Kam se vydat v Beskydech?

kam cestovat, za kolik...

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Kam se vydat v Beskydech?

Příspěvekod Pavlína_Ostrava » čtv led 5, 2006 10:34

Ahojte,
vzhledem k tomu, že se nedoporučují hřebenové tůry jak pro turisty tak pro běžkaře v Beskydech, se chci zeptat, kam byste doporučili tůru na tento víkend v Beskydech? Na Lysé hoře jsem byla minulý víkend, tak bych raději něco jiného, s pravděpodobností, že by mohla být trasa aspoň trošku prošláplá...

Díky moc za tipy :wink:

:D Pavlína :D
Uživatelský avatar
Pavlína_Ostrava
nováček
nováček
 
Příspěvky: 24
Registrován: ned srp 14, 2005 18:17
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Návštěvník » čtv led 5, 2006 10:55

já byla v Beskydech všeho všudy 2x. Šli jsme na Javorový a pak na Prašivou. jak to tam v ypadá teďka,nevím. ale obě trasy byly fajn.
Návštěvník
 

Příspěvekod šíp » čtv led 5, 2006 13:38

Anonymous píše:já byla v Beskydech všeho všudy 2x. Šli jsme na Javorový a pak na Prašivou. jak to tam v ypadá teďka,nevím. ale obě trasy byly fajn.


to jsem psala já :roll: jsem totiž v práci a zapomněla jsem se přihlásit
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod Bemik » čtv led 5, 2006 21:30

jestli chceš jenom něco pohodového a nechceš tam trávit noc tak si zajdi na Skalku. je to takové leháro a to i v zimě. cesta by tam měla být prošlápnutá. teda aspoň trošičku. jde se z Mostů u jablůnkova. Pak mě napadá Ostrý u Hrádku ve Slezku, ale když jsem tam byl loni v zimě a neprozřetelně jsem vzal svou těhotnou manželku tak jsme se málem cestou rozvedli. Celkem zahul a sněhu po pr....
Bemik
nováček
nováček
 
Příspěvky: 13
Registrován: ned pro 18, 2005 21:15
Bydliště: Petrovice u Karviné

Příspěvekod Domino » stř led 11, 2006 12:55

Bemik píše:jestli chceš jenom něco pohodového a nechceš tam trávit noc tak si zajdi na Skalku. je to takové leháro a to i v zimě. cesta by tam měla být prošlápnutá. teda aspoň trošičku. jde se z Mostů u jablůnkova. Pak mě napadá Ostrý u Hrádku ve Slezku, ale když jsem tam byl loni v zimě a neprozřetelně jsem vzal svou těhotnou manželku tak jsme se málem cestou rozvedli. Celkem zahul a sněhu po pr....


Chudak Lenka... :D No me osobne jeste napada cesta na Godulu. Vzdycky v zime tam jezdime s klukama na sanky a je to super trasa. :smt023 Dojedes do Hnojniku, pak do Komorni Lhotky bud peso(asi 45min) nebo autobusem a pak nahoru. V zime muzu fakt doporucit, protoze cesta byva prohrabnuta pluhem.
Uživatelský avatar
Domino
nováček
nováček
 
Příspěvky: 16
Registrován: pon led 2, 2006 11:23
Bydliště: Karvina a Brno

Příspěvekod sedlo » stř kvě 17, 2006 16:31

Hřebenovky v zimních Beskydech nejsou zase nějak náročné a nebezpečné i při horším počasí.Možná bych neriskoval třeba výstup na Smrk,když nemáš dostatek zkušeností.Trasa je většinou zasněžená a musíš vystupovat kolmo na vrchol,což může být někdy problém :P
sedlo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 158
Registrován: pát kvě 12, 2006 16:24
Bydliště: furt někde...

Příspěvekod time.warp » úte dub 3, 2007 22:09

slušná hřebenovka je od jablůnkova na bílý kříž.Šel jsem to tři týdny zpět od nádraží na kozubovou což je asi nějakých 10km a potom už jdeš více méně dobrých 15-20km po hřebeni akorát na malém polomu už vlastně na hranici bylo celkem fest neprošláplého sněhu tak 30-40 cm,ale dalo se krásně se potom navazuje na gruň a lysou horu.Na vikedn absolutně ideální beze spěchu.já jsem přijel do jablunkova kolem třetí hodiny.a na hřebenu jsem byl asi za 2 hodiny.

Jak tu byl zmíněn smrk, tak nevim no je to pěkný kopec, ale jediná výstupová trasa co myslím stojí za to je od hráze přehrady, ikdyž já jsem značku cestou ztratil :D.
time.warp
účastník
účastník
 
Příspěvky: 269
Registrován: úte dub 3, 2007 18:43
Bydliště: kopřivnice

Příspěvekod Chasi » stř dub 4, 2007 7:11

time.warp píše:slušná hřebenovka je od jablůnkova na bílý kříž.Šel jsem to tři týdny zpět od nádraží na kozubovou což je asi nějakých 10km a potom už jdeš více méně dobrých 15-20km po hřebeni akorát na malém polomu už vlastně na hranici bylo celkem fest neprošláplého sněhu tak 30-40 cm,ale dalo se krásně se potom navazuje na gruň a lysou horu.Na vikedn absolutně ideální beze spěchu.já jsem přijel do jablunkova kolem třetí hodiny.a na hřebenu jsem byl asi za 2 hodiny.

Jak tu byl zmíněn smrk, tak nevim no je to pěkný kopec, ale jediná výstupová trasa co myslím stojí za to je od hráze přehrady, ikdyž já jsem značku cestou ztratil :D.


V těch končinách jsem byl teď na 5BV poprvé.

Myslím, že každá výstupová trasa na Smrk stojí za to! :wink:
Chodníčkem blíž, cestičkou spíš.
Uživatelský avatar
Chasi
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1596
Registrován: stř zář 20, 2006 9:32
Bydliště: Bolatice

Příspěvekod zbuddy » stř dub 4, 2007 7:14

Chasi píše:V těch končinách jsem byl teď na 5BV poprvé.


Kurnik, was ist 5BV :twisted: ?
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Příspěvekod swisss » stř dub 4, 2007 7:31

zbuddy píše:Kurnik, was ist 5BV :twisted: ?


oficiální stránky 5BV nebo tady na of *
swisss
účastník
účastník
 
Příspěvky: 592
Registrován: sob črc 29, 2006 18:04
Bydliště: Brno

Příspěvekod Ježo » stř dub 4, 2007 7:49

OT: tolik beskydskych for najednou? To uz je opravdu uchylne, nemyslite? :D Dávám tedy návrh na sloučení do jednoho, Lysou horu nevyjímaje.. CO vy na to?
Uživatelský avatar
Ježo
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1529
Registrován: úte lis 29, 2005 12:22
Bydliště: Brno

Příspěvekod Chasi » stř dub 4, 2007 8:18

jezo píše:OT: tolik beskydskych for najednou? To uz je opravdu uchylne, nemyslite? :D Dávám tedy návrh na sloučení do jednoho, Lysou horu nevyjímaje.. CO vy na to?


Tak 5BV samostatně a zbytek by se mohl sloučit.
Chodníčkem blíž, cestičkou spíš.
Uživatelský avatar
Chasi
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1596
Registrován: stř zář 20, 2006 9:32
Bydliště: Bolatice

Příspěvekod zbuddy » stř dub 4, 2007 9:43

swisss píše:
zbuddy píše:Kurnik, was ist 5BV :twisted: ?


nebo tady na of *


Jo, totok, nečitelné kvůli samým otazníkům :evil: :twisted:
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu


Zpět na Tipy