Albánie 2008-2016 - ceny, tipy

kam cestovat, za kolik...

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Příspěvekod Hurvajz » čtv srp 21, 2008 7:44

Fajn, díky moc.
Co doma, tam to znáš...http://www.ursus.cz
Uživatelský avatar
Hurvajz
nováček
nováček
 
Příspěvky: 122
Registrován: sob úno 16, 2008 16:52
Bydliště: Rožnov p.R./Olomouc

Příspěvekod Hurvajz » pát srp 22, 2008 23:08

Asi se mi budete smát :roll: , ale teď jsem zas zjistil, že asi budem moct jet přes tu CityStar. Vyřízení in-karty sice trvá měsíc, ale do té doby budeme mít tzv. "předběžnou" in-kartu, na kterou se dá jet taky. O té předběžné kartě jsem věděl, ale špatně jsem pochopil, že na ně nejde uplatnit sleva na ty mezinárodní spoje. Dnes jsem zjistil, že jde. Nejde uplatnit jen při koupi In-karty přes internet (protože tam technicky nejde vydat papírovou předběžnou in-kartu s fotkou).
Viz zde:
Otázka:
Je možné kupovat zlevněné jízdné již před převzetím čipové In-karty?
Odpověď:
Ano. Předběžná In-karta vás opravňuje k využívání příslušného druhu jízdného v době své platnosti. Na standardní předběžnou In-kartu není možné využívat mezinárodní slevu Rail plus ani slevový program Sphere. Pokud budete chtít využívat slevy vázané na Rail plus ještě před vyrobením čipové In-karty, požádejte o to výslovně pokladní. Po dodání druhé fotografie vám bude vyhotovena předběžná In-karta s logem Rail plus.

Takže pokud to vše půjde vyřídit, vrátím se k původní "vlakové" variantě - tedy Brno - Budapest - Subotica - Bar atd.

Jen se ještě zeptám George, myslíš že je lepší koupit CityStar Brno - Podgorica a jen přesedat? Nebo bude výhodnější koupit Brno - Subotica (zpáteční) a pak zvlášť až v Subotici koupit lístek Subotica - Bar (s místenkou)?
Co doma, tam to znáš...http://www.ursus.cz
Uživatelský avatar
Hurvajz
nováček
nováček
 
Příspěvky: 122
Registrován: sob úno 16, 2008 16:52
Bydliště: Rožnov p.R./Olomouc

Příspěvekod george1 » sob srp 23, 2008 7:59

Hurvajz píše:
Jen se ještě zeptám George, myslíš že je lepší koupit CityStar Brno - Podgorica a jen přesedat? Nebo bude výhodnější koupit Brno - Subotica (zpáteční) a pak zvlášť až v Subotici koupit lístek Subotica - Bar (s místenkou)?


No, přímý vůz jezdí jen v některé dny. Vlak Subotica - Bar jezdí každý den. Rychlík Avala, ke kterému se přímý vagon připojuje jezdí taky každý den a EC z Budapesti do Čech taky. Takže z tohodle pohledu je lepší se na přímý vůz nespoléhat a mít variantu do jen do Subotice, protože:

1) můžeš jet, kdy se ti zachce,
2) nemusíš se vázat na návrat do Baru, když se náhodou vyloupneš někde u Korci nebo Pogradce a jet přes Makedonii.

Jízdenka ze Subotice do Baru stojí cca 29 EUR tam a 29 EUR zpátky, takže si to musíte spočítat. Lehátka myslím z Prahy do Baru a zpět stojí 720 Kč, možná se pletu, ale myslím si, že pod 15 EUR za 1 jízdu to nebude. To bych raději koupil urychlovač času a seděl.
"Své nohy natáhneš pouze tolik, kolik ti dovolí délka tvé matrace".
george1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 882
Registrován: úte črc 10, 2007 11:58
Bydliště: Praha, převis u Tošovskejch a řopík u Králík

Příspěvekod Hurvajz » sob srp 23, 2008 8:42

No lehátkem asi nepojedem už z toho důvodu, že jedeme přes den, takže by to nemělo smysl. Budem holt přestupovat.
Co doma, tam to znáš...http://www.ursus.cz
Uživatelský avatar
Hurvajz
nováček
nováček
 
