Levné letenky

kam cestovat, za kolik...

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Levné letenky

Příspěvekod pavproch » pát črc 27, 2012 20:33

na jakých stránkách to hledáš?
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Levné letenky

Příspěvekod Hafi » pát črc 27, 2012 20:41

matrix.itasoftware.com

na vyhledani vyborne, ale nejde to tam pak koupit
mista odletu muzes zadat vice (OSR, KTW, VIE) a oddelit carkou.
dole zrus "allow airport changes" - jelikoz hadam pojedes na letiste autem, tak to je celkem potreba
do advanced routing codes zadej ~LON - nebude ti to hledat lety s prestupem v londyne...kdyz si tam vyberes den a cas odletu dopoledne a pak vyfiltrujes lety trvajici moc dlouho tak ti zbyde par letu za rozumnou cenu.
Pak uz vis co hledat a vetsinou to jde za podobnou cenu najit a koupit na strankach prislusne letecke spolecnosti.

Ale dle toho co jsem nasel maj celkem smysl akorat ty lety z Ostravy za 15k v 5 rano pres Prahu a Amsterdam nebo za 13k v 6 rano z Katovic pres Mnichov.

Zalezi kdy tam taky potrebujes byt...z Katowic jsi tam s jednim prestupem po desaty...z ostravy pres prahu a amstr az pred jednou. Z Ovy to jde jeste pres Prahu a Pariz, jsi tam driv, stoji to 17k, ale je tam dle me casove naknap spojeni v Parizi.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8430
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Levné letenky

Příspěvekod pavproch » sob črc 28, 2012 6:31

kuju převelice... =D>
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Levné letenky

Příspěvekod axi12 » pon črc 30, 2012 15:13

nemáte někdo Mastercard Preapaid ??

jinak Ryanair z Krakowa nebo Varšavy do Osla a Stockholmu v září, říjnu jen za 12kč ! ;)

edit Hafi: vyřešeno

edit axi12: tak a jede se do Osla a následně do Stockholmu... za 250 za vše, proč ne 8)
axi12
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1557
Registrován: pon lis 15, 2010 19:56
Bydliště: České Budějovice

Re: Levné letenky

Příspěvekod pavproch » úte črc 31, 2012 7:44

nemáte někdo čerstvé informace jak je to s parkováním ("přes noc") na letišti v Katowicích?
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Levné letenky

Příspěvekod helanek » úte črc 31, 2012 21:53

Pro ty co létají jenom s příručákem, bacha na odlety z Prahy, dost zpřísnili kontrolu rozměrů (EasyJet, let do Londýna). Téměř všichni museli nacpat své zavazadlo do rámu a potom ho před paní "lehce vytáhnout". To je trošku problém, protože mají rám udělaný na šířku a batohy se z něho blbě tahají, lepší poutko je na výšku. Jednomu z nás neseděl batoh o pár centimetrů (ženským odhadem to bylo tak 5cm v jednom místě), "natlačit" tam šel, ale bohužel už nešel tak lehce vytáhnout, jak si paní představovala. 1200,-.
Jinak Luton (ani EasyJet, ani Wizz) klasicky vůbec neřeší, tam naopak kontrolují kufříkáře, protože ví, že batoh se tam vždycky nějak nacpe ale s pevným rozměrem kufru už se nic moc vymyslet nedá. Luton aktuálně dost neosobní security prohlídky, zřejmě kvůli Olympošce.
Keflavík (EasyJet) taky pohoda, neřešili rozměry vůbec. A už nechávají spát na letišti až do pěti :lol:
helanek
nováček
nováček
 
Příspěvky: 29
Registrován: čtv úno 23, 2012 12:27

Re: Levné letenky

Příspěvekod mimina » ned srp 26, 2012 10:34

Kostarika nějaký tip na lowcost prosím ...díky ....odkud , letenka by byla až na druhou polovinu příštího roku , takže to nemusí být konkrétní nabídka ale spíš tip . :lol:
Uživatelský avatar
mimina
nováček
nováček
 
