ČESKÉ DRÁHY - karta IN JUNIOR

kam cestovat, za kolik...

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

ČESKÉ DRÁHY - karta IN JUNIOR

Příspěvekod papun » pát říj 24, 2008 21:44

Tak dneska jsem si sel vyridit u CD slevovou kartu IN JUNIOR.

Kdo nezna, tak je to karta pro lidi od 15 do 26 let (studium neni podminkou) a mate narok na slevu 50% z bezneho jizdneho + nejake dalsi slevy na zpatecni a mezinarodni jizdenky. Podrobnosti na www.cd.cz.

Je tu ale hacek. Oni tuto slevu chteji uplne zrusit a uz bude mozne mit jen IN kartu, ktera uplatnuje slevu pouze 25%.

Rusit to maji nekdy v prosinci. Takze pokud to nekdo chce, tak je mozne si to jeste vyridit. A je mozne to zridit bud na 1,2 nebo 3 roky. Cena za rok je 600,- Ale kdo casteji cestujue, tak se mu to brzo vrati. Pripadne pokud to nekdo ma, tak zkontrolovat a pripadne co nejdrive prodlouzit.

K vyrizeni treba se dostavit nekam na pokladnu CD a vzit sebou obcanku a jednu pasovou fotku.

Snad tim nekomu usetrim nejake penize :)
Uživatelský avatar
papun
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1169
Registrován: sob úno 3, 2007 9:07
Bydliště: Zlín

Re: ČESKÉ DRÁHY - karta IN JUNIOR

Příspěvekod Hanzik » ned říj 26, 2008 20:47

Tahle sleva je vyborna, pouzivam ji skoro rok a pul a listek na ni vychazi levneji nez skupinovka pri 15 lidech... To, ze ji chteji zrusit, je pekne na ... . Jinak nove bude karta stat 330,- na 3 roky.
Hanzik
účastník
účastník
 
Příspěvky: 726
Registrován: stř lis 1, 2006 14:07
Bydliště: Ostrava

Re: ČESKÉ DRÁHY - karta IN JUNIOR

Příspěvekod papun » ned říj 26, 2008 21:18

330 ,- To ale myslis uz klasickou IN Kartu ne?
Uživatelský avatar
papun
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1169
Registrován: sob úno 3, 2007 9:07
Bydliště: Zlín

Re: ČESKÉ DRÁHY - karta IN JUNIOR

Příspěvekod Sirah » ned říj 26, 2008 21:43

taky jsem ji vyuzivala (slevu na in kartu) a fakt spokojenost a opravdu mi to usetrilo hodne penez, ted uz mam jen IN KARTU - zakaznicke jizdne, to uz takova slava neni a navic jsem sluzbami CD dost odtravena :vom:
t`estimo Catalunya


www.bafinka.4fan.cz
Uživatelský avatar
Sirah
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4175
Registrován: pon zář 10, 2007 12:32
Bydliště: Back in Pardubice ;)

Re: ČESKÉ DRÁHY - karta IN JUNIOR

Příspěvekod papun » ned říj 26, 2008 22:08

No tak CD maji sve specificke neduhy.

A jinak tedka zkoumam ty slevy a je to doslova cunarna se v tom vyznat.
Uživatelský avatar
papun
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1169
Registrován: sob úno 3, 2007 9:07
Bydliště: Zlín

Re: ČESKÉ DRÁHY - karta IN JUNIOR

Příspěvekod Sirah » ned říj 26, 2008 22:31

to ano, ale je to horsi a horsi s tema neduhama, jezdim vlakem velice casto asi osm let...a fakt, ze tri patky po sobe jsem se chystala do brna, jednou zpozdeni 20 minut, ale sotva jsem nastoupila, tak to bylo 40 minut a v trebove (start v pardubicich) uz hodina a dalsi dva patky po sobe zpozdeni kolem hodiny, takze jsem pak volila rychlik, kde jsem si ani nesedla a o interieru vlaku ani nemluvne :vom: a to podotykam, ze ten spoj, kterym jsem se marne snazila tri patky po sobe dostat do brna je mezinarodni EC...
v podstate cely tento vikend, zpozdeni, kde se dalo i nedalo...pravda, mozna neco jelo i na cas...nejaky ten osobacek
t`estimo Catalunya


www.bafinka.4fan.cz
Uživatelský avatar
Sirah
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4175
Registrován: pon zář 10, 2007 12:32
Bydliště: Back in Pardubice ;)

Re: ČESKÉ DRÁHY - karta IN JUNIOR

Příspěvekod Hanzik » pon říj 27, 2008 8:52

papun píše:330 ,- To ale myslis uz klasickou IN Kartu ne?


