Rumunsko-Karpaty

na cestu

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Rumunsko-Karpaty

Příspěvekod kolchis » pon úno 9, 2015 10:28

Hledáme někoho do party na cestu vlakem do Karpat cca druhá půle června 2015, na 10-14 dnů. Zatím jsme pouze dva borci a rádi se s někým spojíme. Konkrétní pohoří zatím vybíráme (mimo Rodnu kde už jsme byli).
kolchis
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: pon úno 9, 2015 10:23

Re: Rumunsko-Karpaty

Příspěvekod Dromedaro » čtv úno 1, 2024 12:34

Položím svůj dotaz sem, názvem je asi nejvhodnější, co jsem tak hledal.

Chci se zeptat kvůli prozatímnímu teoretickému plánování a zvažování možností , jestli máte někdo zkušenosti s počasím září/ říjen na Rumunských horách . Jak to tam vypadá hlavně s možností, že napadne a déle se udrží sníh. Kdyby napadlo a roztálo, tak by to nevadilo. Ale nějaký brzký příchod zimy by mi mohl případně udělat čáru přes rozpočet, protože na případné chladné počasí budu mít v záloze oblečení, ale na delší zimní podmínky asi nic nepotáhnu. Většina trasy je okolo hranice 2000 - 2500 m.n.m My tam byli na konci června a to tam ještě byla sněhová pole v některých úsecích. Teď bych také raději jel v květnu/ červnu, ale to asi nevyjde kvůli penězům a práci. Červenec a srpen nechci bo tam bude vic lidí. Tak kdyby to vyšlo na ten podzim, tak bych jel na nějakou delší cestu s přespáváním venku do oblasti od Baile Herculane po Sibiu. Ideálně bych to po té červené trase (v kombinaci s jinými trasami) přešel celé. Ale nevím, na kolik je to pro mě reálné, kvůli časovým možnostem a tomu, že během cesty chci fotografovat, což znamená, že nebudu jen cvakat za chůze, ale klidně se kvůli nějakému záběru někde seknu a dám tomu ten čas.

Co jsem googlil, tak reálná možnost, že tam v září napadne sníh je, ale nic podrobnějšího jsem nějak nedohledal.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4386
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Rumunsko-Karpaty

Příspěvekod Olchor » čtv úno 1, 2024 17:07

Za mě je na takovou cestu optimální první polovina září. Málo lidí, obvykle stabilní počasí. V říjnu je už riziko zasněžení vyšší. Ale hory jsou hory, tam může sněžit i v červenci.
Problémy vznikají jejich řešením.
Olchor
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1007
Registrován: úte kvě 12, 2009 7:38
Bydliště: Blansko

Re: Rumunsko-Karpaty

Příspěvekod Dromedaro » čtv úno 1, 2024 19:53

No vidím to podobně, tedy stihnout to v září. Ten říjen už mi připadá moc hraniční. Ale tak super, že v září už tam taky lidi moc nebývají. V tom červnu, když jsme tam byli (Fagaraš a okolí), tak počasí bylo dost proměnlivé. Tam jsme taky zažili takovou šílenou bouři, že jsem měl nahnáno.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4386
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20


Zpět na Sháním parťáka/čku