Stanování v zimě na horách - poprvé

kam cestovat, za kolik...

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: stanování v zimě na horách - poprvé

Příspěvekod Petras » pát pro 3, 2010 13:37

budo píše:...prosim neposuzuj misto a delku pobytu...
...boty nejsou vhodne...kdybys napsal taky duvod...


Já to myslel v dobrém,jako "starej" čundrák vím že lidi co jim za barákem táboří při ohýnku pár lidí a nemusí to být až 3 dny ,často volají na "VB" :wink:

No psal jsi ,že "Napln cinnosti bude valeni se, trocha slivovice, kamarad (kdyz tam bude) asi brcko, nejake maso na ohni a pokec" ,takže budete buďto ležet nebo postávat ve sněhu a na to budou lepší nějaký dobře zateplený sněhule.
Pokud je výběr zužen jenom na tyto dvoje boty,vem ty do kterých dáš více ponožek.
Jinak k oblečení,zase vzhledem k předpokládané činosti,co nejvíce zateplit a navrch něco k ohňu,asi ty vojenské věci.
- Piješ?
Pokud to je otázka, tak ne. Pokud to je návrh, tak ano!
Uživatelský avatar
Petras
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4055
Registrován: stř úno 22, 2006 18:59
Bydliště: Mám

Re: stanování v zimě na horách - poprvé

Příspěvekod budo » pát pro 3, 2010 13:43

Ja to nevzal zle .... jde proste o "pobytovku" ..... meli jsme tam v lete takovej 2,5 den .... a bylo to tam fajn .... zas tak v civilizaci to neni .... pod kopcem je osada a nikomu jsme tam nevadili, spis byl s nima dobrej pokec, sel jsem tam pro vodu a nakonec mne tam zasekli na 2h, nosili mi pivo a steaky ....
Taky nas tam nahore navstivil hajnej - zustal tam s nama u ohne vic jak pul dne :-)
Takze bych se neobaval toho, ze bychom snad nekomu vadili ...

Napada mne vzit skladaci zidlicku .... nohy si natahnu k ohni (ne do ohne), Himalaye to zvladnou
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: stanování v zimě na horách - poprvé

Příspěvekod Petras » pát pro 3, 2010 13:47

Tý jo ,tak to jste trefili dobrý místo.
No ono záleží jaká bude kosa,v - 15-20 to na velký vysedávání není :((
- Piješ?
Pokud to je otázka, tak ne. Pokud to je návrh, tak ano!
Uživatelský avatar
Petras
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4055
Registrován: stř úno 22, 2006 18:59
Bydliště: Mám

Re: stanování v zimě na horách - poprvé

Příspěvekod budo » úte pro 14, 2010 14:20

no bylo to uzasny! :-)
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: stanování v zimě na horách - poprvé

Příspěvekod cuculejn » úte pro 14, 2010 23:06

Moje posledni zkušenost je z Mikulaše, kdy bylo cca. -16 spali sme bez stanu měl jsem primu trek a v ni letni cyklisticky spacak a bylo mi uplně super, taky to chce tlustou karimatku a klidně bych si vyšel jen někam na kopec pokud je to poprve. Jo a určitě bych si nelehl vedle potoku :?
JE LEPŠÍ SHOŘET NEŽ VYHASNOUT
cuculejn
nováček
nováček
 
Příspěvky: 14
Registrován: pon zář 15, 2008 15:39
Bydliště: Uherský Brod

stan husky/pinguin a útulna v zimě

Příspěvekod volnasek » pon pro 20, 2010 15:38

vážení spolucestující,,,
nastíním situaci: minulej víkend spaní v 10let starým husky stanu (4 kusy lidí, stan pro 3 kusy) v jizerkách na sněhu. venkovní teplota tak -5, uvnitř 2 nad nulou,měřeno teploměrem asi tak každou půlhodinu :lol:
poznatek: obrovská výhoda vnitřního pláště je, že byl ze sítoviny. tam to tolik nekondenzovalo. bohužel ale u nohou a u hlavy má ten stan látkovej materiál,,,a tam to teda mokřilo slušně. (kapuce a nohy u spacáku samozřejmě mokrý,,jak se člověk o ty stěny otírá)