Příspěvky: 122
Registrován: sob úno 16, 2008 16:52
Bydliště: Rožnov p.R./Olomouc

Příspěvekod Hurvajz » úte srp 26, 2008 23:09

Tak jsem konečně koupil lístky.
V Brně se mě ujaly dvě paní a byly velmi zběhlé (nebo sběhlé :(( ?) a pružné, zkrátka supr jednání, což jsem u ČD už dlouho nezažil. Nakonec mi daly skupinovku pro tři do Břeclavi (z Olomouce) za 312Kč. Potom CityStar Břeclav - Bar za 6380Kč. A in-kartu jsem nakonec ani nemusel vyřizovat. Říkaly že to není podmínkou. S in-kartou (za kterou bych dal 600 a pak už ji nijak pořádně nevyužil) by to bylo jen o stovku levnější.
O místenkách v Maďarsku první říkala, že nejsou potřeba, ale nebyla si úplně jistá. Pak až z Bělehradu (nebo Subotice?) prý musí být. Ale na tu Avalu bych je taky nejradši měl, pro sichr. Snad půjdou koupit v Budapesti.

Jo a ještě ta jedna říkala, že v Subotici je vždycky nějaké to lehátko volné a že máme vzít pivo a uplatit průvodčího, že oni už s tím počítají :wink:
Co doma, tam to znáš...http://www.ursus.cz
Uživatelský avatar
Hurvajz
nováček
nováček
 
Příspěvky: 122
Registrován: sob úno 16, 2008 16:52
Bydliště: Rožnov p.R./Olomouc

Odpověď a taky ještě pár slov o Bialowiedzkim pralese

Příspěvekod george1 » pon zář 1, 2008 11:54

Sorry, že reaguju až teď. Byl jsem v Bialowiedzi za zubrama a na kajaku. Protože jsem nedisciplinovanej, tak jsem na vypůjčeným kole vjel v zoně czyslej (do tý se vůbec nesmí) do stáda zubrů, tak jsem měl konečně letos adrenalin, když jsem tam ležel 20 minut na zemi, nežli se odešli pást o 50 metrů dál.

Hlavně, že už máš s dopravou jasno. Teď už v podstatě nemůžeš dělat nic jinýho, nežli jet tak, jak máš na jízdenkách.

Pravda je, že mi to za 2 335 Kč na hlavu nepřipadá nijak levný, a to bez místenek a lehátek. Takže v Subotici budete mít 2 hodinky na nákup místenek, příp. lehátek apod. To jde. Nejdřív se ale u kasy zeptejte, jestli náhodou neberou eura, aby jste zbytečně neměli RSD, který jinak potřebovat nebudete.

Jo a jestli budete ve Skadaru spát, tak recepční v nejlevnějším hotelu Rozafa (poznáte hotel hned, vyšší budova tam není a vypadá trochu jako u vás v Olomouci Sigma) nesedí za recepcí, ale v obrovský hale na konci u vypnutý televize. Musíte si pro něj dojít, jinak se nehne. Mluví AJ.

Před hotelem pořád stojí taxíkáři a dodávkáři do Ulcinju a Baru a budou se vám vnucovat kolem dokola. Takže si to užijte.

Jo kdyby někdo někdy jel do Bialowiedzkého pralesa, tak v Bialowiedzi je dobrej, fakt pěknej kemp U Michala. Jinak v pralese samotném se spát dá, buď v posedech nebo v pozorovacích věžích. Na loučkách bych nespal, zubřích hoven byly plné (chodějí se tam pást od rozednění tak do 10 a pak v podvečer - přes den jsou v lese) a divokejch prasat je tam tolik, že jsem měl co dělat abych do nich na méně frekventovanejch pěšinách nevjížděl.
"Své nohy natáhneš pouze tolik, kolik ti dovolí délka tvé matrace".
george1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 882
Registrován: úte črc 10, 2007 11:58
Bydliště: Praha, převis u Tošovskejch a řopík u Králík

Příspěvekod Jary » pon zář 1, 2008 15:44

Tak jsme se včera vrátili. Teď mám v práci fofr a taky jsem si přivezl slušnou sr..ku, takže nebudu sepisovat žádne litanie, ale pokud má někdo dotaz, pokusím se odpovědět. Jenom stručná rekapuitulace kde jsme byli:

vlakem Pardubice-Skopje, busem do bitoly, taxi do Trnova, přechod NP Pelister se setupem k prespanskému jezeru, busem do ohridu, pak do Albanie do Beratu, odtud k moři do vlore, přes Tiranu a skadar do Thethi, výlety po okolí a výstup na jezerce, přechod do valbony, přejezd do Bajram Curri, plavba trajektem po jezeře komani, busem nahoru do Kukes, pak dál do kosova do Prizrenu a z Prizrenu do skopje a vlakem přes Bělehrad a Pest domů.
Jary
účastník
účastník
 
