Levné letenky

kam cestovat, za kolik...

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Levné letenky

Příspěvekod mike » pon pro 15, 2014 22:08

Mel ses tvarit jako cert ;-) Nesmyslne ceny tam maji uz dlouhe roky. Ze zasady si tam nic nedavam, akorat se pri cekani kouknu, jestli jsou porad tak absurdni. Jsou a divi se jim i Amici.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Levné letenky

Příspěvekod Olchor » úte pro 16, 2014 10:29

Kdo by chtěl do tepla - Ryan lítá z Lince na Tenerife, aktuálně tam 1.,4.,8. zpět 15.,22.,29. 1.2015 za cca 3500 zpátečka. My letíme 4. - 15.1. :) Vandrem, na těžko s batohem po kopcích.
Problémy vznikají jejich řešením.
Olchor
účastník
účastník
 
Příspěvky: 999
Registrován: úte kvě 12, 2009 7:38
Bydliště: Blansko

Re: Levné letenky

Příspěvekod Rommel » sob úno 14, 2015 19:32

V řijnu chci hodit oko do Finska, tak jsem zkoumal letenky. Ty buráková lety jsou cenově zajímavé, ale pokud se cestuje s igelitkou. Nakonec nejvýhodnější byl Finnair za 7 kolíků (Rovaniemi). V ceně bágl do 23kg.
Rommel
nováček
nováček
 
Příspěvky: 41
Registrován: ned pro 28, 2014 12:13

Re: Levné letenky

Příspěvekod Lenicka6 » ned úno 22, 2015 14:45

Ahojte, nakupujete někdo s Google flights? Slysim o tom poprve četla jsem to tady v <spam_link_smazan>
Lenicka6
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: ned úno 22, 2015 14:43

Re: Levné letenky

Příspěvekod mike » pon lis 23, 2015 3:43

Dalsi duvod, proc neletat pres Pariz (jako by jich uz nebylo dost): Windows 3.1 Is Still Alive, And It Just Killed a French Airport
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Levné letenky

Příspěvekod pz » pon pro 28, 2015 18:12

Díky výrazné změně konverzních kurzů nyní můžete koupit na stránkách Aeroflotu letenky z Prahy do JV Asie už pod 9 tis. Kč.
http://zaletsi.cz/chyba-jv-asie-s-aerof ... d-9-tis-kc
pz
nováček
nováček
 
Příspěvky: 165
Registrován: ned kvě 13, 2007 21:46
Bydliště: bm, km

Re: Levné letenky

Příspěvekod mike » čtv úno 14, 2019 18:33

Zaplatil letenku, ale letěl jenom kus cesty. Lufthansa ho za to žaluje

Kouknul jsem do diskuse a prijde mi neuveritelne, kolik lidi postup LH obhajuje.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Levné letenky

Příspěvekod grco » čtv úno 14, 2019 18:43

No ty vole, to su fakt dementi. Akoze clovek musi lietat, ked niekam chce ist, ale letecke spolocnosti ma ich "politikou" uz dlhsie fakt irituju.
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Levné letenky

Příspěvekod oodoow » čtv úno 14, 2019 19:35

To je dobrý "úlet" to snad u soudu nemůže projít. V diskusi jsou naštěstí nejvíc kladně hodnocené příspěvky, které s LH nesouhlasí.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Levné letenky

Příspěvekod sobb » čtv úno 14, 2019 21:47

No jo, v podmínkách to mají a snaží se všemožně takovýmu "vyzobávání" levnějších letů zabraňovat. Průšvih by byl, kdyby to fakt vyhráli. Asi by z toho vznikl nemilý precedens. Já tenhle typ letů nekupuju, páč na to nemám nervy se hádat o vyložení zavazadel (long hauly lítáme s odbaveným).
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Levné letenky

Příspěvekod mike » čtv úno 14, 2019 22:04

Co presne maji v podminkach? Nedovedu si predstavit nic, co by neodporovalo zdravemu rozumu a "dobrym mravum". Nemuzou te prece prinutit letet, kdyz nechces. V podminkach urcite maji, ze kdyz nenastoupis jeden usek, vsechny dalsi propadaji, coz je OK. Jinak tipuju, ze mel jen palubni zavazadlo, s odbavenym by to bylo horsi.

Souhlasim, ze kdyby to vyhrali, tak by to byl prusvih.