otázka: dá se tomu aspoň trošku zamezit? (asi jen větráním že? někdo tady psal otevřít větračky a pootevřít zip u vchodu,,,,ale pokud by fučelo a byla větší zima než -5,,,nevim nevim kdo by na ten zip dobrovolně sáhnul ve směru open :D )

kamarádka spala týden před tím v pinguinovi (nějakej model myslim cca za 6tis),,,venku -16. vody tam prej měli jak v bazénu,,né jen že to měli na stěnách ale prakticky uplně všude,,ta voda na ně prej v noci ze stěn kapala! ve stanu byli dva lidi)
no tož mě napadá, péřák to těhlech podmínek je asi vražda??? nechápu potom trošku jeho použití,,,páč jak vidno navlhnul by jak ve stanu a co horší, druhou noc jsme spali v útulně,,,uvnitře 1nad nulou, venku tak -10,,místnost,,,mám blbej odhad,,,ale cca 2,5m x 8m ale prostě velkej prostor pro 4 lidi na to aby to zadejchali,,,,rano se probudíme a spacáky navlhlý znovu (pravda,,,to mohlo bejt z předchozí noci ze stanu,,,ale co je divný,,,měl jsem tu noc úplně mokrou karimatku odspodu!!!PROČ???????dyť to byla obrovská místnost??)

no a na co se vůbec ptám :)
1/je jiná šance jak apson trošku zamezit rosení ve stanustanu?
2/jak je to s těma péřákama? to bych si pak musel koupit aj ždárák a navlíct ho ve stanu na spacák,,,bych neměl spacák mokrej??

dihík
p.s. jo a až mi někdo bude psát že už se to tu řešilo,,,tak hledal sem tohle téma uričtě hodinu a fakt číst všechny témata nejde. takže je pro mě rychlejší smolit 5 minut otázku a čekat na odpověď než číst půl dne forum. tím chci jen říct že ten kdo bude znechucen mou debilní tady 100x prodiskutovanou otázkou,,,tak samozřejmě odpovídat nemusí,,,chápu. asi tak
volnasek
nováček
nováček
 
Příspěvky: 52
Registrován: pát lis 13, 2009 12:49

Re: stan husky/pinguin a útulna v zimě

Příspěvekod zbuddy » pon pro 20, 2010 15:51

volnasek píše:no a na co se vůbec ptám :)
1/je jiná šance jak apson trošku zamezit rosení ve stanustanu?
dihík
p.s. jo a až mi někdo bude psát že už se to tu řešilo,,,tak hledal sem tohle téma uričtě hodinu a fakt číst všechny témata nejde. takže je pro mě rychlejší smolit 5 minut otázku a čekat na odpověď než číst půl dne forum. tím chci jen říct že ten kdo bude znechucen mou debilní tady 100x prodiskutovanou otázkou,,,tak samozřejmě odpovídat nemusí,,,chápu. asi tak

aby ses náhodou neunavil :twisted: (technická - nemusíš číst celá vlákna, použiješ funkci Hledat, kterou si více či méně podrobně a chytře nastavíš :twisted: I když v tomto przypadku si výsledkem resp. jak filtrovat nejsem jist)

edit: přečti si dnešní příspěvky o spaní v záhrabu - řeší se tam také problém vlhkosti. Ale mike a Kuba za mnou už Ti odpověděli...
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: stan husky/pinguin a útulna v zimě

Příspěvekod Kuba Turek » pon pro 20, 2010 15:54

dá se tomu aspoň trošku zamezit?

ANO. Neotírej se o stěny. Používej stan na správný počet lidí.

kamarádka spala týden před tím v pinguinovi (nějakej model myslim cca za 6tis),,,venku -16. vody tam prej měli jak v bazénu,,né jen že to měli na stěnách ale prakticky uplně všude,,ta voda na ně prej v noci ze stěn kapala! ve stanu byli dva lidi)

V téhle zime se spíš voda srážela na vnitřním stanu a pak při pohybu ledové kousky odpadávaly nazpátek dolů. S tím moc nenaděláš, někdy pomůže víc větrat. Hodně vlhkosti se dostane dovnitř při vaření, takže vařit venku, nebo aspoň při otevřeném vstupu.

měl jsem tu noc úplně mokrou karimatku odspodu!!!PROČ???????dyť to byla obrovská místnost??)