Příspěvky: 278
Registrován: pát dub 18, 2008 10:01

Už přišly pohledy - sem to patřilo

Příspěvekod george1 » pát zář 5, 2008 9:16

Kosovo (Prizren) - Praha - 10 dní
Albánie (Pogradec) - Praha - 35 dní

Dobrý, ne *
"Své nohy natáhneš pouze tolik, kolik ti dovolí délka tvé matrace".
george1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 882
Registrován: úte črc 10, 2007 11:58
Bydliště: Praha, převis u Tošovskejch a řopík u Králík

Re: Albánie 2008 - ceny, tipy

Příspěvekod Radana » ned čer 7, 2009 13:21

Ahoj! Můžu poprosit o zkušenosti a rady?
1. Cena a možnost dopravy z Prizrenu do Bajram Curri?
2. autobus se ze Sofie do Skopje - je nutná rezervace,nebo se tam dá narvat?
3. Vlak z Podgorice do Prahy? Nejlepší cena? (Jeden člověk beze slev) Nebudou zase nějaké prázdninové slevy? Nejlepvnější jízdenku jsem našla v přepočtu tak za 3500,-.. to se mi moc nechce :D Kupodivu...
Uživatelský avatar
Radana
nováček
nováček
 
Příspěvky: 57
Registrován: sob čer 30, 2007 19:24

Re: Albánie 2008 - ceny, tipy

Příspěvekod Jary » ned čer 7, 2009 13:41

Radana píše:1. Cena a možnost dopravy z Prizrenu do Bajram Curri?


My jeli z Kukes do Prizrenu, nějakou maršrůtkou, cesta trvala cca. hodinku a drahé to určitě nebylo. V Kukes těch maršrůtek stáli desítky, stačilo si jen vybrat. Navíc se tam loni v létě fest stavěla nová dálnice. V Prizrenu jsme po 10 dnech v albánii opět viděli skutečné autobusové nádraží, dokonce i s jízdním řádem a informacemi. Možná by mohli mít i web, zkus pohledat. Jen úschovna zavazadel chyběla, nakonec jsme se vnutili do nějaké cestovky a zavazadla nechali tam. Jak je to ale s cestováním do Bajram Curry netuším. My jeli z BC dolů po jezeře Komani (chtěli jsme si užít plavbu) a pak busem zpět nahoru do Kukes. BC byla hrozná díra s otřesným hotelem.
Jary
účastník
účastník
 
Příspěvky: 278
Registrován: pát dub 18, 2008 10:01

Re: Albánie 2008 - ceny, tipy

Příspěvekod george1 » úte čer 9, 2009 10:46

Radana píše:Ahoj! Můžu poprosit o zkušenosti a rady?
1. Cena a možnost dopravy z Prizrenu do Bajram Curri?
2. autobus se ze Sofie do Skopje - je nutná rezervace,nebo se tam dá narvat?
3. Vlak z Podgorice do Prahy? Nejlepší cena? (Jeden člověk beze slev) Nebudou zase nějaké prázdninové slevy? Nejlepvnější jízdenku jsem našla v přepočtu tak za 3500,-.. to se mi moc nechce :D Kupodivu...


Koukám, že si hodila otázky na dvě místa. Tady je to jasnější.

ad1) z Prizrenu do Bajram Curri pojedeš následovně (protože přes Kukes je to složák). Za 3,50 E do Djakovice (říkej Džakovica). Každou hodinu, asi hodinu. Pak najdeš minibus (tak 8 - 10 E) a za hodinu jsi v Bajram Curri. Tam je absolutní ....., takže je dobrý to udělat tak, aby si tam byla do 12:00 a chytla ještě minibus do Valbony. Jinak Djakovica je moc pěkná, tedy albánská část.
ad2) je nutná rezervace, nenarveš se, nepojedeš. V BG si na to potrpí, navíc se vyplňují seznamy cestujících, takže smolík. Jeď ve 21:30 vlakem do Niše, tam 2 hodiny posečkej a ráno si mezi 06:00 - 09:00 ve Skopje. To všechno za 16 E.
Můžes si koupit taky jízdenku v ČR v Katevu, prý (!!!) to umějí zarezervovat. Ale určitě to nebude za těch 20 E, co to stojí v Sofii.