Příspěvky: 19
Registrován: sob led 1, 2011 2:11

Re: Levné letenky

Příspěvekod axi12 » ned srp 26, 2012 10:36

hele nejsem si jist, zda nějaký lowcast lítá přes oceán ... spíš letět v nějaký zajímavý akci do usa a odtud třeba lowcastem (spíš více lowcastama) do kostariky ... ale nevím, jen hádám

já mám také dotaz - neletěl v poslední době někdo s wizzem nebo ryanem ? jak moc si hlídají velikost příručáku? jdou striktně na cm nebo jsou benevolentnější ?? díky
axi12
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1557
Registrován: pon lis 15, 2010 19:56
Bydliště: České Budějovice

Re: Levné letenky

Příspěvekod helanek » pon srp 27, 2012 18:59

To záleží spíš na konkrétním letišti než na společnosti. Jak jsem psala kousek výš,letěli jsme teď z Lutonu s wizzem a v pohodě, kontrolovali akorát kufry, batohy vůbec, ani velikost ani váhu. Odkud letíš?
helanek
nováček
nováček
 
Příspěvky: 29
Registrován: čtv úno 23, 2012 12:27

Re: Levné letenky

Příspěvekod axi12 » pon srp 27, 2012 19:28

letím z katowic a krakowa

a teď jsem dobalil.. a myslím, že to bude v cajku, na šířku to má 25, na hloubku 20 a na výšku do 60... tak akorát ta výška
axi12
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1557
Registrován: pon lis 15, 2010 19:56
Bydliště: České Budějovice

Re: Levné letenky

Příspěvekod helanek » pon srp 27, 2012 19:30

Katowice bývají v pohodě.. Pokud budou mít stále klasické rámy tak se výška moc neřeší, ale teď v Ruzyni jsem poprvé viděla rámy na šířku a tam se výška ošidit nedá, ale zatím jsem je jinde neviděla tak hodně štěstí :)
helanek
nováček
nováček
 
Příspěvky: 29
Registrován: čtv úno 23, 2012 12:27

Re: Levné letenky

Příspěvekod goro » pon srp 27, 2012 19:41

Ryanair má kontrolní rámy o něco větší, než je povolený rozměr.
Občas používají i papírové krabice, které se na zavazadlo nasouvají zhora. Mají jich více verzí s výrazně odlišnými rozměry!
Pokud si můžete vybrat, nejlepší je klec, pevně drží tvar a má cca 3cm v každém směru navíc.
Wizzair má stejný limit, ale klece má menší - na milimetr přesně a bez tolerance.
Batohy obecně prochází lépe než kufry. Hlavně když je máte na zádech.
Váhový limit skoro nikde nekontrolují, spíš jde o rozměry.
Katowice nepatří k pověstným problematickým letištím, ale záleží samozřejmě na lidech.
goro
nováček
nováček
 
Příspěvky: 94
Registrován: sob črc 1, 2006 5:19
Bydliště: doma (Olomouc)

Re: Levné letenky

Příspěvekod helanek » úte srp 28, 2012 14:00

Souhlas, batoh se většinou nějak nacpe.. A co se týče váhového limitu, nejlepší je nést batoh frajersky na jednom rameni. Zatím nás tak nikdy nevážili, i když jsme měli i pět kilo nad limit a batoh byl opravdu rozměry tak tak. Ale chce to výdrž, minule jsem se málem zlomila v 40ti minuté frontě s 15ti kily na jednom rameni, ale hlavně stále s úsměvem, je to přece lehké :D
helanek
nováček
nováček
 
Příspěvky: 29
Registrován: čtv úno 23, 2012 12:27

Re: Levné letenky

Příspěvekod axi12 » čtv zář 6, 2012 18:27

přidám čerstvé zkušenosti z Katowic a Osla Torp Sandefjordu ... ani na jednom nekontrolovali rozměry ani váhu ... a u osobní prohlídky je nezajímali ani hygienické potřeby, které jsou tekutiny a tedy by měli být zvlášt zabalené v bezpečnostních sáčcích ... všechno úplně v pohodě
axi12
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1557
Registrován: pon lis 15, 2010 19:56
Bydliště: České Budějovice

Re: Levné letenky

Příspěvekod pavproch » čtv zář 6, 2012 19:55

tak to já mám z minulého týdne přesně opačné zážitky:

OSR, CDG, NCL, AMS = velmi důkladné a nekompromisní kontroly na zakázané předměty, tekutiny a včetně spuštění noťasu (onboard zavazadlo) a v případě mých dvou liber nerezi inside taky i"hele dívejte, von píská i dyž je nahatej"
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Levné letenky

Příspěvekod Lipon » čtv zář 6, 2012 20:21

zkušenosti s OK - palubní zavazadlo bez kontroly velikosti a váhy (větší batoh na notebook, nic velkého od pohledu), stejně tak Smartwings

Lufthansa - též bez kontroly velikosti a váhy, ale pánovi u přepážky vedle zvážili palubní batoh, protože měl odbavené zavazadlo na limitu a palubním byl narvaný menší batoh - něco málo překládal, ale nedoplácel ...

