Před vánocema na sněžnice (NT, apod)

na cestu

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Před vánocema na sněžnice (NT, apod)

Příspěvekod Hafi » úte pro 13, 2016 19:35

Jen tak předběžně, byl jsem domluven s kamarádem na nějakém sněžnicovém výletu někdy před vánocema. Dle počasí, které se jeví super, bychom asi jeli asi ve čtvrtek večer z Prahy na Nízký Tatry.

Nicméně kamarád teď psal něco o rýmičce a že nevím, jestli to vyléčí včas...a mě zbyly 4 dny dovolený, kterou prý musím letos vybrat a doma ji trávit moc nechci.
Nechcete někdo někam? S termínem jde trochu hýbat, NT nejsou dogma, ale sněhový i počasný podmínky by tam na sněžnice měly být OK. Vlastně ani ty sněžnice nejsou nutný, ale rád bych něco zimního.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8423
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Před vánocema na sněžnice (NT, apod)

Příspěvekod wawrik » úte pro 13, 2016 19:44

Ak by mi to nevyšlo s iný členom OF, od 17. do 19. by som sa pridal, ak to spadá do termínu „pred Vianocami“. NT by boli OK, ešte som tam nebol (teda bol, ale keď mi v Andrejcovej nejaký ožratý idiot očural stan, zbalil som sa a o druhej v noci zliezol dolu :? ). Noci plánuješ po chatách/útulniach?
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Před vánocema na sněžnice (NT, apod)

Příspěvekod Hafi » úte pro 13, 2016 20:08

Termín před vánoci byl myšlen jako cca od zítra do vánoc. Původní plán byl v pátek brzo ráno z Telgártu, noci v ideálním případě v chatách/útulnách, tj. nějakých 5,5 etapy, jestli dobře počítám (s tím, že tu noc na Hiadelském bych v ideálním případě už vynechal a seběhl klidně i za tmy). Jsem přesvědčen, že zkrátit to asi více nejde, vzhledem k délce dnů a rychlosti pohybu na sněžnicích. Ale to jen vyčítám z mapy, nebyl jsem tam ani v létě. Posun o den problém není (byť v sobotu tam asi je horší doprava), jen nevím, co bych pak po těch třech dnech dělal tam - sám po horách chodit nechci i z bezpečnostních důvodů a hlavně mě to nebaví, na to jsem málo mike, pardon, asociál :wink:
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8423
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Před vánocema na sněžnice (NT, apod)

Příspěvekod mike » úte pro 13, 2016 20:20

Neboj se toho. Zkus to a treba se v tobe skryty asocial probudi :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49373
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Před vánocema na sněžnice (NT, apod)

Příspěvekod Hafi » úte pro 13, 2016 20:24

Jsem asi 2x zkousel v lete a nic moc.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8423
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Před vánocema na sněžnice (NT, apod)

Příspěvekod Mawenzi » úte pro 13, 2016 20:29

mozna to prijde az s vekem :-k
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9374
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Před vánocema na sněžnice (NT, apod)

Příspěvekod remda » stř pro 14, 2016 6:30

A na víkendový přechod Lúčanské Malé Fatry z Fačkovské sedlo by někdo nešel ???
remda
účastník
účastník
 
Příspěvky: 541
Registrován: pát čer 15, 2007 11:14
Bydliště: Valmez - Valašsko

Re: Před vánocema na sněžnice (NT, apod)

Příspěvekod fps » stř pro 14, 2016 11:03

Hafi píše:co bych pak po těch třech dnech dělal tam - sám po horách chodit nechci i z bezpečnostních důvodů a hlavně mě to nebaví

není nic lepšího než si od všeho odpočinout sám v přírodě, a když je člověk sám v přírodě víc dní, tak vše vnímá mnohem intenzivnějí a vidí věci které v bandě lidí nevidí
Hafi píše:na to jsem málo mike, pardon, asociál :wink:

ze mně se spíš stal misantrop než asociál, ale je to asi i o věku jak napsal Mawenzi, před třiceti laty nás jezdilo až patnáct, ale dneska bych to nepřežil co jsme vše dělali za hlouposti
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Před vánocema na sněžnice (NT, apod)

Příspěvekod progym » stř pro 14, 2016 12:43

Od doby co trajdám sám, tak si akci mnohem víc užívám.
Okolí i lidi okolo vnímám diametrálně jinak než když to bylo s partou.
Mám svoje tempo, které pro někoho může být pomalé a pro někoho dostih.....tímto jsem spokojený.
Akci si plánuji pro sebe, tedy nemůžu být na nic naštvaný, protože si vše podřizuji pouze sám sobě.
Pouze jsem musel vyselektovat ledovce, ale o to víc si užívám jednoduché hřebenovky.
:supz:
Po trávě se nechodí, po trávě se směje
http://www.moje-hory.webnode.cz
progym
účastník
účastník
 
