Albánie 2008-2016 - ceny, tipy

kam cestovat, za kolik...

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Albánie 2008 - ceny, tipy

Příspěvekod Zdéňa » úte čer 16, 2009 14:08

Mrkni sem je to rychlík EC 344 (Avala). Potřebuješ vědět něco konrétního?
Edit: pardón, 344 je z Baru do Prahy. Praha- Bar je 345 :lol:
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1487
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: Albánie 2008 - ceny, tipy

Příspěvekod pripluv » úte čer 16, 2009 16:35

supr, diky. da se v tom vagonu koupit nejaka postel?
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: Albánie 2008 - ceny, tipy

Příspěvekod Zdéňa » úte čer 16, 2009 16:47

Klasicke lehatko (6/kupicko) ono bez lehatka to moc nejde, neb do Podgorice a Baru jede jen jeden lehatkovy vuz (ho na trase prepojujou)
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1487
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: Albánie 2008 - ceny, tipy

Příspěvekod pripluv » úte čer 16, 2009 16:49

a jeste, z podgorice do albanie to jde v poho nejakou marsrutou, ze? coz znamena, ze to jezdi imrvere, ze? asi se vyseru na letadlo.
skoda, ze nejsou plackarty se samovarem, to by se mi libilo :rolleyes:
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: Albánie 2008 - ceny, tipy

Příspěvekod Zdéňa » úte čer 16, 2009 17:16

Z Podgorice do Albanie jsem to nejel, my zustavali v Cerny Hore, ale treba taxiky jsou v Cerny Hore dost levny a dle me z Podgorice tam toho pojede spousta. Jeden cas tam jezdival i vlak, ale ta kolej se myslim ted nepouziva :(
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1487
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: Albánie 2008 - ceny, tipy

Příspěvekod george1 » úte čer 16, 2009 21:25

Jeď až do Baru. Z Baru do Ulcinju. A z Ulcinju ti jezdí maršrutky do Skadaru. Z Podgorice nejezdí nic přímo.
"Své nohy natáhneš pouze tolik, kolik ti dovolí délka tvé matrace".
george1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 882
Registrován: úte črc 10, 2007 11:58
Bydliště: Praha, převis u Tošovskejch a řopík u Králík

Re: Albánie 2008 - ceny, tipy

Příspěvekod pripluv » stř čer 17, 2009 5:53

Udelam tak. ted musim zacit zkoumat mapy, protoze vim, kde je bar, ale tim to hasne :mrgreen: (a to vim jenom proto, ze jsem si ho vcera vygooglemapil :oops: ).
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: Albánie 2008 - ceny, tipy

Příspěvekod Zdéňa » stř čer 17, 2009 6:26

Jo, to by take slo, z Baru jezdi tak cca kazdou hodku na Ulcinj bus, pak uz je to coby kamenem dohodil:) Autobusak je hnedka vedle vlaku.
Jinak ve vlaku si doporucuju privstat a celou Cernou Horu sledovat, hlavne teda kanon Moraci kus pred Podgorici je nezapomenutelny zazitek!
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1487
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: Albánie 2008 - ceny, tipy

Příspěvekod george1 » stř čer 17, 2009 10:59

Praha 5:28, Pardubice 6:36, Brno 8:16, Břeclav 8:55, Bratislava 9:50, Budapest Kel.pü. 13:05, Subotica 16:26 (EC AVALA 345)
zde se v odpojeném vagóně čeká
Subotica 18:40, Beograd 22:00, Prijepolje 3:40, Podgorica 7:44, Bar 8:49

Ten vlak Avala veze 1 lehátkový vůz do Baru pouze v od 9.VI. do 16.IX v 2,3,6,7. Od 12.VI do 18.IX. jezdí jeden vůz pouze v 5 do Soluně. V Subotici zůstane jen ten do Baru, ten do Soluně pokračuje v 17:00 a je ve 20:31 v Beogradě. Z Beogradu pak odjíždí ve 22:00, je ve Skopje v 6:50 a v Soluni je ve 12:31.

Vlak do Baru ze Subotice jede přes Beograd Novi a nezajiždí na Beograd Gl.Kolodvor. To zase vím z JŽ.

