Roháče

kam cestovat, za kolik...

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Příspěvekod Rujir » stř čer 25, 2008 10:53

Daty píše:Doparoma, aka hygiena v hore? :D

OK, jasně, jen se mi ta Žiarská zdála lepší, resp. hory z ní lépe dostupné a četl jsem, že prošla rekonstrukcí a jsou tam i dvoulůžkové pokoje....


Tak nulova hygiena ti neva, ale inak pozadujes dvojlozkovu izbu? :twisted: To su priority! :twisted: :mrgreen: :mrgreen:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod Kimit » stř čer 25, 2008 10:55

Vybavení Žiarské chaty super, spal jsem tam pár nocí teď v zimě. Pokoje čistý, toalety i sprchy taktéž bez výhrad. K chataři se vyjadřovat nebudu, neb bych mohl být sprostý... :((
Uživatelský avatar
Kimit
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1356
Registrován: pát pro 28, 2007 8:53
Bydliště: Brno

Příspěvekod Rujir » stř čer 25, 2008 10:58

Kimit píše:Vybavení Žiarské chaty super, spal jsem tam pár nocí teď v zimě. Pokoje čistý, toalety i sprchy taktéž bez výhrad. K chataři se vyjadřovat nebudu, neb bych mohl být sprostý... :((


Jeeej, ja som zabudol dodat, ze hovorim o chatach vo vseobecnosti a nie prave o Ziarskej. To je jedna z mala chat, na ktorej som este nebol. :ú
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod Kimit » stř čer 25, 2008 11:03

Žiarska je klasika, ke které se dá dojet autem a od toho se odvíjí všechno další. Tedy úrovneň ubytování (velice slušná = jsou tam tuším i dvojizby :mrgreen: ) a jídlo se taky dalo.

Zklamal mě akorát přístup chataře, jehož pesani se klidně válí uprostřed jídelny, ale nám psa vzít nechtěl. Přitom někteří privilegovaní tam psy měli... No raději to nebudu komentovat. :roll:
Uživatelský avatar
Kimit
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1356
Registrován: pát pro 28, 2007 8:53
Bydliště: Brno

Příspěvekod Daty » stř čer 25, 2008 11:20

To ja len neodolal slovnčine stou hygienou...
No a jinak, prostě jsou chvile a společnosti. kdy je vhodnější soukromí...

Super zkušenosti s chtařem vítám! Psy neřeším, řeším ,zd ase dá spolehnout ma potvrzenou rezervaci?

Díky
Daty
nováček
nováček
 
Příspěvky: 25
Registrován: pon dub 28, 2008 20:41

Příspěvekod Kimit » stř čer 25, 2008 11:23

Byl jsem tam dvakrát za letošní zimu a nikdy problém s rezervací nebyl.
Uživatelský avatar
Kimit
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1356
Registrován: pát pro 28, 2007 8:53
Bydliště: Brno

Re: Roháče

Příspěvekod Chasi » úte úno 28, 2012 9:57

Jak se chodí na Baranec v zimě, je to v pohodě (v rámci dobrého počasí) - náročnost?
Chodníčkem blíž, cestičkou spíš.
Uživatelský avatar
Chasi
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1596
Registrován: stř zář 20, 2006 9:32
Bydliště: Bolatice

Re: Roháče

Příspěvekod pavproch » úte úno 28, 2012 16:52

od žiarské po značce do sedla a pak doprava po hřebenu - chodák
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28320
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Roháče

Příspěvekod helanek » sob bře 10, 2012 19:32

My byli loni v červenci, ubytovali jsme se v Zuberci. Žádnou rezervaci dopředu jsme neměli, je tam spoustu domečků co má ceduli pokoje k pronájmu. Kontakt bohužel nemám, ale sehnat se tam toho dá spousta. Byli jsme u lidí co pronajímali dva apartmány, oba patrové, dole kuchyňka, koupelna, docela luxus, ubytování možné pro 5 lidí. Platili jsme 30eček na noc, to nám přišlo super i když jsme byli jenom 4. I přístup lidí bezva, ochotně poradili jak se kam dostat, kdy je nejlepší vyrazit atd. Pak jsme šli Plačlivé, Ostrý Roháč..
helanek
nováček
nováček
 
Příspěvky: 29
Registrován: čtv úno 23, 2012 12:27

Re: Roháče

Příspěvekod TooMooX » ned bře 11, 2012 14:44

Sic Last minute ve 2:00 odjíždím a v 6:00 už peláším. Třeba někdo ještě napíše....

