české a slovenské hory

na cestu

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: české a slovenské hory

Příspěvekod Jenda.Unc » stř črc 21, 2010 21:16

První týden taky nemohu.Kolem toho 21.srpna se mě to hodí
Uživatelský avatar
Jenda.Unc
účastník
účastník
 
Příspěvky: 305
Registrován: úte lis 10, 2009 19:51
Bydliště: Ustí nad Orlicí

Re: české a slovenské hory

Příspěvekod slunicko » pát črc 23, 2010 7:37

super
Ti, co v tom jdou s Tebou, se nikdy neptají: PROČ? A Ti, co se zeptají, to nikdy nepochopí!

Hans Kammerlander
Uživatelský avatar
slunicko
nováček
nováček
 
Příspěvky: 22
Registrován: úte srp 4, 2009 15:28

Re: české a slovenské hory

Příspěvekod qwak » pát črc 23, 2010 12:38

Skvělé tak termín by byl odsouhlasen přesné dny ještě dořešíme. Velkou Fatru jsem ještě nešel, tak jakou dáme trasu? Podívám se na nějaké mapy...
Hryzala myška překližku, fošna ji spadla na šišku...
Fotó
Uživatelský avatar
qwak
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1485
Registrován: sob črc 28, 2007 12:55
Bydliště: Brno, Opava na střídačku

Re: české a slovenské hory

Příspěvekod Jenda.Unc » pát črc 23, 2010 19:03

Na kolik dní to zhruba vidíte?Podle toho by jsme zvolili předběžnou trasu
Uživatelský avatar
Jenda.Unc
účastník
účastník
 
Příspěvky: 305
Registrován: úte lis 10, 2009 19:51
Bydliště: Ustí nad Orlicí

Re: české a slovenské hory

Příspěvekod qwak » ned črc 25, 2010 12:33

No já myslím, že za 3 až 4 dny se to dá projít vpohodě i z nějakýma zacházkama... víc času bych stejně asi mít nebudu... takový víkend plus dva dny...?
Hryzala myška překližku, fošna ji spadla na šišku...
Fotó
Uživatelský avatar
qwak
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1485
Registrován: sob črc 28, 2007 12:55
Bydliště: Brno, Opava na střídačku

Re: české a slovenské hory

Příspěvekod slunicko » ned črc 25, 2010 17:14

Mapu mám. Navrhovala bych něco takového : http://www.treking.cz/treky/velkafatra.htm
Ale ráda bych začala ve Vlkolínci, což je kousek od Ružomberoku. Je to vesnice s lidovou architekturou, která je zapsaná v seznamu Unesco.
Nebo máte jiné návrhy?
Ti, co v tom jdou s Tebou, se nikdy neptají: PROČ? A Ti, co se zeptají, to nikdy nepochopí!

Hans Kammerlander
Uživatelský avatar
slunicko
nováček
nováček
 
Příspěvky: 22
Registrován: úte srp 4, 2009 15:28

Re: české a slovenské hory

Příspěvekod slunicko » ned črc 25, 2010 17:19

Myslím, že ty 4 dny by mohly stačit. A trasa se dá taky upravit...
Ti, co v tom jdou s Tebou, se nikdy neptají: PROČ? A Ti, co se zeptají, to nikdy nepochopí!

Hans Kammerlander
Uživatelský avatar
slunicko
nováček
nováček
 
Příspěvky: 22
Registrován: úte srp 4, 2009 15:28

Re: české a slovenské hory

Příspěvekod Ryba » ned črc 25, 2010 18:17

Ta trasa v trekingu je vymyšlená hlavou, i ty 4 dny jsou s rezervou akorát. Já šel jen liptovskou část hřebene (Harmanec - Ružomberok) za 2 dny, a ta turčianská část vypadala zdálky velice pěkně.
Vlkolínec jsem prošel, a popravdě - byl jsem z něj velice zklamán. Je to takovej dost lufťáckej dysnylend - roubenky zatěsněný PU pěnou a tak. Ale taková zacházka to zase není...
Uživatelský avatar
Ryba
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1007
Registrován: pon srp 15, 2005 19:21
Bydliště: Brno

Re: české a slovenské hory

Příspěvekod michail » ned črc 25, 2010 19:27

my sme tam boli na predĺžený víkend a úplne to stačí:
- piatok príchod do Ružomberku, odstavenie auta a večer príchod a spanie na chate Smrekovica
- sobota Smrekovica - Ch.pod Borišovom + vybehnutie naľahko na Borišov
- nedeľa Ch.pod Borišovom - Staré Hory, cesta busom do Ružomberku a autom dom.

