Výběry z bankomatů v zahraničí - poplatky/rizika

kam cestovat, za kolik...

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Výběry z bankomatů v zahraničí - poplatky/rizika

Příspěvekod brhel » úte lis 27, 2007 18:55

http://www.mbank.cz/

Uvažuji, že si tam na léto zřídím účet... V Rumunsku v Devě je na nádraží bankomat, takže se ušetří za směnárny
Uživatelský avatar
brhel
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2561
Registrován: sob led 21, 2006 11:12
Bydliště: Praha / Oslo

Příspěvekod chonga » úte lis 27, 2007 18:57

viděl jsem reklamu v Té-Vé. ty poplatky zněly fajn :wink:
... každý dobrý skutek bude po zásluze potrestán
Uživatelský avatar
chonga
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3078
Registrován: úte led 4, 2005 21:35
Bydliště: 3.patro v 3+1

Příspěvekod zatora » úte lis 27, 2007 19:29

ted to koumam a vypada to az pozoruhodne vyhodne :(( neni to zase neco jako supermegahypermarket SEN ?
život prostě jde...no, a tak to je
Uživatelský avatar
zatora
účastník
účastník
 
Příspěvky: 601
Registrován: stř bře 8, 2006 8:47
Bydliště: Wallachian Kingdom

Příspěvekod Blaf » úte lis 27, 2007 19:55

hej je to nejake moc vyhodne :(( :roll:
Uživatelský avatar
Blaf
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2901
Registrován: stř srp 29, 2007 20:21
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod brhel » úte lis 27, 2007 20:19

zatora píše:ted to koumam a vypada to az pozoruhodne vyhodne :(( neni to zase neco jako supermegahypermarket SEN ?

jelikož ta banka skutečně existuje i v polsku a je pod tím podepsaná druhá největší německá banka, žádnej SEN to nebude...

doufám, že minimální vklad je opravdu minimální:-)
Uživatelský avatar
brhel
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2561
Registrován: sob led 21, 2006 11:12
Bydliště: Praha / Oslo

Příspěvekod Rujir » úte lis 27, 2007 20:24

zatora píše:ted to koumam a vypada to az pozoruhodne vyhodne :(( neni to zase neco jako supermegahypermarket SEN ?


Segra im robila v ramci jej byvalej PR agentury navrh na reklamnu kampan - je to dokladne etablovana (na polskom trhu) banka, takze ziadny SEN to nie je. Ich ponuka je vyhodna, ale niet divu - inak sa neda presadit na trhu s vysokym konkurencnym prostredim.
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod pavproch » úte lis 27, 2007 20:34

Visa Classic neembosovaná...
Hmmmm...
Bankomat to asi sežere, platit se s tím ale nedá....
Navíc, nikde, ale nikde na jejich webu se neuvádí, v jakém kurzu budou výběry v cizí měně přepočítávat..... tady bude zakopanej pes....

Solidní banky to počítaj podle ČND kurzu "valuty", čili hodně nízko... tady bych se trochu bál, že kurzem budou dohánět chějící poplatky za výběr....

Ale třeba sem moc pesimista....


PS: banku ale měnit nebudu...
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28270
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Příspěvekod Hafi » úte lis 27, 2007 21:29

nevypada to spatne...
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8424
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Příspěvekod teoretic » úte lis 27, 2007 21:38

pavproch píše:...
Ale třeba sem moc pesimista....
PS: banku ale měnit nebudu...
souhlas - logicky - z něčeho banka musí žít, charita to nebude ;)

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod Hafi » úte lis 27, 2007 21:45

teoretic píše:
pavproch píše:...
Ale třeba sem moc pesimista....
PS: banku ale měnit nebudu...
souhlas - logicky - z něčeho banka musí žít, charita to nebude ;)

t.

treba s urokove marže? funguje to tak vsude, tak by konecne mohlo zacit i u nas.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8424
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Příspěvekod svacko » úte lis 27, 2007 23:08

mna to zatial oslovilo najma kvoli bezkonkurencne najlepsiemu sporiacemu uctu eMax,tie 3,4% neponuka nikto :smt023
a najma tie vybery v zahranici- nemyslim si,ze by sa im kurzovy listok nejak brutalne lisil voci ostatnym bankam, a urcite to bude stale lepsie ako 1,5% resp. 150sk,ktore si uctuju ostatne banky za vyber z bankomatov..
nuz,uvidime :)
svacko
účastník
účastník
 