Na zemi byla zima, asi jste tam šlapali v zasněžených botách. Skrz karimatku šlo teplo od Tvého těla a rozehřívalo podlahu a vlhkost na ní.

jak je to s těma péřákama

Peří hřeje nejlépe, ale nesmí se namočit. Chraň ho proti navlhnutí a okamžitě vysuš.

žďárák...

Chraň Tě ruka páně! Žďárák je v podstatě igelitový pytel a rychle ho zadýcháš . Na jednu noc OK, na dvě horko-těžko s vlhkým spacákem, ale na víc nocí je to smrt.
Uživatelský avatar
Kuba Turek
účastník
účastník
 
Příspěvky: 737
Registrován: úte říj 31, 2006 13:17
Bydliště: Praha

Re: stanování v zimě na horách - poprvé

Příspěvekod mike » pon pro 20, 2010 16:06

Ne kazdy zdarak je igelitovy pytel a dychat dovnitr neni dobry napad. Mam GTX zdarak a rekord tusim 5 noci za sebou pri nocnich teplotach pod nulou. V peraku a nebyl mokry ani trochu.

Pouzivat zdarak ve stanu ale asi neni dobry napad a taky proc, kdyz mam zdarak, muzu spat rovnou venku a nemusim tahat stan.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49391
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: stan husky/pinguin a útulna v zimě

Příspěvekod volnasek » úte pro 21, 2010 7:31

zbuddy píše:aby ses náhodou neunavil :twisted: (technická - nemusíš číst celá vlákna, použiješ funkci Hledat, kterou si více či méně podrobně a chytře nastavíš :twisted: I když v tomto przypadku si výsledkem resp. jak filtrovat nejsem jist)


no právě,,,funkci hledat sem samozřejmě zkoušel, kombinace slov "stanování" + "zima" ,,,,,,, "stan" ,,,,, "mráz" ,,,ale ať jsem tam psal ty znaky + který se mají dávát před slovo když chci aby je dotaz nevynechal,,,vždycky to vyfiltrovalo jen jedno z dvojice slov.
volnasek
nováček
nováček
 
Příspěvky: 52
Registrován: pát lis 13, 2009 12:49

Re: stan husky/pinguin a útulna v zimě

Příspěvekod volnasek » úte pro 21, 2010 7:51

Kuba Turek píše: Chraň Tě ruka páně! Žďárák je v podstatě igelitový pytel a rychle ho zadýcháš . Na jednu noc OK, na dvě horko-těžko s vlhkým spacákem, ale na víc nocí je to smrt.

hele ten ždárák byl myšlenej tak, že do něj nebudu dejchat. jen kdybych si pořídil péřák o kterým jsem chvíli přemýšlel,,,,,tak teď po tej zkušenosti mi přijde péřák v těhlech podmínkách jako totální nesmysl, když by mi ve stanu navlhnul (bud kapkama ze stropu nebo otíráním nohou a kapucí o stěny) ,,,,, takže mě napadlo jestli by to nešlo obejít ždárákem,,,kterej by mi ten péřák chránil. ale asi je to blbost,,někdo tu psal že ždárák zamrzne a přestává dejchat,,,takže kdyby bylo venku -15, uvnitře ve stanu dejme tomu -5,,,,možná bych to ještě zhoršil,,,otázka totiž je, jestli bych se já housenka ráno neprobudila zapařená
Naposledy upravil zbuddy dne úte pro 21, 2010 9:08, celkově upraveno 3
Důvod: nechtěl jsi ten příspěvek takhle?
volnasek
nováček
nováček
 
Příspěvky: 52
Registrován: pát lis 13, 2009 12:49

Re: stanování v zimě na horách - poprvé

Příspěvekod amigo » úte pro 21, 2010 8:02

já tedy zatím co jsem spal v zimě ve stanu a ve žďáráku (v něm méně) v péřáku, jsem nějaký radikální navlhnutí, kdy by peří přestalo "hřát", zatím nepozoroval. a to, že žďárák zamrzne, to je pro mě taky novinka :shock:
jinak žďárák ve stanu je imho blbost - zapaříš se v něm. pokud bys měl ve stanu jak v koupelně, tak se jím maximálně přikrýt, ale kdo by se tahal se stanem i žďárákem...
já jsem škrček, takže ve stanu se stěn nedotýkám, ale pokud by to byla taková tragédie, tak bych si haksny i se spacákem asi stčil do báglu.
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: stan husky/pinguin a útulna v zimě