Podle podminek platnych od 14.12. 2008 bude mozne koupit jen klasickou IN Kartu za 990,- na 3 roky. Pro lidi od 15 do 26 let je cena snizena na 330,-
Hanzik
účastník
účastník
 
Příspěvky: 726
Registrován: stř lis 1, 2006 14:07
Bydliště: Ostrava

Re: ČESKÉ DRÁHY - karta IN JUNIOR

Příspěvekod Umiaki » pon říj 27, 2008 11:40

papun píše:No tak CD maji sve specificke neduhy.

A jinak tedka zkoumam ty slevy a je to doslova cunarna se v tom vyznat.

Ja jsem po navratu z UK vdecny za prehledne ceske jizdni rady a smesne levne jizdenky na cokoli :)
Ale casem si taky zvyknu...

Btw 330kč na tři roky a dostat za to 25% slevu je super pro ty, co nejzedi tak casto (jako ja) - me se drive in karta junior nevyplatila.
Uživatelský avatar
Umiaki
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1240
Registrován: stř říj 31, 2007 18:47
Bydliště: Příbor

Re: ČESKÉ DRÁHY - karta IN JUNIOR

Příspěvekod brhel » pon říj 27, 2008 13:32

Hanzik píše:Podle podminek platnych od 14.12. 2008 bude mozne koupit jen klasickou IN Kartu za 990,- na 3 roky. Pro lidi od 15 do 26 let je cena snizena na 330,-
Hm, a když mě bude začátkem prosince už 26 asi smůla, co?
Uživatelský avatar
brhel
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2561
Registrován: sob led 21, 2006 11:12
Bydliště: Praha / Oslo

Re: ČESKÉ DRÁHY - karta IN JUNIOR

Příspěvekod Zdéňa » pon říj 27, 2008 15:23

Mě začátkem ledna:( tak jsem si od nich nabil už jen zákaznickou kartu. A hned je ta sleva znát :(( In-junior byla pro mě skvělá karta =D>
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1488
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: ČESKÉ DRÁHY - karta IN JUNIOR

Příspěvekod george1 » ned lis 9, 2008 16:34

In-Junior je už dávno mimo můj věk, ale In-Karta rail+ není taky k zahození. Jednak jsou tam ještě taky zahraniční slevy (cca 25 %). Uznali mi jí i v Sofii, když jsem kupoval jízdenku do Skopje, ale předevší je tam možnost kupovat na netu přímo e-lišku, tedy mezikrajové jízdenky za max. 130 Kč (od prosince za 160 Kč), nebo místenky za třetinu ceny.

Poté, co jsem si jí dobil jako elektronickou peněženku, tak často kupuji jízdenku (štastnou e-lišku) přímo z automatu a to je ještě levnější. A jednou mě zachránila, když jsem prochrupl hotovost a jedinej bankomat ve městečku nefungoval. U kasy mi vyplatili obolus jako z bankomatu.

Jinak od prosince bude stát 990 Kč, takže doporučuji si o ní zažádat do zdražení, protože zatím je za 600 Kč (na 3 roky). Pro ty do 26 let naopak ne, protože ty bude stát jen 330 Kč, jestli se nemýlím.
"Své nohy natáhneš pouze tolik, kolik ti dovolí délka tvé matrace".
george1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 882
Registrován: úte črc 10, 2007 11:58
Bydliště: Praha, převis u Tošovskejch a řopík u Králík

Re: ČESKÉ DRÁHY - karta IN JUNIOR

Příspěvekod šíp » ned lis 9, 2008 19:58

pro 26+
do 100km je výhodnější IN karta,
nad 100km Kilometrická banka.
zatím jsem nepočítala, jak se to změní po zdražení
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: ČESKÉ DRÁHY - karta IN JUNIOR

Příspěvekod Petras » ned lis 9, 2008 20:02

"nechci slevu zadarmo" :mrgreen:
- Piješ?
Pokud to je otázka, tak ne. Pokud to je návrh, tak ano!
Uživatelský avatar
Petras
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4055
Registrován: stř úno 22, 2006 18:59
Bydliště: Mám