- My jsem tam přijeli v 17:00 a jízdenky nebyly ani na 19:00, ani na 20:00 ani na 24:00. Až na druhý den. Tak jsme jeli vlakem. -

ad3) Jednosměrná jízdenka je průser. S In kartou by si to měla trochu levnější, ale ne o moc. Tady nezbývá nežli kombinovat
1)
a) vlak Bar (Podgorica) - Beograd (cca 30 E)
b) vlak Beograd - Subotica (cca 150 Kč)
c) bus Subotica - hranice (cca 30 Kč)
d) pěškobus do Kelebie (0 Kč)
e) vlak Kelebie - Komarom (360 Kč)
f) pěškobus Komarom - Komárno (0 Kč)
g) Komárno - Břeclav (225 Kč)
h) Břeclav a dál si najdi v jízdním řádu .................. čili do Prahy cca 1875 Kč (+ 30 Kč metro Budapest)
2)
a) vlak Bar (Podgorica) - Beograd (cca 30 E)
b) bus Eurolines Beograd - Praha (1100 Kč) .......... čili do Prahy cca 1910 Kč
3)
a) vlak Bar (Podgorica) - Beograd (cca 30 E)
b) vlak Beograd - Subotica (cca 150 Kč)
c) bus Subotica - hranice (cca 30 Kč)
d) pěškobus do Kelebie (0 Kč)
e) vlak Kelebie - Budapest (250 Kč)
f) bus Student Agency Praha - Budapest (500 Kč) ... čili do Prahy cca 1740 Kč (+ 30 Kč metro Budapešť)

A víc možností nemáš.
"Své nohy natáhneš pouze tolik, kolik ti dovolí délka tvé matrace".
george1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 882
Registrován: úte črc 10, 2007 11:58
Bydliště: Praha, převis u Tošovskejch a řopík u Králík

Re: Albánie 2008 - ceny, tipy

Příspěvekod pripluv » úte čer 9, 2009 11:41

Kua, nez to cely prelouskam, tak se z toho zvencnu :rolleyes: . Asi to vyse zaznelo, radsi se zeptam (nenasel jsem) - jaky je vychozi (a prichozi) bod, kdyz se jeden vyda na prokletie? a mapa se da nekde dole koupit? Diky moc.

btw: jinak porad resim tu leteckou prepravu, asi to dopadne pres tu Sofii.
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: Albánie 2008 - ceny, tipy

Příspěvekod Radana » úte čer 9, 2009 11:57

pripluv píše:Kua, nez to cely prelouskam, tak se z toho zvencnu :rolleyes: . Asi to vyse zaznelo, radsi se zeptam (nenasel jsem) - jaky je vychozi (a prichozi) bod, kdyz se jeden vyda na prokletie? a mapa se da nekde dole koupit? Diky moc.

btw: jinak porad resim tu leteckou prepravu, asi to dopadne pres tu Sofii.


mapy ti pošlou z český ambasády v tiraně!! Stačí si napsat mejla! nebo ti je můžu poslat já :)
Uživatelský avatar
Radana
nováček
nováček
 
Příspěvky: 57
Registrován: sob čer 30, 2007 19:24

Re: Albánie 2008 - ceny, tipy

Příspěvekod george1 » úte čer 9, 2009 12:20

pripluv píše:Kua, nez to cely prelouskam, tak se z toho zvencnu :rolleyes: . Asi to vyse zaznelo, radsi se zeptam (nenasel jsem) - jaky je vychozi (a prichozi) bod, kdyz se jeden vyda na prokletie? a mapa se da nekde dole koupit? Diky moc.


Stáhni si tuhle mapu na flešku http://travel.valek.net/browse.cgi?cp=4&map=ka a zajdi si do Copy centra a v samoobslužné sekci tě to na plotru vyjde 1000 mm x 970 mm na asi 300 Kč na karton.