To vše výše paltí pokud ČD nekecají: http://www.cd.cz/index.php?action=article&id=69242
"Své nohy natáhneš pouze tolik, kolik ti dovolí délka tvé matrace".
george1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 882
Registrován: úte črc 10, 2007 11:58
Bydliště: Praha, převis u Tošovskejch a řopík u Králík

Re: Albánie 2008 - ceny, tipy

Příspěvekod Zdéňa » stř čer 17, 2009 11:40

Akorát pozor, ten vlak do Baru nejede denně, ale viz ty jízdní řády co jsem sem dal tak jede v úterý, ve středu, ve čtvrtek a v sobotu. Zpět pak v pondělí, ve středu, ve čtvrtek a v neděli.
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1487
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: Albánie 2008 - ceny, tipy

Příspěvekod pripluv » stř čer 17, 2009 14:02

Super, to sedi. Jak dlouho dopředu je nutno koupit listek?

BTW: ty mapy, co poslala ambasada (nabizi to dokonce na strankach MZV/Albanie) jsou stejne jako ta z odkazu od georgeho (tam je slozenych vic listu) a jsou z roku 1942 (ale co by se tam menilo, ze). Ta georgeho ma rozliseni na tisk na cca A0 v rozliseni 150 dpi, na dve A0 bych uz nesel, bo rozliseni bude mizerne.
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: Albánie 2008 - ceny, tipy

Příspěvekod Zdéňa » stř čer 17, 2009 14:10

Nevim kdy chces ject?, ale o prazdninach to bude asi trochu natrisknuty, aspon minuly bylo. My kupovali mistenku asi mesic dopredu, ale je fakt, ze loni jezdil jen 2x tydne a my jeli v sobotu, letos to bude asi lepsi.
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1487
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: Albánie 2008 - ceny, tipy

Příspěvekod pripluv » stř čer 17, 2009 14:11

tam sobota, sem ctvrtek, 2 a 3 tyden v zari

ten mesic dopredu sem si tak myslel
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: Albánie 2008 - ceny, tipy

Příspěvekod pripluv » stř čer 17, 2009 14:12

a jeste, tam kde v podgorici/baru vystoupim, tam pak taky nastoupim, ze?
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: Albánie 2008 - ceny, tipy

Příspěvekod Zdéňa » stř čer 17, 2009 14:15

Zari to bude asi klidnejsi, takze to asi nebude treba tak hrotit.
Presne, kde vystoupis tam nastoupis, pripadne asi neni problem vystoupit v Baru a nastoupit v Podgorici nebo naopak.
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1487
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: Albánie 2008 - ceny, tipy

Příspěvekod pripluv » čtv čer 18, 2009 5:26

Tak a dalsich par otazek:

Penize - predpokladam, ze se da bez problemu vymenit na hranicich, ze? Na vymenu Eura. Kolik si tak na necele dva tydny menite (s tim, ze vetsinu casu budeme v horach)? To je otazka, co?

Ceny - jake jsou ceny nejzakladnejsich potravin (chleba, pivo) v ALL? A za kolik se da poridit nejake to cufte nekde u stanku ci v restauracce?

Mluveni - da se nekde splasit par frazi jako dobrej den, kolik to stoji a jedete do... ?

Bydleni - jsou dole (zbyde-li cas, rad bych mrknul i po zemi) nejake hostely, ci se spise bydli v soukromi? Kolik to tak kostuje?

Sar Planina - je realne slezt z Preklatie a vyrazit jeste na prechod Sar Planiny? V tom propade odkud kam?

Diky
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: Albánie 2008 - ceny, tipy

Příspěvekod outdoor » čtv čer 18, 2009 9:34

letos taky planujeme. jak obcas hledam na netu a semtam i neco najdu, tak prihodim zajimavy odkaz na makedonii:

tady

a jeste jeden odkaz o Albanii nejen pro vodaky:
tu
Poznáš, že neexistuje nic, oč by se nepokusila
lidská odvaha. Seneca
Uživatelský avatar
outdoor
účastník
účastník
 
Příspěvky: 474
Registrován: stř pro 21, 2005 0:19
Bydliště: jihozápad ČR

Re: Albánie 2008 - ceny, tipy

Příspěvekod george1 » čtv čer 18, 2009 11:07

pripluv píše:Tak a dalsich par otazek:

Penize - predpokladam, ze se da bez problemu vymenit na hranicich, ze? Na vymenu Eura. Kolik si tak na necele dva tydny menite (s tim, ze vetsinu casu budeme v horach)? To je otazka, co?

