Pojištění v Tatrách

kam cestovat, za kolik...

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Pojištění v Tatrách

Příspěvekod pavproch » sob říj 22, 2011 20:02

hned první Q and A tu
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28060
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pojištění v Tatrách

Příspěvekod TooMooX » sob říj 22, 2011 20:23

Jen si tam ten záchranář vždy naúčtuje i nějaký technický zásah :(( http://www.hzs.sk/index.php?lang=sk&site=faq Možná leda dát přesné GPS souřadnice a být v místě kde vrtulník muže přistát. Ono stejně tak jako tak se musí volat HZS. Někdo bylo napsáno, že pokud si vrtulník zavoláte sami tak vám ho můžou naúčtovat k proplacení.
Uživatelský avatar
TooMooX
účastník
účastník
 
Příspěvky: 677
Registrován: čtv pro 9, 2010 23:01

Re: Pojištění v Tatrách

Příspěvekod pavproch » sob říj 22, 2011 20:27

hele, ne že mi zkazíš iluze, ale žiju v přesvědčení, že kombinace dvou kartiček (EHIP a OEAV) i tohle řeší
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28060
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pojištění v Tatrách

Příspěvekod TooMooX » sob říj 22, 2011 20:41

Ne tahle kombinace bude dostatečná. Ošetření a transport se zaplatí ze zdravotní pojistky a fakturu od HZS za záchranu budeš nárokovat u OEAV tedy UNIQA. Tudíž je alespoň o něco "větší" ten finanční limit na záchranou akci.

Nečetl/neřešil někdo už pojistnou událost s OEAV ? By mě zajímali jak to probíhá. Píše se že je třeba volat na jejich číslo a ne jim jen donést fakturu.
Uživatelský avatar
TooMooX
účastník
účastník
 
Příspěvky: 677
Registrován: čtv pro 9, 2010 23:01

Re: Pojištění v Tatrách

Příspěvekod pavproch » sob říj 22, 2011 20:46

je to už nějakej pátek co sem něco čet - myslím na lezec.cz - kdosyk cosyk psal o průseru v Kyrgyzstánu nebo kde a že to OEAV bezahlen...

TooMooX píše:Ne tahle kombinace bude dostatečná.


v tý větě mi něco neštymuje :-k
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28060
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pojištění v Tatrách

Příspěvekod zonn » sob říj 22, 2011 21:02

Horská služba na Slovensku rozlišuje zdravotnický a technický zásah. Zdravotnický je krytý z běžného zdravotního pojištění, případné problémy a faktura bude při technickém zásahu. Pokud se zraníš a letíš, je to v poho, pokud "zařveš" - platíš, respektive tvoji pozůstalí. Takže připojištění speciálně na zásah HS, eventuelně OEAV by měl určitě každý mít, je v řádech korun na den.
zonn
účastník
účastník
 
Příspěvky: 955
Registrován: pát lis 11, 2005 8:16

Re: Pojištění v Tatrách

Příspěvekod karitapepe » ned říj 23, 2011 9:31

Kolega v Rakousku stál na svahu(na lyžích)) a v plné rychlosti do něho narazil lyžař,oba dva byli potlučení,ale bohužel lyžař měl zlomenou páteř a další těžká zranění.Musel pro něho přiletět vrtulník.
Proběhlo vyšetřování,podle policie nikdo nemohl za nehodu,ale kolegovi přišla domů faktura na zaplacení vrtulníku 140 000 kč,musel si vzít právníka a odvolat se a už je více jak rok ticho po pěšině.Prostě to jenom pojišťovna zkoušela,jestli se chytí a zaplatí.
Za léčbu(operace páteře)která byla v řádech statisíců,nechtěli nic.Samozřejmě,že oba byli připojištění.
karitapepe
účastník
účastník
 
Příspěvky: 461
Registrován: úte srp 2, 2011 8:28
Bydliště: Ostrava

Re: Pojištění v Tatrách

Příspěvekod monterosa » ned říj 23, 2011 15:45

Na stranke horskej služby SR najdes polozku Poistenie, mas tam vsetky tri poistovne SR , ktore pripoistuju v pripade zasahu horskej sluzby, su tam aj prislusne kontakty na ne.
Pripoistit sa da aj v info kancelarii v Starom Smokovci, v ubytovacich zariadeniach a pod.. , treba len hladat a pytat sa. :)
Pravdaze platis aj za patracku a zachranu.
Su to male sumy oproti tym, ktore Ti daju zaplatit po zasahu.
monterosa
nováček
nováček
 
