Hedvábná stezka Pohora Svět outdooru Svět běhu Tulení pásy Pádler Festival OBZORY Expediční kamera SNOW FILM FEST Klub cestovatelů Praha a Brno

Rychlé výlety s cílem - vrcholy EU

na cestu

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Rychlé výlety s cílem - vrcholy EU

Příspěvekod michalzhor » pon črc 15, 2019 19:12

Ahoj všem, před rokem a kousek jsem se zdolal skoro omylem nej vrchol Kréty a stále mne to drží. Na některé cesty bych někoho i přizval (jet sólo má své výhody, ale i nevýhody a v okolí nejsou lidé kteří "mohou-chtějí-zvládnou"). Hodně lidí nemůže zmizet ze dne na den (já odjíždím málokdy plánovitě - hodně práce, málo času, udělá se okno, je počasí ..... jedu) - ano, již proto není lehké se mnou jet. Hodně lidem nesedne to, že nejedu na týdny .... často je to průlet. Pro představu co chci v blízké budoucnosti 7-8/2019: 1) Albánie/Makedonie (Velký Korab), Kosovo (Rudoka), Černá Hora (Zla Kolata), 2) Lichtenštejnško (Grauspitz), 3) Andorra (Coma Pedrosa) ..... a dál i horu Narodnaya v Rusku a další kousky, které až příští rok - a ty už nejsou na skok (takže tam sólo nebo s někým s kým by to šlo). Moje představa: kdo má zájem, koukněte, napište. A když se mi splaší pohorky, tak rozešlu maily a třeba někomu termín sedne. Kontakt a info pro představu: https://www.michalzhor.cz/
michalzhor
nováček
nováček

Re: Rychlé výlety s cílem - vrcholy EU

Příspěvekod michalzhor » čtv črc 18, 2019 7:28

Ahoj,

poněkud přesnější vizi mám na pár dní v intervalu mezi 6-15.8. (asi někde uprostřed tohoto intervalu).
Cíl: Velký Korab, Zla Kolata, Rudoka
Cesta tam: autem
Cesta zpět: letecky Skopje-Bratislava (auto nechám v Makedonii, protože se tam 21.8. vracím s rodinou na dovolenou rodinou :-) - viz. níže)

Tento rok mám chuť na (zatím neplánovaně):
1) Andorra (letecky Barcelona) - vrchol Coma Pedrosa
2) Grauspitze (a protože mi teď ulítla, tak i: Zugspitze (pěkná ferrata - 6h nahoru C, dolů lanovka - asi)
3) plus nějaké kopečky, když bude levná letenka, cesta okolo, nálada: ze seznamu od 25. místa dolů - https://www.michalzhor.cz/blog-hory/

Určitě jedu a kdyby se chtěla připojit nějaká dobrá famílie (tj. rodina s dětmi - u mne 12 a 14 holky):
1) Pico di Teide (Tenerife) - 26.9.-3.10. - zde bych pomohl s letenkami, úbytkem, rezervací na vrcholový výstup, přespání v chatě 3260 m.n m.
2) Makedonie, Albánie, Černá Hora, BosnaHercegovina a zpět přes Maďarsko - od 21.8. dále několik dní dle možností/chuti, zde více pláže, jen si vyběhneme na vrchol Maglič
3) Slovinsko/Pula-Kamenjak - jedna ferrata, plavání - 27.-31.7.2019

NAZDAR !

Michal
michalzhor
nováček
nováček

Příspěvekod michalzhor » čtv črc 25, 2019 8:33

Ahoj lidé,

stav je následující (viz. mail co jsem napsal aktuálním účastníkům expedice):

Citace:
Ahoj.
výlet se bude konat, zatím jsme "plní" (bral jsem to chronologicky), ale jak to znám, jak padne finální termín, tak se to ještě v lidech popere. Snad nepojedu sám :-)
Nevím jak to máš časově "volné" a zda bys mohl když někdo vzdá ........
Chci dnes/zítra rozhodnout data a kdyby někdo padl, tak bych hned psal a zase ...... kdo první, ten první.
Zatím.
Michal
michalzhor
nováček
nováček

Příspěvekod michalzhor » pon srp 12, 2019 19:50

Ahoj,
Zde nabízené hory se podařilo zdolat a to 3 vrcholy za 4dny - padla Zla Kolata (Černá Hora), Golem Korab (Albanie/Makedonie), Rudoka (Kosovo). Adrenalin, zábava, únava. Více www.michalzhor.cz
Díky místnímu prostroru za nalezení spolulezoucích.
Další hory vyvěsím před akcí. Zatím ve vzduchu bez obsazení i termínu: Coma Pedrosa (Andorra), Zugspitze (Německo - ferrata), Grauspitz (Lichtenštejnsko), Carrauntuohil (Irsko), možná Mytikas (Řecko).
Michal
michalzhor
nováček
nováček

Zpět na Sháním parťáka/čku