Ceny - jake jsou ceny nejzakladnejsich potravin (chleba, pivo) v ALL? A za kolik se da poridit nejake to cufte nekde u stanku ci v restauracce?

Mluveni - da se nekde splasit par frazi jako dobrej den, kolik to stoji a jedete do... ?

Bydleni - jsou dole (zbyde-li cas, rad bych mrknul i po zemi) nejake hostely, ci se spise bydli v soukromi? Kolik to tak kostuje?

Sar Planina - je realne slezt z Preklatie a vyrazit jeste na prechod Sar Planiny? V tom propade odkud kam?

Diky


Peníze - pokud pojedeš z Ulcinju (což bych ti doporučoval, je to levnější), tak stejně dojedeš až do Skadaru. ve Skadaru je hafa směnáren a případně fungují bankomaty a poplatky byly malinké. Pravda od 100 E nahoru. Pod sto je lepší jít do směnárny. Na hranici dle lidí žádná směnárna není a dopravci chtějí do Skadaru tak 10 - 15 E. Z Ulcinju minibus stojí až tam asi 7 E. Pokud pojedeš z Podgorice rovnou do hor, tak je to dtto, s tím že v Kopliku, kde se odpbočuje jsou taky směnárny a viděl jsem 3 bankomaty. Z Podgorice na hranice to stojí cca 10 E. Z hranic do Kopliku (nebo Skadaru) taky 10 E.

Ceny - v hotelech zaplatíš za nocleh mezi 9 až 15 E. Nejvíc jsme platili v Sarande (15 E), nejmíň ve Skadaru v Rozafě (9 E). V horách s kompletní menáží v soukromí (Theti) zaplatíš 20 E (je all inclusive), nebo do 2 E za postavení stanu bez menáže. Ceny v krámech jsou tak na 80 % našich cen. Jídlo v restauraci je tak na 50 % našich cen v restauraci. Pivo stojí všude stejně 1 E. Cola 0,5 E. Vlaky stojí asi 20 % našich vlakových cen. Busy asi tak 70 % našich cen. Na začátku tohodle vlákna máš kompletní přehled všeho co jsme loni platili. Loni bylo 100 LEK asi 19,50 Kč, letos je to asi tak 21,00 Kč. Z toho si odvoď, co nebudeš potřebovat a vypočteš si kolik potřebuješ.

Já si na dopravu loni počítal denně průměrně 15 E, ale nakonec to bylo průměrně (pokud byl jezdící den) tak 10 E. Např. ze Skadaru na přehradu Komani (400 LEK), trajekt (200 LEK), minibus do Djakovice (1000 LEK). Vlak Tirana - Skadar 100 LEK, Durres - Sarande (2000 LEK), od Ohridu do Tirany 500 LEK, Sarande - Butrint a zpět (160 LEK), jo Butrint vstup je za 800 LEK, Prizren - Durres (16 E), Djakovica - Prizren (3 E), Skadar - Koplik (150 LEK), Koplik - Theti (1000 LEK), Sarande - Gjirokaster (400 LEK), Gjirokaster - Korca (1000 LEK) apod.

Ceny jídla v bufetech: soulaki do 150 LEK, preso 20 - 30 LEK, cigára do 70 LEK (normál), levnější jsou v Kosovu (zlaté Dunhill 1,5 E)

Realita přechodu: na trasu Sofie - Skopje - Ohrid - Pogradec - Tirana - Skadar - Koplik - Theti (3 dni) - Skadar - Komani - Bajram Curri - Djakovica - Prizren - Durres - Sarande - Butrint - Gjirokaster - Korca - Pogradec - Bitola - Titov - Veleš - Beograd - Subotica - Budapest - Komarom - Praha jsem potřebovali 17 dní.

