Rychlé výlety s cílem - vrcholy EU

na cestu

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Rychlé výlety s cílem - vrcholy EU

Příspěvekod michalzhor » stř črc 15, 2020 18:52

Poslední místo na norský ledovec Styggebreen a na Galdhøpiggen 2469 m n. m. (nej vrchol Norska)
https://www.michalzhor.cz/2020/07/15/norsko-nej-hora-a-neco-vukol-za-3-dny/

Kraków (KRK) Bergen (BGO)
23.7. odlet 18:20 – 26.7. – přílet 23:45 – letenka 1700Kč
michalzhor
nováček
nováček
 
Příspěvky: 87
Registrován: pon črc 15, 2019 16:32

Re: Rychlé výlety s cílem - vrcholy EU

Příspěvekod michalzhor » stř zář 9, 2020 19:55

Nabídka pro cca 2 cestovatele pod Mt.Blanc
Pokud mi nezavřou všechny průjezdní země a hlavně Francii, tak v sobotu 12.9.2020 vyjíždím na Mt.Blanc. Cílová stanice Le Fayet, kde se vyklopíme z káry. Vyjíždíme z Brna v cca 21:00 a máme 2 (možná 4) místa. Zpět asi středa, max. čtvrtek ráno (upřesníme). Co za to: jen podíl na naftě (cena nafty dělená počtem osob), známky/mýto/pokuty/parking atd. v naší režii.
Nabídka je na spolujízdu. Dále můžete na Blanc, chodit si okolo po kopcích menších, kdeco jiného ....... Jen nechci tvořit skupinu, která bude mít za společný cíl zdolat vrchol. Pro někoho můžeme být šneci, pro někoho moc neúnavní, každý má hranice rizika posunuté jinak atd. Na druhé straně se nebráním tomu, že se najdou další dva na výstup a dají to. S námi, před námi, za námi. Nebo si to užijí jinak. Více na mail ze stránek
michalzhor
nováček
nováček
 
Příspěvky: 87
Registrován: pon črc 15, 2019 16:32

Re: Rychlé výlety s cílem - vrcholy EU

Příspěvekod apuka » stř zář 9, 2020 22:39

Promin, ale myslim si, ze zrovna ted je to trochu silena myslenka...

Pokud nahodou nikde cestou tam nebudes potrebovat jit do karanteny, skoro jiste ji budes potrebovat nekde cestou zpatky, resp. v CR. Podivej se na rust cisel - v CR (za dnesek bude tak alespon 1250 lidi), Francie (roste to tam vice nez u nas), Svycarsko (alespon nektere oblasti, Nemci ty uz zaradili mezi rizikovou oblast s nutnosti karanteny nebo testu pri navratu odtud), Rakousko... Co si myslis, ze bude dit za dobu, jak tam budete? Ze to zazracne klesne?
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Rychlé výlety s cílem - vrcholy EU

Příspěvekod mike » čtv zář 10, 2020 0:00

V nejhorsim pujdou po navratu do karanteny. Ja bych to risknul. Wocogou? ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Rychlé výlety s cílem - vrcholy EU

Příspěvekod michalzhor » čtv zář 10, 2020 5:15

apuko, nemusíš se omlouvat, přicházej se svojí troškou do mlýna (i když s tvým přístupem bych si zakázal - a) Prahu z důvodu nákazy, b) D1 z důvodu velkého nebezpečí úmrtí při nehodě, c) ..... :-) ne ne - nebudu pokračovat, ztrácel bych tak čas internetovým diskuzním životem, já žiji jinak a jsem již starý.
Hledám lidi gramotné, kterým nemusí nikdo předčítat :-) a máš pravdu, pokud chce někdo jistotu, tak doma nejlíp.
Já bych si karanténu naordinoval ..... tolik pěkné práce bych udělal.
Přeji optimistickou mysl a krásný den.
michalzhor
nováček
nováček
 
Příspěvky: 87
Registrován: pon črc 15, 2019 16:32

Re: Rychlé výlety s cílem - vrcholy EU

Příspěvekod apuka » čtv zář 10, 2020 11:27

Teda nevim, proc ten osobni utok a jeste pres veci, o kterych jsem nikdy nepsal.... a prisuzujes mi reci, co jsem taky nikdy nepsal ani nerikal :twisted:

