Ostrovy v zimě

kam cestovat, za kolik...

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Ostrovy v zimě

Příspěvekod drson » úte říj 16, 2007 0:04

Ahoj všem . Chtěl bych mladou překvapit a k 30nám jí vzít v zimě někam na (letní ) Trek na ostrovy ?? Například Kanarské ostrovy a trek po nich , nebo jiné ostrovy kde v zimě není zima . Máte někdo zkušenosti s trekem po nějakých ostrovech v zimě .??? kde sehnat levně letenky apod ??? Díky za každé info !!!
drson
nováček
nováček
 
Příspěvky: 89
Registrován: úte kvě 2, 2006 23:36

Příspěvekod honzi » úte říj 16, 2007 6:04

Koukni pro inspiraci na CK Kudrna.Nemyslím že by jsi musel hned kupovat zájezd,ale jejich hory na Madeiře v zimě by tě mohly inspirovat.
Honzi
Věci se prostě dějí.Čert je vem.
honzi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 336
Registrován: pon říj 30, 2006 8:02
Bydliště: Č.K

Příspěvekod Hafi » úte říj 16, 2007 7:54

honzi píše:Koukni pro inspiraci na CK Kudrna.Nemyslím že by jsi musel hned kupovat zájezd,ale jejich hory na Madeiře v zimě by tě mohly inspirovat.
no na tu madeiru s kudrnou jede ted na prelomu rijna/listopadu mama a urcite to moc nesplnuje, ze to ma byt "letni" trek....to by musel nekam vyrazne jiznej...treba mauricius? (no nevím jaky mas cenovy limit na letenky)
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8459
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Ostrovy v zimě

Příspěvekod tuso » úte říj 16, 2007 7:54

drson píše:Ahoj všem . Chtěl bych mladou překvapit a k 30nám jí vzít v zimě někam na (letní ) Trek na ostrovy ?? Například Kanarské ostrovy a trek po nich , nebo jiné ostrovy kde v zimě není zima . Máte někdo zkušenosti s trekem po nějakých ostrovech v zimě .??? kde sehnat levně letenky apod ??? Díky za každé info !!!


Napríklad Žitný ostrov. :mrgreen:
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6608
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Lipon » úte říj 16, 2007 7:56

vřele bych doporučoval Azorské ostrovy, věčné jaro ... podobné Madeiře, turisty v podstatě neobjevené, když nepočítam americké a německé důchdce v hotelích na pobřeží, kteří max. jedou autobusem na výlet

trekovat se dá parádně, není to na jeden velký trek ale spíš na několik menších, přeci jen ostrovů je více, některé menší, v případě zájmu poskytnu víc info (byli jsme letos na přelomu dubna a května)

nezapomenutelný je výstup na Pico - 2.351 m.n.m.

nějaké foto zde
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4945
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Příspěvekod Lipon » úte říj 16, 2007 8:01

teď mě ještě napadá, že úplně teplo tam asi nebude, panč sme viděli místní fotky Pica pod sněhem ...

Kanáry jsme původně měli taky v merku, ale pár známých nás od toho odradilo, že tam už není zdaleka tak bezpečno, jako dřív, je tam spousta uprchlíků z Afriky a někteří (zlomek) se nechovaj moc přívětivě ...

jinak od kamaráda mám taky dobrý tip na zádveřní dofču - Réunion, na úrovni Madagaskaru, ale je tam krapet dráž než třeba na těch Azorech nebo Madeiře
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4945
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Příspěvekod patentik » úte říj 16, 2007 8:02

Byli jsme na Madeire na prelomu unor/brezen a slunicka svitilo az moc. V kratkem rukavu vpohode. Ted jsem se dival na ceny zpatecnich letenek vcetne vsech poplatku pod 4000 kc - odlet lipsko,drazdany cili neni problem se tam dostat.
Uživatelský avatar
patentik
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1323
Registrován: pon lis 6, 2006 11:48
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod drson » pon říj 22, 2007 23:27

Lipon píše:vřele bych doporučoval Azorské ostrovy, věčné jaro ... podobné Madeiře, turisty v podstatě neobjevené, když nepočítam americké a německé důchdce v hotelích na pobřeží, kteří max. jedou autobusem na výlet

trekovat se dá parádně, není to na jeden velký trek ale spíš na několik menších, přeci jen ostrovů je více, některé menší, v případě zájmu poskytnu víc info (byli jsme letos na přelomu dubna a května)

nezapomenutelný je výstup na Pico - 2.351 m.n.m.

