české a slovenské hory

na cestu

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: české a slovenské hory

Příspěvekod remda » ned pro 5, 2010 11:14

Nechce někdo něco podniknout tento víkend pa-ne 10.-12. ??? :|
CHřiby, Jeseníky, Beskydy nabo Malá Fatra ???
remda
účastník
účastník
 
Příspěvky: 541
Registrován: pát čer 15, 2007 11:14
Bydliště: Valmez - Valašsko

Re: české a slovenské hory

Příspěvekod TooMooX » čtv pro 9, 2010 23:19

Na mě je moc oblačno. Jestli tedy zase nepadne inverze :-k .
Uživatelský avatar
TooMooX
účastník
účastník
 
Příspěvky: 677
Registrován: čtv pro 9, 2010 23:01

Re: české a slovenské hory

Příspěvekod Sirkka » pon pro 27, 2010 17:22

Ahoj, zitra 28. 12. chceme vyrazit na jednodenni pesi vylet do Brd, odjezd rano autem z Prahy. Zatim jsme 3. Kdo chce, muze se pridat :-)
Uživatelský avatar
Sirkka
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2217
Registrován: pát dub 11, 2008 20:21
Bydliště: Praha a Vysočina

Re: české a slovenské hory

Příspěvekod Zdéňa » pon pro 27, 2010 17:29

Kam mate v planu jit, jestli se muzu zeptat?
BTW: sel bych hned,ale nemam dovolenku... :(
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1488
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: české a slovenské hory

Příspěvekod Sirkka » pon pro 27, 2010 20:51

Byl to takový nadhoz v autě, když nám selhaly plány v Jizerkách (napadlo moc sněhu a pěšo se v tom nedá chodit :cry: ). Nakonec půjdeme kolem Sázavy. Vlakem do Kamenného přívozu, pěšo do Petrova a odtud zpět do Phy.
Uživatelský avatar
Sirkka
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2217
Registrován: pát dub 11, 2008 20:21
Bydliště: Praha a Vysočina

Re: české a slovenské hory

Příspěvekod remda » ned led 2, 2011 22:27

Co tento víkend nechce někdo někam vyrazit ???
remda
účastník
účastník
 
Příspěvky: 541
Registrován: pát čer 15, 2007 11:14
Bydliště: Valmez - Valašsko

Re: české a slovenské hory

Příspěvekod Zdenal » pon led 3, 2011 12:06

A co Chřiby?
Naposledy upravil amigo dne pon led 3, 2011 14:56, celkově upraveno 1
Důvod: a co vypnout caps lock??
Zdenal
nováček
nováček
 
Příspěvky: 20
Registrován: pát črc 3, 2009 22:36

Re: české a slovenské hory

Příspěvekod remda » pon led 3, 2011 14:52

Zdenal píše:A CO CHŘIBY


Přechod? V pátek z Koryčan a pak směrem přes kopečky na Zdounky - Kroměříž ???
remda
účastník
účastník
 
Příspěvky: 541
Registrován: pát čer 15, 2007 11:14
Bydliště: Valmez - Valašsko

Re: české a slovenské hory

Příspěvekod Zdenal » pon led 3, 2011 16:27

a jak si to představuješ v kolik hodin bys byl v koryčanech ,jedna nebo dvě noci na přespání at se dá víc projít
Zdenal
nováček
nováček
 
Příspěvky: 20
Registrován: pát črc 3, 2009 22:36

Re: české a slovenské hory

Příspěvekod remda » úte led 4, 2011 12:22

Mohl bych tam být už po 10 nebo 12 hodině, asi na dvě noci, ale ta předpověď počasí se mi moc nelíbí...
Naposledy upravil mike dne úte led 4, 2011 21:07, celkově upraveno 1
Důvod: zbytecna citace celeho predchoziho prispevku
remda
účastník
účastník
 
Příspěvky: 541
Registrován: pát čer 15, 2007 11:14
Bydliště: Valmez - Valašsko

Re: české a slovenské hory

Příspěvekod TooMooX » stř led 5, 2011 20:16

Dnes jsem vyměkl a bylo hezky :evil: počasí
Na 90% pokud vydrží předpověď tak v neděli 8.1.11 ==>> Štrbské pleso odjezd brzy... 2:30~3:00. Příjezd do večera tj 20:00 nejpozději 22:00 doma.
Kdyby někdo chtěl svézt /Hranice-Valmez-Rožnov-Žilina-Martin-Ružomberok-sjezd z dalnice Štrba-Štrbské pleso/

Popravdě raději si sebou vezměte parťáka a naplánujte si něco vlastního...
Netuším do čeho jdu, jaké je tam značení, podmínky...atd Na mapě to vypadá very easy nedělní vycházka :D http://tatry15.xf.cz/map.jpg Po dvou nespěšných útocích na Kriváň se raději držím při zemi :lol:
Uživatelský avatar
TooMooX
účastník
účastník
 
