Návštěva sportovních obchodů v Drážďanech

kam cestovat, za kolik...

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Návštěva sportovních obchodů v Drážďanech

Příspěvekod george1 » sob říj 27, 2007 15:37

Tak jsem včera vyjel na ČR Regio+DB za 200 Kč do Drážďan koukat na stany.

Nejdřív jsem vlezl do Jacka Wolfskina a ošahal si jejich stany Hexagony. Pěkné, ale těžké. Jen pro info Liberty III byl v obchodě zlevněn na 205 EURO. Pak jsem šel do Vaude. Tam se mi líbilo, ale neměl jsem na to. Tatonka se mi nelíbila a tak jsem odjel do Globetrottera, má prodejnu na Freibergerstrase v paláci World Trade Centrum. A tam jsem se kochal asi 2 hodiny - vším možným. prolezl si všechny stany a nakonec se zamiloval do stanu Eureka K2 XT za 349 EURO. Samozřejmě jsem na něj neměl, takže jsem si vzal katalog a šel na svařák za 1 EURO.

Pak jsem se tam vrátil a dál očumoval, až jsem se dal do řeči s prodavačkou a ta mi pošeptala ať nic nekupuju, že letošní modely budou mít v lednu se slevou až o 50 %. Tak jsem poděkoval a šel pryč. Pokud by tohle http://www.campmor.com/webapp/wcs/store ... d=12500226 bylo za 4700 Kč, tak co vy na to.
Jak jsem si tak prolézal všechny stany, tak mě fascinovalo jak mají (i ty 10000) tenounkou podlážku. Hned v dalším regálu mají podložky (zeltugenlage) k daným typům a stojí od 10 do 15 EURO.

ještě jsem byl ve Sortschenke v AltStadt Galerie a tam nic moc, ale co mě vytočilo, tak to byly Alasky GTX v přepočtu za 4500 Kč. Já je i se slevou mel z hudáče za 5500 Kč.
"Své nohy natáhneš pouze tolik, kolik ti dovolí délka tvé matrace".
george1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 882
Registrován: úte črc 10, 2007 11:58
Bydliště: Praha, převis u Tošovskejch a řopík u Králík

Příspěvekod jedik » sob říj 27, 2007 15:47

At koukam jak koukam, tak ty ceny tam maji v $ a ne v €, coz tem 50% slevam dava jeste hezci rozmer ;)
Jsou tiché jak ten černý bor, co kryje jejich hlavy sivé, to hřebeny jsou našich hor, to Beskydy jsou zádumčivé.
Uživatelský avatar
jedik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2878
Registrován: sob dub 21, 2007 16:53
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod george1 » sob říj 27, 2007 16:00

jedik píše:At koukam jak koukam, tak ty ceny tam maji v $ a ne v €, coz tem 50% slevam dava jeste hezci rozmer ;)


Jen aby. Když jsem sháněl (a zatím nesehnal - musel bych až do Ulmu do Rocks sportu - tam je nejlevněji) Marmota 3P Aeolus, tak v USA byl od 290 do 360 USD a v Evropě jsem ho zatím našel nejlevněji za 299, jinak 345 až 360 EURO.

Jestli je to takhle, tak todle bude tak za 400 až 440 EURO, čímž by ta sleva byla tak maximálně na 5600 Kč. Ale zase kdyby zlevnili Jacka Wolfskina Hexagona III na půlku, tedy na 150 EURO, tak bych odpustil i to, že váží 4,8 Kg. On by se slevou ale nebyl k zahození ani Vaude Mark III.
"Své nohy natáhneš pouze tolik, kolik ti dovolí délka tvé matrace".
george1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 882
Registrován: úte črc 10, 2007 11:58
Bydliště: Praha, převis u Tošovskejch a řopík u Králík

Příspěvekod pavproch » sob říj 27, 2007 17:51

@george:dyž si byl u VauDe - měli tam Hogana? V CZ i SK je totiž vyprodán a další budou (možná) až na jaře....
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28539
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Příspěvekod jedik » sob říj 27, 2007 19:09

george píše:Jestli je to takhle, tak todle bude tak za 400 až 440 EURO, čímž by ta sleva byla tak maximálně na 5600 Kč.