Lidi to chodí z Boge (na cestě z Kopliku do Theti asi v 800 metrech před tím, nežli začne silnice stoupat do sedla nad Theti - prý brutální nástup olšema a lískama bez cesty) okruhem až na Jezercu (cca 4 dni), pak dolu do Theti a zase nahoru na sedlo a dál do Valbony (9 hodin). Problém je, že jsi pořád cca v 1900 metrech (s výjimkou vrcholů) a pak slezeš do Theti (750 až 900) a zase musíš do sedla na 1800 metrů. Z Jezerci rovnou do Valbony by to asi šlo, ale zase Theti je super, navíc 2 hospody (1 přímo v Theti - jen cigára, pivo a limo, 1 na cestě do Kopliku asi 450 metrů nad údolím, ta už funguje i jako restaurace a krám s jídlem). Prohlídni si ty kopce na Summit postu a asi ztratíš chuť vymýšlet nevymyšlené. My jsme si tak dali vrchol Maja Ropid nad Theti (albánský Matterhon) a výsledek byl, že jsme ho sice zdolali, ale oddělali jsme se tak, že Jezerca se již nekonala. Ale stálo to za to (Matterhorn bez lana :(( ) A výhled jako sviňa. Problém ale byl v tom, že kamarád se nahoře přiznal, že se bojí chodit z kopce - nahoru mě hnal jak vůl a dolu jel po prdeli šotolinou, protože nevěřil, že ho vibram udrží. Takže nahoru od 5 do 11 a dolů od 12 do 20 hodin. Jsem vždycky 10 minut šel a 50 minut čekal. Zhruba od 1700 metrů je sníh, takže voda je. Voda je taky v jeskyních - kape ze stropu poměrně silně. Dřevo na oheň je do 2000 metrů. Medvědi jsou, černí a zlí. Růžkatých zmijí hafa.

Teď my došlo, nechtěl jsi původně na Šar Planinu?
"Své nohy natáhneš pouze tolik, kolik ti dovolí délka tvé matrace".
george1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 882
Registrován: úte črc 10, 2007 11:58
Bydliště: Praha, převis u Tošovskejch a řopík u Králík

Re: Albánie 2008 - ceny, tipy

Příspěvekod pripluv » úte čer 9, 2009 17:32

george píše:Teď my došlo, nechtěl jsi původně na Šar Planinu?

Jo chtel, ale bylo to otevrene. sar planina vs. preklatie - cemu osobne davas prednost?

jinak, budeme nekdy v zari, vedle ve vlaknu jsem cetl, ce to uz voda byt nemusi, co? pro sichr se zeptam - odkud kam se chodi sar planina.

a pak, kolik dnu na preklatie a kolik na sar planinu?

A posledni (dneska) - muzu poprosit o mail na ambasadu? a bavime se o dogotalnich mapach, nebo o papiru?

Dik :rolleyes:
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: Albánie 2008 - ceny, tipy

Příspěvekod Jaro Flídr » úte čer 9, 2009 22:03

Zopár poznámok. Na Prokletie asi tak niekoľko životov, na Šar planinu stačí pár dní. Ubytko v Skadare vo Františkánsom kláštore. Odskúšané a zadarmo. Vo Valbone nerieš mapu, choď kde ťa oči vedú, veď cesta je cieľ. V Bajram Curi sme spali pri tom otrasnom hoteli v predzáhradke, ale museli sme odháňať psov.
Poznámočka: ani raz sme neplatili za bývanie a verím, že ani tento rok nebudeme.
Všeliké kvaltování toliko pro hovado dobré jest.(J.A.Komenský)
Jaro Flídr
nováček
nováček
 
Příspěvky: 61
Registrován: čtv bře 27, 2008 0:21
Bydliště: Kalná nad Hronom

Re: Albánie 2008 - ceny, tipy

Příspěvekod Radana » stř čer 10, 2009 6:32

pripluve, normálně na minisetrstvu zahraničí si najdi informace o albánii a je tam kontakt.
Mapy jsou digitální.
Kebyže chceš, mají mi teď přijít nějaké fyzické (Šar Planina, Kosovo a kompletní Albánie). Tak jestli jsi z Prahy, můžeme se dohodnout a nějak to jít překopírovat (nebo překlreslit :twisted: )

Jaro: To je squělý! A jak jste si o přespání v kostele řekli?
Uživatelský avatar
Radana
nováček
nováček
 
Příspěvky: 57
Registrován: sob čer 30, 2007 19:24

Re: Albánie 2008 - ceny, tipy

Příspěvekod pripluv » stř čer 10, 2009 6:49

par zivotu ve smyslu rozlehlosti, zmatecnosti, potreby vracet se, ... ?
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: Albánie 2008 - ceny, tipy