Re: ČESKÉ DRÁHY - karta IN JUNIOR

Příspěvekod Hafi » ned lis 9, 2008 21:45

po zdrazeni je v podstate KMB nevyhodna vzdy. nekde jsem cetl ten vypocet udajne existuji lidi, kterym se to muze vyplatit, ale jde spis o spesl pripad (byla tma nejaka podminka, ze dana osoba musi najezdit vice nez 2000 a mene nez 3000 km behem pul roku, navic samzrejme po 100 km minimalne a naopak se ji nesmi moc jezdit kratsi streky, pac pak by na tom tratil)
pak samozrejme varianta pro skupiny lidi co by si to rozdelili (nejspis firmy) a lidi co pravidelne jezdi vyrazne dale nez 400 km - pac pak se z KMB odecte jen 400km
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8431
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: ČESKÉ DRÁHY - karta IN JUNIOR

Příspěvekod šíp » ned lis 9, 2008 22:12

ještě než mi ji zdraží, hodlám si 1-2 nakoupit do foroty
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: ČESKÉ DRÁHY - karta IN JUNIOR

Příspěvekod viňa » ned lis 9, 2008 22:13

když to tak vidím tak si ji asi taky pořídím
michal
Uživatelský avatar
viňa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 898
Registrován: ned říj 28, 2007 20:44
Bydliště: Rudná

Re: ČESKÉ DRÁHY - karta IN JUNIOR

Příspěvekod šíp » ned lis 9, 2008 22:20

letos to bude už druhé zdražení :smt070 :smt071
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: ČESKÉ DRÁHY - karta IN JUNIOR

Příspěvekod vonkreuz » ned lis 9, 2008 23:13

Hafi píše:po zdrazeni je v podstate KMB nevyhodna vzdy. nekde jsem cetl ten vypocet udajne existuji lidi, kterym se to muze vyplatit, ale jde spis o spesl pripad (byla tma nejaka podminka, ze dana osoba musi najezdit vice nez 2000 a mene nez 3000 km behem pul roku, navic samzrejme po 100 km minimalne a naopak se ji nesmi moc jezdit kratsi streky, pac pak by na tom tratil)

Takže něco pro mě - když to mám domu skoro 400 kilaků... :twisted: teda jen na hranice :twisted: A když mi teď zruší Junior :vom:
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: ČESKÉ DRÁHY - karta IN JUNIOR

Příspěvekod Hafi » ned lis 9, 2008 23:50

@fonkrojc: no prave ze ne, vyhoda je ze maximalni odpis je 400, tedy pokud jedes sam z chebu do ostravy (necelych 600), tak se ti KMB vyplati pac se ti odecte pouze 400 km (tj. od zdrazeni 400 kč). Jelikoz ale 1 km na inkartu stoji nejakych 90 haliru a 1km na kmb stoji 1kč a pri tom in karta je vyuzitelna i pro kratsi vzdalenosti, navic od lonska neplati vyhoda ze s kmb neplatis EC priplatky, takze se proste KMB vyplati jen velice uzkemu mnozstvi cestujicich.

Jde o to ze IN karta te na rok bude stat 110 (nad 26: 330 korun) a prizovaci cenu musis rozpocitat k tem projetym kilometrum, navic s tim ze KMB ma platnost pul roku, tak ti vyjde prave to ze je tam relativne uzka supina tech pro ktere to je vyhodnejsi s KMB (a u studentu je to jeste uzsi).

edit: upravil jsem jednu zamenu KMB a IN
Naposledy upravil Hafi dne pon lis 10, 2008 18:10, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8431
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: ČESKÉ DRÁHY - karta IN JUNIOR

Příspěvekod mike » pon lis 10, 2008 17:43

šíp píše:letos to bude už druhé zdražení :smt070 :smt071

Treti od minuleho prosince :(( Ze 1400 na 2000 tj. o 43% za rok je docela sila. Holt to lidi zacali pouzivat, a tak CD zaridi, aby zase prestali.