Příspěvekod volnasek » úte pro 21, 2010 10:30

Naposledy upravil zbuddy dne úte pro 21, 2010 9:08, celkově upraveno 3
nechtěl jsi ten příspěvek takhle?


no dík,,ale nechtěl. teď tam chybí moje 2 odpovědi, takže znovu:

-otírat o stan se budu nohama a kapucí vždycky, i když měřim jen 180cm, dotýkam se stěn aj v mým jurkovi,,,uváděná délka myslím 230cm

-ve stanu jsme určitě nevařili,,,,,venku na primusech

-na podlaze jsme sníh neměli,,,a stejně jsme spali na lavicích,,takže tu mokrou karimatku nechápu
volnasek
nováček
nováček
 
Příspěvky: 52
Registrován: pát lis 13, 2009 12:49

Re: stanování v zimě na horách - poprvé

Příspěvekod zbuddy » úte pro 21, 2010 10:32

@volnasek: dotaz Ti tam dal při úpravě jiný moderátor. Já jej pak jen otevřel a zavřel a zvonku to tak vyzerá, že jsem to psal já :mrgreen:
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: stanování v zimě na horách - poprvé

Příspěvekod amigo » úte pro 21, 2010 10:37

@volnasek: zmastil jsi citaci a svoji odpověď v jedno. já pouze oddělil citaci a tvůj vlastní příspěvek, jiné úpravy jsem nedělal, takže jestli v tom chaosu něco chybělo, pak to tam nebylo.
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: stanování v zimě na horách - poprvé

Příspěvekod jonza » úte pro 21, 2010 10:46

vymluvy moderatoru a hazeni viny na ostatni mam nejradsi :twisted:
Uživatelský avatar
jonza
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2267
Registrován: ned kvě 28, 2006 14:37
Bydliště: Brno

Re: stanování v zimě na horách - poprvé

Příspěvekod zbuddy » úte pro 21, 2010 10:48

@ jonza: Tvoje provokace mám nejdradši! Navíc víš ho.no jak to bylo.
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: stanování v zimě na horách - poprvé

Příspěvekod volnasek » úte pro 21, 2010 13:00

amigo píše:@volnasek: zmastil jsi citaci a svoji odpověď v jedno. já pouze oddělil citaci a tvůj vlastní příspěvek, jiné úpravy jsem nedělal, takže jestli v tom chaosu něco chybělo, pak to tam nebylo.


amígo bylo,,,nechal jsi tam jen otázku na spacák se ždárákem

reakci na vaření ve stanu, otírání o stěny a spaní na zemi v útulně jsi smazal :((
volnasek
nováček
nováček
 
Příspěvky: 52
Registrován: pát lis 13, 2009 12:49

Re: stanování v zimě na horách - poprvé

Příspěvekod zbuddy » úte pro 21, 2010 13:02

@volnasek: pokud to chápu dobře, tak amigo smazal zbytečné citace (Tebe sama), kapiš? Podíval jsem se do historie a potvrdil si to, že seš opravdu líný, nechápavý a zbytečně odmlouváš. Když Ti poradíme, tak Ti není nic dobré - viz ledovcové kurzy. Tak se zklidni. Howgh.
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: stanování v zimě na horách - poprvé

