A čo tak Krkonoše???

kam cestovat, za kolik...

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

A čo tak Krkonoše???

Příspěvekod Borek » čtv říj 18, 2007 13:45

Sedíme s kamošom a kecáme si o nových trasách a tak sme prišli k tomu,že aj keď máme už toho pobehaného dosť,tak sme nikdy neboli v Krkonošiach.A tak by som vás prosil,či by ste mi niekdo neurobili farplán na prechod Krkonošami ,trebárs po hrebeni, na tri-štyri dni, naľahko,so spaním na chatách. Podla možnosti nie príliš velké prevýšenia,predsa už sme starý hríby.Možno by sme to urobili ešte teraz pred veľkým snehom,snežnice máme,vybavenie slušné tiež. Ale prosím vás, žiadne kecy, len skutočný dobrý planning. Trasy tak asi 22-25 km denne sú O.K.
Borek
účastník
účastník
 
Příspěvky: 264
Registrován: stř kvě 9, 2007 17:04
Bydliště: Skalica

Příspěvekod swisss » čtv říj 18, 2007 14:04

Předem upozorňuju, že to je procházka, nic náročného (tehdy jsem tuto trasu plánoval pro lidi, kteří v životě nebyli v horách). Ceny a časy odpovídají loňskému brzkému podzimu. Když budeš chtít, mám tady i mapu s vyznačenou trasou..

1.den - čtvrtek:
Odjezd z Brna v 6.45, přes Hradec Králové do Jánských Lázní 11:25 (autobus ze Zvonařky), odtud do D.M. Úpy
Délka: cca 14km
Spaní: Dolní Malá Úpa, penzion Michaela (340kč/os/noc s polopenzí)

2.den - pátek:
Po hřebeni, přes Sněžku na Petrovu Boudu
Délka: cca 19km
Spaní: Petrova bouda (170kč/os/noc - bez jídla)

3.den - sobota:
Po hřebeni přes Labskou boudu, Vrbatovu boudu, harachovy kameny, kotel, lysou horu a čertovu horu do Harrachova.
Délka: cca 21km
Spaní: "Hotel" Novosad (160kč/os/noc - bez jídla)

4.den - neděle:
Přesun vlakem do Liberce, (výstup na Ještěd), cachtaní v bazénu...
Liberec 17:00 - Praha 18:05 - Studentagency
Praha 18:30 - Brno 21:00 - Studentagency
swisss
účastník
účastník
 
Příspěvky: 592
Registrován: sob črc 29, 2006 18:04
Bydliště: Brno

Re: A čo tak Krkonoše???

Příspěvekod JK » čtv říj 18, 2007 14:23

Borek píše:Sedíme s kamošom a kecáme si o nových trasách a tak sme prišli k tomu,že aj keď máme už toho pobehaného dosť,tak sme nikdy neboli v Krkonošiach.A tak by som vás prosil,či by ste mi niekdo neurobili farplán na prechod Krkonošami ,trebárs po hrebeni, na tri-štyri dni, naľahko,so spaním na chatách. Podla možnosti nie príliš velké prevýšenia,predsa už sme starý hríby.Možno by sme to urobili ešte teraz pred veľkým snehom,snežnice máme,vybavenie slušné tiež. Ale prosím vás, žiadne kecy, len skutočný dobrý planning. Trasy tak asi 22-25 km denne sú O.K.


pomezní boudy - sněžka - luční b. - spaní na výrovce
(možná se dá spát i na luční, ale dá se říct, že podnikatelské plány a akce majitelů luční jsou pro mě důvodem tam nespat)

bud pres bile labe, nebo po hrebeni na spindlerovku - hreben (muzske a divci kameny, vysoke kolo) - vosecka bouda

vosecka - krakonosova snidane - a bud do harachova, nebo do rokytnice

takhle je třetí den dosti flákací, takže vzhledem k dopravě může být výhodnější jít v opačném směru.
JK
nováček
nováček
 