Ja jsem u Tebe (radeji) taky neresil tu klasickou cesku silenost, 12 hod pres noc ridit z vysky cca 200 m, potom za 2-3 dny "vybehnout" do 4810 m (tj. 4600+ m prevyseni, max druhou noc se spanim ve vysce alespon 3167m), zase zbehnout dolu a zpet 12 hod ridit. Mozna jsi alespon byl ve velice nedavne dobe aklimatizovat na nekolika vyssich tritisicovkach, pokud jo, je to trochu plus.

Taky jsem neresil, jestli vubec tusis, jake jsou podminky vystupu na MB po normalce (podle Tvych jinych prispevku nepredpokladam, ze chces jit jinou, slozitejsi uz trochu lezeckou cestou), jestli mas uz objednane ubytovani na chate (bez toho Te tam nad chatu/-y jednoduse nahoru nepusti, je to primo zakazane, nevim, jestli to i ted plati, ale hlidali to tam docela dost; letos ani ty ubytovaci stany tam nejsou otevrene, vlastni stan nikde postavit nesmis - a podle objednavkoveho systemu se uz online objednat na Tve obdobi uz nejde, alespon ne jako "neprofesional" /guide/).
Toto jsou vsechno Tvoje veci, opakuji - neresil jsem to.

Psal jsem jen o vysoce pravdepodobnej moznosti karanteny a to nejenom v CR. Mozna to Ty neresis, ale taky asi netusis, jaky je to opruz tyto veci resit na hranicich, v cizine. Fakt to neni jenom o tom, ze budes sedet doma nejakych 10-14 dnu. Domu se nejdrive musis nejak dostat. Nekde nekdo tyto veci resit muze chtit - napriklad i na hranicich.

Nemci uz maji Prahu jako rizikovou oblast s nutnosti testu nebo karanteny - a stejne tak tam maji i francouzsky region Auvergne-Rhone-Alpes, kam Tvuj cil taky patri. Pricemz plati:
Průjezd Německem do jiného schengenského státu je možný, pokud lze věrohodně doložit, že v cestě bude možné na území jiného státu pokračovat (tj. bude umožněno vcestování do dalšího státu) a neexistuje jiná dopravní alternativa.
Takze pri dobre nalade policajta, az Te zastavi v blizkosti FR/CH(AT hranic Te muze klidne poslat, at jdes dal pres ty staty a ne pres D.

Taky ve Francii plati omezeni, ze pokud jsi byl mesic pred vstupem v krajine mimo:
Member States of the European Union, Andorra, Australia, Canada, Georgia, the Holy See, Iceland, Japan, Liechtenstein, Monaco, New Zealand, Norway, Rwanda, San Marino, South Korea, Switzerland, Thailand, Tunisia, the United Kingdom and Uruguay
tak jdes do 14-ti denni karanteny (ve Francii) pokud mas nejaky symptom Covidu nebo nemas negativni PCR test provedeny max 72 hod pred vstupem (coz v tomto pripade neni az tak jednoduche dodrzet). Takze pokud jsi byl nekde mimo tyto staty, tak smula. Jestli jsi nekde byl nebo ne, netusim.

A ministerstvo zdravotnictvi i zahranici (CR) vyslovene zada, aby si lide dobre zvazili cesty do Francie. Coz sice oficialne nic neznamena, ale az to bude nedoporuceni jeste pred Tvym odjezdem z CR, co se muze stat, tak az by ses tam nakazil COVIDEM a dostal do nemocnice, mohl bys mit problem s proplacenim leceni jak u sve zdr. pojistovny, tak i u komercni pojistovny.