Příspěvky: 446
Registrován: pon lis 21, 2005 13:40

Příspěvekod jedik » úte lis 27, 2007 23:32

Ja bych jeste upozornil na
Výběr z bankomatu v ČR - mKONTO
3 výběry měsíčně - 0 Kč
4. a každý další výběr - 19 Kč
Jsou tiché jak ten černý bor, co kryje jejich hlavy sivé, to hřebeny jsou našich hor, to Beskydy jsou zádumčivé.
Uživatelský avatar
jedik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2878
Registrován: sob dub 21, 2007 16:53
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Hafi » úte lis 27, 2007 23:55

jedik píše:Ja bych jeste upozornil na
Výběr z bankomatu v ČR - mKONTO
3 výběry měsíčně - 0 Kč
4. a každý další výběr - 19 Kč

sem postreh a to furt jde...vetsinou bych kartou platil, 3 vybery zdarm jsou dostatek, aspon pro me
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8424
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Příspěvekod glass » stř lis 28, 2007 0:27

pavproch píše:Visa Classic neembosovaná...
Hmmmm...
Bankomat to asi sežere, platit se s tím ale nedá....
Navíc, nikde, ale nikde na jejich webu se neuvádí, v jakém kurzu budou výběry v cizí měně přepočítávat..... tady bude zakopanej pes....

Solidní banky to počítaj podle ČND kurzu "valuty", čili hodně nízko... tady bych se trochu bál, že kurzem budou dohánět chějící poplatky za výběr....

Ale třeba sem moc pesimista....


PS: banku ale měnit nebudu...


to urcite nemen :wink:
jinak neembosovane karty bych se nebal. elektronicky terminal uz maji snad vsude. mozna bych dnes cekal spis kartu chipovou (necetl jsem nabidku).
jinak prepocet je zavisly na vystavci karty. Visa (prepocet pres USD) a EC/MC/Maestro (GBP). uctuje se (obvykle) v devizovych kurzech - tratis rozdil nakup/prodej a pak samozrejme ty poplatky :(( pokud poplatky neuctuji bude "rozdil kurzu" urcite veliky :-k
glass
nováček
nováček
 
Příspěvky: 57
Registrován: úte lis 13, 2007 9:43
Bydliště: uplne placata Hana ;-)

Příspěvekod Hafi » stř lis 28, 2007 0:39

glass píše:
pavproch píše:Visa Classic neembosovaná...
Hmmmm...
Bankomat to asi sežere, platit se s tím ale nedá....
Navíc, nikde, ale nikde na jejich webu se neuvádí, v jakém kurzu budou výběry v cizí měně přepočítávat..... tady bude zakopanej pes....

Solidní banky to počítaj podle ČND kurzu "valuty", čili hodně nízko... tady bych se trochu bál, že kurzem budou dohánět chějící poplatky za výběr....

Ale třeba sem moc pesimista....


PS: banku ale měnit nebudu...


to urcite nemen :wink:
jinak neembosovane karty bych se nebal. elektronicky terminal uz maji snad vsude. mozna bych dnes cekal spis kartu chipovou (necetl jsem nabidku).
jinak prepocet je zavisly na vystavci karty. Visa (prepocet pres USD) a EC/MC/Maestro (GBP). uctuje se (obvykle) v devizovych kurzech - tratis rozdil nakup/prodej a pak samozrejme ty poplatky :(( pokud poplatky neuctuji bude "rozdil kurzu" urcite veliky :-k

by me spis zajimalo zajisteni ty karty pri platbe v obchode...jestli je na PIN nebo jen podpis

edit, tak pry zalezi dle terminalu obchodnika.
jinak ty kurzy jsou kurzy urcene Visa international, tedy by meli byt stejne pro vsechny platby kartou visa, nezavisle na bance. jen jsem tam nenasel kolik se plati za platbu kartou v zahranici (ne vyber), byt predpokladam, ze taky 0. a krom toho neposkytuji (pry zatim) platby do/ze zahranci, tim padem neni jasny kolik to bude stat. kazdopadne to velmi zvazim a asi si to zalozi. ucet zatm nemam a toto zda se nebuduli vyuzivat, tak me nebude nic stat, a to je OK.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8424
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Příspěvekod teoretic » stř lis 28, 2007 7:43

Hafi píše:by me spis zajimalo zajisteni ty karty pri platbe v obchode...jestli je na PIN nebo jen podpis....
PIN právě vyžadují hlavně chipovky

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod zbuddy » stř lis 28, 2007 7:53

teoretic píše:
Hafi píše:by me spis zajimalo zajisteni ty karty pri platbe v obchode...jestli je na PIN nebo jen podpis....
PIN právě vyžadují hlavně chipovky t.

a podpis neinformované prodavačky :twisted:
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Příspěvekod glass » stř lis 28, 2007 8:13

Hafi píše:...jinak ty kurzy jsou kurzy urcene Visa international, tedy by meli byt stejne pro vsechny platby kartou visa, nezavisle na bance...


urcite. ale v pomeru vuci mene statu, ve kterem kartu pouzijes. samotne oductovani tvoji bankou se pak deje v kurzu, ktery stanovi ona.
glass
nováček
nováček
 