Ja uz jsem neco podobneho udelal. Kdyz jsem si v Italii zlomil kotnik, potreboval jsem zpatky driv. Moje zpatecni letenka prebookovat nesla, a tak jsem musel koupit novou. Zpatecni stala neco malo pres polovinu jednosmerne, a tak jsem koupil tu. Poradila mi to primo pani z CSA, se kterou jsem telefonoval :) Takze jsem vlastne nevyuzil dve letenky. I kdyz ted mam pocit, ze u te prvni mi mozna vratili letistni poplatky, jelikoz jsem jim to rekl predem.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Levné letenky

Příspěvekod sobb » čtv úno 14, 2019 22:16

Přesnou citaci neznám, ale obecně je nutné proletět všechny segementy. Podle nich nemůžeš cíleně nenastoupit na některý segment. Výjimkou je nemoc a tak dále, čehož se i využívá (nevolnost), když lidi nechtějí nastoupit další/poslední segment letu a žádají vyložení zavazadel. Dělá se to.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Levné letenky

Příspěvekod Hafi » čtv úno 14, 2019 22:22

prý mají v podmínkách tohle:
3.3.3. If you have chosen a tariff that requires observance of a fixed ticket sequence, please note: if carriage is not used on all individual legs or not used in the sequence specified on the ticket with otherwise unchanged travel data, we will recalculate the airfare according to your altered routing. The airfare will thereby be determined in accordance with the fare you would have had to pay for your actual routing in your price group on the day of your booking.

dost pravděpodobně to projedou a nejspíše i vědí, že to projedou, ale stejně se jim to vyplatí, neb část lidí odradí už jen ta myšlenka, že by to museli řešit, hájit se, atp.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Levné letenky

Příspěvekod mike » čtv úno 14, 2019 22:29

@sobb: no vsak. Udela se ti blbe, dostanes strach letet dal atd, atd. Nemuzou te donutit letet i kdyby si tam napsali cokoliv. Tady se zrejme snazi vyuzit toho, ze borec si koupil dalsi letenku z Frankfurtu do Berlina. Podle odkazu v diskusi si ji ale koupil asi o mesic pozdeji, nez tu prvni. Takze zrejme odletel do USA a tam zjistil, ze se mu vic hodi doletet do Berlina, nez zpatky do Osla. Nemuze zmenit plany? Nemyslim si to. Letet kvuli nim do Osla a z Osla do Berlina by bylo dementni.

Jsem zvedav, jak to dopadne, ale bojim se, ze vysledek se dozvime jen, kdyz spatne. Protoze vitezstvi zdraveho rozumu nebude novinarsky atraktivni.

@Hafi: ti nevim. Mne by zas odradilo letet se spolecnosti, ktera se soudi se svymi zakazniky. Jinak by mne zajimalo, jak to chteji pocitat, jelikoz letenku Oslo - Frankfurt - Seattle - Frankfurt nejspis v nabidce nemeli.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Levné letenky

Příspěvekod sobb » čtv úno 14, 2019 22:36

mike píše:Tady se zrejme snazi vyuzit toho, ze borec si koupil dalsi letenku z Frankfurtu do Berlina
To je přesně ono. Věřím a doufám, že to nevyhrajou, ale pravdu má určitě Hafi, že se to snaží medializovat. A další společnosti toho mohou využít a začít tímto stylem "prudit" taky.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Levné letenky

Příspěvekod mike » čtv úno 14, 2019 22:42

Mozne to je, ale pak si docela zahravaji. Soud muze rict, ze ta podminka je protipravni a pak maji po ptakach. Nebo to muze skoncit bojkotem, lidi na zapade nejsou takove ovce, jako u nas a takove veci uz se staly.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Levné letenky

Příspěvekod mike » pát úno 15, 2019 0:40

Tady je zamitnuta zaloba od prvniho soudu: https://www.franz.de/fileadmin/user_upl ... isiert.pdf

Nemecky neumim a automaticky se to preklada dost blbe, jelikoz text je naskenovany nakrivo a mizerne (ale i tak Acrobat Reader prekvapil, ze se da kopirovat i kdyz s chybama, asi dela interne OCR :shock:). Pochopil jsem z toho, ze zalobu zamitli proto, ze cenova politika LH je totalne nepruhledna, odporuje zdravemu rozumu a neni jasne, jak dospeli k pozadovanemu rozdilu ceny. A taky proto, ze kdyby neletel do Berlina s nima, tak vubec nevedeli o tom, proc posledni usek cesty nenastoupil. Jestli to chapu spravne, tak soud povazuje zminene pravidlo 3.3.3. za netransparentni a tedy pro zakaznika nezavazne (?).