Příspěvky: 17
Registrován: pát srp 5, 2011 9:13

Re: Pojištění v Tatrách

Příspěvekod Skimpy » pon čer 18, 2012 8:19

zdar jedem koncem týden do Roháčů, plánujeme pokud počasí dovolí nějaké hřebenovky - pěší turistiku. Stačí mi jako cestovní pojištění Individual s cílovou zemí Slovensko od České pojišťovny kde je speciální kolonka "Zásah horské služby". Nebo máte jiný tip nebo vlastní zkušenost? Pochopil jsem, že klasické cestovní pojištění nekryje tech. zásah horské služby na Slovensku.
Uživatelský avatar
Skimpy
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1117
Registrován: úte zář 26, 2006 17:05
Bydliště: Ocelové srdce republiky

Re: Pojištění v Tatrách

Příspěvekod Vachon » pon čer 18, 2012 8:37

To by stačit mělo, neříkám, že se nebudou snažit neplnit seč to půjde, ale ve vašem případě se zjevně nejedná o aktivity, kde by mohli vyžadovat připojištění na rizikové sporty (to bývá pro VHT nad 3,5 tis. m., feráty apod., nic z toho Roháče nenabízejí, pokud si dobře pamatuji).
Jde-li všechno podle plánu, stala se někde chyba.
Uživatelský avatar
Vachon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2261
Registrován: pát čer 3, 2011 12:01
Bydliště: matka měst

Re: Pojištění v Tatrách

Příspěvekod Skimpy » pon čer 18, 2012 8:47

Ptám se protože sem v Tatrách nebyl cca 4 roky a někdo se mě snaží přesvědčit, že běžné cestovní pojištění je dostatečné. Já vím, že Slovensko to má trošku jinak. Tak proto se ptám, a v nabídkách pojišťoven se moc neorientuji. Akorát sem si všiml, že speciálně česká poj. má individuál pro Slovenskou s kolonkou pro zásah horské služby. Ostatní nemají Slovensko mají jen Evropu a o zásahu hor. služby na slovensku nemají ani zmínku u turistické cesty. Možná to mají v pojištění pro sport v zahraničí..
Uživatelský avatar
Skimpy
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1117
Registrován: úte zář 26, 2006 17:05
Bydliště: Ocelové srdce republiky

Re: Pojištění v Tatrách

Příspěvekod Vachon » pon čer 18, 2012 8:54

Jasně, chápal jsem to tak. Prostě potřebuješ to připojištění na zásah HS, co v tom formuláři uvádějí, jiné pojišťovny (pokud vím ČSOB, UNIQA), by to měly nějak obdobně.
Jde-li všechno podle plánu, stala se někde chyba.
Uživatelský avatar
Vachon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2261
Registrován: pát čer 3, 2011 12:01
Bydliště: matka měst

Re: Pojištění v Tatrách

Příspěvekod TooMooX » pon čer 18, 2012 18:21

Dal bych přednost doporučovaným variantám HZS.sk než se pak handrkovat s CZ pojišťovnou a jejich milionem vyjímek...
http://www.hzs.sk/index.php?lang=sk&site=poistenie
Uživatelský avatar
TooMooX
účastník
účastník
 
Příspěvky: 677
Registrován: čtv pro 9, 2010 23:01

Re: Pojištění v Tatrách

Příspěvekod chufu » pon čer 18, 2012 18:35

Jo. Já sem pojistil přímo u slovenske pojišťovny. 2 osoby/týden 6 éček
Uživatelský avatar
chufu
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1177
Registrován: pát kvě 29, 2009 11:32
Bydliště: Zlatá Haná

Re: Pojištění v Tatrách

Příspěvekod jurabike » stř čer 20, 2012 17:58

Wustenrot např. nabízí připojíštění zásahu horské služby SR za příplatek 3kč na den..ale to,že je tam limit 100,00.-kč je psáno až v podrobných podmínkách..čili to opravdu na záchranou akci v zimě nestačí !!! za to ani vrtulník nevzlétne :(
Uživatelský avatar
jurabike
nováček
nováček
 
