české a slovenské hory

na cestu

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: české a slovenské hory

Příspěvekod remda » čtv dub 4, 2013 10:57

Pár obrázků z domluvené akce zde na OF: Jeseníky
Účastníci: Remda, Hexxx, Vladac, Tombo
remda
účastník
účastník
 
Příspěvky: 541
Registrován: pát čer 15, 2007 11:14
Bydliště: Valmez - Valašsko

Re: české a slovenské hory

Příspěvekod fps » čtv dub 4, 2013 18:25

moc pěkný, vypadá to že zima jen tak neskončí
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: české a slovenské hory

Příspěvekod hexxx » sob dub 6, 2013 12:24

tak co se jeste trochu probehnout na sneznicich do konce dubna ? asi 19.-21. , nebo ten vikend potom ? treba nejakej kus maly fatry ?
Uživatelský avatar
hexxx
nováček
nováček
 
Příspěvky: 66
Registrován: pát lis 2, 2012 16:32

Re: české a slovenské hory

Příspěvekod remda » sob dub 6, 2013 19:14

A co tak na SK: Pilsko - Babí hora ???
remda
účastník
účastník
 
Příspěvky: 541
Registrován: pát čer 15, 2007 11:14
Bydliště: Valmez - Valašsko

Re: české a slovenské hory

Příspěvekod hexxx » ned dub 7, 2013 13:33

na babi horu jsem taky koukal, jsem klidne pro. nemuselo by tam byt moc lidi..
Uživatelský avatar
hexxx
nováček
nováček
 
Příspěvky: 66
Registrován: pát lis 2, 2012 16:32

Re: české a slovenské hory

Příspěvekod remda » úte čer 4, 2013 9:09

Na víkend hlásí celkem slušné počasí, nechce někdo někam vyrazit???
remda
účastník
účastník
 
Příspěvky: 541
Registrován: pát čer 15, 2007 11:14
Bydliště: Valmez - Valašsko

Re: české a slovenské hory

Příspěvekod prochip » čtv čer 6, 2013 9:53

Ahoj Remdo, o víkendu chci spát zdarma pátek na Vřesové Studánce a sobota ve srubu Nýznerov(nebo naopak).Pokud by jela i má přítelkyně,tak placené ubytko Chata Červ.Sedlo za 150kč nebo Horní Lipová 100kč-vlastní spacák. Podle toho,jak se budu cítit,max 20km za den. Dnes jsem daroval krev a to mě vždy oslabí.
Trasa je např. sobota Vřes.Studánka-Vozka-Keprník-Šerák-Vražedný potok-Ramzová-Smrk-Srub Nýznerov - cca 20km (nebo opačným směrem). Rád budu za společnost aspoň na část víkendu.
Co navrhuješ Ty? Petr Procházka z Olomouce, tel. 739073539
prochip
nováček
nováček
 
Příspěvky: 106
Registrován: ned srp 3, 2008 23:30
Bydliště: Olomouc

Re: české a slovenské hory

Příspěvekod prochip » čtv čer 6, 2013 9:56

P.S. Četl jsem inzerát na Lezec.cz. Přečti si ho. Nadšenec Lada (Laďa?) shání na víkendovou túru se stanem za jakéhokoli počasí - Lidecko-Bumbálka. Já se na toto necítím tento víkend. Petr
prochip
nováček
nováček
 
Příspěvky: 106
Registrován: ned srp 3, 2008 23:30
Bydliště: Olomouc

Re: české a slovenské hory

Příspěvekod TooMooX » čtv čer 6, 2013 20:40

Hm ta Babia hora.... :ú To jste my nasadily brouka do hlavy. Na 90% v SO nejdu do práce a chtěl jsem něco spáchat. Přemýšlel jsem nad Lysou, ale ta mě nebaví a na Babce jsem ještě nebyl. Nejvyšší vrchol Beskyd. Hmmmm to je výzva i pro mne "invalidu" :D Z tohoto důvodu asi sólo a nebudu Vás zdržovat. Stejně bych to vzal nejjednodušší variantou a to je z (SK) od chaty Slanej vodě /dá se tam zadačo parkovat? případně kde nejblížš?/ - žlutou pak na Malou Bábu a červenou dolů k autu.

