Výběry z bankomatů v zahraničí - poplatky/rizika

kam cestovat, za kolik...

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Příspěvekod brhel » stř lis 28, 2007 13:24

toz jestli jsem pocital dobre, vyber z bankomatu v zahranici bude zpoplatnen cca 5 kc na každých 1000 Kč (rozdíl mezi sazbou devizi stred a devizi prodej) což je stále "zadarmo" odproti 100 Kč + 0,25% u ČS
Uživatelský avatar
brhel
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2561
Registrován: sob led 21, 2006 11:12
Bydliště: Praha / Oslo

Příspěvekod Lipon » stř lis 28, 2007 13:55

glass píše:
Lipon píše:...a jednak kvuli duveryhodnosti...


"duveryhodnost" se nerozlisuje podle toho, zda je karta ebosovana ci ne, ale podle toho, o jakou kartu se jedna - debetni, kreditni, charge. osobne nemam zkusenost s tim, ze by mou (v zahranici pouzivam kreditni) kartu nekde odmitli.

spatne pochopeno - "duveryhodnost" z pohledu prijemce karty - prijemce nepozna, jestli jde o kredit nebo debet (pokud ano, tak jak?), a pokud se v zemi prijemce pouziva karta shodna s nasi neembos. jen k vyberu z bankomatu (i kdyz an ni bude logo VISA pres pul karty), tak je dost tezky ho presvedcit o tom, ze v nejake male zemi v srdci Evropy maji takove karty stejnou funkci jako jejich embos.
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4877
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Příspěvekod Petras » stř črc 9, 2008 17:43

Možná se to bude někomu hodit. :((
Jedu na Slovensko a trochu jsem počítal a vyšlo mi že pokud vyberu hotově SK u nás dostanu za 100czk=125skk a pokud vyberu z bankomatu (SS) v SR, dostanu za 100czk=131skk -6czk poplatek.
Což na třeba 10000,- dělá 600,- a to se vyplatí :wink:
A nemusím nikam chodit a hlavně nemusím tahat celou hotovost furt sebou. :D
Jen čučím že na Slovensku mají výhodnější kurz než je u nás,většinou to bývá naopak. :((
- Piješ?
Pokud to je otázka, tak ne. Pokud to je návrh, tak ano!
Uživatelský avatar
Petras
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4055
Registrován: stř úno 22, 2006 18:59
Bydliště: Mám

Příspěvekod Yopo » stř črc 9, 2008 17:59

nedavno som mal pri vypise z uctu letak o 5 vyberoch z bankmatu v zahranici zdarma a tusim to bolo aj ako reklama TV - jedna sa o CSOB
Uživatelský avatar
Yopo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 455
Registrován: ned pro 11, 2005 18:56

Re: ZADARMO! výběry z bankomatů v zahraničí

Příspěvekod TooMooX » ned črc 15, 2012 15:44

Pšonský žid mBank má sice stále výběr zdarma nad 2500kč, ale ojebou vás na kurzu. Proto jsem pořídil AXU (karta,vedení zdarma + nějakej ten úrok...) a provedl srovnání.
http://tatry76.xf.cz/platba.jpg

Kurz České národní banky (tj střed)..... 25.39
Kurz u AXY.......................................25.53
Polskej žid mBank..............................26.12
Uživatelský avatar
TooMooX
účastník
účastník
 
Příspěvky: 677
Registrován: čtv pro 9, 2010 23:01

Re: ZADARMO! výběry z bankomatů v zahraničí

Příspěvekod mikelbc » úte črc 31, 2012 15:25

Byl bych s tím ZADARMO velmi obezřetný.

Některé banky mají v nabídce balíčky obsahující výběry v zahraničí zdarma.

Ovšem pozor - mnohdy jen u bankomatů konkrétní místní banky.

Tak ať se Vám ty výběry neprodraží :-)
mikelbc
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: úte črc 31, 2012 15:13

Re: ZADARMO! výběry z bankomatů v zahraničí

Příspěvekod loupacek » čtv srp 2, 2012 13:12

taky jsem s výběry v zahraničí zklamán, vyzkoušel jsem KB, Mbank a žádná sláva. Nyní si většinou proměním u nás a co jde tak platím kartou u obchodníků ten kurz není tak hrozný...
loupacek
nováček
nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: pon črc 30, 2012 10:01

Re: ZADARMO! výběry z bankomatů v zahraničí

Příspěvekod pavproch » čtv srp 2, 2012 13:27

co můžu potvrdit, že na 100% funguje, je mezinárodní embosovaná karta EC/MC i Visa ČSOB - výběry na slovensku z bankomatů ČSOB.sk a v západní evropě z bankomatů KBC jsou opravdu jen za 6,- Kč a kurz devizy-prodej
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28060
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: ZADARMO! výběry z bankomatů v zahraničí