Koupim 3 nebo 4. Projezdim jednu priblizne za 2 mesice a da se koupit s datem splatnosti na 2 mesice dopredu. Jeste ted mam jednu za 1600.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: ČESKÉ DRÁHY - karta IN JUNIOR

Příspěvekod mike » pon lis 10, 2008 17:50

Hafi píše:@fonkrojc: no prave ze ne, vyhoda je ze maximalni odpis je 400, tedy pokud jedes sam z chebu do ostravy (necelych 600), tak se ti KMB vyplati pac se ti odecte pouze 400 km (tj. od zdrazeni 400 kč). Jelikoz ale 1 km na inkartu stoji nejakych 90 haliru a 1km na kmb stoji 1kč a pri tom in karta je vyuzitelna i pro kratsi vzdalenosti, navic od lonska neplati vyhoda ze s kmb neplatis EC priplatky, takze se proste KMB vyplati jen velice uzkemu mnozstvi cestujicich.

Nechtel jsem tomu verit, ale mas pravdu. km na InKartu stoji asi 95 haleru, takze ted je jeste KMB o neco malo levnejsi, ale od prosince uz bude drazsi. Ty hovada to fakt asi chteji zrusit.

KMB ma jeste jednu vyhodu: nemusis kupovat jizdenku. Zadne fronty a kdyz jedes do zahranici a nevis presne, kdy se budes vracet, tak nemusis nic resit. Takze ted mam oboji, InKartu kvuli sleve RailPlus v zahranici a KMB pro jizdy u nas (pod 100 km se malokdy dostanu).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: ČESKÉ DRÁHY - karta IN JUNIOR

Příspěvekod šíp » úte lis 11, 2008 11:03

jenže zdražení se bude týkat právě i jízdného na IN kartu, nejenom KMB
kdysi mi kdosi od drah vysvětloval, že cíleně chtějí ČD zrušit používání KMB protože prej s tím mají moc práce. ale mají strach to zrušit přímo aby lidi neřvali, tak to chtějí zdražit natolik aby se to lidem nevyplatilo kupovat a používat a tím pádem to pak milostivě zruší jako věc o kterou prostě není zájem
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: ČESKÉ DRÁHY - karta IN JUNIOR

Příspěvekod mike » úte lis 11, 2008 17:26

šíp píše:jenže zdražení se bude týkat právě i jízdného na IN kartu, nejenom KMB

Mam pocit, ze jde jen o par korun na kazdou jizdenku. Za dalsiho pul roku samozrejme zvednou i sazbu.

šíp píše:kdysi mi kdosi od drah vysvětloval, že cíleně chtějí ČD zrušit používání KMB protože prej s tím mají moc práce. ale mají strach to zrušit přímo aby lidi neřvali, tak to chtějí zdražit natolik aby se to lidem nevyplatilo kupovat a používat a tím pádem to pak milostivě zruší jako věc o kterou prostě není zájem

Ano, to mi pripada velice pravdepodobne :x
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: ČESKÉ DRÁHY - karta IN JUNIOR

Příspěvekod Hafi » úte lis 11, 2008 17:38

_mike_ píše:Ano, to mi pripada velice pravdepodobne :x

ja teda nevim co se divite, je jasny ze pro uzivatele byla KMB velmi vyhodna, ale je logicke ze drahy ji chtej omezit.
duvod je naprosto zjevny, zakaznik z inkartou je stalym zakaznikem na tri roky, navic je jiste (pokud se ma in karta zakaznikovi vyplatit), ze za tu dobu ujede X kilometru a to vyrazne vic nez ten ktery si koupil kazdyho pul roku KMB, tedy je nefer vuci zakaznikum majicim inkartu, ze nekdo, kdo je "mene pravidelnym" zakaznikem jezdi za nizsi cenu.
- dalsi vyuziti je treba v tom ze KMB mohla vyuzit napr skupinka tri lidi pro nekolik malo cest ( 1 KMB vychazela akorat na Praha-Breclav statni hranice a zpet), tatot skupina zakazniku ma v soucasnosti k dispozici cdnet, a pak jsou tu firmy, ktere to mely jako predplacene kilometry treba na sluzebky pro sve zamestnance a tam kmb prebirala zakazniky treba ingoldu, na kterym draham zavisi vic.