PS: a ta předpověď počasí \:D/ http://www.meteoblue.com/en_US/weather/forecast/week/babia-hora_sk_76?day=2 Vždyť tu furt jen sčije a sčije a zamračeno.... a tam slibuju 13 slunka *
Uživatelský avatar
TooMooX
účastník
účastník
 
Příspěvky: 677
Registrován: čtv pro 9, 2010 23:01

Re: české a slovenské hory

Příspěvekod Mates01 » pát čer 7, 2013 19:32

Zdravím, hľadá sa človek/skupina na turistiku a lezenie. Som zo Žiliny, ale vďaka 'režinke' je akčný rádius podstatne širší... Nemusí to byť nevyhnutne dlhodobá spolupráca, rád sa pridám ku skupine, či jednotlivcovi na nejakej akcii v SK/CZ. Náplň: jednodňovky, aj dlhšie akcie, lezenie na skalkách - výstroj mám kompletnú pre dvojicu, v zime aj skialp. Som študent VŠ, 24r. (kontakt: cernis@post.sk)
Mates01
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: pát čer 7, 2013 19:14

Re: české a slovenské hory

Příspěvekod prochip » ned čer 9, 2013 13:48

Tak počasí mi vyšlo. Jo a rád někdy taky lozím. Zatím vždy jen se stálou skupinkou,ale třba někdy i s někým novým bych to zkusil. Pokud máš režijku,tak na víkend třeba za 14dní bych zas rád Jeseníky- třeba Kralický Sněžník (mám novou práci a jen na 2 dny se nevydám do SR - ale mám tam už taky pochozeno párkrát Malou Fatru v každém ročním období a v létě+podzim Velkou Fatru a Nízké Tatry. Rád bych Nízké Tatry přechod v zimě na sněžnicích). Petr,Olomouc
prochip
nováček
nováček
 
Příspěvky: 106
Registrován: ned srp 3, 2008 23:30
Bydliště: Olomouc

Re: české a slovenské hory

Příspěvekod TooMooX » pát črc 26, 2013 6:24

29.7. /Pondělí/
Velmi vážně uvažuji o procházce po Německým žebříku a Medených na Lomničák. Kdyby se někdo chtěl přidat... Pokud vydrží alespoň momentální předpověď až s večerníma bouřkami. Pohodové tempo, nalehko bez krámu (lana) a bez nalézání do Weberovky :D
Podmínky zjistím, zda náhodou nebude ještě třeba pikl nebo mačice... Obtížnost I-II UIAA. Klíčové místo sestup z Ušaté veže (brrrr suť) http://tatry71.xf.cz/32.Usata_veza.html
Možné svezení khárém v neděli v podvečír (Hranice n.M)

Loňská akcička http://toomoox.blogspot.cz/2012/06/20120617-vysoke-tatry-lomnicky-stit.html
Uživatelský avatar
TooMooX
účastník
účastník
 
Příspěvky: 677
Registrován: čtv pro 9, 2010 23:01

Re: české a slovenské hory

Příspěvekod chufu » pon srp 19, 2013 14:08

Někdo někam příští týden? Mám volno ne-čt,tak přemýšlím, kam se vyvětrat
Uživatelský avatar
chufu
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1177
Registrován: pát kvě 29, 2009 11:32
Bydliště: Zlatá Haná

Re: české a slovenské hory

Příspěvekod AlexBeck » pon srp 26, 2013 16:08

Vyskytlo se volno a tak dle počasí 15-17.8
http://www.goat.cz/index.php?path=VysokeTatry_Speciality_SoliskovyHreben_SoliskovyHreben

Na pohodu okouknout asi z jihu kam to půjde... Nějaký 3jkovej parťák na špagát ?
Uživatelský avatar
AlexBeck
účastník
účastník
 
Příspěvky: 281
Registrován: úte črc 30, 2013 11:45

Re: české a slovenské hory

Příspěvekod nostro66 » čtv zář 5, 2013 12:14

Vypadol mi partak, niekto na VHT do Vysokych Tatier, vikend 7.-8. zari?
nostro66
nováček
nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: stř úno 6, 2013 0:27

Re: české a slovenské hory

Příspěvekod remda » úte črc 15, 2014 18:19

Neplánuje někdo přes víkend zmizet někam na hory ???
Jeseníky, Beskydy, Malá Fatra, Nízké Tatry...
Přechod, spaní stan-chata, co nejlevněji...
remda
účastník
účastník
 
