Spojení do Albánie

kam cestovat, za kolik...

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Spojení do Albánie

Příspěvekod george1 » ned pro 2, 2007 10:48

Koupil jsem si nový JŘ a teď koukám, že bude jezdit v létě v úterý a v sobotu přímý vlak Praha - Bar. V 8 ráno z Prahy a druhý den v 8 ráno v Baru, resp. v po sedmé v Podgorici a to je pak kousek.
Aha, jenže jenom lehátkovej a s www.jizdenka.cz mi vyšla zpátečka na 207 EURO.
Tak nic, tak jen pro FIP-kaře.
"Své nohy natáhneš pouze tolik, kolik ti dovolí délka tvé matrace".
george1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 882
Registrován: úte črc 10, 2007 11:58
Bydliště: Praha, převis u Tošovskejch a řopík u Králík

Odborníci z Letušky

Příspěvekod george1 » ned pro 2, 2007 14:02

Co měl asi webmaster z Letušky ze zeměpisu. http://www.letuska.cz/albanie/letiste-p ... bovci-tgd/
"Své nohy natáhneš pouze tolik, kolik ti dovolí délka tvé matrace".
george1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 882
Registrován: úte črc 10, 2007 11:58
Bydliště: Praha, převis u Tošovskejch a řopík u Králík

Re: Odborníci z Letušky

Příspěvekod teoretic » ned pro 2, 2007 14:04

george píše:Co měl asi webmaster z Letušky ze zeměpisu. http://www.letuska.cz/albanie/letiste-p ... bovci-tgd/
Glubovci je Černá Hora, ne? :((

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Re: Odborníci z Letušky

Příspěvekod zbuddy » ned pro 2, 2007 14:07

teoretic píše:
george píše:Co měl asi webmaster z Letušky ze zeměpisu. http://www.letuska.cz/albanie/letiste-p ... bovci-tgd/
Glubovci je Černá Hora, ne? :((t.

I hlavní město Podgorica :mrgreen:
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Ještě do třetice k Albánii

Příspěvekod george1 » ned pro 2, 2007 14:13

Tak jsem se chytil té myšlenky na Albánii a trchu guglil. Ale našel jsem docela dobrý info, protože doprava do Skadaru byla dle cestopisů dycynky drahá. Tak celkem prý až 40 EURO a od 25. prosince letošního roku:

Pruga Podgorica - Skadar spremna za saobracaj 25. decembra
Izvrsni direktori Zeljeznice Crne Gore Resad Nuhodzic izjavio je danas da ce pruga Podgorica-Skadar u potpunosti biti osposobljena za saobracaj 25. decembra. Nuhodzic je ovo izjavio nakon potpisivanja sporazuma izmedju Zeleznicko-transportno preduzece “Beograd”, Zeleznice Crne Gore i Luke Bar o zajednickom prevozu robe na pruzi Beograd-Bar. Cilj ovog zajednickog nastupa na trzistu je povecenja obima i kvaliteta prevoza robe, kao i definisanje jedinstvene ponude. Uskoro ce, kako je najavljeno, uskoro biti uspostavljen zajednicki nastup i u putnickom saobracaju.

To znamená, že začne jezdit osobní vlak.
"Své nohy natáhneš pouze tolik, kolik ti dovolí délka tvé matrace".
george1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 882
Registrován: úte črc 10, 2007 11:58
Bydliště: Praha, převis u Tošovskejch a řopík u Králík

Nové zjištění

Příspěvekod george1 » stř led 16, 2008 10:43

Nakonec to vypadá, že Albánie bude v létě reálná. Asi přechod z Theti do Valbony přes Jezercu a pak Korab (je jedno zda z makedonské nebo albánské strany) a pak trocha poznávačky. Protože nejhorší je doprava tam a zpátky, tak se poděluji s případnými takyzájemci o Albánii s zatím nejlevnějšími zjištěnými spoji s tím, aby byl čas na nákup jízdenek a místenek. Euro beru 26 Kč (včera v Jasmínu u Arabů). A je to pro ty, kteří nepředpokládají City Star, který musí být zpáteční a vyplati se tak pro 4 až 5 lidí.