Jinymi slovy - myslim ze KMB za puvodni cenu byla nadstandardne vyhodna nabidka a ted bude ocenenna tak nejak adekvatne. cd je jsou spolecnost ktera potrebuje vydelavat, jako kterakoli jina...
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8431
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: ČESKÉ DRÁHY - karta IN JUNIOR

Příspěvekod mike » úte lis 11, 2008 17:55

Hafi píše:ja teda nevim co se divite, je jasny ze pro uzivatele byla KMB velmi vyhodna, ale je logicke ze drahy ji chtej omezit. duvod je naprosto zjevny, zakaznik z inkartou je stalym zakaznikem na tri roky, navic je jiste (pokud se ma in karta zakaznikovi vyplatit), ze za tu dobu ujede X kilometru a to vyrazne vic nez ten ktery si koupil kazdyho pul roku KMB,

Tomu nerozumim. Proc by mel ujet vyrazne vic? Ja mam treba oboji a In-kartu ciste jen kvuli sleve RailPlus v zahranici, kde se mi vyplati uz pri dvou cestach do Rakouska. Po CR jezdim na KMB.

Nezapomen, ze koupi KMB dava zakaznik CD pujcku tj. predplati si 2000 km az na 8 mesicu dopredu. Casovou cenu penez je taky potreba brat v uvahu. Krome toho je pomerne zasadni omezeni na minimalni jizdu aspon 100 km.

Jinak In-karta na 3 roky je taky pekna prasarna. Za tu dobu se nekolikrat zmeni tarif, samozrejme v neprospech zakaznika, takze puvodni podminky uz neplati. Verim, ze kdyby na tom nekomu opravdu zalezelo a soudil se, tak CD budou muset po zmene podminek odkoupit In-kartu za pomernou castku. V zahranici maji podobne karty na rok.

Hafi píše:Jinymi slovy - myslim ze KMB za puvodni cenu byla nadstandardne vyhodna nabidka a ted bude ocenenna tak nejak adekvatne. cd je jsou spolecnost ktera potrebuje vydelavat, jako kterakoli jina...

Pripada ti jizdne drazsi nez na In-kartu adekvatni? To dava smysl jen v tom pripade, jak psala sipka. Verim tomu; zamestnanci CD jsou banda linych vocasu a s timhle skutecne maji o neco malo vic prace. Ze je to pohodlnejsi pro zakaznika je nezajima :x
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: ČESKÉ DRÁHY - karta IN JUNIOR

Příspěvekod Hafi » úte lis 11, 2008 18:22

to ze mas na in karte rail plus nech bokem

a KMB nebude za kazdych okolnosti drazsi nez INkarta.
uvazujme zebude nekdo jezdit trasu praha pardubice, tedy celkem presne 100 km.
Cena za 1 cestu s KMB bude 100Kč
Cena za 1 cestu s inkartou bude 95 kč, ale musis mit in kartu, ktera te bude stat 165 (do 26 let jen 55) na pulrok
takze musis vykonat 165/5 (pripadne 55/5) cest za pul roku...
tedy do 26 let se kmb nevyplati nikdy - in se vyplati uz od 1100 km, coz je mene nez 2000 (uvazuju to jako alternativu inkarty, ma i jine vyhody - treba ten max.odpis, zadne fronty)
nad 26 let je ta hranice 3300 km za pul roku, tedy pokud ti je nad 26 let a jedes z pardubic do prahy nebo zpet 40x az 66x rocne tak se ti vyplati KMB vic nez IN.
Nad 66x se vyplati IN, pod 40 nevim...bych to musel jeste propocitat s obycejnym jizdnym
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8431
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: ČESKÉ DRÁHY - karta IN JUNIOR

Příspěvekod mike » úte lis 11, 2008 18:56

Dobra, kdyz je to bud In-karta nebo KMB, tak je rozdil celkem nepatrny. V tom pripade je otazka, proc kupovat KMB a pujcovat CD penize. Zvlaste pokud obcas jezdim pod 100 km. Kdyz jezdim malo, tak se zase muze stat, ze nestihnu KMB projezdit. Nevyhody zacinaji prevazovat na vyhodami.

Nevim, jak je velka skupina lidi, ktera pouziva oboji. Je to bud muj pripad s RailPlus nebo lidi, co jezdi pod 100 km a KMB pouzivaji jen na delsi trasy. V obou pripadech ztraci KMB opodstatneni.