Příspěvky: 541
Registrován: pát čer 15, 2007 11:14
Bydliště: Valmez - Valašsko

Re: české a slovenské hory

Příspěvekod prochip » stř črc 16, 2014 8:09

V pátek chci jet do Jeseníků. Plánuju večer dojít z Ramzové na srub Nýznerov a v sobotu dojít přes Ramzovou na Červenohorské sedlo.V kapličce na Vřesové studánce přespat a já v neděli ráno valím domů. To je moje oblíbená trasa i spaní.
Nízké Tatry, Velká,Malá Fatra-oblíbené destinace, ale mám málo financí i času (rodina- 3děti, z toho Prokop 5 a půl měsíce, a moje žena nechodí po horách).
Zatím to je předčasné, ale uvítám v zimě společníka na skialpy. Před pár dny mi došel balík i s botama.
Petr Procházka, Olomouc
tel. 608740422 (zdarma volání do Vodafone)
prochip
nováček
nováček
 
Příspěvky: 106
Registrován: ned srp 3, 2008 23:30
Bydliště: Olomouc

Re: české a slovenské hory

Příspěvekod Manyyas » sob čer 11, 2016 17:08

Ahoj, byl jsem nedávno na Vršatci a všude jsou zákazové cedule, nemůže se nahoru k hradu, pěšina pod Chmeľovou je ohraděná. K zákazu jsem toho na netu moc nenašel, všechny zprávy jsou starší a přitom v minulých letech jsem si ničeho nevšiml,všude plno lidí. Nebo to tam dali jenom na jaro kvůli nějakému hnízdění?
Manyyas
nováček
nováček
 
Příspěvky: 111
Registrován: stř pro 3, 2014 16:05

Re: české a slovenské hory

Příspěvekod scinkk » sob čer 11, 2016 19:13

Netusim, na Chmelove jsem byl loni v cervenci bez problemu
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: české a slovenské hory

Příspěvekod mike » sob čer 11, 2016 22:36

Byl jsem na Vrsatci naposled po Vanocich a zadne uzaverky jsem si nevsiml. Byl jsem nahore na hrade (az na bradle), na Chlelove i na skalach naproti. Pred Chmelovou myslim jakasi ohradka byla, ale stezka normalne pruchozi.

Nemas nejakou fotku? Co je na tech zakazech napsane?

(mozna se tam dostanu pristi tyden, jestli se konecne dam dohromady...)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: české a slovenské hory

Příspěvekod Manyyas » ned čer 12, 2016 14:21

Fotku nemám, ale nejde si těch cedulí nevšimnout, myslím že tam bylo něco: ZÁKAZ VSTUPU , pak něco o výskytu nějakého živočicha nebo co...pokuta 66 eur či co. Ta stezka pod Chmelovou možná volná byla, nejsem si jistý, ale začátek toho chodníku byl zahrazený-soukromý pozemek. Značka zákaz vstupu byla i u rozcestníku hotelu směrem na červený kameň. Nevím jestli to byl zákaz už na stezku, nebo platil jenom na Chmelovou. Celkově sem těch cedulí viděl aspoň 5
Manyyas
nováček
nováček
 
Příspěvky: 111
Registrován: stř pro 3, 2014 16:05

Re: české a slovenské hory

Příspěvekod mike » pon čer 13, 2016 0:45

Tak to vypada na nejakou sezonni uzaveru. Divne je, ze nemuzu nic najit, mozna neumim hledat ve slovenstine. Muzete to nekdo zkusit?

Asi tam teda nepujdu, jen by mne to nastvalo. Ale vloni jsem tam byl zacatkem kvetna a zadne zakazy tam nebyly.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: české a slovenské hory

Příspěvekod honza83 » čtv črc 28, 2016 12:24

Od čtvrtka 4.8. plánuju přechod Šumavy natěžko se spaním pod širákem zhruba po trase Horní Planá (přívoz) - Smrčina - Plechý - Nové Údolí (přejezd vlakem do Zátoně) - Boubín - Borová Lada - mimo značky někam k Bučině - Luzný - Roklan - Poledník - Laka - Železná Ruda. Spaní 1. noc Nové Údolí (případně přístřešek na rozcestí Trojmezné a Třístoličné cesty), 2. noc podle toho, kam dojdu (buď někde v oblasti Alpské vyhlídky nad Borovou Ladou, případně kousek za Borovou Ladou směrem na Vysoký stolec, 3. noc někde pod Luzným na české straně, 4. noc Poledník. Denní etapy jsou max. kolem těch 30 km, takže no stress, když se dá jít cca 13 hodin času. Více přes SZ.
honza83
účastník
účastník
 
