Lucanska Mala Fatra

kam cestovat, za kolik...

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Lucanska Mala Fatra

Příspěvekod Rujir » pát říj 22, 2004 17:15

Viem ze je to mierne uchylne pytat sa na cz fore na Slovenske hory ale ked vy ich mate aj tak lepsie prejdene ako my :P Chystame sa cez sviatky prejst Lucansku Malu Fatru a pocul som ze s prespanim vo Fackovsokm sedle (kde chceme zacinat) by mohol byt problem Ale ktosi mi kedysi spominal ze pobliz sedla je nejaka koliba, ktora vsak nie je zachytena na ziadnej mape, preto som sa Vas chcel opytat ci neviete presne kde stoji? Malo by to byt trochu dalej od vyznacenej cesty, preto vraj nehrozi najst ju ak to tam clvoek nepozna...
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod Návštěvník » úte říj 26, 2004 15:40

doporucoval bych sedlo kousek dal, ovsem, ma i sve nevyhody... viz:

http://outdoor.webz.cz/clanek.php?idclanek=25
Návštěvník
 

Re: Lucanska Mala Fatra

Příspěvekod sedlo » stř kvě 17, 2006 16:04

Rujir píše:Viem ze je to mierne uchylne pytat sa na cz fore na Slovenske hory ale ked vy ich mate aj tak lepsie prejdene ako my :P Chystame sa cez sviatky prejst Lucansku Malu Fatru a pocul som ze s prespanim vo Fackovsokm sedle (kde chceme zacinat) by mohol byt problem Ale ktosi mi kedysi spominal ze pobliz sedla je nejaka koliba, ktora vsak nie je zachytena na ziadnej mape, preto som sa Vas chcel opytat ci neviete presne kde stoji? Malo by to byt trochu dalej od vyznacenej cesty, preto vraj nehrozi najst ju ak to tam clvoek nepozna...


Šel jsi to ?Uvažuji taky o tom vzít to od Strečna dolů až na Fačkov.Hřeben vypada celkem rovný ale nevím,nebyl jsem tam :wink:
sedlo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 158
Registrován: pát kvě 12, 2006 16:24
Bydliště: furt někde...

Re: Lucanska Mala Fatra

Příspěvekod Rujir » stř kvě 17, 2006 16:28

sedlo píše:Šel jsi to ?Uvažuji taky o tom vzít to od Strečna dolů až na Fačkov.Hřeben vypada celkem rovný ale nevím,nebyl jsem tam :wink:


No siel ako siel. Zacal som, ale velmi rychlo sme to museli vzdat, lebo sme sa prepadavali po stehna do snehu (to som este nemal sneznice). Cez leto som sa tam nedostal, takze toto je jedna z oblasti, kde som este poriadne nebol. Inak ist naopak ma jednu echt nevyhodu - dostat sa z Fackova bude asi narocnejsie, nez dostat sa zo Strecna.

Jo a z toho co viem o hrebeni, tak pohodickou by som ho asi nenazval. Hike Planner vyhadzuje prevysenie vyse 5km (stupanie:2435m a klesanie: 2857m). *
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod sedlo » stř kvě 17, 2006 16:57

Do Fačkova se musíš taky nějak dostat,takže by to mělo být skoro stejné.Musí tam jezdit nějaký bus přece.Mrknu na idos,tam to bude.S tou náročností jsem to myslel jen opticky,když jezdím okolo tak to asi jen tak vypadá,nikdy jsem tam nebyl.Možná bychom se mohli někdy na tom domluvit a projít to.Mám to kousek z Ostravska a často jezdím tím směrem 8)
sedlo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 158
Registrován: pát kvě 12, 2006 16:24
Bydliště: furt někde...

Příspěvekod Noemi » stř kvě 17, 2006 17:02

sedlo píše:Možná bychom se mohli někdy na tom domluvit a projít to.