Liptovský hrebeň je asi krajší, vyššie kopce a výhľady. (myslím že hrebene sa stretajú na Ploskej a odtiaľ je potom len jeden hrebeň).

Ale je tam krásne, z VF sú vraj najkrajšie výhľady na Slovensko, na okolité hory.
(FOTO: http://www.facebook.com/album.php?aid=2 ... b5e3b9b3c4 aj pre nefacebookarov)
michail
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1286
Registrován: sob pro 13, 2008 19:26
Bydliště: Skalica

Re: české a slovenské hory

Příspěvekod qwak » pon črc 26, 2010 19:16

No a jak s dopravou? Já autem nedisponuju, takže jsem pro vlak, nejspíš do Ružomberoku, páč je tam docela dobrá dostupnost z ČR. Odtama je to na Vlkolínec kousek, tak bych se tam taky podíval už jsem párkrát projížděl kolem, ale eště jsem nebyl přímo v dědině. Od tama hurá na hřeben, do mapy zakroužkovat salaše či útulny na nocleh a trasa se vyvine sama. :wink: Třebas směr Krížná, pak sejít dolů na bus a zpátky do Ružomberoka...
Hryzala myška překližku, fošna ji spadla na šišku...
Fotó
Uživatelský avatar
qwak
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1485
Registrován: sob črc 28, 2007 12:55
Bydliště: Brno, Opava na střídačku

Re: české a slovenské hory

Příspěvekod Jenda.Unc » pon črc 26, 2010 20:45

Auto sice mam, ale brát se mě moc nechce.Nechci ho někde moc nechávat na parkovišti na víc dnů.Hlavně tam je dobré vlakové spojení.Viděl bych to vlakem.Trasu bych volil přesně jak píšeš.Případně se dá trasa změnit až na místě.Ono i počasí dokaže změnit trasu.4 dny jsou idealní
Uživatelský avatar
Jenda.Unc
účastník
účastník
 
Příspěvky: 305
Registrován: úte lis 10, 2009 19:51
Bydliště: Ustí nad Orlicí

Re: české a slovenské hory

Příspěvekod slunicko » úte črc 27, 2010 7:29

Vlak bude ideální a jestliže pojedeme vlakem, tak bysme se mohli sejít a společně vyrazit z Českého Těšína. Nebo máte jiné návrhy? A další věc budeme brát stan? Salaše a útulny tam sice jsou, ale někde jsem četla, že většina z nich je zamčená kvůli vadanlství turistů. Nebo máte aktuálnější informace?
Ti, co v tom jdou s Tebou, se nikdy neptají: PROČ? A Ti, co se zeptají, to nikdy nepochopí!

Hans Kammerlander
Uživatelský avatar
slunicko
nováček
nováček
 
Příspěvky: 22
Registrován: úte srp 4, 2009 15:28

Re: české a slovenské hory

Příspěvekod michail » úte črc 27, 2010 15:10

salaše si treba zistiť, niektoré sú zatvorené (tie v blízkosti Borišova určite) a niektoré otvorené (Mandolína, salaš pod Suchým). Celkom rozumne sa dajú získať informácie na hiking.sk, v diskusiách o jednotlivých salašoch.

Každý rok sa to mení a nedá sa na to veľmi spoľahnúť.
michail
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1286
Registrován: sob pro 13, 2008 19:26
Bydliště: Skalica

Re: české a slovenské hory

Příspěvekod Jenda.Unc » úte črc 27, 2010 19:15

s boudama a přístřeškama nebude problém a o těch salaších jsem nikde nevyčetl jestli bude zavřená nebo otevřená.Ještě mrknu.Pokuď bude hezky tak můžu spát klidně pod širákem.Jinak bych šel radši bez stanu
Slunicko:pokuď nastoupíš v Českém Těšíně tak já už budu dávno ve vlaku držet místo.Pokuď tam nějaké bude :)
Uživatelský avatar
Jenda.Unc
účastník
účastník
 