Příspěvekod volnasek » čtv pro 23, 2010 14:24

volnasek: pokud to chápu dobře, tak amigo smazal zbytečné citace (Tebe sama), kapiš? ,,,,

ne bohužel to nechápeš dobře
úte pro 21, 2010 7:51 jsem odpovídal pro "Kuba Turek" a tři odpovědi byly smazány, kapiš?
napsal mi: neotírej se o stěny+používej stan pro určený počet lidí
má odpověď(smazaná) byla něco v tom smyslu že o stěny se otírám vždycky i ve stanu dlouhým 230cm
druhá jeho reakce byla na mou kamarádku a bazén při -16 kdy psal že nevařit ve stanu
má druhá odpověď(smazána) byla že jsme tam samozřejmě nevařili
třetí jeho reakce byla na karimatku, proč byla mokrá, že jsme si nejspíš nanosili sníh do útulny na botách
má třetí odpověď byla že jsme spali na lavicích

a amigo tam nechal jen mou 4tou reakci na ždárák. pravda,,všechny odpovědi byly asi nacpány do citace,,,ale byly tam 4. zbyla jedna,,proto sem se ozval v úte pro 21, 2010 10:30 a vypsal smazané znovu. načež mi TY píšeš že su nechápavý a že mi smazal jen mé citace. tak nevím kdo je tu nechápavý

to že jsem líný,,,,přít se s tebou nebudu,,,asi jsem. je to ale tak, že než si jdu něco koupit kouknu se sem jeslti se tu výrobek řešil a probírám diskuze,,,co z nich vychází nejlíp,,,,,stránek sem tady tak pročet hafo, protože toho je tu i hafo napsáno. stejně tak sem samozřejmě nejprv hledal něco o spaní na sněhu a rosení stanu,,,pročítal a hledal sem to tu ať se propadnu do země minimálně dvě hodiny,,,a úplně mě to neuspokojilo. jestli myslíš že je špatně že jsem se teda zepatl konkrétně na to co potřebuju vědět a upřímně napsal že je pro mě jednodušší 5 minut smolit otázku než pročítat miliony stránek (i když to tak nejprv dělám),,,budiž. nebylo to ale myšleno nijak zle,,,

to že nemám odmlouvat? hele,,to si zkoušej na někoho jinýho,,,ve vláknu o zimní přípravě jsi mi to napsal taky,,,,,nebo bys raději: rozkaz pane veliteli,,,provedu,,,vaše rada je mi nade vše drahá a svatá,,,,i když teda není ta pravá ořechová kterou já potřebuju,,,ale nevadí,,, ?
jo a paranoidně si začínám dělat printscreeny,,,opravdu vtipné :wink:
volnasek
nováček
nováček
 
Příspěvky: 52
Registrován: pát lis 13, 2009 12:49

Re: stanování v zimě na horách - poprvé

Příspěvekod kropt » čtv pro 23, 2010 15:04

Tak tady se přikláním na stranu volňáska, modi by to občas neměli tak přehánět...
To je pořád řečí o škodlivosti alkoholu, ale když je někde nějaká epidemie, tak je to z vody!!!
Uživatelský avatar
kropt
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1510
Registrován: pát zář 28, 2007 20:35
Bydliště: Vysočina

Re: stanování v zimě na horách - poprvé

Příspěvekod amigo » čtv pro 23, 2010 19:50

amigo píše:já pouze oddělil citaci a tvůj vlastní příspěvek, jiné úpravy jsem nedělal, takže jestli v tom chaosu něco chybělo, pak to tam nebylo.

opakovat se nebudu a hádat se nechci. moderátor nemůže smazat to, co v příspěvku není. příště podobný paskvil nechám neupravený a všichni budeme spokojení.
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: stanování v zimě na horách - poprvé

Příspěvekod mike » čtv pro 23, 2010 20:06

volnasek píše:...pravda,,všechny odpovědi byly asi nacpány do citace...

Myslim, ze toto hovori za vse.

@kropt: jestli myslis, ze nas nekoho bavi editovat cizi prispevky, aby byly citelne nebo aby se v nich neopakovalo predchozich nekolik stran textu, tak opravdu nebavi. Zvlaste kdyz je to jen proto, ze dotycny byl prilis liny nebo blby na to, aby pred odeslanim pouzil tlacitko Nahled a zkontroloval si, co vyplodil. Coz osobne povazuju za neslusne a bezohledne vuci ostatnim. Neber to tak, ze si stezuju, ale kdyz clovek dela uklizecku a pak se mu dostane reakce jako jsi napsal, tak to fakt nepotesi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49391
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: stanování v zimě na horách - poprvé