nějaké foto zde

Kde seženu nějaké bližší info o azorských ostrovech. Kde všude jste byli?? Za kolik peněz a ajak se tam dá leťet . Co ceny tam ?? Dík za každý Info !!!
drson
nováček
nováček
 
Příspěvky: 89
Registrován: úte kvě 2, 2006 23:36

Příspěvekod drson » pon říj 22, 2007 23:30

patentik píše:Byli jsme na Madeire na prelomu unor/brezen a slunicka svitilo az moc. V kratkem rukavu vpohode. Ted jsem se dival na ceny zpatecnich letenek vcetne vsech poplatku pod 4000 kc - odlet lipsko,drazdany cili neni problem se tam dostat.

Pošli mi odkaz na stránky tý letecký společnosti . A kde jste tam bydleli ?? Stan nebo pension ?? Díky
drson
nováček
nováček
 
Příspěvky: 89
Registrován: úte kvě 2, 2006 23:36

Příspěvekod patentik » úte říj 23, 2007 8:33

drson píše:Pošli mi odkaz na stránky tý letecký společnosti . A kde jste tam bydleli ?? Stan nebo pension ?? Díky


tady, spali jsme po ruznych "pensionech" - da se sehnat od 7eur/osoba i se snidani, ale musis smlouvat a par jich objet. co se tyce stanovani, kempy tam jsou asi dva - stanovat jinde vyzaduje povoleni ktere by jsi si mel vyridit ve Funchalu - mas ho na konkretni den = dost neprakticke
Uživatelský avatar
patentik
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1323
Registrován: pon lis 6, 2006 11:48
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod berry » úte říj 23, 2007 9:45

Co takhle zkusit Kanáry a třeba výšlap na Pico del Teide? Doprava je v pohodě, cestování po ostrově taky. Jen to vrcholové povolení omezené časově :((
berry
nováček
nováček
 
Příspěvky: 157
Registrován: čtv čer 21, 2007 6:12
Bydliště: MB

Příspěvekod Hafi » úte říj 23, 2007 10:36

drson píše:Pošli mi odkaz na stránky tý letecký společnosti . A kde jste tam bydleli ?? Stan nebo pension ?? Díky

od zimniho letovyho radu tam lita napr easy jet z londýna...ve výsledku je to mozna trosku drazsi nez ty last minute co tu nabizi, ale zase mas tak nejak flexibilnejsi volbu terminu
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8459
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Ostrovy v zimě

Příspěvekod Lumyr » úte říj 23, 2007 10:57

drson píše:Ahoj všem . Chtěl bych mladou překvapit a k 30nám jí vzít v zimě někam na (letní ) Trek na ostrovy ?? Například Kanarské ostrovy a trek po nich , nebo jiné ostrovy kde v zimě není zima . Máte někdo zkušenosti s trekem po nějakých ostrovech v zimě .??? kde sehnat levně letenky apod ??? Díky za každé info !!!


da se vseobecne rict ze na jakekoli ostrovy oblibene nemeckymi turisty v zime sezenes letenky za smesnou cenu... (odlety samosebou z nemecka)
Uživatelský avatar
Lumyr
účastník
účastník
 
Příspěvky: 364
Registrován: sob led 7, 2006 22:44
Bydliště: Praha, hospody v Adru

Příspěvekod smawe » úte říj 23, 2007 11:13

já nedávno četl v outdoor magazínu o Menorce a docela si ji tam pochvalovali.
Uživatelský avatar
smawe
nováček
nováček
 
Příspěvky: 52
Registrován: pon črc 2, 2007 18:17

Kanary

Příspěvekod Vlasta Dohnal » pon lis 5, 2007 16:20

Zdravim,
na Kanarech jsem stravil pres 3/4 roku, z toho asi 4 mesice na vandru. Vreje doporucuji. Akorat v zime tam byva obcas vlhko a casto i prsi. Na trek muzu poradit hlavne La Palmu, El Hierro, par tur na La Gomere. Tenerife je v nekterych mistech take zajimave. Gran Canaria se da take pekne jit, pouze jsou to docela streky (jsem batuzkar), protoze ve vnitrozemi moc lidi nezije a podel pobrezi je to tak akorat na koupani. Pokud chces blizsi info, ci doporucit nejake trasy ci veci tykajici se Kanaru, tak se klidne zeptej. Uz jsem organizoval nekolik vandru v teto lokalite a celou situaci tam stale sleduji.

Vlasta
Vlasta Dohnal
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: pon lis 5, 2007 15:56


Zpět na Tipy