Hedvábná stezka Pohora Svět outdooru Svět běhu Tulení pásy Pádler Festival OBZORY Expediční kamera SNOW FILM FEST Klub cestovatelů Praha a Brno

Rychlé výlety s cílem - vrcholy EU

na cestu

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Rychlé výlety s cílem - vrcholy EU

Příspěvekod michalzhor » pon črc 15, 2019 19:12

Ahoj všem, před rokem a kousek jsem se zdolal skoro omylem nej vrchol Kréty a stále mne to drží. Na některé cesty bych někoho i přizval (jet sólo má své výhody, ale i nevýhody a v okolí nejsou lidé kteří "mohou-chtějí-zvládnou"). Hodně lidí nemůže zmizet ze dne na den (já odjíždím málokdy plánovitě - hodně práce, málo času, udělá se okno, je počasí ..... jedu) - ano, již proto není lehké se mnou jet. Hodně lidem nesedne to, že nejedu na týdny .... často je to průlet. Pro představu co chci v blízké budoucnosti 7-8/2019: 1) Albánie/Makedonie (Velký Korab), Kosovo (Rudoka), Černá Hora (Zla Kolata), 2) Lichtenštejnško (Grauspitz), 3) Andorra (Coma Pedrosa) ..... a dál i horu Narodnaya v Rusku a další kousky, které až příští rok - a ty už nejsou na skok (takže tam sólo nebo s někým s kým by to šlo). Moje představa: kdo má zájem, koukněte, napište. A když se mi splaší pohorky, tak rozešlu maily a třeba někomu termín sedne. Kontakt a info pro představu: https://www.michalzhor.cz/
michalzhor
nováček
nováček

Re: Rychlé výlety s cílem - vrcholy EU

Příspěvekod michalzhor » čtv črc 18, 2019 7:28

Ahoj,

poněkud přesnější vizi mám na pár dní v intervalu mezi 6-15.8. (asi někde uprostřed tohoto intervalu).
Cíl: Velký Korab, Zla Kolata, Rudoka
Cesta tam: autem
Cesta zpět: letecky Skopje-Bratislava (auto nechám v Makedonii, protože se tam 21.8. vracím s rodinou na dovolenou rodinou :-) - viz. níže)

Tento rok mám chuť na (zatím neplánovaně):
1) Andorra (letecky Barcelona) - vrchol Coma Pedrosa
2) Grauspitze (a protože mi teď ulítla, tak i: Zugspitze (pěkná ferrata - 6h nahoru C, dolů lanovka - asi)
3) plus nějaké kopečky, když bude levná letenka, cesta okolo, nálada: ze seznamu od 25. místa dolů - https://www.michalzhor.cz/blog-hory/

Určitě jedu a kdyby se chtěla připojit nějaká dobrá famílie (tj. rodina s dětmi - u mne 12 a 14 holky):
1) Pico di Teide (Tenerife) - 26.9.-3.10. - zde bych pomohl s letenkami, úbytkem, rezervací na vrcholový výstup, přespání v chatě 3260 m.n m.
2) Makedonie, Albánie, Černá Hora, BosnaHercegovina a zpět přes Maďarsko - od 21.8. dále několik dní dle možností/chuti, zde více pláže, jen si vyběhneme na vrchol Maglič
3) Slovinsko/Pula-Kamenjak - jedna ferrata, plavání - 27.-31.7.2019

NAZDAR !

Michal
michalzhor
nováček
nováček

Příspěvekod michalzhor » čtv črc 25, 2019 8:33

Ahoj lidé,

stav je následující (viz. mail co jsem napsal aktuálním účastníkům expedice):

Citace:
Ahoj.
výlet se bude konat, zatím jsme "plní" (bral jsem to chronologicky), ale jak to znám, jak padne finální termín, tak se to ještě v lidech popere. Snad nepojedu sám :-)
Nevím jak to máš časově "volné" a zda bys mohl když někdo vzdá ........
Chci dnes/zítra rozhodnout data a kdyby někdo padl, tak bych hned psal a zase ...... kdo první, ten první.
Zatím.
Michal
michalzhor
nováček
nováček

Příspěvekod michalzhor » pon srp 12, 2019 19:50

Ahoj,
Zde nabízené hory se podařilo zdolat a to 3 vrcholy za 4dny - padla Zla Kolata (Černá Hora), Golem Korab (Albanie/Makedonie), Rudoka (Kosovo). Adrenalin, zábava, únava. Více www.michalzhor.cz
Díky místnímu prostroru za nalezení spolulezoucích.
Další hory vyvěsím před akcí. Zatím ve vzduchu bez obsazení i termínu: Coma Pedrosa (Andorra), Zugspitze (Německo - ferrata), Grauspitz (Lichtenštejnsko), Carrauntuohil (Irsko), možná Mytikas (Řecko).
Michal
michalzhor
nováček
nováček

Příspěvekod michalzhor » sob říj 5, 2019 12:09

Tak nahazuji udici na dva nej kopce (Irsko/Severní Irsko), kdo má chuť a sedne mu ten nápad, tak pište.

https://www.michalzhor.cz/2019/10/05/carrauntuohil-a-slieve-donard-z-dublinu-listopad/

Carrauntuohil a Slieve Donard z Dublinu – listopad
Nejsem moc plánovitý neb furt se něco děje/mění, ale výjimka potvrdí možná pravidlo.