Austrian úplně stejně jako Lufthansa...

kontrola tekutin - Praha, Frankfurt, Vídeň - vždy nutno ochutnat z lahviček pro malou, jednou žena omylem pronesla švajcrkartu, kterou zapoměla od posledního výletu v batůžku

notebook vždycky chtějí vyndat zvlášť, ale spouštět jsem zatím nemusel

jednou na Ruzyni chtěli zapnout foťák a prohlíželi všechny objektivy z brašny
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4918
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Levné letenky

Příspěvekod pavproch » čtv zář 6, 2012 20:30

jo, tosem zapoměl - velikost onboard kontrolovali enem v AMS (KLM) a to ešče enem nahodile...
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Levné letenky

Příspěvekod axi12 » pon zář 17, 2012 20:19

axi12
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1557
Registrován: pon lis 15, 2010 19:56
Bydliště: České Budějovice

Re: Levné letenky

Příspěvekod helanek » pon zář 17, 2012 21:27

Slyšela sem nedávno, že se dá na palubu pronýst keramický nůž, nemáte někdo zkušenost?
helanek
nováček
nováček
 
Příspěvky: 29
Registrován: čtv úno 23, 2012 12:27

Re: Levné letenky

Příspěvekod vonkreuz » pon zář 17, 2012 21:39

Doufám, že nikdo rozumný nedpoví. :twisted:
Já bych sice mohl, ale takové trollí otázky zkoušej jinde.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Levné letenky

Příspěvekod mike » pon zář 17, 2012 23:11

Treba si jen chce na palube ukrojit chleba :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49436
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Levné letenky

Příspěvekod pavproch » úte zář 18, 2012 6:05

ref jeden ze starších filmů, kde malkovič hrál atentátníka (snad) na US prezidenta - aji keramická pistolka de pronýst detektorem... :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Levné letenky

Příspěvekod mike » čtv zář 27, 2012 20:37

Tohle je sice spis stiznost, ale at je to tematicky...

Kdyz jsem se v cervenci vracel predcasne z Italie, koupil jsem zpatecni letenku (od CSA), jelikoz byla vic nez o 50% levnejsi, nez jednosmerna (taky nechapu...). Naivne jsem si myslel, ze koncem zari uz budu schopen behat po horach, a tak jsem dal zpatecni let na dnes. Byl to samozrejme nesmysl, ale proc to nezkusit. Kdyz to nepujde, nevyuziju, a tak to i dopadlo. Nevidel jsem ale duvod platit poplatky za nevyuzity let, a tak jsem chtel zavolat na CSA a let zrusit. U toho, kterym jsem mel letet puvodne zpatky v cervenci, to slo a po case mi na ucet prisly asi 4 stovky.

Takze jsem tam zkousel volat. Nejdriv se clovek musi dostat pres plechovou hubu, kde je pred posledni volbou namluven priserne dlouhy vzkaz pro lidi, co volaji kvuli bonusovym programum. Ze nemaji volat, ale maji poslat mail. Neda se to preskocit a nez dojde na prepojeni na operatora, trva to asi 3 minuty :smt021 Podotykam, ze linka je placena. No a pak uz hraje jen hudba, porad dokola, a jinak nic. Zadne informace, kolik lidi je pred vami nebo jak dlouho to asi bude trvat. Proste porad dokola jedna neprijemna smycka, dokud clovek nezavesi. Zkousel jsem od vcerejska nekolikrat a nakonec to vzdal. Ovsem predstava, ze bych byl v zahranici a musel neco urgentne resit, jako v cervenci, mne docela desi.

Vypada to, ze nejsem sam, uz si toho vsimli i bulvarnici. Jestli to spravne chapu, tak CSA zrusily jakesi vernostni programy, ktere se daji vycerpat jen do konce zari. Proto tam ted vsichni volaji, navic pry neni moc vyber a trva to silene dlouho.