Příspěvky: 677
Registrován: čtv pro 9, 2010 23:01

Re: české a slovenské hory

Příspěvekod qwak » stř led 5, 2011 22:59

Tak jestli to myslíš vážně, tak ti můžu říct do čeho jdeš... doufám, že si ty sám s sebou bereš parťáka a mačky s cepínem. Klasický přechod přes Bystrou lávku skrze Mlýnickou a Furkotskou dolinou bych nazýval různě, ale určitě ne easy nedělní procházkou - navíc v lednu. Ač pokrývka sněhu není v Tatrách teďko bůh ví jaká, žlab, kterým se jde na Bystrou lávku bude zafukaný sněhem - tudíž se ti krapet zvedene stupeň lavinového nebezpečí - teď tam je dvojka. A vyfoukané skály budou pod ledem, takže cep a mačky se na takovouhle trasu budou hodit. Ber to jako dobře mířenou radu.
Jinak pěkné fotky máš na svém blogu...
Hryzala myška překližku, fošna ji spadla na šišku...
Fotó
Uživatelský avatar
qwak
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1485
Registrován: sob črc 28, 2007 12:55
Bydliště: Brno, Opava na střídačku

Re: české a slovenské hory

Příspěvekod TooMooX » stř led 5, 2011 23:53

Díky to podceňování přípravy mě jednou zabije.... ](*,) :(( Už jsem koukal na fotky a nechám to raději na později...
Raději se vrhnu na Ostrva, Tupá To vypadá přiměřeně... Ještě trefit takové počasí jako měli tihle šťastlivci a není víc si přát * http://hartlkaja.rajce.idnes.cz/Ostrva,_Tupa_-_Vysoke_Tatry_-_Slovensko_27.10.2010/
Uživatelský avatar
TooMooX
účastník
účastník
 
Příspěvky: 677
Registrován: čtv pro 9, 2010 23:01

Re: české a slovenské hory

Příspěvekod mike » čtv led 6, 2011 0:02

Zrovna jsem chtel podporit qwaka ;-) Vsimni si, ze ty fotky jsou z rijna, ted bych cekal o dost vic snehu. Uz jse, v Tatrach nebyl asi 7 let, ale mam takovy pocit, ze na Ostrvu od Popradskeho sedla by se mi asi v zime moc nechtelo, cesta vede serpentinama v dlouhem a tahlem svahu, kudy se muze hezky projet lavina. Tohle je jen pocit a mozna spatny, zjisti si vic informaci bud predem nebo na miste.

Popravde, osobne bych radej sel tu Bystrou lavku, ale rozhodne s mackama a cepinem (muze byt nutne uz u vodopadu Skok) a s tim, ze to mozna budu muset pred finalnim stoupanim obratit. Jestli to ale neznas, tak muze byt problem s orientaci, znacky jsou na kamenech a mohou byt zapadle snehem.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49699
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: české a slovenské hory

Příspěvekod qwak » čtv led 6, 2011 15:40

No čéče... to si šlápl z bláta do louže 8-[
Na Tupou bych už tím tuplem nešel bez maček a cepínu... za druhé na Tupou vůbec nevede značení, takže příjde mrak a máš po vtákách, to bys pak mohl lehce sejít z hřebene a do Zlomiskové doliny je to pěkná ďura, ti povím. Červená magistrála totiž na Ostrvě odbočuje z hřebene a pak více méně kopíruje vrstevnice. A pak bez členství v horolezeckém spolku není legální jít na Tupou, takže bacha na pracovníky TANAPu, abys neslízl pokutu.
A pro cestu na Ostrvu platí to stejné co jsem psal výše... terén sice je o trochu lehčí než škrábání se do sedla Bystrá lávka... ale představ si... jak Mike psal - cesta na Ostrvu je úzká kroutící se pěšinka zařízlá do svahu, v horní části se dva lidi sobě vyhnou jen tak tak... a to v létě... teď k tomu přidej závěje sněhu a kde bude sfoukáno budou kamenné chodníky pod ledem...
K těm fotkám na rajčeti... v žádném případě nemůžeš srovnávat podmínky z října s podmínkami co v těchto horách panují v lednu [-X
V Tatrách také platí od 1. listopadu do jara uzávěrky na některých tur. trasách - nesu si jisté jestli je zavřená i Ostrva, ale moc bych se nedivil.
Tak zkus popřemýšlet jestli sis nenaplánoval něco, na co nestačíš... nevím jaké máš zkušenosti s chozením a lehkým lezením (což by tě v případě Tupé neminulo) v zimních horách typu Tater.
Hryzala myška překližku, fošna ji spadla na šišku...
Fotó
Uživatelský avatar
qwak
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1485
Registrován: sob črc 28, 2007 12:55
Bydliště: Brno, Opava na střídačku

Re: české a slovenské hory

Příspěvekod TooMooX » čtv led 6, 2011 16:34

Díky za rady zkusím to nepodcenit. Mačky a cepín přijdou zítra. Alpenverein už asi taky aktivní (po zaplacení) a sněžnice nachystány.