Takze asi tak. Samozrejme, volba je Tva - a toho, kdo se k Tobe pripadne prida.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Rychlé výlety s cílem - vrcholy EU

Příspěvekod michalzhor » čtv zář 10, 2020 12:09

Díky za vyčerpávající info.
Ubytka na Tete a Gouteru už máme.
Zde jsem nabídl lano lidem a s hodně původně neznámými jsem doposud vrcholy zdolal. Toto moje vlákno mám jen z důvodu nabídky spoluchůze/spolulezení/spolujízdy a potkal jsem zde super lidi (paradoxně ani jeden z nich sem nenapsal a nenapíše - což je škoda pro různorodost diskuze, ale dobře pro ty lidi).
Neber můj text jako útok. Já se maximálně směji sobě neb dříve jsem taky psal hodně (frekvencí i délkou) do diskuze mého koníčka (až jsem najednou zjistil, že tím psaním trávím více času než tím koníčkem).
Mohli bychom rozebírat i nebezpečí cestování v současné době, aklimatizaci ze všech stran, amaterismus, ...... kdeco. Ale já tzv. "nemám tužku".
Horám zdar
michalzhor
nováček
nováček
 
Příspěvky: 87
Registrován: pon črc 15, 2019 16:32

Re: Rychlé výlety s cílem - vrcholy EU

Příspěvekod apuka » čtv zář 10, 2020 14:41

michalzhor píše:Ubytka na Tete a Gouteru už máme.
:smt023

Tak at to Tobe/Vam vyjde a nemusite na vlastni kuzi zjistit, co jsem popisoval :wink:.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Rychlé výlety s cílem - vrcholy EU

Příspěvekod michalzhor » čtv zář 17, 2020 22:04

MtBlanc ...... už v nabídce není :-). Ale doporučuji všem.
https://www.michalzhor.cz/2020/09/15/mont-blanc-expedice-cnalb-za-evropskou-jednickou/
Přílohy
IMG_20200915_082622.jpg
IMG_20200915_105420.jpg
IMG_20200915_100357.jpg
michalzhor
nováček
nováček
 
Příspěvky: 87
Registrován: pon črc 15, 2019 16:32

Re: Rychlé výlety s cílem - vrcholy EU

Příspěvekod michalzhor » pon čer 21, 2021 20:41

IMG_20210621_133213.jpg
Lipon píše:jestli jsi ještě nebyl, připiš si na seznam vrcholů taky Pico - Azory
akorát se tam nedá dostat úplně rychle (letadlo, letadlo, místní letadlo, loď, auto)

Lipone, už to bude za chvíli skoro dva roky, co jsi mi dal tip. Já ti za něj děkuji. Zítra snad pico Pico na ostrově Pico dám a když mi bude přáno, tak i výhled bude. Nyní jedna Vinea před cestou ;-), na zdraví všech kopcomilců a ještě jednou díky. MZH
Přílohy
IMG_20210621_135153.jpg
michalzhor
nováček
nováček
 
Příspěvky: 87
Registrován: pon črc 15, 2019 16:32

Rychlé výlety s cílem - vrcholy EU

Příspěvekod Lipon » pon čer 21, 2021 21:10

Tak držím palce.

A bacha na slunce cestou. Jak fouká chladný vítr z Atlantiku, je příjemně, ale slunce pere a nenamazaná kůže se snadno spálí do živa. Zvlášť na krku je to dost nepříjemné.

Když už budeš na Picu, dá odtamtud udělat výlet za velrybami.
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Rychlé výlety s cílem - vrcholy EU

Příspěvekod michalzhor » pon čer 21, 2021 22:05

Dostat tuto zprávu před 8-10h, tak mi nyní (možná) nehoří záda a další součástky těla. Jsem nepoučitelný :-). Pár měsíců zpět jsem udělal bělochům ostudu a sundal si svoji tmavou pokožku v obličeji pod Kilimandžárem (na další větší kopce aspoň vím, že si nebudu utírat ten krém s potem :-) ).
Zde mám v plánu ještě kopečky okolních ostrovů i velryby. Je to tady takové zpomalené a uklidňující, možná bych se sem dostal i bez tvojí poznámky, ale možná také ne, ale jedno vím jistě..... oba tvoje tipy si pamatuji a mít na OF takových příspěvku víc, tak si zde lidé víc povídají.
Bonusem dne bylo pivo u "stánku" nad jedním mořským bazénem. Na konci světa a paní mi ho natočila do vychlazeného půllitru. Na zdraví a třeba někdy na kopci.
michalzhor
nováček
nováček
 