Praha - Komárno bus (Turancar) 21:00 - 4:15 .... 355 Kč
Komarom - Budapest (vlak) každou půlhodinu .... 155 Kč
Budapest Keleti - Subotica (vlak) 13:00 - 17:10 ........... 260 Kč (zvýhodněná)
Subotica - Bar (vlak) 19:10 - 08:15 ................... 853 Kč (437 Kč do 26 let)""
Místenka ......................................................... 78 Kč
Celkem .......... 1701 Kč (1285 Kč do 26 let)
"" V Subotici se uvažuje nákup Balkan Flexi Passu (BFP) na 5 dní, který stojí 82, resp 42 EUR a odečten je podíl za 2 dny. Platí pro Srbsko, Černou Horu, Řecko, Makedonii, Bulharsko, Rumunsko a Turecko.
Ke zvážení je také varianta Komarom - Szeged (vlak - přestup Budapest) .... 420 Kč
Szeged - Subotica (vlak) 12:15 - 14:20 ......................... 60 Kč
Celkem .......... 1766 Kč (1348 Kč do 26 let)
Výhoda je, že je víc času na nákup BFP a místenek a je zajištěna zpáteční jízdenka na území Maďarska. Navíc Subotica je příjemné městečko s levným vínem a perkeltem.

Pro zpáteční cesty by se tak platilo do Prahy ze Subotice od 770 Kč (bus z Komárna) do 900 Kč (vlak z Komárna), přes Szeged cca o 50 Kč víc a oklikou přes Řecko, Bulharsko a Rumunsko (bus Arad - Nadlac)) cca o 100 Kč více + 1-2 místenky v Rumunsku a Bulharsku.

Taky se dá jet busem do Beogradu tam a zpátky, ale vyjde to na stejno a je tam vázání na přesný termín, což u Albánie je o hubu.

Komplet doprava Balkánem tak vyjde bez Albánie na 3880 Kč, resp. 2840 Kč pro mládežníky), což není k zahození.

Ten autobus do Komárna je uvažovaný proto, že přijíždí na hranice v ideální hodinu, tak aby se již během dopoledne přejelo celé Maďarsko do 11:00 do Szegedu, pro případ, že by nebyla kvóta na jízdenky za 10 EURO z Beogradu do Subotice na IC Avala ve 13:00 z Keleti. Vlak do Baru jede přímo ze Subotice bez přestupu v Beogradu a pokud nechce někdo BFP, tak prostá jízdenka JŽ jedním směrem stojí 29 EURO + místenka.

Ve čtvrtek je v tom vlaku (v létě) také český lehátkový vůz Praha - Bar a jak mi řekli v Praze-Libni v ČD centru, tak koupě lehátka bez řádné jízdenky ze Subotice do Baru by neměl být problém. Otázkou je, že zatím neví kolik by to lehátko stálo. Tipuji nejméně 260 Kč, ale zase není třeba místenka za 3 Eura.

Jinak normál jízdenka Praha - Bar stojí asi 2700 Kč, ale nejde mi http://www.jizdenka.cz, tak nevím.
"Své nohy natáhneš pouze tolik, kolik ti dovolí délka tvé matrace".
george1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 882
Registrován: úte črc 10, 2007 11:58
Bydliště: Praha, převis u Tošovskejch a řopík u Králík

Příspěvekod pripluv » stř led 16, 2008 12:37

Protože jsi měl ve www čárku, opraveno, rozchozeno.
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod george1 » stř led 16, 2008 13:26

Přípluv píše:Protože jsi měl ve www čárku, opraveno, rozchozeno.


Dík, tak ještě jen pro info.
Praha - Bar vlak jednosměrná 2683 Kč s In-Kartou a 3574 Kč bez ní.
Bitola (u Prespanského jezera) - Praha jednosměrná 2804 Kč, resp. 3738,- Kč bez In Karty.
a Praha-Bar a zpět City Star pro 5 lidí (aspoň jeden musí mít In-Kartu), 16098 Kč celkem 1084 Kč místenky, takže 3428 na hlavu. Bez In-Karty to vyjde na hlavu na 4506 Kč.
"Své nohy natáhneš pouze tolik, kolik ti dovolí délka tvé matrace".
george1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 882
Registrován: úte črc 10, 2007 11:58
Bydliště: Praha, převis u Tošovskejch a řopík u Králík

Příspěvekod PD » stř led 16, 2008 14:08

zajimavy info :-) akorat bych te chtel varovat pred navazujicimi spoji, zpozdeni 1-2h neni od Budapesti dolu nic vyjimecneho (ono i z ceska to ne vzdy jede vcas...) Jinak subjektivne mi kvuli poctu prestupu prijde rozumnejsi pouzit CityStar uz od 3lidi.