Příspěvky: 305
Registrován: úte lis 10, 2009 19:51
Bydliště: Ustí nad Orlicí

Re: české a slovenské hory

Příspěvekod qwak » úte črc 27, 2010 19:18

No mě se stan též tahat nechce, nehledě na to, že ho nemám 8-[ mohl bych si vzít žďárák a jak Michal píše řádně prolezu popis salaší na hiking.sk ať vyloučíme potenciálně zamčené... a pokud to bude vypadat, že odemčených jich bude dost, tak tahat stan nebude třeba...
Vlak... Český Těšín, může být, tam ty rychlíky směr Slovensko zastavují. Můžeme koupit společný lístek z Těšína. Já se z Opavy dopravím na Svinov. Od tama většinou ty rychlíky vyjíždí a v Těšíně možu z okénka mávat :mrgreen:
aha... Jendo tak my bychom se mohli srazit tak v Ostravě asi...
Hryzala myška překližku, fošna ji spadla na šišku...
Fotó
Uživatelský avatar
qwak
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1485
Registrován: sob črc 28, 2007 12:55
Bydliště: Brno, Opava na střídačku

Re: české a slovenské hory

Příspěvekod Eloherd » stř črc 28, 2010 18:33

Kluci, vy me stvete :D nebo spis stvu asi sam sebe, ze nemam tolik casu. 14-21 sem ve vysokejch tatrach a zrovna toho 21. dopoledne odjizdim z popradu. Bohuzel, jsem ridic a neberu uplne vlastni auto, takze se k vam nemuzu pripojit :( snad priste.
Uživatelský avatar
Eloherd
účastník
účastník
 
Příspěvky: 347
Registrován: ned kvě 2, 2010 19:59
Bydliště: Brno, CZE

Re: české a slovenské hory

Příspěvekod slunicko » čtv črc 29, 2010 15:52

Kdyby byl problém tak stan můžu vzít, ale taky se mě ho nechce dvakrát tahat. Pokusím se dohledat jak je to s těma útulnama a za týden se ozvu:)
Ti, co v tom jdou s Tebou, se nikdy neptají: PROČ? A Ti, co se zeptají, to nikdy nepochopí!

Hans Kammerlander
Uživatelský avatar
slunicko
nováček
nováček
 
Příspěvky: 22
Registrován: úte srp 4, 2009 15:28

Re: české a slovenské hory

Příspěvekod qwak » pát črc 30, 2010 18:58

Jo též prolezu diskuse na hiking.sk, doufám že to bude v poho, že jich bude odemčených dost...
A jak s těmi dny? Čt, pá, so, ne? Nebo jiná kombinace s víkendem?
Ohledně vlaku, nejlepší by asi byl - já mu už přezdívám trekařský vlak - excelsior, který vyjíždí něco po čtvrté ze Svinova a v Ružomberoku budem, když ajzeboňácký bůh dá, něco kolem sedmé, osmé...
Ještě jeden můj známý přemýšlí, že by se přidal, tak se možná o jednu personu rozrostem...
Hryzala myška překližku, fošna ji spadla na šišku...
Fotó
Uživatelský avatar
qwak
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1485
Registrován: sob črc 28, 2007 12:55
Bydliště: Brno, Opava na střídačku

Re: české a slovenské hory

Příspěvekod DAV » pát črc 30, 2010 19:15

No s tím vlakem, před Žilinou je výluka, jezdí se po jedné koleji a já tam čekal 30 minut, naštěstí jsem v Žilině měl 40 minut fóra na další přípoj. [-o<
Prosím-tě, nic neřeš, nepřepínej a hlavně prosím-tě, po ničem nepátej.
Ty buď rád, že seš!
DAV
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1536
Registrován: čtv pro 24, 2009 10:22
Bydliště: Olomouc u Těšetic

Re: české a slovenské hory

Příspěvekod Jenda.Unc » úte srp 3, 2010 18:04

Se nám to pomalu blíží.Případně mohu vzit stan pro 4 lidi.Myslim si, že je to zbytečné.Koukal jsem na ten Hiking a některé salaše jsou normálně otevřené a některé mohou být zavřené.Těď záleží jestli se jim dá věřit.
Škoda, že nemám mapu bych si to poznačil a zbytek napsal na papír.Aby jsme potom nemuseli hledat kde budem spát.
Termín akce 19.-22.8. a odjezd z Ostravy v 15:54?
Já bych mohl klidně už ráno.Zaleží jak se Vám to hodí?Pokuď dojedem kolem 8 hodiny tak musíme brzo najít boudu na přespání.A já bych taky rád zavítal do Vlkolínce.Trasa bude zhruba podle http://www.treking.cz/treky/velkafatra.htm ?
Učástníci: Já, Slunicko, Qwak a kdo se ještě přidá?
Uživatelský avatar
Jenda.Unc
účastník
účastník
 