Pohodli je pro mne docela zasadni vyhoda, ale i to je relativni. Jizdenku ukazes pruvodcimu, ale s KMB obcas byvaji problemy. Pruvodci neumi pocitat, nevi, kdy se uplatnuje minimalni odpis a kdy ne, jaka je spravna sazba pri doplatku apod. Na druhou stranu jsem se s nima nakonec vzdycky domluvil, i kdyz nekdy to dalo praci. Ze zamestancu CD jsou to asi ti nejrozumnejsi, zatimco na pokladnach sedi pripady, kterym psychiatr zakazal kontakt s lidmi. Ty co utekly z uzavreneho oddeleni sedi na informacich ;-)

No a na zaver bych pridal uvazovani bezneho cestujiciho. Myslis, ze to bude detailne propocitavat? Proste uvidi, ze s In-kartou je km za 0.95 Kc a s KMB za korunu a dal to nebude resit.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: ČESKÉ DRÁHY - karta IN JUNIOR

Příspěvekod Hafi » úte lis 11, 2008 19:04

_mike_ píše:
Nevim, jak je velka skupina lidi, ktera pouziva oboji. Je to bud muj pripad s RailPlus nebo lidi, co jezdi pod 100 km a KMB pouzivaji jen na delsi trasy. V obou pripadech ztraci KMB opodstatneni.

jasne slevy jsou udelany tak, aby vyhovovaly jen urcite skupine lidi, kdyby byly pro vsechny, tak to neni sleva :)
_mike_ píše:
No a na zaver bych pridal uvazovani bezneho cestujiciho. Myslis, ze to bude detailne propocitavat? Proste uvidi, ze s In-kartou je km za 0.95 Kc a s KMB za korunu a dal to nebude resit.

zase mas pravdu...a koupi s inkartu
    a) ujede nad 6600 km rocne, vyplati se mu a vyhodny to je i pro cd, protoze takovy zakaznik uz je dobry
    b) nevyuzije to...a zase dobre pro cd, pac ty s toho budou mit vetsi zisk

tim ze si to nekdo nerozpocita nemuzes argumentovat - to je pouze jejich blbost...a jak sem vyse ukazal tak je to vypocet na dve operace...
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8431
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: ČESKÉ DRÁHY - karta IN JUNIOR

Příspěvekod mike » úte lis 11, 2008 19:11

Hafi píše:zase mas pravdu...a koupi s inkartu
    a) ujede nad 6600 km rocne, vyplati se mu a vyhodny to je i pro cd, protoze takovy zakaznik uz je dobry
    b) nevyuzije to...a zase dobre pro cd, pac ty s toho budou mit vetsi zisk

c) poridi si auto
d) zacne jezdit autobusem

Hafi píše:tim ze si to nekdo nerozpocita nemuzes argumentovat - to je pouze jejich blbost...a jak sem vyse ukazal tak je to vypocet na dve operace...

To jen proto, ze jsi zvolil jednoduchy priklad. V praxi to byva slozitejsi, clovek nejezdi stale stejnou trasu. Kdyz je jedna moznost na prvni pohled levnejsi (KMB do 1600 Kc), vezme ji i pres jiste nevyhody. Kdyz je to na hrane, radeji zvoli to s min nevyhodama.

Schvalne, kdy tipujes, ze bude KMB zrusena pro nezajem zakazniku? Muj tip je prosinec 2009.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: ČESKÉ DRÁHY - karta IN JUNIOR

Příspěvekod george1 » stř lis 12, 2008 12:15

Nezapomínejme zase ještě na In-Gold kartu. Kdo najezdí od plánovaného zdražení víc jak 19 000 km, tak se mu tvrdě vyplatí. Stojí zatím 19 000 Kč, platí rok a jde nahrát na stávající In-kartu. 19 000 Km je cca 26 jízd z Prahy do Ostravy, tam a zpátky, navíc platí do 1. třídy i na Pendolino a místenky jsou na ní zadarmo, takže pokud někdo jezdí raději jedničkou, tak není co řešit. To se pak vrátí již při 17 ostravských tripech.

Chtěl jsem jí po zaměstnavateli, ale nejde to, protože je na jméno a nejde na firmu a auditoři mi vysvětlili, že by nebylo dohledatelné, kdy byla využita služebně a kdy pro soukromé účely. Zase pro podnikatele - fyzické osoby asi ideální.
"Své nohy natáhneš pouze tolik, kolik ti dovolí délka tvé matrace".
george1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 882
Registrován: úte črc 10, 2007 11:58
Bydliště: Praha, převis u Tošovskejch a řopík u Králík

Další

Zpět na Tipy