Mistenky nejsou povinne, takze pokud se smiris, ze misto nemas jisty, da se usetrit. Pokud se nic nezmenilo, tak je stejne v cesku nekoupis.

Vystup na Korab je stale z Makedonie oficialne zakazany, ovsem asi realizovatelny, nemel jsem potrebu to zkouset :-) Pokud bys sel z Albanie a pote se napojil na makedonskou vystupovku, pravdepodobne je to ok.
PD
nováček
nováček
 
Příspěvky: 69
Registrován: pát led 11, 2008 18:52
Bydliště: brno

Příspěvekod george1 » stř led 16, 2008 14:38

PD píše:zajimavy info :-) akorat bych te chtel varovat pred navazujicimi spoji, zpozdeni 1-2h neni od Budapesti dolu nic vyjimecneho (ono i z ceska to ne vzdy jede vcas...)


To s tím zpožděním je svatá pravda. Prý zvláště po Schengenu. On taky ten lehátkovej vůz do Subotice přijede s Avalou v 17:10 a teprve za dvě hodiny pokračuje. Jenže když bude zpožděná Avala, tak se zase nestihne koupit ten Flexi Pass. Což znamená, že lepší je jet přes Szeged, protože vnitrostátní vlaky v Maďarsku zpoždění nemají a ze Szegedu do Subotice je to lokálka a to je dtto. Jenže 5 hodin v Subotici to je na dobrou opičku.

A co se přestupů týká, tak když nepojedeš lehátkem, a budeš jen ve vlacích, který ho veze, tak budeš přestupovat v Břeclavi, Budapešti a v Subotici tak jako tak.

A zase když nepojedeš tím busem, tak se nedostaneš do Szegedu do těch 12 hodin. Pannonkou ani Galilejem se to nestíhá. Resp. Pannonkou jo, ale pouze přímo do Budapešti, což je drahé a pak to všechno nahoře nemá cenu. No a nebo jet o den dřív a přespat cestou před nebo za Budapeští.

Jinak nevíte někdo jak je to v Albánii s medvědy?! Určitě tam jsou, ale nějak nikdo si na ně nestěžuje, nebo ano?!
"Své nohy natáhneš pouze tolik, kolik ti dovolí délka tvé matrace".
george1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 882
Registrován: úte črc 10, 2007 11:58
Bydliště: Praha, převis u Tošovskejch a řopík u Králík

Příspěvekod PD » stř led 16, 2008 15:33

george píše:A co se přestupů týká, tak když nepojedeš lehátkem, a budeš jen ve vlacích, který ho veze, tak budeš přestupovat v Břeclavi, Budapešti a v Subotici tak jako tak.

A zase když nepojedeš tím busem, tak se nedostaneš do Szegedu do těch 12 hodin. Pannonkou ani Galilejem se to nestíhá. Resp. Pannonkou jo, ale pouze přímo do Budapešti, což je drahé a pak to všechno nahoře nemá cenu. No a nebo jet o den dřív a přespat cestou před nebo za Budapeští.


mel jsem na mysli koupit CityStar CZ-MAK/CG nebo kam to aktualne vsude nabizeji, potom by mel byt prestup jen v Budapesti a Beograde (loni to pri 5 lidech vychazelo na smesnych cca 2tis Kc zpatecni bez inkarty) - neznam ale novy ceniky ani jizdni rady... takze je mozny, ze uz placam blbosti - ale pochybuju, ze by tam byly nejaky zasadni zmeny

Samozrejme za predpokladu, ze nechces CityStar nebo jede malo lidi, tak pri zachovani rozumne ceny se prestupum nevyhnes a to co pises je asi nejlepsi moznost...

ad Subotica - 5h je pohoda :D krom toho ze tam maj pekny holky, tak naky jidlo a pivko a jeste nebudes stihat... jinak ta preshranicni lokalka je drsna ;-)
PD
nováček
nováček
 
Příspěvky: 69
Registrován: pát led 11, 2008 18:52
Bydliště: brno

Příspěvekod Vilík » stř led 16, 2008 15:46

Panove, kde takovyhle informace berete??? :prayer: :prayer: :prayer:
Však mě znáte...
Uživatelský avatar
Vilík
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4206
Registrován: pát čer 17, 2005 21:12
Bydliště: Brno

Příspěvekod Hafi » stř led 16, 2008 17:20

george píše:Určitě tam jsou, ale nějak nikdo si na ně nestěžuje, nebo ano?!