O zákazech, nebezpečí vím. Můžeme založit vlákno, kdo co provedl za největší šílenosti na horách. Nejspíš bych se dostal na čelní příčky v kategorii amatéru bez vybavení a zkušenosti :D

"Rozhodl jsem se, že budu žít věčně. Umřu jen, pokud mi to nevyjde." :finga:
Uživatelský avatar
TooMooX
účastník
účastník
 
Příspěvky: 677
Registrován: čtv pro 9, 2010 23:01

Re: české a slovenské hory

Příspěvekod Ježo » čtv led 6, 2011 16:47

Dobře, když už Tatry - co takhle zkusit Baranec. Je to legální, navíc to nevede žádným žlabem.... (Samozřejmě, s vybavením a za dobrých podmínek.)
... A Lotově ženě bylo přece řečeno, aby se neohlížela zpátky tam, kde všichni ti lidé žili a kde stávaly jejich domy. Ale ona se ohlédla, a já ji za to mám rád, neboť to bylo velice lidské. Obrátila se za to v solný sloup. Tak to chodí.

(Kurt Vonnegut: Jatka č. 5)
Uživatelský avatar
Ježo
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1529
Registrován: úte lis 29, 2005 12:22
Bydliště: Brno

Re: české a slovenské hory

Příspěvekod TooMooX » čtv led 6, 2011 17:40

Na ten se už chvíli chystám. Jeden z mála vrcholu Z.Tater, kde jsem nebyl. Jen už mám 20 dnu absťák tak nevím jestli to bude ten pravý zážitek . Nechám si to jako alternativu k horšímu počasí. Jse to taky pořád mění... Nejhezčí den bude asi utery, kdy jsem v práci :(
Uživatelský avatar
TooMooX
účastník
účastník
 
Příspěvky: 677
Registrován: čtv pro 9, 2010 23:01

Re: české a slovenské hory

Příspěvekod kakos » čtv led 6, 2011 20:11

TooMooX píše:"Rozhodl jsem se, že budu žít věčně. Umřu jen, pokud mi to nevyjde." :finga:
:smt023

se me libis :mrgreen:
"Hora nemůže být dobyta, jelikož to není nepřítel, může nám posloužit jen k tomu, abychom překonali sami sebe...."
A nejhorší smrt je z vyděšení - takže to berte s humorem, stejně z tohodle života nevyváznete živí.
Nová galérka
Starší výcvaky
kakos
účastník
účastník
 
Příspěvky: 642
Registrován: stř říj 3, 2007 19:47
Bydliště: 49°42'5"N, 17°4'32"E

Re: české a slovenské hory

Příspěvekod Jaman » pát led 7, 2011 21:03

Caute, toto je moj plan na 2010. Pridal by sa niekto? Bol by som rad, keby som nasiel nejakych stalejsich partakof,nadsencov:)
Obrázek
:t:t
Peťo :)
Uživatelský avatar
Jaman
nováček
nováček
 
Příspěvky: 13
Registrován: sob říj 9, 2010 16:32
Bydliště: Bratislava

Re: české a slovenské hory

Příspěvekod mmmmichal » sob led 8, 2011 7:45

myslíš 2011? :mrgreen:
Hore háj, dolů háj!
Valašsko moje, zdrávo buď!
Uživatelský avatar
mmmmichal
účastník
účastník
 
Příspěvky: 627
Registrován: pát úno 2, 2007 16:41
Bydliště: hanácké atény / štatl

Re: české a slovenské hory

Příspěvekod Jaman » sob led 8, 2011 10:33

Jaaj sakra, vidis, hej 2011:D Snad tu najdem ludi, ktory by sa radi pridali :t:t
Peťo :)
Uživatelský avatar
Jaman
nováček
nováček
 
Příspěvky: 13
Registrován: sob říj 9, 2010 16:32
Bydliště: Bratislava

Re: české a slovenské hory

Příspěvekod TooMooX » pon led 10, 2011 10:10

Jaman píše:Snad tu najdem ludi, ktory by sa radi pridali :t:t


Tak k některým výletu z druhé poloviny bych se i přidal, ale je tu moc faktoru. Volno (pracuji týden v práci a týden volna) zdraví a tvé tempo...
Na ten Gerlach se chystáš sám nebo s průvodcem ?