Příspěvky: 116
Registrován: pát led 5, 2007 12:53
Bydliště: Praha

Příspěvekod Mařena » čtv říj 18, 2007 14:26

Kamarád šel před měsícem přibližně toto:
1. den: z Harrachova na hřeben, po něm , nocleh na Petrovce
2.den: podél Bílého Labe, přes Luční boudu a Sněžku, nocleh na Jelence
3. den: sestup přes Pomezní boudy do Dolní Malé Úpy
když máš ještě jeden den, tak dojít na Lysečiny nebo do Albeřic, tady nocleh a potom přes Rýchory buď do Žacléře nebo na druhou stranu do Svobody nad Úpou
Hodně štěstí (hlavně na počasí)
Mařena
Mařena
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1137
Registrován: pát bře 3, 2006 12:50
Bydliště: Brno

Příspěvekod brhel » čtv říj 18, 2007 19:19

tohle asi neni nejlevnější, ale:

Bus / vlak svoboda nad úpou - pěšky na rýchory - bouda
rýchory - pomezní boudy - sněžka - polská bouda pod sněžkou (spaní) nebo o kousíček západněji levněji polská bouda "střecha akademická"
pak to je neřešitelné dilema: kozí hřeby - špind nebo po hranici na špindlerovku
a ze špindlerovky / špind dál na západ - z horních míseček se dá uhnout na žalý nebo dál po hlavním hřebeni až do jizerských hor...

kdybyste to chtěli jít koncem jara, přidal bych se. je to můj sen a stále jsem si na to nenašel čas. krkonoše zdán, jsem místní, ale přechod naráz jsem nedělal...
Uživatelský avatar
brhel
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2561
Registrován: sob led 21, 2006 11:12
Bydliště: Praha / Oslo

Příspěvekod Borek » pát říj 19, 2007 20:11

Swiss,tvoja odpoveď sa mi páči. Žiadne zbytočné kecy ale len skúsenosť a jasný fárplán.Tak ak ešte dopraje počasie,tak to skúsim na budúci týždeň prebehnúť. Veď naposledy som bol v Krkonošiach asi v r. 1975 na Bobí boudě lyžovať. Ešte prosím ťa-je treba rezervácia na noclahy v uvedených chatách? A ak by náhodou mali "sanitárne týždneň, je tam niečo poblíž??. Samozrejme, že si kúpim mapu Krkonoš, to nie je žiadny problém.A môžeš mi napísať rovno na môj email btomis@ehs.sk
Borek
účastník
účastník
 
Příspěvky: 264
Registrován: stř kvě 9, 2007 17:04
Bydliště: Skalica

Příspěvekod Petras » pát říj 19, 2007 22:08

swisss píše:Předem upozorňuju, že to je procházka, nic náročného (tehdy jsem tuto trasu plánoval pro lidi, kteří v životě nebyli v horách). Ceny a časy odpovídají loňskému brzkému podzimu. Když budeš chtít, mám tady i mapu s vyznačenou trasou..

1.den - čtvrtek:
Odjezd z Brna v 6.45, přes Hradec Králové do Jánských Lázní 11:25 (autobus ze Zvonařky), odtud do D.M. Úpy
Délka: cca 14km
Spaní: Dolní Malá Úpa, penzion Michaela (340kč/os/noc s polopenzí)

2.den - pátek:
Po hřebeni, přes Sněžku na Petrovu Boudu
Délka: cca 19km
Spaní: Petrova bouda (170kč/os/noc - bez jídla)

3.den - sobota:
Po hřebeni přes Labskou boudu, Vrbatovu boudu, harachovy kameny, kotel, lysou horu a čertovu horu do Harrachova.
Délka: cca 21km
Spaní: "Hotel" Novosad (160kč/os/noc - bez jídla)

4.den - neděle:
Přesun vlakem do Liberce, (výstup na Ještěd), cachtaní v bazénu...
Liberec 17:00 - Praha 18:05 - Studentagency
Praha 18:30 - Brno 21:00 - Studentagency

Tak to má vypadat :smt023 :smt023 :smt023
- Piješ?
Pokud to je otázka, tak ne. Pokud to je návrh, tak ano!
Uživatelský avatar
Petras
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4055
Registrován: stř úno 22, 2006 18:59
Bydliště: Mám

Příspěvekod swisss » sob říj 20, 2007 7:45

@Borek: Díky. :)

ohledně rezervací - nás tehdy bylo hodně, takže jsem pokoje raději rezervoval.. Teď jsem koukal na ty penziony a zjistil jsem, že penzion Michaela už nefunguje a jeho majitelé teď provozují toto. Dalších možností přespání je poblíž dostatek.