coz muze uplne stejne znamenat ze tam nejsou, jako ze tam sou a sakra agresivni :mrgreen:
jinak se pridavam ke gratulaci....kdybych nemel fipku tak reknu ze je vlakno plne prinosnych informaci :wink:
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8407
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Příspěvekod PD » čtv led 17, 2008 8:13

tak mi to nedalo, stavil jsem se po ceste rano na CD kvuli cene, v pripade 3lidi bych asi zvolil CityStar CZ-Beograd (jediny nutny prestup v Budapesti), z Beogradu potom budto na Podgoricu nebo Ulcinj... a nebo to vzit pres Makedonii a treba Ohridsky jezero... zalezi kam v Albanii chces (popr. udelat okruh)

Pokud bys chtel jen na Jezerce, nejlepsi a nejlevnejsi moznost je jit z cernohorske casti prokletiji pres Gusinje a Vusanje, da se zdarma vyridit povoleni (bo oficialni prechod tam nebyl a asi ani nebude?). Do Gusinje se dostanes naprosto v pohode... kombikama pres Berane z Bijelo Polje za cca 3-5E tipuju...

CityStar Brno-Beograd: (3os.) 5121Kc/(1700kc/os.), (5os.) 7682kc/(1540kc/os.) - trochu to zaokrouhluju, stejne sou to prepocty z eur
PD
nováček
nováček
 
Příspěvky: 69
Registrován: pát led 11, 2008 18:52
Bydliště: brno

Příspěvekod george1 » čtv led 17, 2008 15:52

PD píše:tak mi to nedalo, stavil jsem se po ceste rano na CD ....


Taky mi to nedalo a tak jsem se dneska stavil na CD taky. Počítal to pro 5 lidí do poslední stanice v Srbsku (myslím Prjepolje), protože nemají ještě smlouvu s Černou horou (loni to ještě byly JŽ, letos už jsou željaznica Crne Gore a.d. http://www.zeljeznica.cg.yu/eng/index.php -) a vyšlo mu něco okolo 10 500 Kč, tedy 2 100 Kč na hlavu. Ale teda bez Černý hory. Jinak tady je srbský JŘ http://www.zeleznicesrbije.com/ a taky ceny. Ten BFP na 5 dní zdražili pro dospělý na 88 a pro mládež na 66, takže pro toho kdo by jel Subotica - Bar - Subotica se nevyplatí, ale pro toho, kdo by jel např. Subotica - Bar. A pak třeba Florina - Thessaloniky - Skopje - Subotica, se vyplatí a pro cestu Florina - Thessaloniky - Sofia - Bucuresti - Arad tuplem.
Černohorci mají zatím funkční jenom jízdní řád a ne cenové podmínky, takže zatím je otázkou zda tam vlastně BFP platí. Tady je makedonský JŘ http://www.mz.com.mk/mz-web-doma/index2.htm a tam je napsáno: "Balkan Flexipass ponudata (bilet) važi za mrežite na balkanskite železnici (Bugarija, Grcija, SR Jugoslavija, Makedonija, Romanija i Turcija)". Jenže SR Jugoslavia už není. Ale asi platí. Tady jsou řecký stránky http://www.ose.gr/echome.asp?lang=2 a tady je úplná novinka - server železnic v Kosovu http://www.kosovorailway.com/home.php?l ... ome&cat=14
"Své nohy natáhneš pouze tolik, kolik ti dovolí délka tvé matrace".
george1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 882
Registrován: úte črc 10, 2007 11:58
Bydliště: Praha, převis u Tošovskejch a řopík u Králík

Příspěvekod george1 » pát led 18, 2008 8:55

Včera jsme seděli v hospodě a s kolegou rozhodli o termínu. Takže jsme dva. Moje žena se netvářila nadšeně, tak jsem řekl, že přece nemusíme být stále spolu, což odkývala (zatím).

Odjezd plánujeme 2.7.08 večer busem do Komárna, s příjezdem do Albánie 4.7.08. A trasu: Theti - Jezerca (Prokletije) - Valbona - Bairam Curri - Djakovice - Prizren - Tetovo (Šar Planina) - Ohrid - Pogradec - Elbasan - Tirana - Vlore - Butrint - Djirokaster - Florina - Thessaloniky a do Prahy. Plánujeme koupi Balkan Flexi Passu na 5 dní, takže kdyby byla časová rezerva, tak by měl stačit i na okruh Thessaloniky - Istanbul - Veliko Trnovo - Ruse - Arad, nebo Sofia - Beograd - Subotica.