Kudy teď v zimě nejlépe na Baranec ??? Sněžnice/mačky/cepín/GPS beru. Počasí by alespoň do oběda nemělo zlobit, možná jen vítr :(( Nutný start/cíl k autu...
Jeví se mi tak 2 varianty ale nevím která bude lepší. Brodění se sněhem nemusím. Chci panoramata, které snad nezkazí mlha...

1) Start Račkova dol ATC a po zelený Mladky - Malý Baranec - Baranec - Smrek - Žiarské sedlo + případný bonus Plačlivé - po zelený dolů do Jamnické dolinou a tou už v pohodě k autu aj třeba za tmy, už jsem několikrát šel...

2) Start Ustie Žiarské doliny a po žlutý Stará Stávka - Holý vrch - Baranec - Smrek - Žiarské sedlo + případný bonus Plačlivé - po zelený dolů k Žiarské chatě a po cestě dolu k autu
Uživatelský avatar
TooMooX
účastník
účastník
 
Příspěvky: 677
Registrován: čtv pro 9, 2010 23:01

Re: Roháče

Příspěvekod pavproch » ned bře 11, 2012 15:55

podle mně je a) lepší (čti: méně překážek v lese, krapet pozvolnější stoupání)
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28320
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Roháče

Příspěvekod TooMooX » ned bře 11, 2012 16:36

OK díky. Alespoň se vyhnu i průjezdu Liptovskému Mikuláše a nemusím hledat GPSku do auta :D
Uživatelský avatar
TooMooX
účastník
účastník
 
Příspěvky: 677
Registrován: čtv pro 9, 2010 23:01

Re: Roháče

Příspěvekod TooMooX » pon bře 12, 2012 20:40

:P Tak při "spraveném" počasí je i Baranec nedostupný vrchol. To věřím že to v létě turisti šoupu v sandálech jaký je to tam easy :(( Nárazy větru 110km/h jsou už i na mě trošku hodně. Na Malý Baranec jsem málem lezl po čtyrech s cepínem, abych se vydrápal aspoň na něj :mrgreen: http://toomoox.blogspot.com/2012/03/20120312-zapadni-tatry-maly-baranec.html
Uživatelský avatar
TooMooX
účastník
účastník
 
Příspěvky: 677
Registrován: čtv pro 9, 2010 23:01

Re: Roháče

Příspěvekod Chasi » stř bře 14, 2012 12:31

Tos mě moc nepotěšil. My máme Baranec v plánu 24. 3. Snad se počasí zlepší.
Chodníčkem blíž, cestičkou spíš.
Uživatelský avatar
Chasi
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1596
Registrován: stř zář 20, 2006 9:32
Bydliště: Bolatice

Re: Roháče

Příspěvekod TooMooX » stř bře 14, 2012 12:43

Pokud budou stejné teplotní rozdíly tj v noci - a přes den +. Nahoře není ani moc sněhu. Všechen je sfouknutý a místa mi leze tráva a skály. Jinak ledový firn a stačí max mačky. Ani ty možná nejsou nutné. Na tak širokém hřebenu. Za slunečného počasí a bezvětří naprosto pohodová procházka !!!
Moje plánovaná trasa se zdá být docela fajn. Počáteční stojka a pak hezké pozvolné stoupání po hřebenu vzhůru... Určitě se tam vrátím to dokončit.
Uživatelský avatar
TooMooX
účastník
účastník
 
Příspěvky: 677
Registrován: čtv pro 9, 2010 23:01

Re: Roháče

Příspěvekod Chasi » čtv bře 15, 2012 9:54

My půjdeme z Žiarské chaty do sedla (Plačlivé asi ne) - Smrek - Baranec - Holý vrch - Žiar.
Chodníčkem blíž, cestičkou spíš.
Uživatelský avatar
Chasi
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1596
Registrován: stř zář 20, 2006 9:32
Bydliště: Bolatice