Příspěvky: 203
Registrován: pon srp 24, 2015 17:39

Re: české a slovenské hory

Příspěvekod mike » čtv črc 28, 2016 17:28

Chapu spravne, ze na to hledas spolecnika/ci? V tom pripade by bylo rozumnejsi si zalozit vlastni vlakno s vhodnym nazvem, tady to zapadne.

Vim, ze tlacime na to, aby se nezakladala zbytecna vlakna, ale inzeraty jsou vyjimka. Jak prodejni, tak tyhle, nejde o diskusi, ale o konkretni akci. V tomhle pripade je to samozrejme na rozhodnuti autora, jen upozornuju na to, ze to nevidime cernobile, ale ucelne. Diskuse je lepsi slucovat, inzeraty naopak (prodejni ale maji limit 3 na osobu).

Jestli chces, tak ti to odtrhnu sam (a tohle muzu smazat), akorat mi napis, jaky chces nazev.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: české a slovenské hory

Příspěvekod si9 » úte bře 27, 2018 16:52

Ahoj,

hledám někoho, kdo by jel tuhle sobotu (31.3.18) na otočku (ideálně) do Krkonoš vyšlápnout si na skialp. Byl jsem minulou neděli a byla to bomba - sníh už od lanovky v Peci a na hřebenech lehce přimrzlej podklad s trošičkou prašánku navrch. Tenhle týden by mělo něco trochu připadnout, tak bych o sebe sám měl už asi trochu strach. Hlaste se! ;-)

Pojedu v sobotu brzo ráno z Prahy a můžu vzít pár lidí do auta, eventuálně můžu i někde vyzvednout. Po lyžovačce návrat zpátky.

Díky za zprávy, těším se a skol!
Uživatelský avatar
si9
účastník
účastník
 
Příspěvky: 358
Registrován: sob kvě 26, 2007 12:35
Bydliště: Praha

Re: české a slovenské hory

Příspěvekod mike » úte bře 27, 2018 17:04

Moment. Ty se bojis sam do Krkonos? Proc? :shock:

edit: nepis to prosim do dvou vlaken, crossposting je zlo.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: české a slovenské hory

Příspěvekod si9 » úte bře 27, 2018 17:05

mike píše:Moment. Ty se bojis sam do Krkonos? Proc? :shock:


Abych se neztratil? :lol: Co lavinky? přeci jenom...
Uživatelský avatar
si9
účastník
účastník
 
Příspěvky: 358
Registrován: sob kvě 26, 2007 12:35
Bydliště: Praha

Re: české a slovenské hory

Příspěvekod mike » úte bře 27, 2018 17:10

To je jako bat se, ze se ztratim na Vaclavaku :twisted: Lavinovych terenu je tam jen par, ne? Tak tam nelezu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: české a slovenské hory

Příspěvekod si9 » úte bře 27, 2018 17:44

To máš jedno. Každopádně dík za pomoc :wink: v každym případě když se bude někdo chtít přidat, budu rád! Ještě jednou - v sobotu na lyže viz. výše!
Uživatelský avatar
si9
účastník
účastník
 
Příspěvky: 358
Registrován: sob kvě 26, 2007 12:35
Bydliště: Praha

Re: české a slovenské hory

Příspěvekod honza83 » čtv kvě 3, 2018 7:53

Nepřidal by se někdo teď na prodloužený víkend (sobota - neděle) na přechod Velké Fatry? Start v Lubochni, nejprve Klačianskou větví (první dva dny), třetí a čtvrtý den liptovská větev s cílem buď v Ružomberku nebo Lubochni. Spaní plánuju na Prísloupu, pod Suchým vrchom a na Limbě.
honza83
účastník
účastník
 
Příspěvky: 203
Registrován: pon srp 24, 2015 17:39

PředchozíDalší

Zpět na Sháním parťáka/čku