No a kdybych ukecal v práci ředitele na 4 týdny dovolené v kuse (což nepředpokládám), tak bych počkal v Istanbulu na ženu a jeli bychom na Kačkar a dolu na Hasakeyf - než to zatopějí přehradou. Ale to už zní moc nabubřele.

Takže kdyby měl někdo zájem např. na tu první část, tedy řekněme po Šar Planinu, tak lze, ve dvou to bude vždycky dražší nežli třeba ve čtyřech, protože to vypadá na nájemný furgon.
"Své nohy natáhneš pouze tolik, kolik ti dovolí délka tvé matrace".
george1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 882
Registrován: úte črc 10, 2007 11:58
Bydliště: Praha, převis u Tošovskejch a řopík u Králík

Příspěvekod george1 » pát led 18, 2008 10:06

Ten BFP na 5 dní zdražili pro dospělý na 88 a pro mládež na 66, .....[/quote]

Poslední připomínka k cestě do Albánie a omluva. Balkan FlexiPass na 5 dní stojí pro věk (26+) 82 EUR a pro věk (12-26) pouze 49 EUR. Takže mladejm se vyplatí i pro cestu Subotica - Bar - Subotica.

Omluva. Koukal jsem na cenu BFP pro 1. třídu. :(( Jen víc takových omylů. *
"Své nohy natáhneš pouze tolik, kolik ti dovolí délka tvé matrace".
george1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 882
Registrován: úte črc 10, 2007 11:58
Bydliště: Praha, převis u Tošovskejch a řopík u Králík

Příspěvekod Hafi » pát led 18, 2008 13:55

george píše: jsem řekl, že přece nemusíme být stále spolu, což odkývala (zatím).

riskuješ :mrgreen: aby "zatím" nebylo "nafurt" :wink:
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8407
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Příspěvekod george1 » úte led 22, 2008 7:37

PD píše:Pokud bys chtel jen na Jezerce, nejlepsi a nejlevnejsi moznost je jit z cernohorske casti prokletiji pres Gusinje a Vusanje, da se zdarma vyridit povoleni (bo oficialni prechod tam nebyl a asi ani nebude?).


Na této adrese hovoří nějací lidé o přechodu do Albánie z Gusinje. :(( To by bylo O.K., ale ví o tom někdo něco víc?http://www.navrchol.sk/index.php?id=288
"Své nohy natáhneš pouze tolik, kolik ti dovolí délka tvé matrace".
george1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 882
Registrován: úte črc 10, 2007 11:58
Bydliště: Praha, převis u Tošovskejch a řopík u Králík

Příspěvekod george1 » úte led 22, 2008 7:47

Tak přechod tam je.
Następnego dnia dotarliśmy do ostatniej czarnogórskiej miejscowości Gusinje i zaczęliśmy szukać najbliższego przejścia granicznego. Na naszej mapie nie zaznaczono żadnej drogi i tylko dzięki przyjaciołom dowiedzieliśmy się, że przekroczenie granicy jest tutaj możliwe. Poszliśmy do małej kafejki, gdzie wypiliśmy filiżankę wspaniałej kawy przegryzając ciasteczkami. Próbowaliśmy zapytać właściciela, jak dotrzeć do granicy, ale pomimo, że czeski jest trochę podobny do serbskiego, trudno było nam zrozumieć odpowiedź. Wkrótce zgubiliśmy drogę, błądząc wśród płotów, strumyków, poletek i musieliśmy wrócić ponownie po wskazówki. Mieliśmy szczęście, ponieważ spotkaliśmy człowieka mówiącego po angielsku. Okazało się, że do granicy prowadzi jedna z mniejszych dróg asfaltowych, a dotarcie do punktu odpraw zajmuje zaledwie kilka minut. Dwa drewniane budynki i czterech celników, ot i wszystko.
http://www.magazynswiat.pl/modules.php? ... =0&thold=0
"Své nohy natáhneš pouze tolik, kolik ti dovolí délka tvé matrace".
george1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 882
Registrován: úte črc 10, 2007 11:58
Bydliště: Praha, převis u Tošovskejch a řopík u Králík

Příspěvekod PD » úte led 22, 2008 8:31

george píše:Na této adrese hovoří nějací lidé o přechodu do Albánie z Gusinje. :(( To by bylo O.K., ale ví o tom někdo něco víc? http://www.navrchol.sk/index.php?id=288