Příspěvky: 68
Registrován: stř čer 20, 2012 17:52
Bydliště: Prostějov

Re: Pojištění v Tatrách

Příspěvekod chufu » stř čer 20, 2012 18:13

Co chceš za 3 kačky, :D
Uživatelský avatar
chufu
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1177
Registrován: pát kvě 29, 2009 11:32
Bydliště: Zlatá Haná

Re: Pojištění v Tatrách

Příspěvekod jurabike » čtv čer 28, 2012 10:29

chufu píše:Co chceš za 3 kačky, :D


když to člověk rozpočítá,tak Alpenverein je za 4,10.-kč/den :supz: což už není taková pálka zzzz
Uživatelský avatar
jurabike
nováček
nováček
 
Příspěvky: 68
Registrován: stř čer 20, 2012 17:52
Bydliště: Prostějov

Re: Pojištění v Tatrách

Příspěvekod Vachon » čtv čer 28, 2012 10:38

jurabike píše:když to člověk rozpočítá,tak Alpenverein je za 4,10.-kč/den


Trošku demagogické, ne, ty jseš v horách (a tudíž využíváš pojištění AV) 365 dní v roce?

Ne že by nebylo členství v AV dobré, ale takhle argumentovat nemusíš (když už chceš jednoduše, tak se ti vyplatí po šesti noclezích na chatách :-.. ).
Jde-li všechno podle plánu, stala se někde chyba.
Uživatelský avatar
Vachon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2261
Registrován: pát čer 3, 2011 12:01
Bydliště: matka měst

Re: Pojištění v Tatrách

Příspěvekod lenny_vej » stř črc 4, 2012 13:34

"službu poistenie cez SMS môžu využívať zákazníci slovenských mobilných operátorov Orange Slovensko, a.s., Slovak Telekom, a.s., a Telefónica Slovakia, s.r.o. "

Je teda to pojištění na zásah HS, co sama slavná slovenská SH doporučuje na webu, nám, Čechům, k něčemu platné, když máme českého operátora? Asi ne, co?
Všude to bude nádherné, takové, jaké si to uděláš. Máš strach z neznáma, ale i kříšťálovou jistotu, že domov máš všude. Zabloudit nemůžeš, všechno nosíš s sebou, kam dojdeš, tam je tvůj cíl. (M. Nevrlý, Karpatské hry)

http://syrpa.blogspot.com
https://www.instagram.com/liscigulas/
Uživatelský avatar
lenny_vej
nováček
nováček
 
Příspěvky: 167
Registrován: úte čer 29, 2010 6:40
Bydliště: Praha

Re: Pojištění v Tatrách

Příspěvekod jurabike » stř črc 11, 2012 6:57

lenny_vej píše:Je teda to pojištění na zásah HS, co sama slavná slovenská SH doporučuje na webu, nám, Čechům, k něčemu platné, když máme českého operátora? Asi ne, co?


pokud máš povolené placené služby u nás (např.pražská MHD,tarifikované SMS na 90x) tak není problém odeslat pdobonou SMS na SR. v síti roamingového operátora = uhrazení SMS je vznik smlouvy s majitelem čísla.
Otázkou je,ale jestli je třeba to např.den dopředu zaktivovat,přeci jen aktivace v den udání úrazu by asi byla trochu neplatná :)
Uživatelský avatar
jurabike
nováček
nováček
 
Příspěvky: 68
Registrován: stř čer 20, 2012 17:52
Bydliště: Prostějov

Re: Pojištění v Tatrách

Příspěvekod pysklatko » úte črc 16, 2013 6:52

Ahoj,

chystáme se za týden do Vysokách Tater a já hledám vhodné pojištění. Jako jedinou českou pojišťovnu, která má i možnost pojistit se na technický zásach HZS jsem našla VZP. Ale limit je 100 000. Není to málo?
Pojištění které nabízí UNION (odkaz přes HZS) se zase nevztahuje na léčebné výlohy. Chtěla bych se zeptat, jestli se v poslední době někdo nepojišťoval a nemá nějaký dobrý tip:)

Už jsem to nějak vyřešila. Kdyby to taky někdo řešil tak přikládám srovnání cen. Zvolila jsem tu "levnější" variantu od UNIONU. Mají účet u ČSOB, dá se platit v KČ.
Přílohy
Pojištění TATRY.jpg
pysklatko
nováček
nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: pon črc 8, 2013 11:59