Příspěvekod axi12 » čtv srp 2, 2012 13:45

A mohu se zeptat, jak poznám, zda má Visa je embosovaná?
axi12
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1557
Registrován: pon lis 15, 2010 19:56
Bydliště: České Budějovice

Re: ZADARMO! výběry z bankomatů v zahraničí

Příspěvekod pavproch » čtv srp 2, 2012 13:47

vystpouplé/reliefní písmo (jméno držitele a číslo karty)
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28060
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: ZADARMO! výběry z bankomatů v zahraničí

Příspěvekod axi12 » čtv srp 2, 2012 13:51

Aha! Super, to jsem netušil s těma výběrama u KBC
axi12
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1557
Registrován: pon lis 15, 2010 19:56
Bydliště: České Budějovice

Re: ZADARMO! výběry z bankomatů v zahraničí

Příspěvekod ssyissyi » čtv srp 2, 2012 16:28

Nevím, jestli dávám tohle upozornění správně, popř. prosím o přesun na správné místo...
Množí se nám v práci informace o zneužití karet v Bulharsku. Při výběru z bankomatu jsou z karty zkopírována data. Vím, nic neobvyklého, může se stát kdykoli kdekoli. Jen jsem se pozastavila nad tím, že se to v krátkém čase vyskytuje v míře větší než je obvyklé v jedné oblasti...
Volenti nihil impossibile.
ssyissyi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 225
Registrován: čtv črc 19, 2012 13:06
Bydliště: Praha

Re: ZADARMO! výběry z bankomatů v zahraničí

Příspěvekod Vachon » pát srp 3, 2012 8:24

ssyissyi píše:Množí se nám v práci informace o zneužití karet v Bulharsku. Při výběru z bankomatu jsou z karty zkopírována data. Vím, nic neobvyklého, může se stát kdykoli kdekoli. Jen jsem se pozastavila nad tím, že se to v krátkém čase vyskytuje v míře větší než je obvyklé v jedné oblasti...

Tohle se občas stává i u nás; jedinou víceméně účinnou obranou je (snad) pokud možno používat bankomaty na pobočkách solidních bank, kde mají kamerovou ostrahu.
Jde-li všechno podle plánu, stala se někde chyba.
Uživatelský avatar
Vachon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2261
Registrován: pát čer 3, 2011 12:01
Bydliště: matka měst

Re: Výběry z bankomatů v zahraničí - poplatky/rizika

Příspěvekod TooMooX » ned led 13, 2013 9:49

Ukázka toho proč v zahraničí rozhodně neplatit kartou mBank ! Běžne používám AXU, ale neměl jsem na výběr :cry: Nedostatek $$$ a výhoda okamžitého převodu mezi učty mBank<-->mBank

mBank................................ 1 euro 26.30 http://julky.xf.cz/mbank.jpg
AXA používající kurz VISA .....1 euro 25.56 http://eng.kurzy.cz/kurzy-men/kurzovni-listek/nr/visa/D-5.1.2013/


PS: zajímavá akce pro ty co nemají účet u mBank !!! Doporučte mKONTO a získejte 500 Kč oba http://www.mbank.cz/blog/article,417,doporucte-mkonto-a-ziskejte-500-kc-oba.html Kdo nemá kamaráda u mBank ať klidně použije jako promo můj 8) 737002913
Uživatelský avatar
TooMooX
účastník
účastník
 
Příspěvky: 677
Registrován: čtv pro 9, 2010 23:01

Re: Výběry z bankomatů v zahraničí - poplatky/rizika

Příspěvekod mike » pon led 14, 2013 17:21

:lol: tomu rikam opravdove doporuceni :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49214
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběry z bankomatů v zahraničí - poplatky/rizika

Příspěvekod fps » sob čer 1, 2013 16:23

mam era/MasterCard kartu https://www.erasvet.cz/informace-z-ps/p ... 20911.aspx kterou u nás vybírám z bankomatů, mohu sní vybírat z jakéhokoli bankomatu v zahraničí, v EU? nebo jenom kde je logo MasterCard? mohu v zahraničí vybírat do stejného limitu co je na kartě jako u nás?
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Výběry z bankomatů v zahraničí - poplatky/rizika

Příspěvekod Vachon » sob čer 1, 2013 18:35

Jen kde je logo MasterCard. Limity bývají jiné, někdy záleží na bankomatu.

