Zuckerhütl/Stubai 20 - 22 Apríl - skialp

na cestu

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Zuckerhütl/Stubai 20 - 22 Apríl - skialp

Příspěvekod pickard » sob dub 15, 2017 18:46

Sonduju, zda by někdo neměl zájem o krátký skialpový výpad na závěr sezóny na Zuckerhütl ve Stubai.

Plán:

Odjezd dle možností účastníků a počasí buď ve čtvrtek nebo pátek odpoledne z Prahy (Plzně), příjezd na místo pozdě v noci, přespání v pensionu.
Následující den (tedy dle okolností pátek či sobota) výjezd lanovkou na ledovec, tůra na Zuckera (lze též Wilder Pfaff) a návrat. Zbývající čas lze lyžovat někde ve středisku, když už budeme mít lístky a pokud to někoho na skialpech baví.

Tentýž den dopoledne odjezd domů.

2 - 3 místa v automobilu.
pickard
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1066
Registrován: ned črc 7, 2013 8:35

Re: Zuckerhütl/Stubai 20 - 22 Apríl - skialp

Příspěvekod pickard » pon dub 24, 2017 7:26

Všichni jste brzdy. Hle jak bylo krásně!

Obrázek
pickard
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1066
Registrován: ned črc 7, 2013 8:35

Re: Zuckerhütl/Stubai 20 - 22 Apríl - skialp

Příspěvekod mike » úte dub 25, 2017 17:33

Pekne. Byl tam nekdo na sneznicich? ;-)

Zda se mi to nebo jsou vsichni bez navazani?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49373
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Zuckerhütl/Stubai 20 - 22 Apríl - skialp

Příspěvekod pickard » úte dub 25, 2017 18:02

Na sněžnicích tam nebyl nikdo. Myslím si, že je to terén, kde lyže nad sněžnicemi jasně vítězí - placaté, pozvolné, bez terénních překážek. Velmi snadné nahoru, ještě lehčí a velmi rychlé dolů. Ale samozřejmě by to šlo, jen by to bylo v těchto podmínkách a v tomto terénu podstatně pomalejší.

Navázaný nebyl nikdo. Ledovce jsou to bezpečné s dobře známými oblastmi trhlin, leželo na tom 2 metry sněhu, který byl utemovaný větrem, váha rozložená lyžema, teploty celodenně pod nulou...
pickard
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1066
Registrován: ned črc 7, 2013 8:35

Re: Zuckerhütl/Stubai 20 - 22 Apríl - skialp

Příspěvekod pickard » úte dub 25, 2017 18:08

Jinak teda ultimátní argument proti sněžnicím je, že nástup na start je sjezdem lyžařským střediskem. To se na sněžnicích dělá blbě :)
Pokud nechceš jít půl hodiny jak vocas kolem sjezdovky dolů :)

Zde to jest vidět:

https://flic.kr/p/Tzjp79

Vyjede se gondolou z druhý strany k horní stanici toho šlepru, pak se sjede po sjezdovce kolem něj a tím kuloárem uprostřed na tu dolní placku, tam se dá brzdící plyš a hurá.
Naposledy upravil pickard dne úte dub 25, 2017 18:11, celkově upraveno 1
pickard
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1066
Registrován: ned črc 7, 2013 8:35

Re: Zuckerhütl/Stubai 20 - 22 Apríl - skialp

Příspěvekod mike » úte dub 25, 2017 18:10

Jasne, na sneznicich nejde o rychlost. Podle fotky by mozna stacily i macky, jestli to bylo opravdu nosne. Ale je fakt, ze i mne by mozna bylo lito, ze si to pak nemuzu sjet ;-)

Na sneznicich by se po sjezdovce slo pekne a rychle ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49373
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Zuckerhütl/Stubai 20 - 22 Apríl - skialp

Příspěvekod pickard » úte dub 25, 2017 18:12

^^^^ Edit + topo
pickard
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1066
Registrován: ned črc 7, 2013 8:35

Re: Zuckerhütl/Stubai 20 - 22 Apríl - skialp

Příspěvekod mike » úte dub 25, 2017 18:20

Jj, koukam na to. Nevim, jestli rozumim spravne, jak se to jezdi, ale mozna by se to dalo na sneznicich projit jinak a zajimaveji. Ze by se nesestupovalo az dolu, ale vzalo se to nejak traverzem nebo po hrebinkach. Ale nebyl jsem tam a fotky umi klamat, hlavne co se sklonu svahu tyce :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49373
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Zuckerhütl/Stubai 20 - 22 Apríl - skialp