Nevim, jestli si rozumime, ale mluvis o te Eurece? Tam jasne vidim Price: $349.97, Regular Price: $399.90, takze na eura jeste min.
Jsou tiché jak ten černý bor, co kryje jejich hlavy sivé, to hřebeny jsou našich hor, to Beskydy jsou zádumčivé.
Uživatelský avatar
jedik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2878
Registrován: sob dub 21, 2007 16:53
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod george1 » ned říj 28, 2007 12:55

jedik píše:
george píše:Jestli je to takhle, tak todle bude tak za 400 až 440 EURO, čímž by ta sleva byla tak maximálně na 5600 Kč.

Nevim, jestli si rozumime, ale mluvis o te Eurece? Tam jasne vidim Price: $349.97, Regular Price: $399.90, takze na eura jeste min.


To je právě ten problém, který dělá podle mě evropské clo na americké zboží. Viz 4 odkazy pro srovnání dole.
http://www.bartsport.cz/vht-expedicni-s ... -aeolus-3p
http://www.moabsports.com/web-pid-2745- ... t-item.htm
http://dflsports.com/outdoors/product/M ... -Tent.html
http://www.rocksports.de/, ale to je po slevě.
Jinak ten Rocksports se mi líbí, ale levně se dám dá dostat jen na Schönes Wochen Ende Ticket za 26 EURO v sobotu. Ten platí pro pět lidí, ale když bude člověk na hranicích brzo ráno, tak se to dá zvládnout. Ale do Ulmu. V tom druhým městě v sobotu mají zavřeno. Ale posílal jsem tam e-mail a promtně mi z Ulmu odpověděli, že sice stan nemají na prodejně, ale mají ho v tom druhém městečku a jestli ho mají přivézt do druhého dne - bez příplatku. Čili tam tak ve čtvrtek poslat e:mail nebo zavolat a v sobotu si pro materiál přijet.
Znamená to odjíždět v 6:53 z Chebu a tam jsi před dvanáctou. Jen v Markretwitz máš 8 minut na vystartování k automatu pro lístek a musíš mít 13 dvoueurovek, jinak to ve vlaku stojí 28 EURO. Jen mám pocit, že v Chebu by se ještě musel koupit Egro ticket. Skupinová jízdenka pro pět lidí stojí do Chebu 780 Kč, takže za necelých 400 Kč na hlavu výlet do Ulmu a dá se pak vracet třeba ještě s prohlídkou Norimberka nebo jinak. Mě třeba napadlo vykopnout rodinu na vánoční trhy, pokračovat a pak je zase sebrat při cestě zpět. jen nevím jak by se tvářili na vlak v 0:16 z Prahy a dvě hodiny v noci na nádraží v Plzni.
"Své nohy natáhneš pouze tolik, kolik ti dovolí délka tvé matrace".
george1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 882
Registrován: úte črc 10, 2007 11:58
Bydliště: Praha, převis u Tošovskejch a řopík u Králík

Příspěvekod george1 » ned říj 28, 2007 13:16

pavproch píše:@george:dyž si byl u VauDe - měli tam Hogana? V CZ i SK je totiž vyprodán a další budou (možná) až na jaře....


@pavproch: V Globetrotteru měli jenom Vaude Hogan Ultralight za 289 EURO. V jiných prodejnách měli Space a Mark, ale na orázcích, neptal jsem se. Celkem je ale výběr omezený - je to tím, že jedou zimu.
Ale jsem rád, že jsem se tam podíval, protože to vypadá, že ty ceny jsou stejný, někdy o něco nižší, ale u bot jednoznačně nižší. Bezkonkurenční je ale http://www.rocksports.de. Jen Vaude tam nemají.