Re: Pojištění v Tatrách

Příspěvekod Pavel-tm » sob črc 20, 2013 20:28

Ahoj,
řeším, jak pojistit přechod z Roháčů do Vysokých Tater.
Do jiných států jsem se léta pojišťoval u české Uniqa pojišťovny (v základu je VHT do 3000 m n.m.). Oni mají v rámci asistenčních služeb i zachraňovací náklady (do výše 500 000,-). IMHO by se právě z tohohle dala zaplatit ta případná "technická" část zásahu slovenské HZS, ne? Sjednávat si to přes ty tři vyjmenované slovenské pojišťovny inzerované na webu slovenské HZS mi přijde komplikovanější a AV se mi na 14 dní v horách za rok nevyplatí.
Další věc: nemáte někdo zkušenost, jak je to v případě zásahu při VHT mimo oficiální značené cesty? Mezi Pyšným sedlem a Temniakem se hřeben musí jít po pěšině, ale neznačené, kam se samozřejmě dle návštěvního řádu nesmí. Když by mě nedejbože museli zachraňovat tam? Nebo pak při sestupu z Mengusovského sedla k Hincovým plesům, kudy se chcem z Polska vracet?
No a poslední - Uniqa má v rizikových sportech uvedeny via ferraty B - D. Nějak se mi nepovedlo nikde najít, jak je v tomto smyslu oficiálně hodnocená polská Orla Perč?
Pavel-tm
nováček
nováček
 
Příspěvky: 61
Registrován: pát bře 12, 2010 7:03

Re: Pojištění v Tatrách

Příspěvekod Kuba Turek » sob črc 20, 2013 21:44

Bacha! Většina pojišťoven má vyloučené horolezectví z pojistných podmínek. A jak se ocitneš mimo značku a musíš se někde podržet rukou, jseš horolezec.
Uživatelský avatar
Kuba Turek
účastník
účastník
 
Příspěvky: 736
Registrován: úte říj 31, 2006 13:17
Bydliště: Praha

Re: Pojištění v Tatrách

Příspěvekod apuka » ned črc 21, 2013 7:58

Kazdopadne pocitej s tim, ze mimo znackovane chodniky se na zakladni pojisteni nemuzes spolehat. Kuba Turek nema pravdu - zato, ze chodis mimo znacku jeste nejsi horolezec :lol: , ale je tam vyluka z prevazne vetsiny pojisteni. Byva tam casto i vyluka pri nedodrzeni zavaznych pravidel pohybu v urcite oblasti (tj. navstevní rad) a pri nezakonne cinnosti. Takze i kdybys byl registrovany horolezec, ten neznaceny usek neni min UIAA III., tj. bys musel jit jeste nekam na slozitejsi usek, aby se to uznalo, ze je to v ramci horolezeckeho vystupu (navstevny rad).
A bacha na jednu vec: predloni jsem zjistil, ze napr. u Allianzu sice muzes chodit do 3000m v zakladu, ale bez pouziti technickych jisticich pomucek a horolezeckeho vybaveni. Jinymi slovy, retezy jsou technicke vybaveni, stupy jsou technicke vybaveni,... kdyz si na sebe das pouze prilbu, je to horolezecka pomucka, ferratovy set to same... Zjistoval jsem to na nekolika pobockach i v centrale a odpoved byla takova, jak pisu. Takze prechod hrebene Rohacu, Orlia Perc - na to s pojistenim zapomen. Nevim, jestli to u Allianz plati stale a jak je to u jinych pojistoven, ale rozhodne si stahni a precti do podrobna podminky, co se do pojisteni zahrnuje a hlavne vyluky z pojisteni.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16461
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pojištění v Tatrách

Příspěvekod Pavel-tm » ned črc 21, 2013 8:13

No UNIQA má ve výlukách psáno:
Pojistitel není povinen poskytnout pojistné plnění v případě nemocí a úrazů, ke kterým došlo při výtržnosti nebo trestné činnosti, kterou pojištění spáchal při jednání, kterým nedodržel zákonná ustanovení dané země

Je teda otázka, jestli porušováním návštěvního řádu NP páchám výtržnost nebo trestnou činnost, a jestli je návštěvní řád TANAPu zákonné ustanovení? Jenže na to bych musel do pojišťovny poslat předem dotaz a mít pak v ruce jejich písemnou odpověď, jinak to jsou všechno jen dohady.