PS: Tak můj výlet do Tater se opět "trošku" zvrhnul :(( a ten cepím co mi nestihli doručit docela chyběl... To jsem šel na jistotu alá třetí útok na Kriváň. Jinak počasí naprosto luxus !!!! Info a foto zde
Uživatelský avatar
TooMooX
účastník
účastník
 
Příspěvky: 677
Registrován: čtv pro 9, 2010 23:01

Re: české a slovenské hory

Příspěvekod Jenda.Unc » pon led 10, 2011 20:16

Tos byl sám?Sám bych to radši moc nedával.Nikdy nevíš co se může stát.
Jinak to muselo bejt supr :D .Bych do toho šel klidně s tebou kdybych to měl kousek od baráku jak ty
Uživatelský avatar
Jenda.Unc
účastník
účastník
 
Příspěvky: 305
Registrován: úte lis 10, 2009 19:51
Bydliště: Ustí nad Orlicí

Re: české a slovenské hory

Příspěvekod kakos » pon led 10, 2011 21:08

@ TooMooX: :smt023 zavidim :wink:
ale tech fotosu mohlo bejt vic :((
"Hora nemůže být dobyta, jelikož to není nepřítel, může nám posloužit jen k tomu, abychom překonali sami sebe...."
A nejhorší smrt je z vyděšení - takže to berte s humorem, stejně z tohodle života nevyváznete živí.
Nová galérka
Starší výcvaky
kakos
účastník
účastník
 
Příspěvky: 642
Registrován: stř říj 3, 2007 19:47
Bydliště: 49°42'5"N, 17°4'32"E

Re: české a slovenské hory

Příspěvekod amigo » pon led 10, 2011 21:18

@kakos: už to nehul :weedman: :wink:
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: české a slovenské hory

Příspěvekod dadmtb » pon led 10, 2011 21:53

TooMooX Ako to je s povolením teraz cez zimu... ako vidím, cestu si si asi šlapal sám.... inak parádne fotky.. hned by som si dal :rolleyes:
dadmtb
nováček
nováček
 
Příspěvky: 167
Registrován: čtv pro 17, 2009 14:38
Bydliště: Prievidza

Re: české a slovenské hory

Příspěvekod mike » úte led 11, 2011 2:25

@TooMooX: moc pekne. Jaka byla lavinovka? Z fotek to moc poznat neni, ale tim svahem bych se mozna trochu bal (nevzpominam si, jak je prudky, uz je to aspon 10 let, co jsem tam sel...).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49699
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: české a slovenské hory

Příspěvekod TooMooX » úte led 11, 2011 7:15

Děkuji všem za pochvalu fotek... Ano vím jsem tak trochu blázen :(( Jen úmysl je vždy nějaká pohodička a většinou se to zvrhne. Naštěstí počasí přálo a * hřálo. Nahoře čekala sladká odměna v podobě překrásných výhledu na zimní Tatry.

Pro: Jenda.Unc
Nj sám :-k Úplný kousek to není 225km (tj 450km) což je tak maximum s tůrou co se dá za ten den zvládnout. Mimo zimu raději vyjíždím večer a zzzz v autě. Moje Low Cost turistika :D

Pro: kakos
Stáhnout FOTO: full rozlišení 1900x /49,8 MB/ Tam najdeš 95 fotek což je víc než dost :wink: Na více nebylo sil :finga: Ne nafotil jsem jich přes 300, alá kvantita a větší šance, že se některá zdaří...

Pro: dadmtb
Až do 15.6 uzávěra, která se týká těchto tras vyjímku mají jen horolezci a předpokládám, že když zplatíš tak s průvodcem můžeš i v zimě Ceník tatranských túr s horskými vůdci Polská strana Tater je otevřená celoročně + kdo přehlédnul !!! Na Žiarske sedlo, Plačlivý a Baranec i v zimě! LEGÁLNĚ

Pro: mike
Lavinovka byla a stále je 2jka. Určitě to, ale bylo riziko. Ten sklon u vrcholu byl místy hodně prudký a pečící polední sluníčko určitě mohlo vykouzlit nevítané překvapení. Určitě je snadnější výstup nahoru po trase turistického chodníku, kde se dá traverzovat a ne lézt to napřímo.
Uživatelský avatar
TooMooX
účastník
účastník
 
Příspěvky: 677
Registrován: čtv pro 9, 2010 23:01

Re: české a slovenské hory

Příspěvekod chufu » úte led 11, 2011 15:01

:smt023
Uživatelský avatar
chufu
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1177
Registrován: pát kvě 29, 2009 11:32
Bydliště: Zlatá Haná

PředchozíDalší

Zpět na Sháním parťáka/čku