No fajn, ale co nechapu je, ze neoddeli reseni bonusu od normalni komunikace. Prijde mi to neuveritelne neprofesionalni. Linka prece musi byt dostupna pro lidi, co resi urgentni zalezitosti. U mne jde o par stovek, vem je cert, ale jsou lidi, co potrebujou prebookovat let, koupit letenku po telefonu (jako ja z Italie) apod. Navic je ta linka uplne predpotopni, viz vyse. Napsal jsme jim mail ohledne te letenky a jsem zvedav, jestli vubec odpovi. Nejradej bych rekl, ze uz s nima nepoletim, ale bohuzel zrovna lety do Milana vychazeji casove ze vsech nejlip a s velkym predstihem...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49436
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Levné letenky

Příspěvekod wawrik » čtv zář 27, 2012 20:58

Oni vedia, prečo to robia. Čestne priznávam, že som kvôli tomu prehral boj so zákazníckym supportom Air Berlin, ktorí nám stratili tri bágle (a neskôr našli iba dva). Stratený mi preplatila poisťovňa, ale peniaze za omeškanú batožinu (ubytka, nákup nutných vecí) som po čase jednoducho vzdal.

Hajzli.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Levné letenky

Příspěvekod mike » čtv zář 27, 2012 21:05

Tohle myslim neni ten pripad. Volil jsem zmenu rezervace, coz je normalni postup, ze ktereho jeste nijak nevyplyva, ze bych chtel nejake penize. V cervenci slo to same uplne normalne a bez cekani. Kdyz pominu, ze vecer tam byla uplne blba a silene pomala baba, ale druhy den nejaky kluk uplne v pohode.

Rekl bych, ze je to proste blbost, neschopnost a neprofesionalita. Najednou jim tam vola mnohem vic lidi, nez normalne a oni to proste nezvladaji a nedokazou si to zorganizovat. Uz jen ten sileny vzkaz, co se neda preskocit, je k placi. A podotykam, ze za tu spoustu volajicich lidi si muzou sami. Uz jen proto, ze ty bonusy pry nejdou resit pres web, jak by clovek v roce 2012 cekal.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49436
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Levné letenky

Příspěvekod šíp » čtv zář 27, 2012 21:06

My jsme nyní v podobné fázi, reklamujeme neoprávněně stažený poplatek za přepravu kol do Norska společností Norwegian. Telefonická domluva vypadá podobně, jak popsal Mike s tím rozdílem, že když už se dovoláme, dotyčná osoba na druhé straně drátu nehovoří anglicky natolik, aby pochopila, co chceme. Na maily nereagují a byl problém z nich nějak vyrazit mailovou adresu. Jakž takž komunikují pouze faxem, s latencí jednoho měsíce. Asi se na to taky vykašleme.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Levné letenky

Příspěvekod mike » čtv zář 27, 2012 21:09

Koukam, ze bychom mozna meli zavest blacklist aerolinek ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49436
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Levné letenky

Příspěvekod wawrik » čtv zář 27, 2012 21:15

Myslím, že cieľom je jednoducho odradiť ľudí od toho, aby ich otravovali. Hocičím. Zvyšuje im to náklady.

A tiež si myslím, že s rastúcou veľkosťou spoločnosti a nákladov na zákaznícky servis sa tam postupne dostane každá preživšia aerolinka.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Levné letenky

Příspěvekod mike » čtv zář 27, 2012 21:22

V tom pripade se jim to zrovna tezce nepovedlo, jelikoz je najednou otravuje strasna spousta lidi, co je chteli pripravit o bonusy ;-)

Jinak u CSA bych se nedivil ani tomu, kdyby je otravovali i lidi, co si chteji koupit letenku. Klasika, vsechno, co ma v nazvu neco ceskeho, tak je to pruser. Ceska posta, Ceska sporitelna, Ceska pojistovna, Ceske drahy...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49436
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Levné letenky

Příspěvekod šíp » čtv zář 27, 2012 21:41

Abych nehaněla norskou společnost Norwegian: ten neoprávněně stažený poplatek nám udělali v Praze na letišti Ruzyně, u přepážky Mensa nebo tak nějak. Norové jsou v tom poněkud nevinně.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

PředchozíDalší

Zpět na Tipy