Re: Roháče

Příspěvekod maximo » čtv bře 15, 2012 14:34

Ahoj treba nekdo bude vedet nekde sem cetl ze se da taky u Ziarske chaty spat venku pod stanem.Co je na tom pravdy?Diky
maximo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 44
Registrován: stř bře 14, 2012 19:11

Re: Roháče

Příspěvekod TooMooX » pon dub 2, 2012 17:28

Tak jsem zjistil, že dnes nemusím na noční \:D/ A koukám, že na zítra i na HZS.sk slibuji slunečno. To by byl hřích to nevyužít. Snad druhý pokus o Barance už bude úspěšný :D Chtěl jsem už sněžnice "zazimovat" ale nejspíš přijdou opět ke slovu. Mělo by být i narozdíl od posledně skoro bezvětří. Jsem zvědav co si na mě hory přichystají tentokrát 8)
Uživatelský avatar
TooMooX
účastník
účastník
 
Příspěvky: 677
Registrován: čtv pro 9, 2010 23:01


Re: Roháče

Příspěvekod TooMooX » stř dub 4, 2012 16:45

Už na tom pracuji... (článek na blog)
- Počasí bylo slušné. Z rána do odpoledne se chvílemi honili mraky. K večeru slunečno
- Už od nástupu v Račkové dol ATC "sněhové blato" Vrstva 10-30cm extrémně mokrého sněhu. Byla posilovna i na hůlkách sem měl neustále x kilové závaží sněhu. http://tatry64.xf.cz/map.jpg /Moje trasa z GPS/
- Chodník byl neprošláplej, ale až po hranici jehličnanu a kleče pohoda. Pak začal boj !! Sníh cca 30-50cm pod oklepanýma smrčakama asi i víc. Sněžnice úplně k h***. Možná vážit 50kg ? V tom "sněho-blatě" jsem se na nich doslova brodil :evil: Vypadalo to beznadějně, že tam fyzicky umřu. Moje jediná naděje byl sfoukaný hřeben
- Postupně se začali střídat sfoukané ledové místa a brodění zasněženou kosovkou. Tam se asi sněžnice hodili, že jsem neprolít skrz
- Nad hranici kleče konečně sfoukaný hřeben. Místama tenké plotny ledo-firnu, občas měkčí sníh ale ve vrstvě do 10cm. Jinak tráva, skála... :D Šel jsem bez maček. Je to rovinatý choďák
- Z Barance sestup na Smrek určitě mačky !! Já líný (nebudu nasazovat na takový kousek) "hrdina" milující adrenalin to sešel bez nich :D Mít tak alespoň cepín... Je to severní strana extra ledová a jsem to lezl čelem ke skále a zakopával špičky bot 8) Mačky se nesli v batohu. Příště už raději ne... [-X
- Na Smrek - Žiarské sedlo opět choďák bez ničeho po skalách.
- Kamarádka nemohla pochopit kdo mi mohl doporučit sestup do Jamnické doliny :D Tam se prej ani nelyžuje a všichni jezděj k Žiarské chatě. Já tedy ne... :P
- Prvotní sestup dobrá kudla a hezky to tam lítalo. Až dnes jsem koukal že byla 3 lavinovka 8) http://tatry64.xf.cz/P1380232.jpg Ještě, že jsem neměl cepín. Bych to asi zkusil sjet a se mnou nejspíš půl svahu :mrgreen:
- Poté dle GPS jsem prokličkoval nad Jamnickou dolinu. Sestup dolu opět kudla a freeride teren bez náznaku chodníku. Mé naděje modrá značka v Jamnické
- TA NIKDE !!! Jo občas v rozsahu 1km se dá najít podle GPS nějaká na stromu. Jinak freeride a dle GPS (s rozstřelme 10+m) asi hledání chodníku. Vše zavaleno sněhem (30-50cm), nějaký náznaky výseče kudy by vedl chodník nikde. Slušný boj, bez kterého bych se i obešel.
- Záchrana bylo najití nouzové chaty. Od té už vedla slušná skialpová dálnice. Nejspíš tam někdo pravidelně jezdí/l \:D/ (10-30cm sněhu ve stopě 8) )

fotogalery: http://tatry64.xf.cz/index.html Na blogu snad co nevidět...
Uživatelský avatar
TooMooX
účastník
účastník
 
Příspěvky: 677
Registrován: čtv pro 9, 2010 23:01

Re: Roháče

Příspěvekod wawrik » čtv zář 6, 2012 13:55

Chceme si prejsť celý hrebeň Roháčov. Potrebujem poradiť nejaký funkčný itinerár, kde zaparkovať auto, kde prespať...

