Nepál - Langtang po Vianociach

na cestu

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Nepál - Langtang na Vianoce

Příspěvekod wawrik » ned led 10, 2016 19:43

Neviem viac, ako píšem na blogu. Keď sa za sedlom dostaneš do džungle (čo trvá 1 až 3 dni, podľa toho, ako rýchlo ideš), môžeš naraziť na ľudí, čo bývajú v tých opustených lesoch, živia sa lovom, a v hlave to nemajú úplne v poriadku. Orientačne ide o oblasť zhruba medzi Dhukpou a Tarkeghyangom (mapa), a prejsť to by malo trvať asi deň.

Ľudia, čo tadiaľ išli v skupinách (organizovaných aj neorganizovaných), nemali ani páru o tom, že im tam malo niečo hroziť.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Nepál - Langtang na Vianoce

Příspěvekod sobb » ned led 10, 2016 20:37

a kde je ta oblast, kde jsi původně očekával nebezpečí Ty?
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Nepál - Langtang na Vianoce

Příspěvekod wawrik » ned led 10, 2016 20:44

Z Dhunche po Chalangpati. Tej časti som sa úplne vyhol, navyše som ju aj tak išiel opačným smerom.

Inak, ak by ste tam išli, nezoberiete ma? Čisto aby bola väčšia skupina :D

Edit: preklep.
Naposledy upravil wawrik dne pon led 11, 2016 8:04, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Nepál - Langtang na Vianoce

Příspěvekod sobb » ned led 10, 2016 20:52

díky
bychom Tě i rádi vzali, akorát by ses s náma příšerně nudil, chodíme oproti Tobě strašně pomalu. A navíc vyrazíme asi v sezóně, jen ještě nejsme rozhodnutí, zda Langtang anebo Annapurny. Tam bude sice ještě víc lidí, ale zase mě to tam moc láká. Sice někteří jedinci navrhovali, ať jdem oboje, ale to by mě asi zabilo :mrgreen:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Nepál - Langtang na Vianoce

Příspěvekod wawrik » ned led 10, 2016 21:21

Dhaulágirí a Tilicho chcem znova prejsť takisto :-) Mám tam nejaké resty a je to zábavnejšie ako samotné Annapurny, okolo ktorých sa ide tiež. Dá sa to celkom bezbolestne kombinovať

Langtang som išiel rýchlo, lebo som mal na celý trek aj s cestou len dva týždne a oblasť som veľmi nepoznal... Inak dvoj- a trojtisícové prevýšenia denne fakt nijako neobľubujem.

Btw, o 10 km na východ od Ganja La je oveľa zaujímavejšie a drsnejšie sedlo, Tilman's Pass. Je to súčasť GHT (Great Himalaya Trail), ale dá sa skončiť rovnako ako cez Ganja La - v Melamchi Bazaare. To je už vážna vysokohorská divočina - ľadovce, náročná orientácia atď.

Inak vám do toho samozrejme nechcem kecať, ale ľudia v Langtangu turistov skutočne potrebujú. Teraz ich tam vraj nemali ani len štvrtinu, sú z toho dosť nešťastní.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Nepál - Langtang na Vianoce

Příspěvekod sobb » ned led 10, 2016 21:34

no jo, člověk neví, kam dřív zajet, právě Tilicho mě zaujalo velmi

na Tilman's Pass se podívám, díky za tip, i když orientace asi může být dost problém, docela náročné to místy bylo i letos v Ladakhu a tam to nebyl tak extrémní terén ...

mimochodem, jak jsi to při placení ubytování a jídla řešil? "normální" cena plus "humanitární" příspěvek anebo to brali jako samozřejmou cenu za ubytko?

pokud tam pojedem (nebude to dříve než podzimní sezóna, spíše až ta další jarní), tak Ti dám vědět a rozhodneš se sám, zda se chceš přidat
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Nepál - Langtang na Vianoce

Příspěvekod wawrik » ned led 10, 2016 21:44

Ok, sám tam aj tak nepoleziem...

Platil som tisíckami zhruba dvojnásobok útraty a nenechal si vydávať. Zvyšok je "pre nich, lebo som bol spokojný". Boli radi.

Len didi v Kyanjin Gompe som dal pár tisíciek až ráno, keď mi varila raňajky, aby to ten jej chamtivý cicimbus nevidel. Útratu za tri noci som platil už večer predtým.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Nepál - Langtang na Vianoce

Příspěvekod wawrik » sob črc 2, 2016 14:06

Tááákže... Keďže sa mi to nepodarilo prejsť minulý rok, tento rok si dáme opáčko. Ak sa teda nájde parťák, ktorý to pre zmenu myslí vážne. Sám tam ísť nemôžem, viď príspevok na blogu aj vysvetlenie v tomto vlákne.

Itinerár bude podobný ako minulý rok, akurát trochu popresúvam a popridávam nocľahy (jeden pribudne v sedle Thadepati, druhý v Khangjime), aby sa vyzobali čerešničky z torty, čím sa úsek KTM-Kyanjin Gompa ešte zvolní a natiahne sa o jeden-dva dni, podľa kondície.

Odchod po Vianociach, štart na trek z Káthmandu najneskôr 1. januára, aby sme sa bezpečne a s rezervou stihli vrátiť pred tradičnou tlakovou nížou, čo prichádza na konci mesiaca. Trvanie dva týždne aj s cestou.

Nejakí záujemcovia? Myslím, že pol roka je dosť času na to, aby človek pár týždňov pred odchodom zistil, že nemá spacák, nemá topánky, nemá kondíciu a podobné infantilizmy... :?
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Nepál - Langtang na Vianoce

Příspěvekod fps » sob črc 2, 2016 18:27

jel bych hned, ale čtrnáct dní dovolené okolo vánoc, nebo nového roku nemam šanci dostat, maximálně týden
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Nepál - Langtang na Vianoce

Příspěvekod wawrik » sob črc 2, 2016 18:39

No ja musím ísť na prelome rokov, lebo do Nepálu idem aj na začiatku novembra (ale to je ízi-pízi výlet s famíliou) a zostane mi už len týždeň tohtoročnej dovolenky. Takže to potrebujem skombinovať s budúcoročnou. Za týždeň prídem akurát tak pod hory a naspäť...
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11


Předchozí

Zpět na Sháním parťáka/čku

cron