Ríkají ti něco baťohy Bach?
"Své nohy natáhneš pouze tolik, kolik ti dovolí délka tvé matrace".
george1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 882
Registrován: úte črc 10, 2007 11:58
Bydliště: Praha, převis u Tošovskejch a řopík u Králík

Příspěvekod jedik » ned říj 28, 2007 13:51

george: chtel bych jednou mit tve caso-misto-penezne kombinacni schopnosti :D
Jsou tiché jak ten černý bor, co kryje jejich hlavy sivé, to hřebeny jsou našich hor, to Beskydy jsou zádumčivé.
Uživatelský avatar
jedik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2878
Registrován: sob dub 21, 2007 16:53
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod george1 » ned říj 28, 2007 14:29

jedik píše:george: chtel bych jednou mit tve caso-misto-penezne kombinacni schopnosti :D


To je profesionální deformace geografa se zálibou vláčků * a navíc jsme se tím s kámošem čas živili, že jsme lidem radili jak nejlevněji někam. Princip byl ušetřím ti 2 tisíce a ty dáš 500, pak ale přišel internet a už to nikdo nechtěl a hlavně živit se tím dalo jen od května do srpna. Takže čas to fakt ani nezabírá. Ale hodně se tím pořád hodně ušetří. Taky ženu jsem si vybral tu, která se vyznala v jízdním řádu. Jen zkoušku orientace v prostoru a v mapě jsem zanedbal - takže se pořád ztrácí.
"Své nohy natáhneš pouze tolik, kolik ti dovolí délka tvé matrace".
george1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 882
Registrován: úte črc 10, 2007 11:58
Bydliště: Praha, převis u Tošovskejch a řopík u Králík

Příspěvekod teoretic » ned říj 28, 2007 15:07

george píše:..Ríkají ti něco baťohy Bach?
oslovoval jsi sice pavprocha, ale dovolím si odpovědět - bach je dobrá značka batohů

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod pavproch » ned říj 28, 2007 19:50

Tady pavproch... :ú

Znám akorát johanna sebastiana.... a tan bágle jaxi nedělal... :mrgreen:

kuju za info o Hoganovi.... příští týden jedu na sever Čech, taxi možná odskočím do dresden....
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28539
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Příspěvekod george1 » pon říj 29, 2007 8:13

pavproch píše:Tady pavproch... :ú

Znám akorát johanna sebastiana.... a tan bágle jaxi nedělal... :mrgreen:

kuju za info o Hoganovi.... příští týden jedu na sever Čech, taxi možná odskočím do dresden....


Do toho Globetrotteru se jede tak, že přejedeš Hbf. a pokračuješ jednu stanici S-Bahnem a vystoupíš na Freiberger Strasse. Vylezeš směrem napravo, přejdeš křižovatky a tam je velká budova s napisem World Trade Centrum. Vejdeš do atria a po 20 metrech napravo. Stany jsou v 1. patře. Ale bacha ne všechny vlaky tam staví. Ten co jezdí ze Schöny (myslím, že vždycky v celou) do Meissenu, tak ten tam asi nestaví. Musíš vystoupit na Hbf. a počkat na S-Bahn co jezdí na Drážďanský letiště (myslím, že je to S-3). A nebo pěšky, to bude asi tak 20 - 25 minut.
Jacka Wolfskina uvidíš když vylezeš na hlavním hned v první budově vpravo na Pragger Strasse a do dalších krámů se dostaneš když po ní pořád budeš jako k historickému jádru. Na konci Prager Strasse přejdeš hlavní a půjdeš pořád rovně. Napravo uvidíš Sport Arenu (měli tam zlevněné izomatky Vaude 2006 (185 x 80 x 3,5) z 66 na 40) a asi po dalších 20 metrech uvidíš vlevo průchod, kterým se vydáš a tam je AltMarktGalerie se SportSchenkem.
Ty baťohy Bach jsem už na webu našel. Jsou lehčí, ale dražší nežli Deuther. Vypadají trochu vymakanější, ale nepochopil jsem jestli mají pláštěnku nebo se musí ještě přikoupit.
"Své nohy natáhneš pouze tolik, kolik ti dovolí délka tvé matrace".
george1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 882
Registrován: úte črc 10, 2007 11:58
Bydliště: Praha, převis u Tošovskejch a řopík u Králík


Zpět na Tipy