Příspěvekod pickard » úte dub 25, 2017 18:24

Úvaha je správná. Traverz úbočím prakticky od spodní stanice šlepru skoro do místa, odkud je to focený, existuje. V létě je to značená cesta, v zimě je to závislé od podmínek. Ten traverz samotný není v extréně prudkém svahu, ale NAD ním je to potenciálně lavinózní. Z hlediska lyžařského to moc smysl nedává, protože tam bývá vyfoukané na šutry. Na sněžnicích by to za lavin 2 mělo jít, ve trojce bych tam nevlezl.
Lyžařsky je to spíš o ničem jednak kvůli těm šutrům a druhak ten kuloár je hezkej sjezd, dlouhej traverz prudkým svahem je voser, takže volba je jasná.
pickard
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1066
Registrován: ned črc 7, 2013 8:35

Re: Zuckerhütl/Stubai 20 - 22 Apríl - skialp

Příspěvekod mike » úte dub 25, 2017 18:32

Co si budem povidat, dlouhy traverz je pekny voser i na sneznicich, jen mozna z jineho duvodu. Kuloar je pekny a na sneznicich s proslapem by to asi byla i zabava, ale bal bych se, ze mne tam sestreli nejaky sileny skialpinista ;-)

Sneznice asi nejsou v takovych terenech vseobecne moc rozsirene, co? Potkal jsi tam nekdy nekoho na sneznicich? Ono to teda bude i tim, ze jsou mozna jen jedny (TSL 438), ve kterych by se to dalo.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49373
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Zuckerhütl/Stubai 20 - 22 Apríl - skialp

Příspěvekod pickard » úte dub 25, 2017 18:43

Nikoho na sněžnicích jsem na takových výletech nepotkal. Myslím, že je to tím, že ty lyže jsou na tento terén skutečně mnohem vhodnější, lépe řečeno - sněžnice přicházejí o své výhody. Je tam málo míst, kde potřebuješ překračovat stromy nebo oblízat šutry, nechodí se střídavě padesátkrát nahoru a dolů apod... zato jsou tam dlouhé středně prudké sněhové pláně, po kterých se jde celej den nahoru a pak půl hodiny jede dolů.

Osobně si myslím, že sněžnice budou rozšířenější v nižších Alpách, kde se cupitá i lesem. Čekal bych je třeba kolem Kitzbühelu a v podobným terénu.
Čekal bych je v Toteskách, kde je to náhorní plato prostě placatý a na lyžích to musí být místy megavopruz. Terén +/- 20m nahoru dolu furt dokola je na skialpy smrt.
pickard
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1066
Registrován: ned črc 7, 2013 8:35

Re: Zuckerhütl/Stubai 20 - 22 Apríl - skialp

Příspěvekod mike » úte dub 25, 2017 19:06

Osobne radej chodim na sneznicich do kopce a z kopce, je to zabavnejsi, nez po rovine. Vzal bych si je treba na Venediger nebo Hochalmspitze (od vychodu), pricemz oboji se bezne chodi na skialpech. Na sneznicich (s hroty a gripy) si muzes dovolit lezt 40 stupnovym svahem, lyze uz tam budes muset davno sundat, ne? Dolu je to jina pisnicka, tam lyze vetsinou vedou, ale ten 40 stupnovy svah bych si uz netroufnull, zatimco na sneznicich jo.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49373
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Zuckerhütl/Stubai 20 - 22 Apríl - skialp

Příspěvekod pickard » úte dub 25, 2017 19:18

40 stupnovy svah velmi zalezi na podkladu. rovně nahoru to obvykle nepůjde, to neudrží pásy, ale cik cak to jde různě dobře/blbě podle tvrdosti podkladu. Někdy je to jednodušší sundat, někdy je třeba nandat haršajzny...

V tom je vlastně nějvětší krása alpinismu - v potřebě a dovednosti neustále vhodně volit nástroje a taktiku pohybu v závislosti na terénu, počasí, nebezpečí, času, únavě a dovednostech.

Takže ani lyže nejsou asi všelék, ale na zimní podmínky jsou jistě základní nástroj :)
pickard
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1066
Registrován: ned črc 7, 2013 8:35

Re: Zuckerhütl/Stubai 20 - 22 Apríl - skialp

Příspěvekod mike » úte dub 25, 2017 19:34

Jasne, chapu :) Pro mne skialpy nejsou, byl jsem zvykly na lyzovani na upravenych sjezovkach a ze vseho nejvic jsem mel rad rychlost na obrackach, zatacky, odstrediva sila, dole mas 200 tepu za minutu a adrenalin strika z usi (dneska se tomu rika carving). Volne tereny mne vubec nechytly, jiny styl, mnohem pomalejsi a vic drina. Plus nebezpeci, sutry a laviny. Takze jsem presedlal na sneznice, to je uplne neco jineho a libi se mi to.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49373
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Zuckerhütl/Stubai 20 - 22 Apríl - skialp

Příspěvekod pickard » úte dub 25, 2017 19:38

Jak se říká u nás v Jinonicích - fair enough :)
pickard
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1066
Registrován: ned črc 7, 2013 8:35


Zpět na Sháním parťáka/čku