Jinak, i tak se může stát, že i EC/MC bankomat kartu nerozpozná a peníze nevydá (stalo se mi ve Skotsku, stejně jako v Nepálu), pak je třeba jít k bankomatu jiné banky.
Jde-li všechno podle plánu, stala se někde chyba.
Uživatelský avatar
Vachon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2261
Registrován: pát čer 3, 2011 12:01
Bydliště: matka měst

Re: Výběry z bankomatů v zahraničí - poplatky/rizika

Příspěvekod Skimpy » pon čer 3, 2013 7:03

Mám debetní embosovanou kartu VISA (standardní karta k běžnému účtu) s výběrem a platbou v Evropě i východní jsem zatím neměl problém (až na poplatek za výběr z bankomatu).

Problém jsem měl v Brazílii kde bankomaty tuto kartu neberou, zkoušel jsem bankomaty velkých brazilských bank i těch které působí v evropě (Citybank). Při platbě kartou v obchodech nebo restauracích, vše fungovalo, akorát se mě vždy ptali jestli je karta "debito" nebo "kredito" když jsem tvrdil že "debito" tak nešlo zaplatit, při volbě "kredito" platba proběhla.
Uživatelský avatar
Skimpy
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1117
Registrován: úte zář 26, 2006 17:05
Bydliště: Ocelové srdce republiky

Re: Výběry z bankomatů v zahraničí - poplatky/rizika

Příspěvekod jonza » pon čer 3, 2013 9:16

TooMooX píše:Ukázka toho proč v zahraničí rozhodně neplatit kartou mBank !


na druhou stranu maji nad 2500Kc u vyberu z bankomatu nulove poplatky, takze se to casto vyplati.
Uživatelský avatar
jonza
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2267
Registrován: ned kvě 28, 2006 14:37
Bydliště: Brno

Re: Výběry z bankomatů v zahraničí - poplatky/rizika

Příspěvekod Vachon » pon čer 3, 2013 9:38

Skimpy píše:...akorát se mě vždy ptali jestli je karta "debito" nebo "kredito" když jsem tvrdil že "debito" tak nešlo zaplatit, při volbě "kredito" platba proběhla.


S tím je potřeba počítat leckde, třeba i v USA. U nás se, na rozdíl od nich, kreditní karty nevžily, u nich naopak nejsou debetní karty brané jako platební nástroj.

Zjednodušeně řečeno, máš-li embosovanou mezinárodní kartu, umožňující internetové platby, bude přijata všude, kde požadují kreditní karty (a nemá cenu jim plést hlavy tvrzením, byť pravdivým, že je vlastně debetní :) ).
Jde-li všechno podle plánu, stala se někde chyba.
Uživatelský avatar
Vachon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2261
Registrován: pát čer 3, 2011 12:01
Bydliště: matka měst

Re: Výběry z bankomatů v zahraničí - poplatky/rizika

Příspěvekod axi12 » pon čer 3, 2013 10:01

Jsem byl teď v Německu a mel jsem ta problém v obchodě zaplatit MasterCard, brali jen Maestro...
axi12
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1557
Registrován: pon lis 15, 2010 19:56
Bydliště: České Budějovice

Re: Výběry z bankomatů v zahraničí - poplatky/rizika

Příspěvekod Vachon » pon čer 3, 2013 10:10

To je specifikum Německa, tam má každý EC-karty (zdarma k účtu), takže mezinárodní často vůbec neberou.
Nedávno jsem to zažil v termálech (velkých, kde byla tak půlka cizinců), kde nešlo platit vstupné kartou; pro 4 lidi nebylo úplně snadné poskládat potřebnou hotovost.
Jde-li všechno podle plánu, stala se někde chyba.
Uživatelský avatar
Vachon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2261
Registrován: pát čer 3, 2011 12:01
Bydliště: matka měst

Re: Výběry z bankomatů v zahraničí - poplatky/rizika

Příspěvekod Wiking » pon čer 3, 2013 10:35

To je pravda. V Nemecku je EC karta zdarma a je samozrejmosti ke kazdemu uctu. Krome bezdomovcu ji maji asi vsichni lide od 15 let. Plati se s tim obraty vyssi nez 5 € (nekde od 10€, ten obchodnik plati poplatky, ne kupujici)
Veskere platby s ni jsou zdarma. Neznam obchod ktery by je nebral, dokonce i v trafice s tim muzete platit napr. krabicku cigaret :roll:
Jiny karty jako Maestro atd tady moc lidi nema.. ja neznam nikoho.
Uživatelský avatar
Wiking
účastník
účastník
 
Příspěvky: 277
Registrován: sob pro 8, 2012 6:32
Bydliště: Dresden, obcas Brno.

Re: Výběry z bankomatů v zahraničí - poplatky/rizika

Příspěvekod axi12 » pon čer 3, 2013 10:44

V UK by MasterCard měla být v pohodě, ne? Nevíte, zda tam jsou bankomaty KCB nějak normálně nebo vůbec?
axi12
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1557
Registrován: pon lis 15, 2010 19:56
Bydliště: České Budějovice

Re: Výběry z bankomatů v zahraničí - poplatky/rizika

Příspěvekod mike » pon čer 3, 2013 21:51

Vachon píše:To je specifikum Německa, tam má každý EC-karty (zdarma k účtu), takže mezinárodní často vůbec neberou.