Tuším, že ze Strečna měl tuhle část nedávno v plánu projít sheriff, ale jelikož nesehnal sparingpartnera, "musel" :mrgreen: s námi na část kriváňskou.
Uživatelský avatar
Noemi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 627
Registrován: stř úno 23, 2005 22:05
Bydliště: Hnedle vedle OV

Příspěvekod Rujir » stř kvě 17, 2006 17:05

sedlo píše:Do Fačkova se musíš taky nějak dostat,takže by to mělo být skoro stejné.Musí tam jezdit nějaký bus přece.Mrknu na idos,tam to bude.S tou náročností jsem to myslel jen opticky,když jezdím okolo tak to asi jen tak vypadá,nikdy jsem tam nebyl.Možná bychom se mohli někdy na tom domluvit a projít to.Mám to kousek z Ostravska a často jezdím tím směrem 8)


Ale co by nie. :D Ja mam cas cely jun. :wink: Inak ja to beriem tak, ze radsej zacinam niekde, kde sa je tazsie dostat a koncim niekde, odkial vediet viac spojov. Do Fackova idu minimalne tri autobusy rano a odtial asi tiez minimalne tri vecer, ale jednoduchsie si naplanujem stihnut bus zo Ziliny do Fackova (ci skor Klaku - z Fackova sa nechodi) ako si naplanujem, ze z hrebena sa do Klaku dostanem tak, aby som stihol jeden z tych mala spojov, co tam chodi. :wink:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod Noemi » stř kvě 17, 2006 17:08

Rujir píše: :D Ja mam cas cely jun. :wink:


Hele, Ďurko....a myslíš tím junem opravdu náš červen?
Vím, že kdysi jsi v tom měl malilinko zmatek :wink: .....a já už se přitom na tebe už tolik těšila :oops: :mrgreen:
Uživatelský avatar
Noemi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 627
Registrován: stř úno 23, 2005 22:05
Bydliště: Hnedle vedle OV

Příspěvekod Rujir » stř kvě 17, 2006 17:18

Noemi píše:
Rujir píše: :D Ja mam cas cely jun. :wink:


Hele, Ďurko....a myslíš tím junem opravdu náš červen?
Vím, že kdysi jsi v tom měl malilinko zmatek :wink: .....a já už se přitom na tebe už tolik těšila :oops: :mrgreen:


:fuj: Ano! Myslel som tym cerven tj. siesty mesiac v roku. Inak ak sa na mna naozaj tak tesis, tak tento vikend stravim v Opave. :wink: A ak bude to stretnutie v Brne, tak sa naozaj budem snazit prist. *
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod Denny-04 » stř kvě 17, 2006 17:40

Celou Lúčanskou Fatru jsem prošel, takže myslím dokážu podat informace. Je to prima trek, hlavně všude klid, pohoda, potkáte minimum lidí, možná více medvědů:-))
Doporučuju směr z Fačkovského sedla na Strečno, protože pak se to dá spojit s přechodem Kriváňské Fatry. Z hlediska převýšení je Kriváňská Fatra náročnější. Co se týče přespání, tak naprosto dokonalý přespání je kousek od Horné lúky, kde je "Grandhotel Partyzán". Po celém dni trmácení je to bouda k nezaplacení...
Takže přechod Lúčanské Fatry doporučuju na dva dny s přespáním ve zmíněné boudě. Voda se po cestě také dá najít.
Pokud bude někdo chtít, můžu napsat víc.
Denny-04
nováček
nováček
 
Příspěvky: 88
Registrován: stř pro 7, 2005 1:34

Příspěvekod pripluv » stř kvě 17, 2006 17:42

Denny-04 píše:Takže přechod Lúčanské Fatry doporučuju na dva dny s přespáním ve zmíněné boudě.

Sheriff povídal něco o čtyřech :(( ...

Denny-04 píše:Pokud bude někdo chtít, můžu napsat víc.

Napiš :wink: ...
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Rujir » stř kvě 17, 2006 17:47

Přípluv píše:
Denny-04 píše:Takže přechod Lúčanské Fatry doporučuju na dva dny s přespáním ve zmíněné boudě.

Sheriff povídal něco o čtyřech :(( ...

Denny-04 píše:Pokud bude někdo chtít, můžu napsat víc.

Napiš :wink: ...


