Dolomity na kole

kam cestovat, za kolik...

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Dolomity na kole

Příspěvekod djx1 » stř pro 28, 2005 21:42

Ahoj.
Vzhledem k tomu, ze nastali dlouhe zimni vecery, zacal jsem premyslet o tom, co provedu pristi rok. Teda v hlave uz to mam...Dolomity na kole-na tezko plus 1-2 ferraty. Snad si v praci alespon 3 tydny dovolene urvu.:-) Zajimalo by me, jake je nejlepsi obdobi? Co treba cerven nebo prelom cervna a cervence? Jake mate zkusenosti?
Diky moc
Michal
Uživatelský avatar
djx1
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1803
Registrován: pát kvě 13, 2005 7:32
Bydliště: zas ty Milovice

Na kole natezko neee....

Příspěvekod Ježo » stř pro 28, 2005 21:52

...sic si potom uzenes ,,skokanske koleno". Alespon me se to po par letech a nekolika desitkach tisic kilometru podarilo. Jinak cerven, cervenec bych hodnotil jako takove nejexponovanejsi z hlediska bourek, coz muze na feratach docela vadit. Osobne preferuju spis konec srpna, zari, kdy byva stabilnejsi pocasi.
Uživatelský avatar
Ježo
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1529
Registrován: úte lis 29, 2005 12:22
Bydliště: Brno

Re: Na kole natezko neee....

Příspěvekod Horal Fanda » čtv pro 29, 2005 15:11

jezo píše:...sic si potom uzenes ,,skokanske koleno". Alespon me se to po par letech a nekolika desitkach tisic kilometru podarilo. Jinak cerven, cervenec bych hodnotil jako takove nejexponovanejsi z hlediska bourek, coz muze na feratach docela vadit. Osobne preferuju spis konec srpna, zari, kdy byva stabilnejsi pocasi.


Spise bych preferoval cerven az zacatek cervence. Pocasi stejne moc neovlivnis. Co se tyce srpna, tak je pravda, ze v druhe polovine srpna ma byt stabilnejsi pocasi, ale take to neni uplne pravda, viz. letosni leto, kdy v to v Alpach vypadalo jako zacatkem rijna. V cervnu to s bourkami neni jeste tak zhave, nejsou skoro zadni lidi, kempy jsou levnejsi. Radeji na kolo preferuju zacatek leta, v srpnu radeji lezu po ledovcich.
Uživatelský avatar
Horal Fanda
účastník
účastník
 
Příspěvky: 418
Registrován: pon říj 4, 2004 16:47
Bydliště: Šťáhlavice - Plzeňsko

Počasí si nevybereš, cesta může bejt kratší a levnější.

Příspěvekod Dana » úte led 31, 2006 22:00

Do Dolomitů a Alp jezdíme s partou často i na těžko, ale v poslední době si pomáháme dopravou busem i s kolama z domova až na místo a pak řádíme po okolí tábora, nebo putujeme. To proto, že cestou tam a zpět se pěkně udřeš a na samotný řádění ti nezbyde moc času. Tak poradim jednoho bezva dopravce, kerej to lehce zmákne za pár šupek třeba až na Korsiku, tedy cajenda.cz.
Tak přeju dobrou volbu.
Dana
 

Příspěvekod homerr » stř úno 1, 2006 7:26

já bych preferoval červenec, hlavně do dolimit nejezdit prvních 14 dní v srpnu, to je mají v itálii něco jako hromadný dovolený a všude je plno lidí...
homerr
nováček
nováček
 
Příspěvky: 166
Registrován: sob říj 16, 2004 20:19
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod pripluv » stř úno 1, 2006 8:52

A nevím proč, prvních 14 dní v Srpnu je vždycky hnusně. Aspoň tam, kde su já :slota:
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod tesil » stř úno 1, 2006 9:04

Přípluv píše:A nevím proč, prvních 14 dní v Srpnu je vždycky hnusně. Aspoň tam, kde su já :slota:

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: to znám, akorát já mám ten samej problém prvních 14 dní v červenci :slota: :zimnioutdoor: jojo, každej holt má někdy svoje dny...
jů, noví smajlíci =D> =D> =D> :smt077 :prayer: :prayer:
Uživatelský avatar
tesil
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1144
Registrován: čtv led 19, 2006 16:54
Bydliště: brno

Příspěvekod tuso » stř úno 1, 2006 9:09

tesil píše:
Přípluv píše:A nevím proč, prvních 14 dní v Srpnu je vždycky hnusně. Aspoň tam, kde su já :slota:

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: to znám, akorát já mám ten samej problém prvních 14 dní v červenci :slota: :zimnioutdoor: jojo, každej holt má někdy svoje dny...
jů, noví smajlíci =D> =D> =D> :smt077 :prayer: :prayer:


Já mám poslední dobou dojem, že těch "mým deštivých 14 dní" je vždycky když mám volno- je to úplně jedno kdy. Třeba v červnu sloužím jeden celý víkend a 3 mám volno, ale slunko svítí just když jsem v práci a ostatní víkendy prší.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod tesil » stř úno 1, 2006 9:19

umět si "svoje deštivý dny" rozložit do dovolených po celej rok, to je prostě taky kumšt. akorát mám pocit, že se to člověk nemusí vůbec učit, vono to jde jaksi samo... :fuj: ](*,)
Uživatelský avatar
tesil
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1144
Registrován: čtv led 19, 2006 16:54
Bydliště: brno

Příspěvekod tesil » stř úno 1, 2006 9:22

umět si "svoje deštivý dny" rozložit do dovolených po celej rok, to je prostě taky kumšt. akorát mám pocit, že se to člověk nemusí vůbec učit, vono to jde jaksi samo... :fuj: ](*,)
Uživatelský avatar
tesil
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1144
Registrován: čtv led 19, 2006 16:54
Bydliště: brno

Příspěvekod pavproch » stř úno 1, 2006 9:23

Přátelé chyba láfky, neb slovy klasika:

Na horách není NIKDY škaredě, akorát máš BLBOU VÝBAVU!

Howgh.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28131
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Příspěvekod tesil » stř úno 1, 2006 9:25

sorry, že se opakuju, ale psalo mi to jakejsi error, tak jsem to poslal znovu :oops:
Uživatelský avatar
tesil
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1144
Registrován: čtv led 19, 2006 16:54
Bydliště: brno

Příspěvekod tesil » stř úno 1, 2006 9:28

pavproch píše:Přátelé chyba láfky, neb slovy klasika:

Na horách není NIKDY škaredě, akorát máš BLBOU VÝBAVU!

Howgh.

:-k !!!grrrrrrrrrrrrr!!! :axe:
Uživatelský avatar
tesil
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1144
Registrován: čtv led 19, 2006 16:54
Bydliště: brno

Příspěvekod pripluv » stř úno 1, 2006 9:32

pavproch píše:...na horách není NIKDY škaredě...


Když jsme před dvěmi lety dávali zimní Fagaraš, tři dny svítílo slunko. Protože to bylo moje první hezký počasí v horách, zjistil jsem, že jsem doma zapoměl UV krém. A nejen já. Jak jsme po čtyřech dnech vypadali asi nemusím konstatovat :mrgreen:
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám


Zpět na Tipy

cron