Ještě za SCG to úplně oficiální přechod nebyl a fungovalo to tak nějak na povolení, které vydávali v Plavu (pokud vím, tak potom zřídili pohraniční policii i ve Vusanje) - už tehdy ale CG fungovala tak nějak nezávisle na Srbsku a je možný že ten přechod je oficiální - už jsem o tom slyšel z více zdrojů... zkusím mrknout po netu jak bude trocha času...
PD
nováček
nováček
 
Příspěvky: 69
Registrován: pát led 11, 2008 18:52
Bydliště: brno

Příspěvekod george1 » úte led 22, 2008 16:13

PD píše:
george píše:Na této adrese hovoří nějací lidé o přechodu do Albánie z Gusinje. :(( To by bylo O.K., ale ví o tom někdo něco víc? http://www.navrchol.sk/index.php?id=288


Ještě za SCG to úplně oficiální přechod nebyl a fungovalo to tak nějak na povolení, které vydávali v Plavu (pokud vím, tak potom zřídili pohraniční policii i ve Vusanje) - už tehdy ale CG fungovala tak nějak nezávisle na Srbsku a je možný že ten přechod je oficiální - už jsem o tom slyšel z více zdrojů... zkusím mrknout po netu jak bude trocha času...


Zatím jsem zjistil, že přechod je z Gusinje směrem na západ do Vermosh. Naše cestovky to mají jako raritu. Lidi jedou tam a zpátky a jsou den v Albánii. Jenže z Vermosh je Jezerca, Theti a Valbona neuskutečnitelná, protože je to šílená zacházka a silnici vede jen dolů zase na hlavní Podgorica - Skadar.
Směrem východním do údolí Valbony taky vede silnice přes sedlo Valbona, ale to prostě nejsem schopen vyguglit.
Jinak by to přes ten Plav a Gusinje bylo super. Vlakem jenom do Bijelo Polje a odtud jedou 2 nebo 3 busy denně až do Gusinje. Udělat si okruh Jezerca - Theti - Valbona a zpět a pak přes Peč a Djakovicu zpátky do Albánie. A mezi Plavem a Pečí je Rugovska klisura. Tu jsem prošel ještě za bolševika přes Čakor pěšky (2 dni nejelo auto). Je to super, ale pěšky bych to už nikdy nešel.
"Své nohy natáhneš pouze tolik, kolik ti dovolí délka tvé matrace".
george1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 882
Registrován: úte črc 10, 2007 11:58
Bydliště: Praha, převis u Tošovskejch a řopík u Králík

Dotaz na brňáky ve spojení s Albánií

Příspěvekod george1 » čtv led 31, 2008 10:48

Může se stát, že nakonec pojedu do Albánie úplně sám, ale prostě jsem se zatvrdil a pojedu. Faktem ale je, že bych chtěl jí projet, ale také pobýt tak 4-5 dní v Prokletije.
Můj dotaz - protože přece jenom se v těch vápencích sám trochu bojím o hubu - má někdo zkušenost s nápadem připojení se k CK Alpina v daný den a zase po 5 dnech se s nima rozejít (jasně, že za úplatu, ale ne za plnou cenu). termínově by mi to hrálo, přidal bych se v Kopliku a rozloučil v Djakovici a jel za ženou do Istanbulu.
Až pojedu na URBIS, tak bych zašel do kanceláře, ale zase nechci být za vola ... nezkušel to někdo.
"Své nohy natáhneš pouze tolik, kolik ti dovolí délka tvé matrace".
george1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 882
Registrován: úte črc 10, 2007 11:58
Bydliště: Praha, převis u Tošovskejch a řopík u Králík

Příspěvekod PD » úte úno 5, 2008 22:16

spojeni Bijelo Polje - Gusinje: autobusy vubec neres, vystoupis z vlaku, skocis do prvniho kombiku do Berane, tam se nechas ;) presadit do dalsiho a hrnes az do Plavu nebo Gusinje a cena je jen o malo vyssi nez bus, ale casu usetris hromadu (a cena je v prepoctu par supu...)

ad bezpecnost Prokletije: par let sem tam sice nebyl, ale sou to hory, kde bych se zrovna nebal chodit sam (bo je znam, ale i tak...)

zatim jsem bohuzel nemel cas zjistovat ten prechod... :( jak bude trochu casu (snad brzo) zkusim mrknout jednak do mapy a druhak na par zdroju na webu... kazdopadne si jsem skoro jist, ze o zachazce kvuli Jezerce nemuze byt rec - ovsem o dalsi navaznosti cesty na albanii nevim, ta zeme ani lide me nelakaji

Cakor bys pry uz ted zase prosel, kazdopadne pred par lety to bylo nemyslitelny, do Rugovske Klisury sem tehdy chtel, ale modrasci by byli proti...
PD
nováček
nováček
 
Příspěvky: 69
Registrován: pát led 11, 2008 18:52
Bydliště: brno

Ze Sofie do Albánie? Jak?

