lehce - stredne narocne treky

kam cestovat, za kolik...

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

lehce - stredne narocne treky

Příspěvekod Roxana » stř črc 18, 2007 16:05

Ahoj vsem znalcum prirodnich kras, chtela bych poprosit o tipy na treky, ktere by zvladl i muj nej partak - pesan :). Problem je v tom, ze jde o relativne tezke plemeno, takze mu nechci rasit klouby pri narocnych sestupech .. Tzn. ze ho nechci tahat do extremniho prevyseni a exponovaneho terenu taky ne .. Cechy uz mam nejak nachozeny, na Slovensku jsem byla vzdy jen ve Vysokych Tatrach (to jeste "pred psem" :) ), ale tam to asi neni jaxi idealni .. no a jinde je to pro me terra incognita .. a srdci turistky :) se uz dlouho styska po paradnich vyhledech ..
Predem moc diky!
Roxana
nováček
nováček
 
Příspěvky: 14
Registrován: stř črc 18, 2007 15:56

Příspěvekod Astrozzy » stř črc 18, 2007 16:43

Stretneme sa piatok :smt023
a nieco vymyslime.

*
Uživatelský avatar
Astrozzy
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1173
Registrován: stř lis 1, 2006 21:14
Bydliště: 11km od Trencina

Příspěvekod Roxana » stř črc 18, 2007 16:56

Diky za pozvani, to je mile :), ale bohuzel nerealizovatelne, neb momentalne pracuji temer 1 500km na Z :(
Roxana
nováček
nováček
 
Příspěvky: 14
Registrován: stř črc 18, 2007 15:56

Příspěvekod lamaTor » stř črc 18, 2007 17:01

Co takové Beskydy??? Znáš a máš prochozené???
Netuším odkud jsi..... :((
Uživatelský avatar
lamaTor
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1194
Registrován: sob čer 16, 2007 22:30
Bydliště: Ostrava, Brno

Příspěvekod Roxana » stř črc 18, 2007 17:14

No z Prahy 8), ale ted pracuju bohuzel uuuuplne fcudu :(. Chtela bych podniknout neco v zari, az nebudou prazdniny a tim padem prelidnino a ekl .. Jinak tema Cechama jsem myslela samo i Moravu - Beskydy, jeseniky .. :)
Roxana
nováček
nováček
 
Příspěvky: 14
Registrován: stř črc 18, 2007 15:56

Příspěvekod lamaTor » stř črc 18, 2007 17:57

Tak bylo lepší napsat, že chceš spíše do zahraničí, já to z toho tak úplně nepochopil......Jo, mimochodem jsem na označení Čechy pro celou republiku docela háklivý, ačkoliv jsem pochopil, co tím myslíš.

Toho je strašná spousta, ale takové Rumunsko by ti tady doporučil snad úplně každy. spíš je problém právě s tím psem, cestovat s ním je trochu nepraktické. :roll:
Uživatelský avatar
lamaTor
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1194
Registrován: sob čer 16, 2007 22:30
Bydliště: Ostrava, Brno

Příspěvekod Skimpy » stř črc 18, 2007 18:10

Co Slovensko... Fatra, Slovenský ráj
Polská strana Beskyd ....
Bavorské Alpy....
Uživatelský avatar
Skimpy
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1117
Registrován: úte zář 26, 2006 17:05
Bydliště: Ocelové srdce republiky

Příspěvekod pripluv » stř črc 18, 2007 19:21

Nějaká pragulka u Dunaje v Rakousku, Slovensku, Maďarsku?
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod woncha » stř črc 18, 2007 21:31

Orlický hory, od zemský brány na náchod je to poměrně nenáročnej, ale krásnej skorotrek a v září kromě profláklejch míst typu pevnost hanička nebo pokle potkáš na hřebeni 3 lidi za den. (vyzkoušeno předloni tak se snad moc nezměnilo :-)
woncha
 

Příspěvekod Roxana » čtv črc 19, 2007 8:32

lamaTor
- no ja vim, ze ty Cechy jsou matouci (a pro Moravaky zrejme lehce konrtoverzni :) ), jeste jsem nenaucila rikat Cesko .., omluva :)
spíš je problém právě s tím psem, cestovat s ním je trochu nepraktické. No jako jo v tom smyslu, ze se do mista urceni musim dopravit vozmo, jinak je to ale ten nejlepsi partak - nekvili, ze uz nemuze, ze je ten kopec moc prudkej, ze moc fouka, ze je moc zima (narozdil od jistych divcin:) ).. vecer vylize misku bez reci (narozdil od jistych mladencu :) ) a v noci zahreje .. :)

Jinak moc diky za tipy - vsem vsem :)

Ted jsem taky dostala jeden tip - pry italska, jizni cast tyrolska (Brunick, Schnalstal ..? ). Rika vam to neco?
Roxana
nováček
nováček
 