Příspěvky: 87
Registrován: pon črc 15, 2019 16:32

Rychlé výlety s cílem - vrcholy EU

Příspěvekod Lipon » úte čer 22, 2021 7:44

Tak to pokročili s půlitrem :-)
My měli pivo vždycky jen po třetinkách, tak jsme si občas kupovali rovnou dvě, i holky, k pobavení místních

Tady kdyžtak ještě nějaká inspirace, název ostrova v názvu souboru

tady
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Rychlé výlety s cílem - vrcholy EU

Příspěvekod michalzhor » sob čer 26, 2021 23:08

Tož dva vrcholy že tří jsem dal. U posledního jsem na startu destruoval auto a holt mám důvod se vrátit :-) .... a sem se vrátím nejen kvůli kopcům.
Tvé fotky jsem si prohlédl. Krása a je velkou výhodou, že to zde není z Evropy na dojezd. Moje na mrknutí zde:
https://www.michalzhor.cz/2021/06/22/pico-pico-pico-na-ostrove-pico/

Tak na srpen zase třeba vylepím nějakou spolujízdu (ŠvédskoFinsko, Rusko, Island). Zatím jsem zde nalezl jen super lidi na výlety do kopců.
michalzhor
nováček
nováček
 
Příspěvky: 87
Registrován: pon črc 15, 2019 16:32

Rychlé výlety s cílem - vrcholy EU

Příspěvekod Lipon » ned čer 27, 2021 17:32

Tak už i Pico je turisticky zprůmyslněný.
My jsme tam byli úplně sami, za celý den potkali asi 2 lidi.
Krosny jsme ráno hodili do křoví u cesty a šli nahoru jen nalehko, cestu jsme hledali jen tak v suti, co kdo vyšlápl, občas zakufrovali, značení žádné.
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Rychlé výlety s cílem - vrcholy EU

Příspěvekod michalzhor » ned čer 27, 2021 19:41

A v rámci bezpečnosti bude do pár let povinný gajda asi i na Říp. Ještě si dám pár doposud opuštěných hor a jdu do důchodu :-)
michalzhor
nováček
nováček
 
Příspěvky: 87
Registrován: pon črc 15, 2019 16:32

Re: Rychlé výlety s cílem - vrcholy EU

Příspěvekod michalzhor » stř črc 7, 2021 8:17

Hola hola - Švédsko/Finsko volá
https://www.michalzhor.cz/2021/07/07/svedskofinsko-volaaaa/
Kdo chce, nechť napíše.
michalzhor
nováček
nováček
 
Příspěvky: 87
Registrován: pon črc 15, 2019 16:32

Re: Rychlé výlety s cílem - vrcholy EU

Příspěvekod michalzhor » ned říj 24, 2021 13:07

Švédsko/Finsko nevyšlo, podařil se Elbrus ..... tak už to v životě chodí :-)

Nyní ve vzduchu KOSOVO a jeho dříve (možná i dnes) nejvyšší hora Gjeravica/Djeravica v pohoří Prokletije. https://www.michalzhor.cz/2021/10/24/kosovo-proklete-hory-az-na-2656/

EDIT: je nás již 5, ale může nás být i 6 :-). Pokud by někdo váhal, tak ..... neváhej !
Naposledy upravil michalzhor dne ned říj 31, 2021 7:44, celkově upraveno 1
michalzhor
nováček
nováček
 
Příspěvky: 87
Registrován: pon črc 15, 2019 16:32

Re: Rychlé výlety s cílem - vrcholy EU

Příspěvekod michalzhor » pát říj 29, 2021 16:54

Další hozené lano na výlet - Jebel Toubkal, nejvyšší hora Maroka a Severní Afriky ...... mimo sezónu, sněhem a za hubičku. Jaké si to uděláme ...... více zde: https://www.michalzhor.cz/2021/10/29/ma ... l-toubkal/