Nejen Nemecka, v Rakousku je to podobne. Na spouste mist jen Maestro, ale jestli je stejna i pricina, nevim.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49214
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběry z bankomatů v zahraničí - poplatky/rizika

Příspěvekod mike » pon čer 3, 2013 21:55

Vachon píše:Zjednodušeně řečeno, máš-li embosovanou mezinárodní kartu, umožňující internetové platby, bude přijata všude, kde požadují kreditní karty (a nemá cenu jim plést hlavy tvrzením, byť pravdivým, že je vlastně debetní :) ).

Presne tak. Nekde jsem cetl, ze nase debetni i kreditni karty jsou technicky v podstate stejne, jako kreditni v USA, ale to, co tam nazyvaji debetni karta je neco jineho. Takze pak clovek vlastne ani nelze, po zkusenostech uz rikam rovnou 'credit' ;-)

Jinak jeste k tem bankomatum. To je snad vzdycky nejmene vyhodna moznost, jak zistkat zahranicni menu, ne? Bud jsou tam nehorazne poplatky nebo mizerny kurz. Proto radej vzdycky menim uz tady, v Praze to neni nejmensi problem ani vecer pred odjezdem.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49214
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběry z bankomatů v zahraničí - poplatky/rizika

Příspěvekod Vachon » pon čer 3, 2013 22:26

V Rakousku je to s kartama lepší, i když tam taky každý má od banky zadarmo tuzemskou kartu. Dokonce jsou na ně (ze zákona) zdarma výběry z bankomatů všech bank v Rakousku. Ale asi jsou víc zařízeni na turisty, či co, mezinárodní karty se tam většinou berou.

Výběr kartou z bankomatu není úplně špatná varianta, když jde o exotičtější měnu a šlo by o dvě konverze, a současně vybereš najednou větší částku (poplatky jsou většinou nějaké procento s dolním a horním stropem).
Jde-li všechno podle plánu, stala se někde chyba.
Uživatelský avatar
Vachon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2261
Registrován: pát čer 3, 2011 12:01
Bydliště: matka měst

Re: Výběry z bankomatů v zahraničí - poplatky/rizika

Příspěvekod mike » pon čer 3, 2013 22:29

Tak to jsem mel mozna smulu nebo ty stesti ;-) U mne to bylo tak 9 pripadu z 10, ze jen Maestro.

Jasne, kdyz se to u nas vymenit neda, tak jo, ale mam pocit, ze puvodni dotaz od fps byl spis na Evropu, kde to moc smysl nedava. Euro u nas sezenes levneji.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49214
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběry z bankomatů v zahraničí - poplatky/rizika

Příspěvekod Skimpy » úte čer 4, 2013 6:51

mike píše:Jinak jeste k tem bankomatum. To je snad vzdycky nejmene vyhodna moznost, jak zistkat zahranicni menu, ne? Bud jsou tam nehorazne poplatky nebo mizerny kurz. Proto radej vzdycky menim uz tady, v Praze to neni nejmensi problem ani vecer pred odjezdem.


Já žil v domění, že při výběru z bankomatu (pominuli poplatek za výběr) je výhodnější kurz než ve směnárně. Vzhledem k tomu, že jsem u spořky tak na slovensku nebo v rakousku jsem vždy vybíral pěníze z bankomatu, protože tam mám výběr za 6kč.
Uživatelský avatar
Skimpy
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1117
Registrován: úte zář 26, 2006 17:05
Bydliště: Ocelové srdce republiky

Re: Výběry z bankomatů v zahraničí - poplatky/rizika

Příspěvekod jonza » úte čer 4, 2013 7:14

v peru jsme vybirali i nekolikrat denne. Bohuzel nektere bankomaty davaly jen 3200Kc a tak jsme museli vybrat i 3x po sobe. Nechteli jsme na mesic tahat tolik penez s sebou, takze jsme vybirali. Poplatky jsme neplatili zadne a tratili jsme malinko na kurzu, ale za to pohodli/bezpeci to urcite stalo. Navic jsme vybrali jen to co jsme potrebovali, takze jsme neprivezli krome drobnych nic. Poplatky a na kurzu ztratit vzdy, protoze Eura moc nechteli a kdyz uz jo, tak byl kurz spatny a dolary jsme doma nemeli, takze bychom museli stejne menit. Tak bychom tratili na kurzu 2x.
Uživatelský avatar
jonza
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2267
Registrován: ned kvě 28, 2006 14:37
Bydliště: Brno

PředchozíDalší

Zpět na Tipy