Příspěvky: 762
Registrován: úte říj 13, 2009 14:14
Bydliště: Chulimanga-Kingjaba

Re: Před vánocema na sněžnice (NT, apod)

Příspěvekod scinkk » stř pro 14, 2016 12:58

jo ony maji obe varianty neco do sebe :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Před vánocema na sněžnice (NT, apod)

Příspěvekod Hafi » stř pro 14, 2016 13:18

Ted jsme byli s kamaradem na vikend v Labskych piskovcich, on je celkem malomluvnej a ja taky mám rad ticho, takze pominu-li uvahy typu kudy dal, tak jsme na sebe promluvili venku tak 3 vety. Ale kdyz pak clovek jde na obed do hospody, nebo večer na pivo, tak tam je ta spolecnost prijemnejsi. Kdysi jsem takto byl na horech v Chorvatsku a vylozene mi to nebavilo, sice jsem byl mnohem rychlejsi, ale to jen kvuli tomu, ze jsem se tesil az sebehnu dolu, kde se se mnou bude bavit aspon prodavacka v obchode.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8423
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Před vánocema na sněžnice (NT, apod)

Příspěvekod mike » stř pro 14, 2016 16:15

fps píše:ze mně se spíš stal misantrop než asociál, ale je to asi i o věku

Ono to spolu souvisi ;-) Kdyz se chovam asocialne a lidi moc nepotkavam, tak mi nijak nevadi a po tydnu na horach si rad pokecam i s cizim clovekem. Jak je jich ale moc delsi dobu, tak se ze mne stava misantrop :twisted: Treba ted mne po dvou dnech Taliani uz vylozene lezli krkem, protoze jsou porad slyset. V Rakousku jsem pak v railjetu vynadal pizde, co nalezla do ticheho oddilu s detma a neustale vsichni zvanili, i kdyz potichu, a na normalni upozorneni nereagovala (nastesti se pridali i dalsi tisi spolucestujici).

S vekem se podobne veci samozrejme zhorsuji, ale prvni projevy poznas uz v puberte ;-) Hafi to holt v sobe nema.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49373
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Před vánocema na sněžnice (NT, apod)

Příspěvekod Hafi » stř pro 14, 2016 19:37

Odvolávám, co jsem odvolal, slibuji, co jsem slíbil.

Remda evidentně hledá dál, tedy to tu nechám. Nicméně já měním plány a NT (a všechny alternativy) pro letošek bohužel ruším, vymysleli jsem nějaký plán s rodinou, tedy dovolenou využiju tak :-)
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8423
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Před vánocema na sněžnice (NT, apod)

Příspěvekod progym » čtv pro 15, 2016 7:41

správně =D>
rodina je základ státu :lol:
Po trávě se nechodí, po trávě se směje
http://www.moje-hory.webnode.cz
progym
účastník
účastník
 
Příspěvky: 762
Registrován: úte říj 13, 2009 14:14
Bydliště: Chulimanga-Kingjaba

Re: Před vánocema na sněžnice (NT, apod)

Příspěvekod Hafi » čtv pro 15, 2016 9:39

Rodine bylo treba vysvetlit, ze kdyz ma dite rymicku, tak to neni prekazka vyletu a naopak par dni na cerstvem vzduchu jen prospeje.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8423
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Před vánocema na sněžnice (NT, apod)

Příspěvekod progym » čtv pro 15, 2016 10:36

souhlas :-)
Ty "maminy" to občas chápou jinak....
Po trávě se nechodí, po trávě se směje
http://www.moje-hory.webnode.cz
progym
účastník
účastník
 
Příspěvky: 762
Registrován: úte říj 13, 2009 14:14
Bydliště: Chulimanga-Kingjaba

Re: Před vánocema na sněžnice (NT, apod)

Příspěvekod honza83 » čtv pro 15, 2016 14:43

remda píše:A na víkendový přechod Lúčanské Malé Fatry z Fačkovské sedlo by někdo nešel ???