Tvým probléme je, že přijedeš a odjedeš z Černé Hory a chceš mimo hor vidět taky Albánii. Osobně bych v takovém případě navrhoval asi následujíc trasu: Bar - Ulcinj - Skadar - Boge - Theti - Valbona - Bajram Curri - Komani - Skadar - Tirana - Prizren - Tetovo - Sar Planina - Pogradec - Korca - Gjirokaster (bacha tady jen 1 bud denně asi tak v 05:00 ráno z Korce, ale cestou nezavřeš ústa až pojedeš v podstatě celý den po hřebenu dvoutisícovek) - Sarande - Butrint - Sarande - když zbyte čas tak Berat - Tirana - Skadar - Bar.

Když se vykašleš na Komani a pojedeš rovnou z Bajram Curri do Djakovice a Prizrenu, tak budeš mít víc času na Šarku, ale myslím, že ti tady nikdo nedoporučí Komani vynechat. A ještě si vygugli fotky z lokality Syri i Kalter (to je mezi Gjirokasterem a Sarande).

Kdyby si si to rozmyslel a jel pokaždé jinudy, tak cestu do Baru můžeš udělat kombinací bus a vlak (EUROLINES) za cca 1100 Kč + 30 E. A cestu přes Makedonii, kterou popisuju někde jinde, asi tak z hranic Albánie za necelých 66 E, ale zase by si si mohl dát nejdřív albánské hory, pak albánská města i s Kosovem a pak Šarku a jet domů. 3 dni.

Jinak bus z Gjirokasteru do Korce jezdí každá ráno okolo 06:30 od benzínové pumpy na hlavní pod městem. Pozor na neděle, to většinou nejezdí skoro nic.
"Své nohy natáhneš pouze tolik, kolik ti dovolí délka tvé matrace".
george1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 882
Registrován: úte črc 10, 2007 11:58
Bydliště: Praha, převis u Tošovskejch a řopík u Králík

Re: Albánie 2008 - ceny, tipy

Příspěvekod pripluv » čtv čer 18, 2009 14:42

kua :shock: , diky. ted musim rozsifrovat, pres co se jede a pres co se jde pesky. Zatim jsem dosel k tomu, ze se zacina v THETI, zase jsem ztratil, kde se konci, ale to dohledam.

Situace se ma tak, ze nejspise budeme na Albanii mit 12 dni z vystoupeni z vlaku do nastupu do vlaku nekde u Podgorice. Primarne chceme na to Preklatie, kdyz bude cas tak Sarku, nebo neco dole. mrkneme asi do Skodaru a pryc. More mit nemusim, ale umejt bych se mohl :rolleyes:
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: Albánie 2008 - ceny, tipy

Příspěvekod george1 » pát čer 19, 2009 10:18

Z Theti na Jezercu pořád podél potoka nahoru, pak se stáčíš doprava a bukovým lesem pořád nahoru ke kříži do sedla. Za sedlem po relativní rovine až dojdeš na místo, kde se zabočí ke dvěma domečkům (ruinám), který máš na mapě vpravo. Tam se dá postavit stan a tam my jsme došli a skončili. Tady http://www.summitpost.org/view_object.p ... _id=150148 máš povídání o jižní cestě na Jezercu. Ta salaš to nejsou ty domky, co myslím. Ty domky jsou až za sedlem, ty dva čtverečky. Tudy to jde nahoru také a myslím si, že je to lepší.

Možná by si se nemusel vracet zpátky do Theti a pustit to z Jezerci rovnou na spojnoci do Valbony, na mapě cesta mezi Delajem a Rrogami. Tím myslím po svahu dolů mezi Jezercou a Maja Popluks, to je ten kopec, co má 2 471 metrů. Tím by si získal, pokud to jde, 1 celý den a vyhnul by si se poklesu o 1000 metrů s následným výstupem zpátky o 1000 metrů.
http://www.summitpost.org/route/274066/ ... e-pej.html Druhý obrázek je cesta do sedla. To krásné špičeté je Maja Harapid, kam jsme den před tím vylezli (nalehko). My jsme lezli zleva (blbci) a na vrchol stoupali zezadu. Zleva to opravdu nedoporučuji, bylo to dost o hubu. Na Jezercu půjdeš zprava Maji Harapit až dojdeš do toho sedla (třetí snímek). Jinak z druhé strany Maji Harapit byl ten kopec ze strašně zvláštně rozpukaného vápence a obtížně se po tom chodilo. V podstatě obří škrapy jako pukliny na ledovci.