Příspěvekod george1 » úte úno 26, 2008 14:08

Tak je rozhodnuto. Díky zuřivým Srbům jsme vyměkli a díky jinému vláknu jsme se dostal na Sky a to co jsem vymyslel přes Srbsko za cca 1500 Kč z šesteronásobným přestupem po zemi se může realizovat za stejnou cenu letadlem přes Sofii. Sky vyšel do Sofie na 11.7. na 1150 Kč. A teď dotazy, neboť jsem kapituloval a jak mi kolega řekl přišel o korunu googlaře:

1) V Sofii budeme v 17:05. Odbavení tak 1/2 hodiny a bus 84 jede 1/2 hodiny, pak 10 minut pěšky a pak tramvají 15 minut na nádraží - vlakové nebo autobusové, ale bus do Ohridu za 48 LEVA jede v 19:00 a bus do Bitoly za 42 LEVA ve 20:00. Je reálné něco z toho lapit? Bude navíc pátek. Mám telefon na rezervační kancelář, myslíte, že by to šlo předběžně zamluvit?
3) Vlak do Soluně jede ve 22:15. To je reálné, ale kolik stojí!? Na linku řeckých drah jsem vyčetl že prý 15 EURO, ale bulhaři tam nic nemají. Podle www.jizdenka.cz je to za 32 EURO. Nejel to někdo?
4) Ze Soluně do Floriny to je O.K. za 4 EURA vlakem a teď další dotaz. Florina - Korce. Florina - hranice Albánie taxi prý 10 EURO celkem za vůz, ale podle nějakého finského linku. Hranice - Korce za 2 EURA furgonem jsou ověřený, ale co z té Floriny. Nerad bych vykrvácel hned první den.

A ještě jeden dotaz:

Na jednom jediném makedonském linku jsem našel bus spoj Sofia - Skopje 00:00 odjezd a 04:00 příjezd. Přepravní společnost Kaleja. Jenže na linku sofijského cenetrálního autobusového nádraží nic takového není, ani na linku Trafik-Market vedlejšího autobusáku. V Tiraně se jedna památka jmenuje ve škipi Kaleja. Není to nakonec bus do Tirany - opět neví někdo. Kaleja Company nic negooglí.

Ten spoj by byl ideální. Ve 4:00 Skopje. V 7:30 Priština a možná ještě ten den Bajram Curri, ne-li Valbony pod Jezercou. Absolvovali bychom hory 1. týden a ne druhý a pak by se chodilo další týden už jen s pěti - šesti kily.
"Své nohy natáhneš pouze tolik, kolik ti dovolí délka tvé matrace".
george1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 882
Registrován: úte črc 10, 2007 11:58
Bydliště: Praha, převis u Tošovskejch a řopík u Králík

Příspěvekod Hafi » úte úno 26, 2008 23:04

pokud nebude zpozdeni a vejdete se do busu, tak je realne chyhtit jeden i druhy vecerni autobus. mi tam podle par let jinyho letovyho radu prilitli myslim 16:30, nesli sme na bus do centra ale pesky asi 4 km na stanici vlaku Isk6r a pak nejmin pul hodiny cekani na vlak a vlakem do centra abyli sme tam asi v 8...co tak pamatuju. s rezervaci ti neporadim, bo netusim.

vlak do solune, pokud vim tak to je nocni trasbalkan, tedy bude nejspis zpozdeny, ale je levnejsi nez ty dva denni expresy. ja jim jel v opacnem smeru z hranic z kulaty do sofie za 4 Lv, ale me sem 50 procent slevu, takze cena asi 8Lv na hranice, do solune bych tipoval mozna dalsich 5 Lv. Jinak este ti (ted sem liny to hledat, ale byvalo to tak...) kolem desaty jede vlak do nise, kde byl celkem slusny pripoj na skopje...