Predbežný plán vycucaný z prsta a mapy je dotrepať sa okolo siedmej večer do Račkovej, tam v kempe nechať auto (za prvé ho postrážia, za druhé je poruke, keby som musel z hrebeňa zísť kvôli počasiu), ísť tak do desiatej po okraji parku, prespať zhruba niekde v ústí Jaloveckej doliny.

Ráno po modrej a zelenej na Sivý vrch, potom hrebeň, prespanie je otáznik (vychádza mi niekde pri Volovci). Ráno zasa cez Pyšné sedlo a Podbanské naspäť k autu.

Ak by to na nás bolo príliš rýchle, máme jednu noc rezervu.

Je ten plán reálny? Alebo sa to dá urobiť nejako zmysluplnejšie? Chatám sa chceme radšej vyhnúť, kľudne prespíme na nejakom dobrom mieste na hrebeni, kde nás náhle zastihne noc :-) Ale prístreškami alebo seníkmi nie veľmi ďaleko od hrebeňa nepohrdnem.

A hlavne - kde sa dá po ceste natankovať voda?

Edit: No, tak v kempe v Račkovej sú iba do 15. septembra. Nejaký iný tip na trebárs hotel, kde by za nejakú protihodnotu na auto dali bacha?
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Roháče

Příspěvekod maximo » ned zář 9, 2012 18:54

Ahoj my to šli na začátku června,auto sem nechal v Liptovským Mikuláši a jeli sme autobusem na Huty tam jsme našli salaš 1.noc,Hned ráno následoval výstup na Sivý vrch a pak po červené hřeben,2.noc Salatín pak přez Baníkov do Žiárské chaty 3.noc a pak do kempu v Ráčkově 4.noc.Šli sme na těžko,byl hyc a tak sme vypili na hřebenu cca 8L vody.Počitej s tím že nahoře nevydržíte nejni tam voda.nebejt zbytků sněhu tak sme umřeli žízní.Jinak nádhera.
http://maximo1.rajce.idnes.cz/Zapadni_Tatry_16.6.2012/
maximo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 44
Registrován: stř bře 14, 2012 19:11

Re: Roháče

Příspěvekod stipka » pát říj 5, 2012 12:55

Krása maximo, můj sen je se tam dostat a nafotit si v roháčích východ slunce :) snad potrénuju a vyjde to, jeden známy to tam fotil v zimě a to byly snad nejhezci fotky co jsem videl:)
nejhezčí věc je pěkné světlo na horách :)
stipka
nováček
nováček
 
Příspěvky: 52
Registrován: pon led 24, 2011 10:30
Bydliště: Ostrava

Re: Roháče

Příspěvekod maximo » ned bře 3, 2013 15:10

tak potrénuj a dohodnem termín... jel bych hnedle.Teď za 14 dní jdu na zimní přechod Krkonoš tak tam snad nezhebnu poněvadž jsem byl teď 14dní marod. ooo
maximo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 44
Registrován: stř bře 14, 2012 19:11

Re: Roháče

Příspěvekod jonas » čtv bře 7, 2013 21:31

roháče jsou nejlepší:-)důležité je jako všude jinde,dobré načasování.předloni v půli listopadu nám to vyšlo úžasně.nebýt odskočení na pivko na žiarské chatě,potkali jsem za tři dny na hřebeni max 10lidí.počasí suprovní,akorát se musíte psychicky srovnat s tím že se to nesmí.tady je pár fotek z akce a pro nenasytné i fooprezentace:-)
http://jonaasweb.blog.cz/1111/rohacske- ... 15-11-2011
jonas
nováček
nováček
 
Příspěvky: 50
Registrován: úte úno 20, 2007 22:34

Předchozí

Zpět na Tipy

cron