou menší parkoviště zdarma. Nechal jsem auto na https://mapy.cz/s/gukehaduhu a podle vody došel k Malerweg, po které jsem v pátek došel na Grosser Winterberg a pak vyrazil na sever si najít nějaké místo na spaní, skončil jsem https://mapy.cz/s/lukurejuho Místa na spaní jsou na turistické mapě mapy.cz docela dobře značená, ale na internetu je i jejich seznam s fotkama: https://www.wandern-saechsische-schweiz ... ofenliste/
tsunami
účastník
účastník
 
Příspěvky: 269
Registrován: stř bře 20, 2019 20:27


Zpět na Sháním parťáka/čku