Příspěvky: 305
Registrován: úte lis 10, 2009 19:51
Bydliště: Ustí nad Orlicí

Re: české a slovenské hory

Příspěvekod qwak » čtv srp 5, 2010 10:18

Mapu vytisknu, nejni problém 8) udělám do ní pár křížků se salašema... takže ten stan bych netahal, max celtu nebo žďárák dle vlastního uvážení a možností...
No já teda když jedu na Slováky na prodloužený víkend vyjíždím vlastně už v noci/brzo ráno, ať zbytečně neztrácím den ve vlaku... takže bych hlasoval pro excelsior (v České Třebové - to máš Jendo asi nejblíž staví v 2:14, tož spát můžeš cestou, žejo 8-[ ) v Ostravě něco po čtvrté, v Těšíně okolo pěti a v Ružomberoku bychom moli být cca v osm ráno. Busem někam poblíž Vlkolínce, pošmajdat vesnici a hurá na hřeben. Trasu bych nad mapou probral cestou ve vlaku. Ale kliďo ty poznámky o salaších na papíru s sebou vem... dycky se to může hodit.
Ohledně účasti jak jsi napsal my tři + možná ještě kámoš, na OF činný není, ale zájem projevil, tak se ho optám. Pokud ještě někdo chce jet tak ať se kliďo přidá, mě to problém nedělá... takže tak asi...
Hryzala myška překližku, fošna ji spadla na šišku...
Fotó
Uživatelský avatar
qwak
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1485
Registrován: sob črc 28, 2007 12:55
Bydliště: Brno, Opava na střídačku

Re: české a slovenské hory

Příspěvekod radas76 » čtv srp 5, 2010 12:45

tož já bych se taky přidal.... jenom nevím jestli v třebové nebo v ostravě. Nějaký mapy Fatry doma najdu a vezmu sebou (samozřejmě krom dobré nálady a něčeho na cestu )
Doufám, že qwak sebou bere trilobita ... :-)
Radek
co nemáš, nepotřebuješ
radas76
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: úte čer 24, 2008 15:01
Bydliště: Brno

Re: české a slovenské hory

Příspěvekod slunicko » pát srp 6, 2010 13:53

Pánove jsem zpět. Celý týden jsem neměla možnost být na netu. Tak o salaších a spol. nic nevím, ale napravim :) Qwaku mapu netiskni, mám ji a beru ji s sebou. Termín od 19.8-22.8. a vlak Excelsior mohou být a k našemu kolektivu se přidá ještě jedna osoba.
Ti, co v tom jdou s Tebou, se nikdy neptají: PROČ? A Ti, co se zeptají, to nikdy nepochopí!

Hans Kammerlander
Uživatelský avatar
slunicko
nováček
nováček
 
Příspěvky: 22
Registrován: úte srp 4, 2009 15:28

Re: české a slovenské hory

Příspěvekod qwak » sob srp 7, 2010 9:29

@ radas76 Tož jednoho Radka z Brna znám... ale ten by měl být zrovna ve Francii, takže to nebudeš ty... :mrgreen: Kliďo se přidej... jestli Třebová nebo Ostrava neporadím, ale myslím, že to časově vyjde na stejno... jo a trilobit je se mnou vždy a všude, ale nikomu ho ukazovat nebudu :finga: :mrgreen:
@ slunicko super vem své mapy, ale neposlechnu a vytisknu, když já nemám v ruce nebo poblíž mapu, tak su z toho strašně nervózní... holt to už je moje profesionální deformace 8-[ jo a pozdravuj bráchu (jestli jsem správně pochopil zachycenou informaci :D ), ať to s tou prací nepřehání :mrgreen:

Dobrá tedy... termín i vlak by byl vymyšlen... do Těšína se všeci dopravíme a od tama společnou jízdenku z Těšína do Ružomberoka zpáteční bych to viděl, ne? Takže až se později krátce před odjezdem ustálíme na počtu účastníků zájzdu, mohl bych požádat v Těšíně přistupující Sluníčko, aby ji koupila? My už ve vlaku budem sedět a nestihli bychom to. Ve vlaku to poté rozpočítáme...
Hryzala myška překližku, fošna ji spadla na šišku...
Fotó
Uživatelský avatar
qwak
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1485
Registrován: sob črc 28, 2007 12:55
Bydliště: Brno, Opava na střídačku