Petrova Bouda je velká a pokud tam zrovna nebudou mít nějakou akci, tak by neměl být s ubytováním problém. Kdyby náhodou, tak kousek od Petrovky jsou další chaty..

Poslední noc jsme měli v Harrachově - tam je možnost ubytování na každém kroku.. "hotel" Novosad (spíš je to taková ubytovna) je u stejnojmenné sklárny a pivovaru, ale když jsme letos chtěli přespat jen jednu noc, tak po nás chtěli příplatek 100kč, takže jsme raději šli do hotelu Duha, kde to nebylo o moc dražší, ale rozhodně to bylo pohodlnější.. :)

možností přespání je spousta, ale jestli víš, v jakém termínu tam pojedeš, tak bych asi doporučil rezervaci předem (u většiny penzionů se dá rezervovat mailem) - aby sis mohl vybrat, co ti vyhovuje, jak "pohodlím", tak i cenou..
swisss
účastník
účastník
 
Příspěvky: 592
Registrován: sob črc 29, 2006 18:04
Bydliště: Brno

Příspěvekod chonga » sob říj 20, 2007 8:25

napsal jsi to moc pěkně
... každý dobrý skutek bude po zásluze potrestán
Uživatelský avatar
chonga
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3078
Registrován: úte led 4, 2005 21:35
Bydliště: 3.patro v 3+1

Příspěvekod Dena » sob říj 20, 2007 10:10

Krkonoše moc nemusím kvůlivá jejich zprofanovanosti, taky té sestavě týpků co se tam soustřeďuje, hříšným cenám apod. .. Mám však (pokud ještě platí :wink: ) pozvání tam kamsi na chalupu- snad to vyjde, i když to bude asi jen choďák (bez sněhu :| ), nevadí- těším se .. :)
ıɯřʎʇč uǝsǝu žǝu 'ɯíupǝɾ uǝznos ʇýq íšdǝl
_____________________________
Uživatelský avatar
Dena
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 2675
Registrován: čtv led 5, 2006 23:03
Bydliště: Kladno, (předtím celá léta Brno ..)

Příspěvekod Jary » stř zář 10, 2008 21:21

Asi před dvěma leta jsme šli přechod hřebene Krkonoš takto:
Z Pomezních bud přes Sněžku a dál s přespáním na Petrovce, a druhý den do Hrarachova a domů.
Chtěl jsem si to letos zopáknout, ale Petrovka je pro rekonstrukci uzavřená. Tenkrát jsme tam spali za 170,-Kč/os se sociálkou na chodbě. Nemáte někdo tip na obdobné ubytování na hřebeni?
Jary
účastník
účastník
 
Příspěvky: 278
Registrován: pát dub 18, 2008 10:01

Příspěvekod krakonos » čtv zář 11, 2008 8:22

Jary píše:Nemáte někdo tip na obdobné ubytování na hřebeni?

Na hrebeni napr. Martinovka, Bradlerovy boudy, Medvedi bouda

Trochu dal jsou Dvoracky. Moc pekna je prochazka udolim Bileho labe (chata).
krakonos
nováček
nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: pon kvě 19, 2008 8:36
Bydliště: Roztoky u Jilemnice, Praha

Příspěvekod ZbynekN » čtv zář 11, 2008 8:26

krakonos píše:Trochu dal jsou Dvoracky.

Dvoračky jsou fajn. Příští týden se tam chystam mrknout * :ú
ZbynekN
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5176
Registrován: ned kvě 6, 2007 10:12
Bydliště: Vrbice

Příspěvekod chonga » úte zář 16, 2008 18:42

zdravím z Krkonoš je tu krásně, 1°C, viditelnost nic moc, ale neprší :-)
... každý dobrý skutek bude po zásluze potrestán
Uživatelský avatar
chonga
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3078
Registrován: úte led 4, 2005 21:35
Bydliště: 3.patro v 3+1


Zpět na Tipy