Příspěvekod pripluv » stř čer 10, 2009 6:50

radana: diky, napisu jim (btw: ty jsi rikala, ze bys mi je vlastne mohla poslat taky, ze? muzes to zkusit? pripluv centrum cz, diky moc)
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: Albánie 2008 - ceny, tipy

Příspěvekod Radana » stř čer 10, 2009 7:46

pripluv píše:radana: diky, napisu jim (btw: ty jsi rikala, ze bys mi je vlastne mohla poslat taky, ze? muzes to zkusit? pripluv centrum cz, diky moc)

ho ho ho ho hotovo
Uživatelský avatar
Radana
nováček
nováček
 
Příspěvky: 57
Registrován: sob čer 30, 2007 19:24

Re: Albánie 2008 - ceny, tipy

Příspěvekod george1 » stř čer 10, 2009 10:55

Rozhodně bych volil Prokletije. Šar Planina byla taky hezká, ale PROKLETIJE je PROKLETIJE. Voda tam bude i nahoře, ale v závrtech a na severních svazích ve formě sněhu. Rozhodně žízní neumřete. Občas je někde puklinový pramen apod.

Ve Skadaru mají v infocentru na zrekonstruované historické ulici v centru mapu (schematickou) okolí Theti až na Jezercu a do Valbony. Je velmi schematická, ale dobrá je tím, že jsou na ní vyznačené prameny a jeskyně a v jeskyních je také voda. Ta mapa od Válka, co jsem ti poslal odkaz nám bohatě stačila. Je v perfektním rozlišení, takže o v té A0 byla dobrá, šla by klidně zvětšit i na dvě A0, tedy rozpůlit, ale to by zase bylo dražší.
"Své nohy natáhneš pouze tolik, kolik ti dovolí délka tvé matrace".
george1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 882
Registrován: úte črc 10, 2007 11:58
Bydliště: Praha, převis u Tošovskejch a řopík u Králík

Re: Albánie 2008 - ceny, tipy

Příspěvekod pripluv » stř čer 10, 2009 12:13

jo to jsem zapomnel, odkaz nejak nefunguje, resp. funguje, ale mapu jsem na nem nenasel :|
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: Albánie 2008 - ceny, tipy

Příspěvekod Jaro Flídr » stř čer 10, 2009 14:54

To ubytovanie u Františkánov bola totálna náhoda. Do Skadaru sme prišli navečer a zrejme sme vyzerali dosť bezradne a oslovili nás dvaja chalani a ich to pri rozhovore (v angličtine) napadlo. Jednoducho treba vyhľadať katolícky kostol, ktorý je pokiaľ viem v meste jediný a skúsiť sa dohovoriť. Nikto z mníchov ale nevedel po anglicky, iba po taliansky a albánsky. Celé to dohodol ten miestny. Dokonca ráno, keď sme chceli zanechať v kostole nejaký milodar, bolo nám to kostolníkom znemožnené, ako sme sa rukami-nohami dohovárali, tak nám vysvetloval, že sme chudobný pocestní a oni sú na tom lepšie ako my. *
Všeliké kvaltování toliko pro hovado dobré jest.(J.A.Komenský)
Jaro Flídr
nováček
nováček
 
Příspěvky: 61
Registrován: čtv bře 27, 2008 0:21
Bydliště: Kalná nad Hronom

Re: Albánie 2008 - ceny, tipy

Příspěvekod george1 » čtv čer 11, 2009 7:27

Tak teď už to bude snad fungovat. Má 12,2 MB v zipu. Stažení vlevo dole. Jsaem tam přidal písmeno.
http://travel.valek.net/browse.cgi?map=k
"Své nohy natáhneš pouze tolik, kolik ti dovolí délka tvé matrace".
george1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 882
Registrován: úte črc 10, 2007 11:58
Bydliště: Praha, převis u Tošovskejch a řopík u Králík

Re: Albánie 2008 - ceny, tipy

Příspěvekod pripluv » čtv čer 11, 2009 19:38

jiz taham, diky moc.

btw: a ambasada reagovala v radu hodin :smt023
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: Albánie 2008 - ceny, tipy

Příspěvekod Jary » čtv čer 11, 2009 21:23

Ve skadaru jsme spali v tom bývalém centrálním státním hotelu - velký panelák v centru, myslím, že se jmenoval Rozafa. Socialismus jak vyšitý. Sprcha neexistovala, jen WC na patře a umyvadlo na pokoji. Ale jinak celkem uklizeno, vyprané erární povlečení a vyšlo to na nějakých 80,-Kč.
Jary
účastník
účastník
 