A proč to píši v předstihu ? Protože uvažuji, že na prodlouženou víkendovku uvítám 1-3 lidi (dohromady max. 4ks) a zde je představa:

let z Prahy/Vídně/Bratislavy/Katovic apod. do Dublinu (Dublin je na trase mezi oběma vrcholy), letenka cca 1200 Kč/osoba zpáteční
já odjíždím na letadlo z Brna, takže mohu naložit/vyložit
v Dublinu půjčíme ekonomickou káru
ubytko klidně levné, ale tahat sebou spacák a stan nechci (300 dní deštivých v roce …….. fakt si rád usuším věci a chci letět hodně nalehko – tj. příruční bágl). Spaní asi někde okolo Killarney (Carrauntuohil), Newcastle (Slieve Donard) a Dublin
cíl: dvě hory v pořadí dle počasí (nebráním se ani nočnímu výstupu s očekáváním východu slunce ………….. atd. více na blogu ……..
michalzhor
nováček
nováček

Příspěvekod Lipon » sob říj 5, 2019 13:04

vemte si s sebou mobil s mapu a databanku, okolo Carauntoohill je vcelku často mlha a snadno se tam dá zakufrovat
my tam byli v době, kdy mobil s navigací ještě nebyly a pomohl nám kompas s mapou
"noční výstup a východ slunce" - to je tam skoro jako vyhrát sportku :-)
dal bych si nižší cíl - "aspoň něco vidět z vrcholu" :mrgreen:
Přílohy
000028.JPG
Lipon
inventář fóra
inventář fóra

Příspěvekod michalzhor » sob říj 5, 2019 18:55

Lipon píše:vemte si s sebou mobil s mapu a databanku, okolo Carauntoohill je vcelku často mlha a snadno se tam dá zakufrovat
my tam byli v době, kdy mobil s navigací ještě nebyly a pomohl nám kompas s mapou
"noční výstup a východ slunce" - to je tam skoro jako vyhrát sportku :-)
dal bych si nižší cíl - "aspoň něco vidět z vrcholu" :mrgreen:

Díky za reakci - já už nevěřil, že zde (a na dalších dvou webech) to vůbec žije.
Dnes je pohyb v lokaci co mám staženou v pohodě (podcenil jsem jen Kosovo, zde jsem musel vrchol odhadovat, což bralo lehce elánu). Tedy v pohodě je to ve stavu když se občas podívám na mapu, občas se kochám a to jsou výlety (Triglav jinou cestou, Hoverla omylem dvojvrchol a i u té Rudoky jsem si zašel).
Noční výstup a východ slunce …… to mne napadlo v souvislosti se zdoláním Pico del Teide. Tam se chodí na svítání. Byla to bomba až na mráz a hlavně uragán ve kterém to s lidmi dělalo psí kusy. Ale východ slunce byl, vrchol taky, ale bál jsem se o foťák …… že mi uletí.
Já jsem rád, že tam možná vylezeme. Zatím jsem musel zrušit jen jednu zdolávačku, ale jsem horské embryo ….. na stará kolena.
Třeba někoho výlet zaujme.
Jo a tvoje fotka …….. vzpomněl jsem si na Ben Nevis. Taky kulový výhled ke kochání. Ale měli super gin (já tu whisky asi v tomto životě neocením ….. )
https://www.michalzhor.cz/2019/06/14/be ... y-snezeni/

díky a pěkné výlety …… třeba někde, někdy …. mám před sebou ještě ty zajímavé sněhové vrcholy, Narodnayu a pár dalších špeků.
Michal
michalzhor
nováček
nováček

Příspěvekod Lipon » sob říj 5, 2019 20:20

jestli jsi ještě nebyl, připiš si na seznam vrcholů taky Pico - Azory
akorát se tam nedá dostat úplně rychle (letadlo, letadlo, místní letadlo, loď, auto)
Lipon
inventář fóra
inventář fóra

Příspěvekod michalzhor » sob říj 5, 2019 22:58

Mrknul jsem a líbí. Třeba se mi připlete do cesty. Díky za tip.
michalzhor
nováček
nováček

Příspěvekod michalzhor » ned říj 6, 2019 8:59

8/11 6:35 – 11/11 18:35 – VIDEN – DUBLIN – VIDEN = 40 EUR

15/11 6:35 – 18/11 18:35 VIDEN – DUBLIN – VIDEN = 40 EUR

14/11 11:05 – 18/11 VIDEN – DUBLIN – VIDEN = 40 EUR

14/11 11:10 – 18/11 BLAVA – DUBLIN – BLAVA = 52 EUR

Možná i:
http://www.irelands-hidden-gems.com/mullaghmore.html
michalzhor