Sheriff asi drogoval, ked Vam to vravel. Povodne to mal naplanovane - lucanska cast jeden predlzeny vikend a krivanska druhy predlzeny. :wink:

to Denny-04: Mohol by si napisat konkretnejsie, kde je Partyzan? Par ludi mi ho uz spominalo, ale na mape ho nemam. :((
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod pripluv » stř kvě 17, 2006 17:50

Aha, prodloužený víkend má tři dny :(( . Tak to jsem asi drogoval já :mrgreen: . No, tak mluvil o třech dnech. Furt to dělá minimálně dvě přespání, ale myslím, že říkal něco v tom smyslu, že za normální víkend se to nedá stihnout :(( . Já už nevím...
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Rujir » stř kvě 17, 2006 18:00

Přípluv píše:Aha, prodloužený víkend má tři dny :(( . Tak to jsem asi drogoval já :mrgreen: . No, tak mluvil o třech dnech. Furt to dělá minimálně dvě přespání, ale myslím, že říkal něco v tom smyslu, že za normální víkend se to nedá stihnout :(( . Já už nevím...


Neviem to velmi posudit, ale tipol by som, ze sa to sice da, ale od pohodlia to bude mat daleko. Ja by som to asi tiez planoval na dve prespania. :wink:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod pripluv » stř kvě 17, 2006 18:19

A v zimě na sněžnicích to je asi dobrej terén, ne? Sákryš, to abych se už těšil na zimu :zimnioutdoor:
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Vena » stř kvě 17, 2006 18:22

Přípluv píše:A v zimě na sněžnicích to je asi dobrej terén, ne? Sákryš, to abych se už těšil na zimu :zimnioutdoor:

Já už se na ní těším :)
Vena
účastník
účastník
 
Příspěvky: 918
Registrován: stř led 5, 2005 19:08
Bydliště: Letohrad

Příspěvekod Rujir » stř kvě 17, 2006 18:29

Vena píše:
Přípluv píše:A v zimě na sněžnicích to je asi dobrej terén, ne? Sákryš, to abych se už těšil na zimu :zimnioutdoor:

Já už se na ní těším :)


Nooo... Nemozem povedat, ze by mi prave teraz zima nejak extra chybala, ale tato oblast je podla mna na sneznice ako stvorena, takze tam sa este urcite cez zimu vypravim(e)... :mrgreen:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod teoretic » stř kvě 17, 2006 18:31

Rujir píše:...ale tato oblast je podla mna na sneznice ako stvorena,...

a jo, sakra :(( sneznice mam taky na nakupnim listku :(( slovy klasika - "na to zase prasne mejdla" :)

t.

edit: sorry za OT
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod Denny-04 » stř kvě 17, 2006 18:43

Tak já tehdy s přítelkyní přijel večer busem do Žiliny, kde jsme přespali v ubytovně a druhý den brzo ráno jsme jeli busem do Fačkovského sedla, je tam zastávka. Ze sedla jsme vyšlápli na Kľak a pak pořád po hřebenové cestě celý den až na Hornú lúku, kde jsme přespali. Dorazili jsme kolem osmé večer, šli jsme na pohodu :-)
Ohledně Partyzánu: od rozcestníku Horná lúka je tak cca 10 minut chůze. Přesněji - od rozcestníku vede vpravo zelená značka, takže po značce jít tak 5 minut a sledovat, kdy se objeví v trávě vyšlapaná cesta vedoucí vlevo dolů. Tudy odbočit a jde se přímo k boudě cca 200 metrů. Pokud je vidět, nedá se bouda přehlídnout. Bouda má vevnitř "postele" a nouzové vybavení, vejdou se 3 lidi, přičemž další můžou přespat na půdě. Byly tam kamna, ale nezkoušel jsem :-) K lepší pohodě přispívají záclony :-) Asi tak 50m od boudy je parádní pramen vody. Jinak ještě k orientaci: na mapě VKÚ č.110 není bouda zakreslena, ale stačí si najít značku pramene vody u Horné lúky a tam to je ;-)
Druhý den jsme ráno vyrazili směr Martinské hole a stále po hřebenové cestě jsme postupně sešli až do Strečna. Vlakem jsme se svezli do Žiliny, kde jsme zase přespali v ubytce, no a třetí den zpátky vláčkem na Strečno a hurá vyšlápnout na Chatu pod Suchým. Ale to už je jiná kapitola ...:-)
Denny-04
nováček
nováček
 
Příspěvky: 88
Registrován: stř pro 7, 2005 1:34


Zpět na Tipy