Urcite to nekdo znaly nemciny dokazete precist lip, kdyz tak mne opravte a/nebo doplnte. Pripada mi, ze soud se k tomu postavil velmi rozumne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Levné letenky

Příspěvekod mike » pát úno 15, 2019 1:02

Jinak teda uroven ceskych novinaru... Ten clanek je doslova prelozeny clanek z CNN, az na to, ze soud zalobu neodmítl řešit, ale zamitnul ji. Coz je pomerne zasadni rozdil #-o LH se proti zamitnuti odvolala.

Kdyby byl novinar co k cemu, tak si najde ten rozsudek vyse a udela z nej strucny vytah, protoze duvody zamitnuti jsou na tom nejpodstatnejsi. To by ale musel byt opravdovy novinar a ne neschopny uzivatel Google translatoru. Teda novinarka v tomhle pripade.

edit: tady je to dobre popsane: https://loyaltylobby.com/2018/12/17/luf ... e-dropped/. Zajimave je, ze kdyz LH zjistila, ze se to pro ni nevyviji dobre, pokusila se zalobu stahnout. S tim ale musi v Nemecku souhlasit i zalovany a ten nesouhlasil, protoze chtel mit rozsudek. Ten dopadl dobre a nejak mi nedava smysl, proc se teda LH odvolava. Rozhodnuti tohodle soudu jeste nevytvari precedens, ale vyssich uz jo, takze to klidne muze skoncit tak, ze tahle moznost, jak usetrit, bude posvecena soudy a pak to bude delat jeste vic lidi. Nekde jsem narazil na info, ze ve Spanelsku uz se to stalo prave jako vysledek snahy letecke spolecnosti se takhle blbe soudit. Kdo chce kam...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Levné letenky

Příspěvekod mike » úte čer 14, 2022 18:39

Koukal jsem na letenky do Italie a jsem pomerne neprijemne prekvapen. Driv jsem smerem tam letel rano do Milana a pres den se v pohode dopravil az na misto. Zpatky naopak, vyjizdel jsem nekdy kolem poledne a letel odpolednim nebo vecernim letadlem do Prahy. Ted to nejak nejde. Pravidelne lety CSA evidentne zrusili a jsou tam hlavne nizkonakladovky jako Wizz a Ryan v nesmyslne casy. Nejaky tip, jak se tam rozumne dostat? Cil neni Milano, ale Aosta. Pricemz rozumne neni bus, to bych proste nedal, a v tomhle pripade ani vlak, jelikoz jede asi 18 hodin.

Mozny cil by byl taky Turin. Tam ted zacal litat Ryan, coz by bylo skvele, kdyby tam nebyl po 22, pripadne 23. To uz nejezdi ani doprava do mesta a co v noci na letisti? V rozumny cas se tam da dostat s prestupem ve Frankfurtu nebo v Mnichove, ale na prestup je tak hodina az hodina a pul. To se bojim, ze je s odbavenym zavazadlem bez sance a ja si nemuzu dovolit na nej cekat, plan je vyrazit do hor a ne sedet nekde na hotelu a cekat, az ho nekde v Murmansku najdou... A ne, do kabinoveho se fakt s mackama a cepinem nesbalim a ani by mi to nedovolili.

Cesta zpatky vypada rozumneji, to bych nejak poresil, ale jak se dostat tam? Na cene mi moc nesejde, ale rad bych proste nasednul v Praze do letadla, bez prestupu se dostal do Italie a do vecera se dopravil na vychozi misto.

(davam to sem, protoze tohle vlakno funguje jako obecne vlakno o letenkach, nemusi byt nutne levne :))
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Levné letenky

Příspěvekod Hafi » úte čer 14, 2022 19:56

pokud ti nevadi vyssi cena, tak bych se zahodinu a pul ve Frankfurtu nebal, ze to nestihnou přeložit.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Levné letenky

Příspěvekod mike » úte čer 14, 2022 21:04

Fakt ne? Ja se skoro bojim, ze tam nestihnu prestoupit :) Frankfurt je velky a kdyz musis z jednohou konce na druhy, tak je to fakt streka. Plus muze mit let nejake zpozdeni... Mam pocit, ze kdyz jsme tudy litali pres ocean, tak jsme tam mivali okolo dvou hodin, ale uz si to moc nepamatuju.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Levné letenky

Příspěvekod Hafi » úte čer 14, 2022 21:09

Jako ne, že by se to nemohlo podělat, ale obecně to je celkem rychlé. Popř. Mnichov nebo Vídeň jsou znatelně menší. Ve Vídni nejsou většinou problém 30 min. přestupy (i s odbavenou bagáží).
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Levné letenky

Příspěvekod Hafi » úte čer 14, 2022 21:13

btw. pozemní doprava do Drážďan, Norimberka, Vídně, Mnichova, Berlína není řešením?
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Levné letenky

Příspěvekod mike » úte čer 14, 2022 21:14

Jo, Viden je mala, ale do Turina tam nic neleti. Zato z Mnichova jo, ale tam jsem nikdy nebyl. Zvazim to. A jo, ze se kouknu na vlaky mne prave napadlo. Kdyby neco letelo z Drazdan, tak by to asi slo, to jsou dve hodiny.