Teď jsem si ještě všiml, že na tom druhém odkazu je úplně dole nádherná topografická mapa, kterou jsem loni, já vůl, přehlédl.
"Své nohy natáhneš pouze tolik, kolik ti dovolí délka tvé matrace".
george1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 882
Registrován: úte črc 10, 2007 11:58
Bydliště: Praha, převis u Tošovskejch a řopík u Králík

Re: Albánie 2008 - ceny, tipy

Příspěvekod pripluv » ned čer 21, 2009 14:40

to jsou naprosto brutalni odkazy, diky moc :prayer:
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: Albánie 2008 - ceny, tipy

Příspěvekod george1 » stř črc 1, 2009 12:30

Náhodou se mi podařilo zjistit jak jezdí letos autobusy mezi Ohridem a Sv. Naumem, resp. makedonsko/albánskou hranicí (nejdřív zajede k SN a pak se vrací 1 km na křižovatku a pak zajede před přechod, otočí, vyloží a naloží). Řidší už to nebude, v sezoně určitě jezdí ještě další, určitě ráno v 08:00 (do toho jsem nastupoval v 08:45 v Ljubaništi) a v ve 20:00 (to jsem viděl na nádraží v Ohridu), ale ... Takže, ale závazně uvádím tyto:

Všední den
Ohrid odj.: 05:00, 06:00, 12:15, 15:30, 18:30
Ljubaništa (pod kopcem - kemping) př.: 05:45, 06:45, 13:00, 16:15, 19:15
Sv. Neum př.: 05:50, 06:50, 13:05, 16:20, 19:20
Hranice př.: př.: 06:00, 07:00, 13:15, 16:30, 19:30
zpátky to lze odvodit (na hranicích stojí 5 minut)
Soboty, Neděle, Svátky
Ohrid odj.: 06:00, 15:30, 18:30
Ljubaništa (pod kopcem - kemping) př.: 06:45, 13:00, 19:15
Sv. Neum př.: 06:50, 13:05, 19:20
Hranice př.: př.: 07:00, 13:15, 19:30
zpátky to lze odvodit (na hranicích stojí 5 minut)


Odjížději z autobusáku z nástupiště naproti prodejny jízdenek. Nejsou místenkové. Cena 80 až 100 MAD. Když chce zaplatit za bágl.

Sámoška v kempu Ljubaništa je o 35 % dražší nežli sámoška SAM v Ohridu, která je cca 150 metrů od autobusáku na cestě do centra.
Ubytování v kempu stojí 10 EUR za stan. Zdůrazňuji za stan a je jedno jestli v něm je 1 nebo 3 lidi.
"Své nohy natáhneš pouze tolik, kolik ti dovolí délka tvé matrace".
george1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 882
Registrován: úte črc 10, 2007 11:58
Bydliště: Praha, převis u Tošovskejch a řopík u Králík

Re: Albánie 2008 - ceny, tipy

Příspěvekod Lucka » pon črc 20, 2009 18:19

Právě jsme se nadšený vrátili, a protože mi info tady pomohly, tak se podělím. Letěli jsme na Korfu a z Korfu trajektem do Sarande (jede v 9 ráno se společností Ionian Cruises, pozor, je třeba si lístek koupit před naloděním v jejich kanceláři, která je asi 2 km od mezinárodního přístavu směrem do centra města). Zpět jede trajekt v 10.30 a 16.00, jedna cesta vyjde na 19 E, trvá asi 2 hodiny.
V Theti prodávají za 9 E mapy údolí Theti a Valbone, je tam i cesta z Vermoshi (dá se přejít z Č. Hory) do Theti. Některý stezky jsou zakreslený červeně, ale neplatí to v reálu, teprve pomalu značkujou. Hlavní "tahy" (okolí Theti, Theti-Valbone, Theti-sedlo Pejes a část. do Vermoshi) je značený i v reálu, ale zbytek ne, na což jsme se nechali nachytat a v dobré víře mapě a místním věřili a málem to skončilo dost blbě... :shock: Prostě nechoďte okruh Theti-Pejes-Theti ze západu kolem hory Arapit, protože tam žádná stezka opravdu není (občas se objeví nějaký mužík, ale dost chaoticky) a hlavně sestup je dost o život, pokud nemáte vybavení a zkušenosti. Na východní straně je krásná značená stezka. V Theti je možný od místních koupit sýry, pečivo, ubytovat se na jejich zahradě nebo v soukromí.
V Tiraně jsou 2 hostely, který mají pobočku i u moře ve Vuno, odkaz tady:
http://www.tiranahostel.com/Tirana%20Ba ... /Home.html
V Albánii nám fungovala bankokarta, ale jen v Reiffesen bankomatech, RF má ale hodně dobrou síť, takže nebyl problém.
To je asi všecko důležitý :wink:
Uživatelský avatar
Lucka
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: pon črc 20, 2009 17:49
Bydliště: Praha