Příspěvekod kropt » čtv pro 23, 2010 20:55

PEACE :weedman: já si velice vážím práce modů a jejich snahy udržet tady pořádek. Jen mě přišlo že Amigo se Zbuddym nasadili zbytečně ostrej tón - a tím chlapi nechci říct, že děláte svoji práci špatně - jen bych se občas přimlouval za trochu větší trpělivost s nováčky na foru.
To je pořád řečí o škodlivosti alkoholu, ale když je někde nějaká epidemie, tak je to z vody!!!
Uživatelský avatar
kropt
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1510
Registrován: pát zář 28, 2007 20:35
Bydliště: Vysočina

Re: stanování v zimě na horách - poprvé

Příspěvekod mike » čtv pro 23, 2010 21:12

Fajn, peace 8) To mas tezky, i modi jsou jen lidi a zavdecit se kazdemu je nemozne. Rekl bych, ze trpelivost s novacky celkem mame, kdyz se chovaji slusne a kdyz se jim neco nahodou nepovede, nechaji si vysvetlit, ze tu mame nejake zvyklosti, ktere je vhodne dodrzovat. S naprostou vetsinou lidi zadny konflikt nenastane, ale na druhou stranu je par jedincu, se kteryma jsou problemy porad. Podotykam, ze takovi se vyskytuji na kazdem foru nebo mailing listu, to je asi prirodni zakon. No a k tem uz pak clovek pristupuje trochu jinak a rekl bych, ze zrovna o tohle tu jde. Neprijde mi, ze by kolegove neco prehnali.

Mimochodem, nejen chlapci, ale i par devcat ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49391
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: stanování v zimě na horách - poprvé

Příspěvekod volnasek » pon pro 27, 2010 8:43

amigo píše:opakovat se nebudu a hádat se nechci. moderátor nemůže smazat to, co v příspěvku není. příště podobný paskvil nechám neupravený a všichni budeme spokojení.


někdy člověk řeší jestli se ještě pouštět do diskuze, páč už je to jaksi lámání přes koleno,,,a už je mi fakt trapný sem psát svou další obrannou reakci a hádat se rozhodně taky nechci ale aby se vědělo z čeho toto všechno vzniklo, tak takhle to celé vypadalo:
volnasek
nováček
nováček
 
Příspěvky: 52
Registrován: pát lis 13, 2009 12:49

Re: stanování v zimě na horách - poprvé

Příspěvekod volnasek » pon pro 27, 2010 8:44

odpovědi od "Kuba Turek" zatučněné, moje odpovědi na to nezvýrazněné., bylo to celé v citaci, ano chyba. Jako úplně velkej paskvil mi to nepřijde. (ale ať každej posoudí sám.) Navíc hodnej těhlech přestřelek na půl stránky diskuze. A už pryč od toho. (okno s citací bylo samozřejmě větší, tady jsem osekal odpovědi)

Kuba Turek píše: ANO. Neotírej se o stěny. Používej stan na správný počet lidí.
bla bla,,, o stěny se otírám vždycky i ve stanu dlouhým 230cm,,,,

V téhle zime se spíš voda srážela na vnitřním stanu a pak ,,,,,,,,,,,,,,
bla bla,,,,,,,uvnitře jsme nevařili,,,venku na primusech,,,,,

Na zemi byla zima, asi jste tam šlapali v zasněžených botách.,,,,,,,,,,,,
bla bla,,,,,spali jsme na lavicích,,,,,,,

Chraň Tě ruka páně! Žďárák je v podstatě igelitový pytel a ,,,,,,,,,,,,,,,,
bla bla,,,,,,byl myšlenej tak, že do něj nebudu dejchat. jen kdybych si pořídil péřák o kterým jsem chvíli přemýšlel, tak teď po tej zkušenosti mi přijde péřák v těhlech podmínkách,,,,bla bla
volnasek
nováček
nováček
 