EDIT: termín byl ustanoven na 9.1.-16.1.2022 let přímo z Vídně do Marrákeše. Letenka nyní za 40eur. Kdo by si kupoval, tak doporučuji nyní nekupovat bágl pro případ, že se lety zavřou apod.
michalzhor
nováček
nováček
 
Příspěvky: 87
Registrován: pon črc 15, 2019 16:32

Re: Rychlé výlety s cílem - vrcholy EU

Příspěvekod michalzhor » pát lis 19, 2021 12:48

Kosovo už není ....... https://www.michalzhor.cz/2021/11/18/gjeravica-moje-druhe-kosovo/
Doporučuji všem cestovatelům všemi dvaceti !
IMG_20211118_095345-768x346.jpg
Gjeravica

IMG_20211117_185153-768x346.jpg
min nět
Naposledy upravil michalzhor dne čtv lis 25, 2021 10:59, celkově upraveno 1
michalzhor
nováček
nováček
 
Příspěvky: 87
Registrován: pon črc 15, 2019 16:32

Re: Rychlé výlety s cílem - vrcholy EU

Příspěvekod michalzhor » čtv lis 25, 2021 10:57

Maroko - jedno místo asi volné. Dle aktuálních podmínek akce jen pro "opíchané".
https://www.michalzhor.cz/2021/10/29/maroko-snehem-na-jebel-toubkal/
Winter-Toubkal-Charity-Trek3-768x396.jpg
michalzhor
nováček
nováček
 
Příspěvky: 87
Registrován: pon črc 15, 2019 16:32

Re: Rychlé výlety s cílem - vrcholy EU

Příspěvekod michalzhor » ned lis 28, 2021 20:46

Aktuální editace Maroka: kdyby někdo chtěl letět, nechť vyčká. Marocká vláda stopla lety na 14 dní. Jak se bude situace vyvíjet ..... uvidíme. Nějak bude a mám záložní variantu a, b, c a ..... :-)
michalzhor
nováček
nováček
 
Příspěvky: 87
Registrován: pon črc 15, 2019 16:32

Re: Rychlé výlety s cílem - vrcholy EU

Příspěvekod michalzhor » pát led 14, 2022 6:23

Když není Maroko, tak bude Jordánsko. Akce jen pro opíchané (bohužel).
https://www.michalzhor.cz/2022/01/14/jordansko-s-unorovym-vystupem-na-duad/
Jordan-wadi-rum-20-2-1024x683.jpg
michalzhor
nováček
nováček
 
Příspěvky: 87
Registrován: pon črc 15, 2019 16:32

Re: Rychlé výlety s cílem - vrcholy EU

Příspěvekod michalzhor » stř úno 16, 2022 10:39

Maroko zatím polodostupné a tak vyhledám další výzvu (zimní Monte Cinto? ....... nebo...... jdu na to !).
Jordánsko se vydařilo, panthenol hojí spálený ksicht a bohužel pár lidí nejelo neb něměli očkování (což v reálu nebylo potřeba). Pár motivačních foto a pozor - pivo Petra 13 není 13° pivo, ale obsahuje 13% alkoholu ...... 2 piva a máte 6 CZ piv. https://www.michalzhor.cz/2022/02/12/jordansko-petra-wadi-rum-a-unorovy-vystup-na-juad/
michalzhor
nováček
nováček
 
Příspěvky: 87
Registrován: pon črc 15, 2019 16:32

Re: Rychlé výlety s cílem - vrcholy EU

Příspěvekod Hafi » stř úno 16, 2022 20:43

Vypadá super. Mám to taky někdy v plánnu, takový roadtrip s děckama, vypadnutí ze zimního marastu. Byli jsme takto před pár lety v Ománu a bylo to velmi příjemné. Překvapuje mě, že taková relativně moderní země může v 21. století zjistit, že má na svém území kopec, který je o 120 metrů vyšší než jejich nejvyšší hora. Kdyby to byly centimetrové rozdíly, nebo důsledek sopečné činnost, ta cajk, ale na toto zírám.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Rychlé výlety s cílem - vrcholy EU