Blbe je, ze kdyz se to podela, tak to muze byt nadlouho. Co mam zkusenosti, tak kolegove cekali v USA na kufr i tri dny... sice jim ho pak privezli az na hotel a jeste jim dali nejake prachy na nezbytne naklady nebo jak tomu rikaji, ale to by mi tady bylo plat prtny.

Chjo, CSA byla sice na low cost draha, ale lety do Milana v 7 rano byly uplne idealni...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Levné letenky

Příspěvekod mike » úte čer 14, 2022 21:38

Koukam na to a vypada, ze by to slo takhle:
Praha 5:38 - Freising 10:51 (EC Zapadni expres)
Freising - letiste (pry jezdi kazdou hodinu a trva to 15 min)
Mnichov 15:15 - Turin 16:30

To by asi slo a nejspis bych se jeste stihnul dostat na zacatek trasy v horach, to je z Turina asi hodinu. Taky potrebuju nekde koupit plyn a jidlo, ale to by se asi zvladlo v Turine.

Zadny zazrak, je to delsi a horsi, nez puvodne, ale jestli se nenajde nic lepsiho... Na druhou stranu jsem to takhle z jihu sel jednou pred mnoha lety a bylo to celkem zajimave, to bych si klidne zopakoval. Akorat pres jedno sedlo uz asi nepolezu, to bylo dost o hubu, ale jsou tam i jine moznosti.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Levné letenky

Příspěvekod Hafi » úte čer 14, 2022 21:39

v pátek v poledne letí Ryan z Vratislavi, ale není jak se tam za dopo rozumně dostat :-/
Zběžně mi přijde, že některý dny jezdí bus z Malpensy do Aosty kolem 20:30...to by tím Wizzairem ještě mělo být stihnutelený, ne? Na začátek trasy už ne...
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Levné letenky

Příspěvekod apuka » úte čer 14, 2022 21:40

mike píše:Na cene mi moc nesejde, ale rad bych proste nasednul v Praze do letadla, bez prestupu se dostal do Italie a do vecera se dopravil na vychozi misto.
Kdyz na cene nezalezi, tak si muzes objednat soukrome letadelko. Neco jako aerotaxi.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Levné letenky

Příspěvekod mike » úte čer 14, 2022 21:46

Hafi píše:Zběžně mi přijde, že některý dny jezdí bus z Malpensy do Aosty kolem 20:30...to by tím Wizzairem ještě mělo být stihnutelený, ne? Na začátek trasy už ne...

Pravda, na tohle jsem nekoukal... Normalne totiz jezdim busem Malpensa - Novara a odtud pak vlakem. Ja totiz busy moc nemusim a ten do Aosty uz jede dost dlouho (a v muj cas nejezdil). Kouknu na to, kdybych sehnal ubytovani v Aoste, kde jim nebude vadit takhle pozde, tak muzu na zacatek trasy druhy den, je to asi 3/4 hodiny busem.

apuka píše:Kdyz na cene nezalezi, tak si muzes objednat soukrome letadelko.

Na cene moc nesejde a na cene nezalezi neni ani zdaleka to same. Furt ty problemy s chapanim vyznamu psaneho textu... :) 80k za to fakt nedam, dalo by se uvazovat o 20, kdyby to bylo primo do Aosty, male letiste tam je.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Levné letenky

Příspěvekod mike » úte čer 14, 2022 21:56

Tak kecam, ten bus jede jen dve hodiny, to bych snad i prezil :) Akorat jsem byval na letisti uz v 9 rano a to nejezdil, takze jsem s nim vubec nepocital. Diky za tip.

Tohle je urcite ke zvazeni, hotely v Aoste jsou za podobne ceny, jako na zacatku trasy. Akorat by teda museli zvladnout ubytovat okolo 23, coz nevim, jestli v Italii funguje...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Levné letenky

Příspěvekod Hafi » úte čer 14, 2022 22:19

Tak zrovna v Itálii bych čekal, že pozdě večer by to fungovat mohlo. A booking info o konci checkinu uvádí, akorát dle toho myslím nejde filtrovat.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

PředchozíDalší

Zpět na Tipy