Příspěvky: 57
Registrován: úte lis 13, 2007 9:43
Bydliště: uplne placata Hana ;-)

Příspěvekod Lipon » stř lis 28, 2007 9:01

kurz, ktery bude banka pouzivat pri prepoctu bude uvadet na svych strankach (odpovedi na tyto otazky jsou v diskusi na strankach mBanky)

podle me ty vybery bez poplatku stacej, ja mam u eBanky jenom 2 vybery bez poplatku a nikdy jsem vic nepotreboval, proste si vyberu vic ...

spis by me odrazovala ta neembosovana karta - v zahranici dost casto pozadujou embosovanou - jednak kvuli imprinteru a jednak kvuli duveryhodnosti; co jsem tak zatim od znamych slysel, tak v zahranici, teda v tom zapadnejsim a daleko vychodnim je embosovana karta v podstate automaticky, neembosovana byva jen kartickou k vyberu z bankomatu, kterou se ani neplati v obchodech (urcite je to takhle ve Svajcu
treba v hotelu (Kypr) je problem s neembos. kartou anebo v pujcovne aut (Azory) ...
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4910
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Příspěvekod pavproch » stř lis 28, 2007 9:12

@Lipon - souhlas s tou embosovanou... kdysi jsem měl neembosovanou mezinárodní EC/MC a platit v Rakousku, Švajcu, Itálii, Německu a Francii s ní v 99% nešlo - vybírat z bankomatu ano. U embosované jsem se nesetkal s problémem, že by mi nechtěli prijmout pltbu kartou. Prozatím....

ref čipovka/změna PINu: jelikož to uvádějí na svých stránkách jako možnost, tak z toho lze dovodit, že se jedná o čipovku - karta s mag. proužkem neumožňuje změnu PiPinu....

ref přepočítací kurz: moje banka mi počítá "valuty" střed ČNB + 80Kč a 1/2 % z vybírané částky jako poplatek při výběru z bankomatu v zahraničí. Neříkám, že je to nejlevnější, ale je to nejpohodlnější....

Při platbě kartou v zahraničí naplatím žádné poplatky a přepočítací kurz je zase valuty střed.

Zpátky k té m-bank - zkuste se tam někdo )kdo máte zájem o zřízení konta) - konkrétně zeptat, jak je to s tím přepočítacím kurzem. Ať tady nemlátíme prázdnou slámu.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28270
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Příspěvekod conny » stř lis 28, 2007 9:35

vcera sme to s kolegami riesili:
1. karta zatial nebude cipova - v priebehu roka 2008 - to mam od kolegu, niekde to vycital, neviem kde.
2. zabezpecenie uctu (kedze princip banky je v internetovom bankovnictve) ja osobne povazujem za VELMI biedne - meno a heslo - v dnesnych dobach je to naozaj uz praveky sposob.
Every dream was given to us with the power to make it true.
Uživatelský avatar
conny
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3445
Registrován: úte zář 19, 2006 12:34
Bydliště: Praha - zbohom kopecky

Příspěvekod svacko » stř lis 28, 2007 11:15

conny píše:vcera sme to s kolegami riesili:
1. karta zatial nebude cipova - v priebehu roka 2008 - to mam od kolegu, niekde to vycital, neviem kde.
2. zabezpecenie uctu (kedze princip banky je v internetovom bankovnictve) ja osobne povazujem za VELMI biedne - meno a heslo - v dnesnych dobach je to naozaj uz praveky sposob.


myslim,ze nemas tak celkom pravdu- na vykonanie akejkolvek operacie musis zadat kod,ktory ti poslu smskou..podobny jednoduchy sposob myslim vyuziva na SVK aj SLSP aj CSOB-len zadanim mena hesla sa dostanes do pasivneho ibankingu,kde nemozes vykonavat nic,len pozerat-v pripade,ze chces nieco urobit,treba bud pouzit grid kartu al. sms.
takze toho by som sa nebal ;)

co sa tyka tej neembosovanej/embosovanej karty- napr. v norsku, pri platbe kartou v norskej poste mi nezobralo embosovanu MC, nakoniec sla len neembosovana debetka visa electron. vo frankfurte na letisku zas jeden japoncik predo mnou platil v obchode zlatou visou, pricom mu ju neakceptovalo, nakoniec musel tiez pouzit elektronku :) tak stratene by som to nevidel ani v jednom pripade, zalezit to ozaj od okolnosti,od nastavenia terminalu,a pod..
s.
svacko
účastník
účastník
 
