Spojení do Albánie

kam cestovat, za kolik...

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Spojení do Albánie

Příspěvekod pripluv » pon srp 31, 2009 4:49

slysel jsem, ze cesta na jezercu je snad jiz udajne znacena i z theth a valbone, jen nevim nakolik to je fungujici informace. nebyl bych ale zcela proti :D
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: Spojení do Albánie

Příspěvekod pripluv » pon srp 31, 2009 7:05

chmur-a píše:Ptej se na salaš.

jak? to slovo salaš mne zajímá. :wink: dík
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: Spojení do Albánie

Příspěvekod Radana » pon srp 31, 2009 10:50

děkuju ti, šlechetný chmuro! Jestli mne ještě něco napadne.... hned to sem praštím..... Jo - jak v Albánii pochodoím s eurem? Mám asi 2000 leků pro případy nouze, ale počítám s tím že mne snad s eurem moc vyhánět nebudou. V makedonii asi takový štěstí mít nebudu...

Jinak dneska jsem byla v kiwi... pán říkal, že mapy už nejsou, ale znvu je objednali. Dokonce ve sto kusech. :shock: no lidi... jeďte do Albánie, dokud je to ještě jakž takž divoké místo, za chvíli se tam budou všude válet odpadci....
V tom kiwi ještě měli přímo německého průvodce.... ale teda přišel mi nic moc... a pak tam byla taková směšná malovaná mapa..... nu, pohrdla jsem.
Uživatelský avatar
Radana
nováček
nováček
 
Příspěvky: 57
Registrován: sob čer 30, 2007 19:24

Re: Spojení do Albánie

Příspěvekod chmur-a » pon srp 31, 2009 22:08

pripluv píše:
chmur-a píše:Ptej se na salaš.

jak? to slovo salaš mne zajímá. :wink: dík


člověk, který věděl, že v Sofii je třeba zaplatit v autobuse z letiště i za batoh, se připravuje důkladně :)
(právě jsme se z Rily a pirinu vrátili a dodatečně si přečetli tvůj bulharský cestopis. ...Taky nás potkalo cestou z letiště "ten leva, ten leva", ale pak se řidič, který nám prodával jízdenky naštval, naštvalo i dalších pět cestoujících a revizory za pomoci mírného násilí a pětiminutové hádky ...vyhodili z busu. Až mi bylo té revizorky jedné i líto. Zvláštní příhoda, zvláště v kontextu vašich zkušeností z loňska:)

Nevím jak sa řekne salaš. Měli jsme slovník pro naši misi KFOR v Kosovu. Vím jak se řekne mezikontinentální balistická raketa či "zaujmout kruhovou obranu". Albánština je fakt oříšek, v nejhorším jsme si kreslili obrázky. Fungovalo to :).
Jestli je cesta na M.Jezerce značená z Valbony nevím. Z Thetu bych tomu i věřil. My jsme šli přes hory po cestě, která je na všech mapách a spojuje vlastně Gusinje, Vusanje v ČH s Valbonou. Cestička to byla neznačená, pěšinkovatá, ale v terénu bezproblému sledovatelná, žádné odbočky a tak. Cesta vede z V. podél potoka, přes domy kousek nad V., kolem té salaše k sedlu u Maja Rosave a Maja Rosit, nemíří tedy z V. přímo pod M.Jezerce, jak by se i teoreticky dalo. Terén je totiž tím směrem těžko schůdný. Zkoušeli jsme cosi projí, zkrátit si to, příště bychom ale radši cestu delší leč rychlejší.
Prostě, šli jsme z Gusinje přes Vusanje, dolinou Ropojana kolem Zastan koliby k plesům pod M.Jezerce, odtam podnikli výstup na Maju J., cesta byla čerstvě značená červeným pruhem. Pak jsme měli pochod terénem k sedlu nad Valbonou a do Valbony sestupovali po té cestičce.Bez značky.Na cestu jsme se ptali v závěru slovem "Valbona", což fungovalo, takže jsme nic kreslit nemuseli :)
Ale nebál bych se že cestu z valbony nenajdete, moc se tam pobíhat nedá.
Tož tak, hodně štěstí a pozdravujte. ...krásné hory,milí lidé -
chmur-a
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: ned srp 30, 2009 21:20