ze solune do albanie fakt neporadim, jato tam cely projel stopem...jen pamatuju ze taxi z bitoly na recke hranice, chtel asi 10E (na tech 15 km) a ani kdyz sme ho poslali do prdele, tak nenabid lepsi cenu. ta jsme stopli zebrinak tazeny trakturkem, a celych 15 km sedeli vzadu z babkou co jela z trhu a ladovala do nas neprodane zbytky...melouny :-)
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8407
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Subotica (Srbsko) - Kelebia (Hu)

Příspěvekod george1 » pon kvě 12, 2008 10:58

Dotaz. Neví někdo jestli mezi Suboticí a maďarskou Kelibií jezdí taky osobáky. Na maďarské Elvíře a Bahn.de jsou jen 3 rychlíky a nic víc. Srbové ale uvádějí asi 6 osobáku do stanice Kelebija. A Kelebija je jak v Srbsku, tak v Maďarsku, jenže tam je to Kelebia. A zase kdyby to byla jen Kelebija v Srbsku, tak ta je pěkně daleko od pěšího přechodu a pak je lepší jet MHD (č. 22) až na hranici. Jenže pak je to zase asi 5 km do maďarský Kelebie. Spoje do Szegedu znám - jsou dva a ty určitě nechytáme.

Tak kdyby někdo věděl, byl bych vděčen.
"Své nohy natáhneš pouze tolik, kolik ti dovolí délka tvé matrace".
george1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 882
Registrován: úte črc 10, 2007 11:58
Bydliště: Praha, převis u Tošovskejch a řopík u Králík

Příspěvekod Lifestyle » pon kvě 19, 2008 1:16

Vlaková stanice Kelebia je jen jedna a to v Maďarsku. Mezi Kelebií a Suboticou víc zastávek není. Maďarská Kelebia má i srbský název Kelebija (něco jako Wien - Vídeň), který se používá v srbských JŘ, stejně tak existuje vesnice (městská část?) Kelebija na srbské straně severně od Subotice, ta ale nemá vlakové spojení. Zda osobní přeshraniční vlaky momentálně jezdí, nevím, už jsem po tom sám pátral před časem, ale našel jsem jenom stejné informace, jaké jsou popsány výše.
Lifestyle
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: stř kvě 7, 2008 8:11

Příspěvekod Jary » pát čer 6, 2008 14:59

Vidím, že je tu samí znalec balkánské dopravy (to myslím zcela v donrém) tak se taky zeptám. Chceme udělat okruh přes Albánii a Makedonii. Do albánie přes Černou horu, zpět ze Skopje. asi už jsme starý nebo líný nebo co, ale optimální mi příjde varianta přímými vozy ČD do Podgorice a zpět opět přímými ze skopje. (Obé jezdí jen některé dny v týdnu, ale nám plně vyhovuje. Lehátko lze koupit na celou trasu v ČR, a jak tu někdo dříve tipoval, tak mohu upřesnit - stojí 14 Euro. Protože nás bude asi 5, nbízí se city Star. Ten je ale zpáteční, takže:
Buď kopit zpáteční do Podgorice, zpět ho využít až na cestě z Bělehradu a jízdenku Skopje - Bělehrad koupit v Makedonii - víte někdo co to může stát?
Nebo koupit city star jen do Subotice a pak dál na Interrail - Serbia pas (pouze pro Srbsko, 42 Eur, platí 3 dny v měsící). To ale znamená ještě dokopuit samostně jízdenku po Černé hoře a zpět ze Skopje na Srbské hranice. Ta zpět není problém, to bude vlastně vnitrostátní jízdenka cca. 70 km po makedonni , to bude za hubičku. ale jízdenku po Černé hoře bych musel koupit s předstihem v ČR (budeme sedět v přímém vlaku) a to bude za mezinárodní tarif.
Co myslíte, že vyjde lépe? City Star až do Podgorice a jízdenka Skopje - bělehrad nebo nákup toho srbského pasu + dvě další jízdenky pro ČH a Mak? stěžejní bude asi cena skopje - Bělehrad, kterou jedinou v této rovnici neznám.
Nebo jiné vhodné řešení?
Jary
účastník
účastník
 
Příspěvky: 278
Registrován: pát dub 18, 2008 10:01

Příspěvekod Hafi » pát čer 6, 2008 15:40

s jizdenkama neporadim...vlakem toho mam projetyho dost, ale jizdenky jsem nikdy nekupoval :P

akorat otazecka...prime vozy ze skopje? o tom nevim a nemyslim ze by to existovalo...na cem to jede? samozrejme neni problem prestoupit, jeden prestup staci, ale primo bych to spis nevidel
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8407
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Další

Zpět na Tipy