Příspěvky: 446
Registrován: pon lis 21, 2005 13:40

Příspěvekod zbuddy » stř lis 28, 2007 11:23

pavproch píše:u embosované jsem se nesetkal s problémem, že by mi nechtěli prijmout pltbu kartou. Prozatím....
To mně nechtěli v hospodě naproti nádraží v jednom městečku ve Švýcarsku vzít VISA. Nebrali žádné karty :twisted:
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Příspěvekod poldík » stř lis 28, 2007 11:37

zbuddy píše:To mně nechtěli v hospodě naproti nádraží v jednom městečku ve Švýcarsku vzít VISA. Nebrali žádné karty :twisted:
No a co by jsi čekal že v nádražní knajpě budou brát všecky karty. vem si jen v kolika hospodách v ČR je možný platit kartou, mnogo jich není. :twisted:
S humorem jde všechno líp :smt044
Uživatelský avatar
poldík
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5737
Registrován: čtv lis 23, 2006 10:06
Bydliště: Zastávka u Brna (lont kósek vod štatlu)

Příspěvekod Hafi » stř lis 28, 2007 11:37

teoretic píše:
Hafi píše:by me spis zajimalo zajisteni ty karty pri platbe v obchode...jestli je na PIN nebo jen podpis....
PIN právě vyžadují hlavně chipovky

t.

to prave s tim v posledni dobe dost nesouvisi, jsou i cipovkz na podpis i magneticky na PIN.navic to ze to u nas pozaduje PIN, neznamena, ze s tim v zahranici nezaplatim na podpis.

Ad conny: to o tom vydeji cipovek v 2008 vyčetl tvuj kolega na jejich foru-taky jsem to tam nasel
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8424
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Příspěvekod zbuddy » stř lis 28, 2007 11:40

poldík píše:
zbuddy píše:To mně nechtěli v hospodě naproti nádraží v jednom městečku ve Švýcarsku vzít VISA. Nebrali žádné karty :twisted:
No a co by jsi čekal že v nádražní knajpě budou brát všecky karty. vem si jen v kolika hospodách v ČR je možný platit kartou, mnogo jich není. :twisted:

Nebyla to nádražní knajpa na nádru v Krpoli, :twisted: ale restaurace naproti nádraží, kde stálo piva nejméně 4€, už si nevzpomínám.
Naposledy upravil zbuddy dne stř lis 28, 2007 11:41, celkově upraveno 1
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Příspěvekod conny » stř lis 28, 2007 11:40

svacko píše:myslim,ze nemas tak celkom pravdu- na vykonanie akejkolvek operacie musis zadat kod,ktory ti poslu smskou..podobny jednoduchy sposob myslim vyuziva na SVK aj SLSP aj CSOB-len zadanim mena hesla sa dostanes do pasivneho ibankingu,kde nemozes vykonavat nic,len pozerat-v pripade,ze chces nieco urobit,treba bud pouzit grid kartu al. sms.
takze toho by som sa nebal ;)



kde si to vycital? my sme nasli len pravidla pre pouzivanie ID a hesla.
na ceskom webe nie je o smskach ziadne info.
Every dream was given to us with the power to make it true.
Uživatelský avatar
conny
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3445
Registrován: úte zář 19, 2006 12:34
Bydliště: Praha - zbohom kopecky

Příspěvekod teoretic » stř lis 28, 2007 11:45

Hafi píše:...navic to ze to u nas pozaduje PIN, neznamena, ze s tim v zahranici nezaplatim na podpis....
jasně, já mluvil teď o ČR

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod glass » stř lis 28, 2007 12:24

Lipon píše:...a jednak kvuli duveryhodnosti...


"duveryhodnost" se nerozlisuje podle toho, zda je karta ebosovana ci ne, ale podle toho, o jakou kartu se jedna - debetni, kreditni, charge. osobne nemam zkusenost s tim, ze by mou (v zahranici pouzivam kreditni) kartu nekde odmitli.
glass
nováček
nováček
 
Příspěvky: 57
Registrován: úte lis 13, 2007 9:43
Bydliště: uplne placata Hana ;-)

Příspěvekod svacko » stř lis 28, 2007 12:27

conny píše:
svacko píše:myslim,ze nemas tak celkom pravdu- na vykonanie akejkolvek operacie musis zadat kod,ktory ti poslu smskou..podobny jednoduchy sposob myslim vyuziva na SVK aj SLSP aj CSOB-len zadanim mena hesla sa dostanes do pasivneho ibankingu,kde nemozes vykonavat nic,len pozerat-v pripade,ze chces nieco urobit,treba bud pouzit grid kartu al. sms.
takze toho by som sa nebal ;)



kde si to vycital? my sme nasli len pravidla pre pouzivanie ID a hesla.
na ceskom webe nie je o smskach ziadne info.


na lupe najdes kvalitny clanok ;) najdes to v sekcii 'mbank v praxi' ..
s.
svacko
účastník
účastník
 
Příspěvky: 446
Registrován: pon lis 21, 2005 13:40

Další

Zpět na Tipy