Re: české a slovenské hory

Příspěvekod Jenda.Unc » sob srp 7, 2010 13:09

S tim vlakem excelsior souhlasím.Jsem ranní ptáče tak mě to problém vůbec nedělá.Případně si trošku schrupnu ve vlaku.Jinak jsem na tom podobně Qwaku.Bez mapy ani ránu.Musim mit prostě svojí a hned budu klidnější.Budu jí mit půjčenou od kamaráda snad.
Taky bych to tak viděl s tou společnou jízdenkou.Pokuď bude Sluníčko tak laskavá a koupí jí.Ještě přemýšlim jestli si vzit ždárák?Co když bude pršet a nebude se kam schovat večer?Nevim kolik tam bejvá lidí v salaších.Jak to řešíte?
Uživatelský avatar
Jenda.Unc
účastník
účastník
 
Příspěvky: 305
Registrován: úte lis 10, 2009 19:51
Bydliště: Ustí nad Orlicí

Re: české a slovenské hory

Příspěvekod slunicko » sob srp 7, 2010 17:29

Lístek koupím. Já stále přemýšlím nad tím stanem..., co když budou plné útulny, salaše apod? Tak ho asi vezmen.
Qwaku: správně jsi pochopil:) když budu mít to štěstí tak bráchu pozdravím
Ti, co v tom jdou s Tebou, se nikdy neptají: PROČ? A Ti, co se zeptají, to nikdy nepochopí!

Hans Kammerlander
Uživatelský avatar
slunicko
nováček
nováček
 
Příspěvky: 22
Registrován: úte srp 4, 2009 15:28

Re: české a slovenské hory

Příspěvekod radas76 » pon srp 9, 2010 9:29

Ahoj, trochu se moje účast komplikuje, dám vědět co nejdříve, jak to se mnou vypadá.
Radek
co nemáš, nepotřebuješ
radas76
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: úte čer 24, 2008 15:01
Bydliště: Brno

Re: české a slovenské hory

Příspěvekod Pat » čtv srp 12, 2010 12:41

Zdar, ja budu ten od slunicka, nejake blizsi info ke startu? Jestli se ten prodlouzeny vikend prodlouzi pred nebo za vikend? Byl bych pro zacit pred, coz? Honza
Naposledy upravil mike dne čtv srp 12, 2010 16:21, celkově upraveno 1
Důvod: zbytecna citace predchoziho prispevku
Pat
nováček
nováček
 
Příspěvky: 17
Registrován: úte srp 10, 2010 11:39
Bydliště: Plzen

Re: české a slovenské hory

Příspěvekod Jenda.Unc » čtv srp 12, 2010 17:53

Kdybys mrknul asi o 6 příspěvků víš je to tam napsané.
Jelo by se ve čtvrtek brzo ráno z Ostravy asi kolem půl 5 je odjezd a návrat v neděli.
Já mam dost velkej stan a tahat se mě ho moc nechce.Ještě budu čekat na aktuálnější počasí a uvidim.Spíš to risknu bez stanu.Snad tam plno nebude a ty 3 noci vydržim
Uživatelský avatar
Jenda.Unc
účastník
účastník
 
Příspěvky: 305
Registrován: úte lis 10, 2009 19:51
Bydliště: Ustí nad Orlicí

Re: české a slovenské hory

Příspěvekod slunicko » čtv srp 12, 2010 18:37

Pat: Odjezd 19.8. předpokládaný návrat 22.8.

Jinak jsem se dostala k těm salaším apod. Prolezla jsem hiking a diskuze. Nevím jestli má cenu to tu vše rozepisovat je toho dost, když se trasa bude domlouvat až ve vlaku. Ale! Z těch diskuzí mi víceméně vyplynulo, že asi nebude nejlepší se spoléhat na jejich dostupnost. My (já a Pat) stan každopádně brát budeme.

Zároveň prosím všechny účastníky "zájezdu" :) aby mi do středy nahlásili přesný počet lidí kvůli společnému lístku na vlak. Děkuju :)
Ti, co v tom jdou s Tebou, se nikdy neptají: PROČ? A Ti, co se zeptají, to nikdy nepochopí!

Hans Kammerlander
Uživatelský avatar
slunicko
nováček
nováček
 
Příspěvky: 22
Registrován: úte srp 4, 2009 15:28

PředchozíDalší

Zpět na Sháním parťáka/čku