Za 2 dny to teď fakt nedáš, byl jsem tam minulý víkend a za jeden den se prostě dál než kousek za Hnilickou Kýčeru dojít nedá a to jsem tahal jen spacák (takže bivak jen ve spacáku venku, naštěstí bylo teplo...) - druhý den jsem kvůli počasí sešel z Majbíkové na autobus do Kuneradu. Abys to měl trošku snesitelnější, tak musíš tahat i karimatku a hlavně stan, čímž máš těžší batoh a jdeš ještě pomaleji. Prošlapané to minulý víkend bylo jen na Klak, dál byly jen stopy jednoho zoufalce bez sněžnic a od Vríčanského sedla už žádné stopy.
Z Hnilické Kýčery je to na Hornou lúku dle rozcestníku 3:20, v zimě k tomu něco přidej (počítej 4-5 hodin) a z Horné lúky musíš až do Strečna počítat dalších 5,5 hodiny čistého času v létě (v zimě počítej raději se 7).
honza83
účastník
účastník
 
Příspěvky: 203
Registrován: pon srp 24, 2015 17:39


Re: Před vánocema na sněžnice (NT, apod)

Příspěvekod remda » čtv pro 15, 2016 14:58

honza83 píše:
remda píše:A na víkendový přechod Lúčanské Malé Fatry z Fačkovské sedlo by někdo nešel ???

... Abys to měl trošku snesitelnější, tak musíš tahat i karimatku a hlavně stan, čímž máš těžší batoh a jdeš ještě pomaleji.


Dík za poučení,
v plánu jsem měl pátek z Fáčkovského na Klak, v sobotu k útulně Partizán a v neděli sestup do Strečna.
Vím jaké je to nést stan a karimatku...
remda
účastník
účastník
 
Příspěvky: 541
Registrován: pát čer 15, 2007 11:14
Bydliště: Valmez - Valašsko

Re: Před vánocema na sněžnice (NT, apod)

Příspěvekod honza83 » čtv pro 15, 2016 15:26

wawrik píše:Koľko hodín denne si išiel? Okolo Kýčery bolo treba nosiť snežnice alebo sa dalo aj bez nich?

Z Fačkovského sedla jsem vycházel 6:30 ráno, o půl páté jsem byl na Hnilické Kýčeře - ten strmý konec výstupu jsem šel bez sněžnic (bylo to méně zničující), jinak od Klaku až k autobusu u zámku v Kuneradu na sněžnicích.
honza83
účastník
účastník
 
Příspěvky: 203
Registrován: pon srp 24, 2015 17:39

Re: Před vánocema na sněžnice (NT, apod)

Příspěvekod wawrik » pát pro 16, 2016 10:38

Vďaka. No, snáď to trochu sadlo a cez víkend to pôjde bez snežníc... Aj tak to vyzerá skôr na NT.

Btw, až teraz mi to došlo - ty si spal na snehu/bágli bez karošky?
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Před vánocema na sněžnice (NT, apod)

Příspěvekod honza83 » pát pro 16, 2016 15:29

Jo, spal jsem bez karimatky, ale ne na sněhu - jelikož bylo nad nulou, tak jsem si odhrabal plácek asi tak 2*2 m.
Jinak se obávám, že to moc nesedlo - minulý pátek odpoledne, v noci a v sobotu přes den to tálo a na začátku týdne zase nasněžilo (já měl vrcholek Klaku vyfoukaný bez sněhu, podle aktuálních fotek tam už sníh je) - bez sněžnic bych to vyjma úseku Fačkovské sedlo - Klak neriskoval (tam by to mělo jít bez sněžnic na 99 %), ale projít bez sněžnic to asi půjde, jen budeš ještě více zničený než se sněžnicemi, hlavně ty úseky po loukách kolem Skalek a Jankové bez sněžnic budou docela blbé. Pro představu jsem nahrál 3 fotky - pod Skalkami, u Jankové a u Úplazu
pod Skalkami.jpg
pod Skalkami

Jankova.jpg
Janková

Uplaz (2).jpg
honza83
účastník
účastník
 
Příspěvky: 203
Registrován: pon srp 24, 2015 17:39

Re: Před vánocema na sněžnice (NT, apod)

Příspěvekod wawrik » pát pro 16, 2016 15:51

Dík za fotky.

Snežnice zoberiem, ale asi ostanú v aute - sme traja, a snežnice mám len dvoje. Prípadne tie lidlácke snežnice vyfasuje najťažší a my ľahkí pôjdeme v jeho utlačených stopách :D
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Před vánocema na sněžnice (NT, apod)

Příspěvekod remy77 » ned pro 18, 2016 22:00

wawrik píše:Prípadne tie lidlácke snežnice vyfasuje najťažší a my ľahkí pôjdeme v jeho utlačených stopách :D


Namiesto sneznic ber nabuduce zavazie do batoha \:D/
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40


Zpět na Sháním parťáka/čku