Co se sportů v základu týká, je na webu Uniqy uvedeno: Via Ferrata A, vysokohorská turistika BEZ HOROLEZECKÉHO NÁČINÍ a vysokohorská turistika do 3000 m n.m. - řetěz nebo kramle ve skále přece není horolezecké náčiní - ostatně ani ferratový set není HOROLEZECKÉ náčiní - ale to je zase o slovíčkách a záleží na výkladu, chjoo :((
Pavel-tm
nováček
nováček
 
Příspěvky: 61
Registrován: pát bře 12, 2010 7:03

Re: Pojištění v Tatrách

Příspěvekod pavproch » ned črc 21, 2013 11:54

OEAV kryje i mimozákonné činnosti..

ale.... na zastřelení besným polským pohraničníkem sa žádná pojistka nevztahuje.... i dyž, šengem bůchví, jak je to fčíl.... cca 1993-4 mě na sestupu z Kasproweho na SK stranu po (zrušeném) zeleném chodníku směr Koprovská naháněl polskej pohraničník se sapíkem.... i střelba ostrýma byla, ale nem do vzduchu, na štěstí... :vom:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28060
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pojištění v Tatrách

Příspěvekod apuka » ned črc 21, 2013 12:22

Pavel-tm píše:ostatně ani ferratový set není HOROLEZECKÉ náčiní - ale to je zase o slovíčkách a záleží na výkladu
Jojo, slovickareni. Ja jsem se vyslovene ptal, ze kdyz pujdu na nejobycejnejsi znacene pesince z Horni Dolni do Dolni Horni po rovine po lesni ceste 20 metru a budu mit na sebe lehky sedaci uvazek (bez vseho), ale nepouziju ho, tak to JE turistika s horolezeckym nacinim a kdyz na te ceste uklouznu na sisce a rozbiju si kokos, tak mam smulu - pojistka se na to nevztahuje. Dokonce to same, kdyz budu mit jeden koknec lana v rukou ja, druhy muj partner, tak je to de fakto "s pouzitim horolezeckeho nacini". Jak jsem psal, ptal jsem se na to primo na nekolika pobockach Allianzu i mailem na ustredi a odpoved byla vzdy jednoznacna :evil: Takze pokud budes mit prilbu, tak je ma byt zasadne cyklisticka a ne horolezecka :-). Ale jinak letos to tam uz tak prisne nemaji - zato napr. Ceska Podnikatelska Pojistovna ma v zakladu jenom "lehkou turistiku do 2000m bez pouziti retezu"...
Zase se opakuji - je nutne poradne precist (skoro) CELE podminky... Mimochodem bacha na pivecko po ture na chate - das si male pivo, uklouznes na schodech - tak to muze byt (samosebou, nemusi, ale muze) klasifikovano jako jednani pod vlivem alkoholu a tudiz nic. To same rano, kdyz jsou nejake stopy po vecernich pivech. A takovou vyluku ma v sobe i AV :-).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16461
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pojištění v Tatrách

Příspěvekod Spindl » stř srp 23, 2023 21:40

Pročítám toto starší vlákno a chtěl bych se zeptat, když je poslední příspěvek 10 let starý, máte někdo doporučení na pojišťovnu, kde uzavřít pojištění do Tater, klasická turistika po značených trasách? Připojištění jsem našel u vícero pojišťoven, ale přeci jen se zkusím zeptat zkušenějších na tip. Děkuji a zdravím!
Spindl
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: stř srp 9, 2023 13:14

Re: Pojištění v Tatrách

Příspěvekod apuka » pát srp 25, 2023 6:42

Nejvetsi zmena je, ze pokud jsi ubytovany ve meste Vysoke Tatry, a platis mistni dan, tak ta obsahuje automaticky zakladji pojisteni na zasah HZS. To jsou vsechny tatranske osady podel TEZ+Tatranska Kotlina - jen bacha, ze Strbske Pleso ne, stejne jako Nova Lesna.

Jinak prehled, kde se pojistiti (u SK pojistoven) mas na strankach HZS.

Co se tyce ceskych pojistoven, stale plati, ze se musis kouknout na pojistne podminky.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16461
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Předchozí

Zpět na Tipy