Re: Spojení do Albánie

Příspěvekod chmur-a » pon srp 31, 2009 22:24

Taky tobě, Radano, hodně štěstí :)
Euro je vítáno, platili jsme jím bez problémů. Za dopravu, přespání, pivo v Baru Valbona.

Jo, a už tam jsou i zařízení speciálně pro turisty...ale je tam krásně, fakt. :)
chmur-a
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: ned srp 30, 2009 21:20

Re: Spojení do Albánie

Příspěvekod pripluv » úte zář 1, 2009 7:05

sem si myslel, ze budu zase malovat :mrgreen:
diky

btw: ten slovnik KFOR neni nahodou v pdf? :-..
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: Spojení do Albánie

Příspěvekod Radana » úte zář 1, 2009 7:28

Kurna, zní to čím dál tím líp :) Jen doufám, že s tím zařízením pro turisty to nebude až tak žhavý :D Kdyžtak se pak vyřádím v Kosovu a Makedonii. Kolik dnů je tak dobrý mít na Prokletije, když chci vidět Jezerce i Harapit?
Jinak když jsem byla v Rumunsku, tak jsem s sebou táhla pár obvazů navíc a porozdávala jsem je ve vesničkách, předpokládám, že tad by se to těm lidem taky mohlo šiknout (jsem poznamenaná medička) :-D
Uživatelský avatar
Radana
nováček
nováček
 
Příspěvky: 57
Registrován: sob čer 30, 2007 19:24

Přechod Albánských Alp

Příspěvekod klarkka » pon kvě 20, 2013 11:18

Zdravím, chceme na začátku července přejít Albásnké Alpy, ve 4 lidech , tuto trasu: Theti - Jezerca (Prokletije) - Valbona , dá se to ?...jak dlouho to cca ttrvá, někde píšou 4 dny, někde 6 mdní...a nevíte někdo jak je to s vodou a případně dopravou zpět do ČR z Valbony ? Díky moc za info... :wink:
klarkka
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: pon kvě 20, 2013 11:14

Re: Přechod Albánských Alp

Příspěvekod george1 » úte kvě 21, 2013 15:02

klarkka píše:Zdravím, chceme na začátku července přejít Albásnké Alpy, ve 4 lidech , tuto trasu: Theti - Jezerca (Prokletije) - Valbona , dá se to ?...jak dlouho to cca ttrvá, někde píšou 4 dny, někde 6 mdní...a nevíte někdo jak je to s vodou a případně dopravou zpět do ČR z Valbony ? Díky moc za info... :wink:


Počítej 4 dni. Den na Buni i Gropave, den na Jezercu a zpátky, den po hřebenu do sedla Cafa Valbona a do Valbony. Spíš ale dojdeš jen do údolí a zalomíš to, takže do Valbony dojdeš druhý den a furgon ti pojede až ráno.

To je dobrý dotaz. Z Valbony do ČR. Hmm. Tak pokud chceš expresně. Tak jeď z Valbony ráno do Bajram Curri. Okolo 12:00 ti pojede furgon do Djakovice. Odtud busem do Peče a odtud by ti měly jen až 3 autobusy do Podgorice. Všechny přes Kolašin. Tam je nádraží a z něj jezdí vlaky do Bělehradu.

Jo voda. Budeš tavit sníh. Ale v červenci tam bude.
"Své nohy natáhneš pouze tolik, kolik ti dovolí délka tvé matrace".
george1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 882
Registrován: úte črc 10, 2007 11:58
Bydliště: Praha, převis u Tošovskejch a řopík u Králík

Předchozí

Zpět na Tipy