Příspěvky: 14
Registrován: stř črc 18, 2007 15:56

Příspěvekod Skimpy » čtv črc 19, 2007 8:37

Roxana píše:lamaTor
- no ja vim, ze ty Cechy jsou matouci (a pro Moravaky zrejme lehce konrtoverzni :) ), jeste jsem nenaucila rikat Cesko .., omluva :)
spíš je problém právě s tím psem, cestovat s ním je trochu nepraktické. No jako jo v tom smyslu, ze se do mista urceni musim dopravit vozmo, jinak je to ale ten nejlepsi partak - nekvili, ze uz nemuze, ze je ten kopec moc prudkej, ze moc fouka, ze je moc zima (narozdil od jistych divcin:) ).. vecer vylize misku bez reci (narozdil od jistych mladencu :) ) a v noci zahreje .. :)

Jinak moc diky za tipy - vsem vsem :)

Ted jsem taky dostala jeden tip - pry italska, jizni cast tyrolska (Brunick, Schnalstal ..? ). Rika vam to neco?


A to já znám zase spoustu mládenců co zahřejou i musku vylížou a bez řečí :mrgreen:
Uživatelský avatar
Skimpy
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1117
Registrován: úte zář 26, 2006 17:05
Bydliště: Ocelové srdce republiky

Příspěvekod Roxana » čtv črc 19, 2007 8:57

A to já znám zase spoustu mládenců co zahřejou i musku vylížou a bez řečí - jako jo, taky jich par takovejch znam, bohuzel sikovnejsi kamaradky je objevily holt driv, no :mrgreen:
Roxana
nováček
nováček
 
Příspěvky: 14
Registrován: stř črc 18, 2007 15:56

Příspěvekod Skimpy » čtv črc 19, 2007 9:17

Roxana píše:A to já znám zase spoustu mládenců co zahřejou i musku vylížou a bez řečí - jako jo, taky jich par takovejch znam, bohuzel sikovnejsi kamaradky je objevily holt driv, no :mrgreen:


Zapoměla jsi ještě dodat, že pes na rozdíl od muže je věrný přítel :D
Uživatelský avatar
Skimpy
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1117
Registrován: úte zář 26, 2006 17:05
Bydliště: Ocelové srdce republiky

Příspěvekod Roxana » čtv črc 19, 2007 9:35

pes na rozdíl od muže je věrný přítel - no tak to bezesporu :) .. ono tech kvalit na strane ctyrnohych partaku je vlastne jeste vyrazne vic (tak napriklad nesmrdi mu nohy, ehm tlapky :) .. ma se ke me porad, at mam na sobe minisatky nebo teplaky .. atd .. atd :) )
Roxana
nováček
nováček
 
Příspěvky: 14
Registrován: stř črc 18, 2007 15:56

Příspěvekod Skimpy » čtv črc 19, 2007 9:45

Roxana píše:pes na rozdíl od muže je věrný přítel - no tak to bezesporu :) .. ono tech kvalit na strane ctyrnohych partaku je vlastne jeste vyrazne vic (tak napriklad nesmrdi mu nohy, ehm tlapky :) .. ma se ke me porad, at mam na sobe minisatky nebo teplaky .. atd .. atd :) )


Ale zase si sním moc nepokecáš a neporadí ti :-) i když já už jsem naučil komunikovat i svého Kikoše (kočka), akorát že vždycky odpoví mňau.... A ještě někteří chlapi nemají blechy taky výhoda oproti pejskovi.
:mrgreen:

Mám takovou zkušenost se svým psem... neuvěřitelně ho přitahovaly výkaly jiných zvířat..... vyválel se snad v každém hovínku, které jsme cestou potkali. To myslím chlapi nedělají, zase je přitahují jiné "věci" se kterými by se rádi vyváleli...... :mrgreen:
Naposledy upravil Skimpy dne čtv črc 19, 2007 9:50, celkově upraveno 2
Uživatelský avatar
Skimpy
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1117
Registrován: úte zář 26, 2006 17:05
Bydliště: Ocelové srdce republiky

Příspěvekod zbuddy » čtv črc 19, 2007 9:50

Roxana píše:pes na rozdíl od muže je věrný přítel - no tak to bezesporu :) .. ono tech kvalit na strane ctyrnohych partaku je vlastne jeste vyrazne vic (tak napriklad nesmrdi mu nohy, ehm tlapky :) .. ma se ke me porad, at mam na sobe minisatky nebo teplaky .. atd .. atd :) )

Ale smrdí mu z držky, a když zmokne, tak smrdí celý. :ú
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Příspěvekod ace » čtv črc 19, 2007 10:06

Minuly rok sme prechodili so psom Muransku planinu. Mozem doporucit, velke plemeno by to tiez urcite zvladlo :D
Ale tiez by ma zaujimali nejake Alpy.