Příspěvekod michalzhor » čtv úno 17, 2022 16:32

Do Jordánska se rozhodně vrátím s rodinou a opět v únoru. Leden a únor jsou nejméně turisticky obsazené a tak jasná volba - konec února to jistí (pokud se neurvu již v březnu - tj. za měsíc). Trojice Jordánsko-Maroko-Omán mne láká i s dcerami /a kopec v Ománu a hlavně v Maroku budou zajisté krásný zimní výšlap).
Jordánský rozdíl 120m mne taky překvapil. Na Krétě to bylo o prsa ........nalezli tam po přeměření rozdíl 6cm (to aby mne asi vytáhli od flákání na pláži) a tak jsem si (asi) opravil nejvyšší vrchol Kréty z Psiloritisu na Pachnes.
Pachnes: https://www.michalzhor.cz/2021/07/03/pachnes-dvojka-nebo-jednicka-krety/
Psiloritis (Mt.Ida): https://www.michalzhor.cz/2018/04/08/kreta-tam-mi-to-zacalo-slapat/
michalzhor
nováček
nováček
 
Příspěvky: 87
Registrován: pon črc 15, 2019 16:32

Re: Rychlé výlety s cílem - vrcholy EU

Příspěvekod michalzhor » pát dub 1, 2022 17:31

Z dua může být quattro - aneb Egypt + Izrael 23.4.-30.4.2022 /// EDIT: last call :-)
https://www.michalzhor.cz/2022/04/01/egypt-a-izrael-na-konci-dubna/
56.jpg
motivačka
Naposledy upravil michalzhor dne ned dub 10, 2022 21:25, celkově upraveno 1
michalzhor
nováček
nováček
 
Příspěvky: 87
Registrován: pon črc 15, 2019 16:32

Re: Rychlé výlety s cílem - vrcholy EU

Příspěvekod michalzhor » ned dub 10, 2022 21:24

Arménie: nejvyšší hora Aragac, vzdušnou čarou 46,6km od Jerevanu. Od pátku do pondělí (bohužel, zachraňuji kapitalismus prací co to jde a tak na týden nemohu). Nejvyšší vrchol nebo rovnou všechny čtyři ? Více zde:
https://www.michalzhor.cz/2022/04/10/aragac-vulkan-nad-jerevanem/
Aragats_mountain.jpg
michalzhor
nováček
nováček
 
Příspěvky: 87
Registrován: pon črc 15, 2019 16:32

Re: Rychlé výlety s cílem - vrcholy EU

Příspěvekod michalzhor » ned kvě 1, 2022 8:00

Pěkný trek jihu Sinajského poloostrova až do Golanských výšin se podařil. Ve vzduchu Arménie, Irán, Švédsko, Finsko a další ......
Egypt - hora svaté Kateřiny a východ slunce na Mojžíšově hoře (Mt. Sinai)
https://www.michalzhor.cz/2022/04/24/egypt-mt-catherine-a-mt-sinai/
Izrael/Sýrie - hora Meron a hora Habushit (nejblíže hoře Hermon, ležící v okupované části Sýrie Izraelem)
https://www.michalzhor.cz/2022/04/27/izrael-mt-meron-a-mt-hermon/
Palestina - hora Nabi Yunis
https://www.michalzhor.cz/2022/04/29/palestina-mt-nabi-yunis/
IMG_20220429_072647-768x346.jpg
Palestina
michalzhor
nováček
nováček
 
Příspěvky: 87
Registrován: pon črc 15, 2019 16:32

Re: Rychlé výlety s cílem - vrcholy EU

Příspěvekod michalzhor » sob říj 1, 2022 18:20

Arménii, Švédsko, Finsko, Írán jsem nevypisoval k spoluzdolání, ale nyní je ve vzduchu zakončení roku na CZ-SK hranici .... neboli 45vrcholů. Vice zde a připojit se může kdo chce.
https://www.michalzhor.cz/2022/10/01/ceskoslovensky-hreben-45-vrcholu/
michalzhor
nováček
nováček
 
Příspěvky: 87
Registrován: pon črc 15, 2019 16:32

PředchozíDalší

Zpět na Sháním parťáka/čku

cron