Re: Albánie 2008 - ceny, tipy

Příspěvekod pripluv » pon črc 20, 2009 20:21

dik za info, pred odjezdem (zari) bych se rad poptal na par aktualnich podrobnosti O:)
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: Albánie 2008 - ceny, tipy

Příspěvekod outdoor » úte črc 21, 2009 5:47

nevim, zda uz to tady nekde nepadlo ...tak pro zajemce o mapy:
http://www.albanie.ic.cz/

:partyman:
Poznáš, že neexistuje nic, oč by se nepokusila
lidská odvaha. Seneca
Uživatelský avatar
outdoor
účastník
účastník
 
Příspěvky: 474
Registrován: stř pro 21, 2005 0:19
Bydliště: jihozápad ČR

Re: Albánie 2008 - ceny, tipy

Příspěvekod pripluv » úte črc 21, 2009 6:06

moc hezky :D
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: Albánie 2008 - ceny, tipy

Příspěvekod george1 » stř črc 22, 2009 10:13

Lucka píše:V Theti prodávají za 9 E mapy údolí Theti a Valbone. Prostě nechoďte okruh Theti-Pejes-Theti ze západu kolem hory Arapit, protože tam žádná stezka opravdu není (občas se objeví nějaký mužík, ale dost chaoticky) a hlavně sestup je dost o život, pokud nemáte vybavení a zkušenosti.


Prosımte co je to za mapu. Lonı am melı takovej A3 planek na voskovanym papıre bez vrstevnıc. Nebo CK Kudrna ktery ma uz vlajku dole v Boge u hospody nakopıroval svoje.

A co se Majı Arapıt tyka stezka tam je. I muzıcı. Jen u te druhe jeskyne musıs traverz vlevo a pak pesınka pokracuje pravym obloukem do sedla takze obejde ten kolmy svah kde souhlasım je to o hubu. Jınak pokud neprsı tak te vıbram udrzı bezpecne ı dolu. ta hora se ale da obejıt a vratıt se po te znacce po ceste z krızoveho sedla.

Tak Prıpluva nedes. Sorry potykam se s tureckou klavesnıcı.
"Své nohy natáhneš pouze tolik, kolik ti dovolí délka tvé matrace".
george1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 882
Registrován: úte črc 10, 2007 11:58
Bydliště: Praha, převis u Tošovskejch a řopík u Králík

Re: Albánie 2008 - ceny, tipy

Příspěvekod pripluv » stř črc 22, 2009 12:32

vertikaly mne nedesi, jen abych nekde nezakufroval :rolleyes:
jedu zacatkem zari, jeste si budu ucelovat informace, tak v pulce srpna jeste budu chvili otravovat :twisted:
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: Albánie 2008 - ceny, tipy

Příspěvekod pripluv » pon črc 27, 2009 14:15

Tak, zitra jdu pokoupit listek na vlak. co je tedy lepsi, jet az do baru, nebo vystoupit v podgorici (s tim, ze pak pojedeme do kopliku, klidne i pres skadar)? dikec.
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: Albánie 2008 - ceny, tipy

Příspěvekod Zdéňa » pon črc 27, 2009 14:32

Asi bych jel do Baru, pak do Ulcinje linkovým busem, jezdí jich tam kvanta a pak bych pokračoval dále. Hlavně lístek do Baru bude jen zanedbatelně dražší a když si to rozmyslíš tak v tom nebude problém vystoupit dříve, případně jet cestou zpět do Podgorice a nastoupit tam.
PS: ideální doba, teď je euro celkem nízko :wink:
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1487
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

PředchozíDalší

Zpět na Tipy