Příspěvky: 278
Registrován: pát dub 18, 2008 10:01

Re: Albánie 2008 - ceny, tipy

Příspěvekod george1 » pát čer 12, 2009 9:01

Souhlas. To je ta Rozafa. Jen si zapomněl dodat, že výtah už nejezdí asi 20 let a já měl pokoj až v desátém patře. Se sprchou vyšel na těch 100 kaček. Jenom ještě důležité info - v recepci nikdo není. Recepční, takovej malej důležitej (mluví anglicky) sedí asi o 50 metrů dál (u těch nejzdících výtahů) a dokud si pro něj někdo nedojde, tak se ani nehne.

Kdyby někdo chtěl trochu luxusu za 20 až 40 E, tak za hotelem je nový, hezký, malý penzion. Tam jsem se ale podívali na ceny a zase šli do Rozafy. Mají i levnější, ale mají to věčně dopředu obsazené polskými harcery.

Když vyjdete z Rozafy ven a dáte se doprava a pak zase doprava, tak je tam taková zahradní krytá hospoda s výborným pečským pivem a cca od 18:00 dělají vynikající a strašně levné čevapčiči. Pevnost Rozafa stojí docela dost za návštěvu. Bacha na věci - běhají tam 2 opice (patří k restauraci). Ukradli mi cigára, co jsem si položil vedle sebe jen to fiklo. Byly ještě rychlejší, nežli před 2 lety ten hafík na Paringu, co mi sežral sejra.
"Své nohy natáhneš pouze tolik, kolik ti dovolí délka tvé matrace".
george1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 882
Registrován: úte črc 10, 2007 11:58
Bydliště: Praha, převis u Tošovskejch a řopík u Králík

Re: Albánie 2008 - ceny, tipy

Příspěvekod Radana » sob čer 13, 2009 7:44

A jak je to s minama? ta makedonsko kosovská strana bude asi volná, ale kdybych se náhodou rozhodla pak z Kosova do Albánie jít a ne jet, tak kudy se vydat a kudy zase ne?
Uživatelský avatar
Radana
nováček
nováček
 
Příspěvky: 57
Registrován: sob čer 30, 2007 19:24

Re: Albánie 2008 - ceny, tipy

Příspěvekod george1 » ned čer 14, 2009 14:40

To je otázka. Z kosovské strany na zaminovali Srbové, aby Albánci neutíkali do Makedonie a zase makedonskou stranu zaminovali před pár lety Makedonci, aby jim tam z Kosova neplynuly zbraně. Možná už je to všechno pryč, možná ne. Možná to vyházely ovce, možná ne. Ale hřebenovky tam už docela dost lidí zvládlo. Myslím, že pokud někde miny budou, tak spíš z kosovské strany, protože mají jiné starosti

To pěšky se mi moc nezdá. Ani jeden ze států není Schengen. V Kosovu v malých dědinách a při objezdu enkláv občas kontroluje UCK, tedy dnes už řádná policie, občas YFOR, takže nevím. Protože, ale chceš zpátky přes Srbsko, tak řekni kosovským celníkům: "Ne razítko". Funguje to, výstupní z Makedonie, nebo opačně z Albánie, stačí. Maš-li kosovské razítko, ne že by tě Srbové nepustili, ale podusí tě.

Ale jenom podusí a pustí. Teď už je to lepší. V 1993 roce jasem pod 5 samopalama mazal ze srbského Dimitrovgradu, až na hranice, kde mi dali razítko do pasu a napsali: "Ugoštěn na 15 godina". Odnesl jsem to za nějaký čerstvý projev Havla. Pak jsem patnáct let jezdil přes Rumunsko.
"Své nohy natáhneš pouze tolik, kolik ti dovolí délka tvé matrace".
george1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 882
Registrován: úte črc 10, 2007 11:58
Bydliště: Praha, převis u Tošovskejch a řopík u Králík

Re: Albánie 2008 - ceny, tipy

Příspěvekod pripluv » úte čer 16, 2009 13:50

se z tech letenek jednou zblaznim.

muzete me nekdo pro sichr navest na ten vlak z prahy do podgorice, bo jak to je? nejakej odkaz? bo ja se zblaznim i z webu CD :rolleyes:
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

PředchozíDalší

Zpět na Tipy