Příspěvky: 52
Registrován: pát lis 13, 2009 12:49

Re: stanování v zimě na horách - poprvé

Příspěvekod sobb » sob led 8, 2011 20:07

vrátím se raděj opět k tématu, které je momentálně aktuální a zajímavé, boj s vlhkostí v zimě je mnohem horší než se samotnou zimou, takže každej tip se hodí :)

volnasek: Ke stýkání vody po stanu: záleží na konstrukci, my máme oba stany s látkovým vnitřkem (krom větrání u stropu), voda stéká převážně po strmějších bočních stěnách, tudíž je důležité se nedotýkat bočních stěn, délka až tak nevadí - vyzkoušej jinej stan :wink: Je dobrý dát karimatku tak, aby voda tekla pod ni na podlážku. Částečné řešení je co nejvíc stan odvětrávat, ale stoprocentně to nepomůže. Jinak se nám na zimu výrazně víc osvědčil stan, jehož plátno dýchá (Mantrap), oproti tropiku s nátěrem PU a silikonu (Jurek). V pořádné zimě je výhoda, že kondenzát na vnitřním stanu zmrzne a před vylezením ze spacáku se dá oškrábat ... a hned je voda na ranní čaj :twisted:

Žďárák jako ochrana spacáku ve stanu - může fungovat (známí takto zkoušeli a nestěžovali si, podrobnosti ovšem nevím), ale je to tahání nadbytečné váhy, když už, tak praktičtější mi přijde spacák s membránou.

Bazén na podlážce - v hodně vlhkých podmínkách je mokro na podlážce téměř vždycky (ani nemusíš ve stanu vařit, stačí že tam jseš) - jednak vodou stékající po stěnách vnitřního stanu, druhak kondenzací pod karimatkou (karimatka propustí překvapivě hodně tepla a ve styku s ledovou zemí tam zkondenzuje voda - to bude zřejmě i případ, který popisuješ z útulny).
Četla jsem krásnou teorii o maximálně propustné podlážce a savém sněhu, ovšem pro to musí být opravdu zcela specifické a ideální podmínky. Náš pokus skončil fiaskem a bazénkem (buď je podlážka míň propustná než si myslíme anebo byl špatný typ sněhu, už jsme to tady někde rozebírali), díkybohu ráno svítilo sluníčko, tak všechno během chvilky vyschlo.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re:

Příspěvekod spynfo » úte črc 3, 2012 6:08

Rujir píše:Ano - nulova ochrana proti prudiacemu vzduchu - v zime to moze byt celkom huste. Stan prudko zvysuje komfort prespavania v zime. V hamake je to cele len o spacaku a karimatke - podla mna to bude podstatne horsie ako stan - permanentne ochladzovany zo vsetkych stran.

/ hammock forum , zimni hamaky. Ale jsou tak drahe, ze za jednu koupite tak 10 normalnich s moskytierou a striskou.
Kde se da koupit nejlevneji cliff cabana alias PortalEdge? i zanovni. Nebo alespon hlinikova kolena a téčka? Nebo nuz, ktery ma dlouhe rikaso? Mail: spynfo gmail com
spynfo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 65
Registrován: ned kvě 1, 2011 11:09

Re: stanování v zimě na horách - poprvé

Příspěvekod spynfo » úte črc 3, 2012 6:30

Robur píše:starou plynovou masku s chobotem, přehodit klapky tak, aby se vdechovalo původním výdechovým otvorem a vydechovalo chobotem (samozřejmě filtr vyhodit), chobot vyvést ze stanu ven. Vdechuješ vzduch ze stanu a vydechuješ chobotem ven, takže ve stanu nemá co kondenzovat. Akorát nemůžu sehnat tu masku.

:-) muze to byt prakticke, akurat, abyste rano nevypadal, jak ten stihac z filmu zhave vystrely :-) Staci pouzit hornicky ventil z hornickeho dychaciho zachranarskeho (nebo hasicskeho) pristroje. --- Nebo mozna, jen mozna, by stacil nejaky trychtyr a kominek nahoru, teply vzduch stoupa pryc ze stanu, podporovan mozna jeste fajfkou, co se otaci s vetrem a dela podtlak. No ale, chce to diru do strechy stanu a utesnit, obsit, utesnit. Takze jeden stan upravit jenom na zimu.
Kde se da koupit nejlevneji cliff cabana alias PortalEdge? i zanovni. Nebo alespon hlinikova kolena a téčka? Nebo nuz, ktery ma dlouhe rikaso? Mail: spynfo gmail com
spynfo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 65
Registrován: ned kvě 1, 2011 11:09

PředchozíDalší

Zpět na Tipy