Ale smrdí mu z držky, a když zmokne, tak smrdí celý.
pes sa aspon nestazuje!!! *
ace
nováček
nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: čtv čer 29, 2006 14:24

Příspěvekod Roxana » čtv črc 19, 2007 10:48

Panove, vsechno v dobrym ... :mrgreen: Rekneme, ze i pes i chlap, obe rozdilnych kvalit, jsou fajn spolecnici (a oboji za ruznych okolnosti :) )
Jo a ten muj pes je vlastne holka, takze fakt zadny gender problem *
Jdu googlovat nejaky ty tipy od vas, dik !!!!
Roxana
nováček
nováček
 
Příspěvky: 14
Registrován: stř črc 18, 2007 15:56

Příspěvekod pavproch » čtv črc 19, 2007 11:34

Mě napad jeden (napůl ceprovský) nenáročný ledovcový trek:

Autem do Hintertuxu (Zillertal, AUT, myslím, že 1200 mnm), lanovkou na GefroreneWandspitze (zpáteční lístek myslím za 23EUR na hlavu - vršek má 3.288mnm) a s průvodcem (myslím za 4EURa na hlavu) okružní hodinový nenáročný trek po ledovci, zpátky zase lanovkou.....

Aspoň loni v létě to tam tam tímhle způsobem fungovalo... :wink:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28324
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Příspěvekod ace » čtv črc 19, 2007 12:05

[quote="pavproch"]

Autem do Hintertuxu (Zillertal, AUT, myslím, že 1200 mnm), lanovkou na GefroreneWandspitze (zpáteční lístek myslím za 23EUR na hlavu - vršek má 3.288mnm) a s průvodcem (myslím za 4EURa na hlavu) okružní hodinový nenáročný trek po ledovci, zpátky zase lanovkou.....

quote]

To sa da absolvovat so psom? :smt119
ace
nováček
nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: čtv čer 29, 2006 14:24

Příspěvekod pavproch » čtv črc 19, 2007 12:08

Pokud Ti ho vemou do lanofky, tak nahoře se Tě už (asi) nikdo ptát nebude....
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28324
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Příspěvekod ace » čtv črc 19, 2007 12:32

Dakujem. Sice mi to pre psa pride pritiahnute za vlasy (radsej by som ho na takom treku vynechala - tomu staci Cesko a Slovensko), ale na manzela to rada vyskusam :lol: Pre psa cerpam zo serveru rakousko.com - tam sa tie lahsie treky daju najst a potom pomoze google.
Mas ale, prosim, aj nejaky tip na menej narocne ferraty?
ace
nováček
nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: čtv čer 29, 2006 14:24

Příspěvekod Roxana » čtv črc 19, 2007 12:36

Mě napad jeden (napůl ceprovský) nenáročný ledovcový trek

Hmm, ty jo, tak na neco takovyho bych asi ani nepomyslela, takze dik za rozsireni obzoru :shock:
Pokud Ti ho vemou do lanofky
- samozrejme nevim, jak na Hintertuxu, ale na Jestedu f poho .. mozna jsou Rakusaci stejne vstricni ke kynologum jako u nas :((
Roxana
nováček
nováček
 
Příspěvky: 14
Registrován: stř črc 18, 2007 15:56

Příspěvekod pripluv » čtv črc 19, 2007 13:38

Bych řekl, že zrovna Rakušáci s tím nic dělat nebudou a klidně ho vezmou.
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Skimpy » čtv črc 19, 2007 13:43

Přípluv píše:Bych řekl, že zrovna Rakušáci s tím nic dělat nebudou a klidně ho vezmou.


Dokud nezjistí, že majitel a pes štěkají česky. :mrgreen:
Uživatelský avatar
Skimpy
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1117
Registrován: úte zář 26, 2006 17:05
Bydliště: Ocelové srdce republiky

Příspěvekod pripluv » čtv črc 19, 2007 13:45

Co je to za rasu? V nejhorším na něj hodíš takovýto prostěradlo s červeným křížem, nebo si vezmeš bílou (trekovou :mrgreen: ) hůl...
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod pavproch » čtv črc 19, 2007 13:50

Esli tady někdo špráchnzídojč, tak tadymožná něco píšou o hyenách na lanofce....
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28324
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Příspěvekod ace » čtv črc 19, 2007 14:03

pavproch píše:Esli tady někdo špráchnzídojč, tak tadymožná něco píšou o hyenách na lanofce....


je tam aj ikonka pre inglis :lol:
nase hyeny sa teda vozia strasne rady, ale radsej by brali trek, kde mozu po svojich tlapkach.

u nas psy lovecke - takze jedine s oranzovym obojkom, aby nam ho polovnici nepicli. jeden by sa za vodiaceho dal vydavat, ale druheho by hned prekukli, keby videli, ako nas taha dolu nejakym zrazom alebo podobnym, dobrovolne nevybranym terenom :((
ace
nováček
nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: čtv čer 29, 2006 14:24

Příspěvekod pavproch » čtv črc 19, 2007 14:08

ace píše: je tam aj ikonka pre inglis :lol:


Jo, vim, ale porovnáním E a D obsahu stránek mi připadají ty D nějaké "hustší"..... :wink:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28324
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Příspěvekod ace » čtv črc 19, 2007 14:34

pavproch píše:
ace píše: je tam aj ikonka pre inglis :lol:


Jo, vim, ale porovnáním E a D obsahu stránek mi připadají ty D nějaké "hustší"..... :wink:


mne tiez... hlavne tym jazykom :smt082
ace
nováček
nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: čtv čer 29, 2006 14:24

Další

Zpět na Tipy