Pohodové lezení u Žitavy

kam cestovat, za kolik...

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Pohodové lezení u Žitavy

Příspěvekod Tomík » úte dub 22, 2008 13:42

A opět na mé oblíbené sajtně článeček o evidentně pohodovém lezení v pohodové oblástce kouštěk za hranicí… Podle všeho bych přiděloval všechny P – a hlavně Pé (v mé situaci) nejvyšší – je VHODNÉ PRO DĚTI: Oberoderwitzer Spitzberg.
Uživatelský avatar
Tomík
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3070
Registrován: stř říj 17, 2007 12:00
Bydliště: Když nejsem v Praze, tak Horní Police u České Lípy, a jinak všelikdes :-)

Příspěvekod Fíla (= » úte dub 22, 2008 17:50

Též jsem četl tento článek a lebedil si nad přiloženými fotkami. Oblástka mě nadchla a rád se tam někdy podívám. Pokud jste tam už někdo byl, uvítám jakékoli užitečné informace(: Jak se tam leze? Má cenu tam jet na více dní? Jsem z Prahy a na Liberec se od nás jezdí dobře, takže by to možná šlo stihnou i za den, na druhou stranu, nemám rád uspěchané akce... V článku na horyinfo píší, že přespat je možné v altánu, pokud člověk nedělá brajgl. Řešil jste to někdo jinak? a.., a.., a vůbec *
Fíla (=
nováček
nováček
 
Příspěvky: 39
Registrován: stř dub 16, 2008 17:25
Bydliště: v Prahe

Příspěvekod pijan » úte dub 22, 2008 19:39

Fíla (= píše:Též jsem četl tento článek a lebedil si nad přiloženými fotkami. Oblástka mě nadchla a rád se tam někdy podívám. Pokud jste tam už někdo byl, uvítám jakékoli užitečné informace(: Jak se tam leze? Má cenu tam jet na více dní? Jsem z Prahy a na Liberec se od nás jezdí dobře, takže by to možná šlo stihnou i za den, na druhou stranu, nemám rád uspěchané akce... V článku na horyinfo píší, že přespat je možné v altánu, pokud člověk nedělá brajgl. Řešil jste to někdo jinak? a.., a.., a vůbec *

Ahoj, další informace jsou v databázi cest a hlavně jsou tam i další fotky - klikni vpravo nahoře na číslo udávající počet fotek. My jsme tam jeli v neděli ráno z Prahy a do šesti, kdy jsme odjížděli, jsme si docela přijatelně zalezli. Jo, leze se tam zdola nahoru a docela pěkně. Liberečáci to tam znají, potkali jsme lidi, co tam jezdí už řadu let.
Nejsem-li zrovna na cestě do hor, najdete mne na horyinfo.cz
pijan
nováček
nováček
 
Příspěvky: 93
Registrován: pon dub 7, 2008 19:17
Bydliště: Praha

Příspěvekod Fíla (= » úte dub 22, 2008 20:07

pijan píše:Ahoj, další informace jsou v databázi cest a hlavně jsou tam i další fotky (...)


JJ, informace na Horyinfo mám přečtené. Ptám se tady, zda se ke mě nedonesou další typy, zkušenosti, zážitky.., zkrátka cokoliv, co se může hodit(:
Fíla (=
nováček
nováček
 
Příspěvky: 39
Registrován: stř dub 16, 2008 17:25
Bydliště: v Prahe

Příspěvekod pijan » úte dub 22, 2008 20:14

Fíla (= píše:JJ, informace na Horyinfo mám přečtené. Ptám se tady, zda se ke mě nedonesou další typy, zkušenosti, zážitky.., zkrátka cokoliv, co se může hodit(:

Tak to už ti nic jiného nabídnout nemůžu, ale myslím, že ani nic dalšího nepotřebuješ, než tam vyrazit. Myslím, že se tam dá lézt i dva dny, i když někomu to možná může už pak připadat jednotvárné (':roll:')
Nejsem-li zrovna na cestě do hor, najdete mne na horyinfo.cz
pijan
nováček
nováček
 
Příspěvky: 93
Registrován: pon dub 7, 2008 19:17
Bydliště: Praha

Příspěvekod Fíla (= » úte dub 22, 2008 20:41

pijan píše: (...) myslím, že ani nic dalšího nepotřebuješ, než tam vyrazit (...)


Asi už opravdu ne(: Tak já razíííííím (% ...ale pokud jste tam někdo byl též, klidně sem pište své dojmy, koneckonců, od toho tu toto vlákno je *

...,,toho tu toto" - vida, to je skoro jazykolam :ú
Fíla (=
nováček
nováček
 
Příspěvky: 39
Registrován: stř dub 16, 2008 17:25
Bydliště: v Prahe

Příspěvekod Simi » stř dub 23, 2008 8:08

Kdyz uz k Zitave, je podle me skoro lepsi navstivit pisky, co maji v okoli Oybina atd. Je tam nadherny lezeni i okoli. Tvrdost materialu se vyrazne lisi i v oblastech od sebe vzdalenych treba 1km - najde se tam vsechno od mekciho pisku az po uplny beton.
Simi
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1247
Registrován: čtv zář 9, 2004 15:01
Bydliště: Praha

Příspěvekod pijan » stř dub 23, 2008 12:31

Simi píše:Kdyz uz k Zitave, je podle me skoro lepsi navstivit pisky, co maji v okoli Oybina atd. Je tam nadherny lezeni i okoli. Tvrdost materialu se vyrazne lisi i v oblastech od sebe vzdalenych treba 1km - najde se tam vsechno od mekciho pisku az po uplny beton.

To je pravda, písek je tam zajímavý a místy se blíží až ke slepenci - vodorovné pásy kulatých oblázků v určitých vrstvách jsou kořením tamního lezení - nikdy moc nevíš, který drží a který ne. :roll:
Nejsem-li zrovna na cestě do hor, najdete mne na horyinfo.cz
pijan
nováček
nováček
 
Příspěvky: 93
Registrován: pon dub 7, 2008 19:17
Bydliště: Praha

Příspěvekod Fíla (= » stř dub 23, 2008 16:59

Simi píše:Kdyz uz k Zitave, je podle me skoro lepsi navstivit pisky (...)


Mno jo, ale ty už asi nebudou tak hezky odjištěné, jako ten znělec? Né že bych potřeboval k lezecké spokojenosti baravně odlišené nejty po metru, ale přecijen,,klasickému" jištění na písku jsem ještě pořádně na chuť nepřišel :oops:
Fíla (=
nováček
nováček
 
Příspěvky: 39
Registrován: stř dub 16, 2008 17:25
Bydliště: v Prahe

Příspěvekod Tomík » stř dub 23, 2008 17:09

Simi píše:Kdyz uz k Zitave, je podle me skoro lepsi navstivit pisky...

Když už hledám terén pro vyblbnutí s dítky, pak na písečku klíďo zůstanu doma na Dubsku :twisted:
Uživatelský avatar
Tomík
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3070
Registrován: stř říj 17, 2007 12:00
Bydliště: Když nejsem v Praze, tak Horní Police u České Lípy, a jinak všelikdes :-)


Zpět na Tipy