Kdy do Malé Fatry?

kam cestovat, za kolik...

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Kdy do Malé Fatry?

Příspěvekod Oniel7 » ned dub 8, 2007 18:03

Zdravím, mám v plánu v létě jet na několik dní do Malé Fatry - vesnička Štefanová, odkud bych šel na Rozsutce a třeba na Krivaň...

Otázka, kdy je tam pěkně? Tak abych tam nepřijel a celý týden pršelo...

Za odpověď díky..
Uživatelský avatar
Oniel7
nováček
nováček
 
Příspěvky: 54
Registrován: ned dub 8, 2007 17:31

Příspěvekod Rujir » ned dub 8, 2007 18:11

Tazko povedat. Pekne tam bude napr. urcite aj zajtra, akurat to ta na Rozsutce nepustia, lebo ta trasa bude este v zimnej uzavierke. Osobne si myslim, ze idealny je maj (kveten) - uz sa da vychytat velmi pekne pocasie a este tam nie je tolko ludi ako cez leto. Len si nie som isty, ci ta uzavierka nekonci az dalsi mesiac... :((
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod Rujir » ned dub 8, 2007 18:13

Jo, a este jedna vec - Mala Fatra je pohorie, ktore ma najviac zrazok a najviac vetra z celeho Slovenska (okrem Vysokych Tatier, ale to je ina liga), takze najst tam tri dni po sebe, kedy je naozaj pekne, je celkom umenie. Good luck! *
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod zbuddy » ned dub 8, 2007 18:22

Rujir píše:Jo, a este jedna vec - Mala Fatra je pohorie, ktore ma najviac zrazok a najviac vetra z celeho Slovenska (okrem Vysokych Tatier, ale to je ina liga), takze najst tam tri dni po sebe, kedy je naozaj pekne, je celkom umenie. Good luck! *


Ono totiž někdy v přírodě prší, že? :wink: A když chčije např. na Lysé v Bezkydech, tak je také veselo :mrgreen:
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Příspěvekod Rujir » ned dub 8, 2007 18:34

zbuddy píše:Ono totiž někdy v přírodě prší, že? :wink: A když chčije např. na Lysé v Bezkydech, tak je také veselo :mrgreen:


No jo, ale povodny dotaz znel na pekne pocasie. Co si budeme klamat - na horach sa sice da vydrzat aj ked prsi, ale ked neprsi, tak to je ovela lepsie. :wink:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Re: Kdy do Malé Fatry?

Příspěvekod tuso » ned dub 8, 2007 18:37

Oniel7 píše:Zdravím, mám v plánu v létě jet na několik dní do Malé Fatry - vesnička Štefanová, odkud bych šel na Rozsutce a třeba na Krivaň...

Otázka, kdy je tam pěkně? Tak abych tam nepřijel a celý týden pršelo...

Za odpověď díky..


Až to zjistíš, tak dej vědět :mrgreen: V létě se mi na Fatře ještě hezké počasí nepovedlo
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Re: Kdy do Malé Fatry?

Příspěvekod Rujir » ned dub 8, 2007 18:44

tuso píše:Až to zjistíš, tak dej vědět :mrgreen: V létě se mi na Fatře ještě hezké počasí nepovedlo


Mne sa to uz dvakrat podarilo. Ale vzdy len na jeden den z troch... :shock:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod Oniel7 » ned dub 8, 2007 19:39

hmm, no já myslel, že tam bude v létě pěkně... vždycky mě ale fascinují ty snímky, kdy je dole mlha a mraky a nahoře krásně... to bych bral ;-)
Uživatelský avatar
Oniel7
nováček
nováček
 
Příspěvky: 54
Registrován: ned dub 8, 2007 17:31

Příspěvekod Rujir » ned dub 8, 2007 19:42

Oniel7 píše:hmm, no já myslel, že tam bude v létě pěkně... vždycky mě ale fascinují ty snímky, kdy je dole mlha a mraky a nahoře krásně... to bych bral ;-)


Jooo, tak na inverziu treba mat sakra stastie. Ale tu zase skor zazijes cez zimu nez cez leto... Aj ta sa mi uz v MF pritrafila... :mrgreen:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod Schnappi » ned dub 8, 2007 19:45

Rujir píše:
Oniel7 píše:hmm, no já myslel, že tam bude v létě pěkně... vždycky mě ale fascinují ty snímky, kdy je dole mlha a mraky a nahoře krásně... to bych bral ;-)


Jooo, tak na inverziu treba mat sakra stastie. Ale tu zase skor zazijes cez zimu nez cez leto... Aj ta sa mi uz v MF pritrafila... :mrgreen:

Jo, na to mě teď na podzim na Štefáničce taky ráno/v noci budili, ale bylo to v nějakou příšernou hodinu, takže jsem si to pak prohlédl na fotkách :oops: *
Ovšem jinak jsme měli ukázkové počasí. Bylo to v říjnu.
Uživatelský avatar
Schnappi
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3349
Registrován: pát lis 24, 2006 10:51
Bydliště: Jihovýchod ČR

Příspěvekod tesil » ned dub 8, 2007 19:54

hezký (a taky stálejší) počasí bývá na podzim, takže bych radil jet v září nebo v říjnu... taky tam potkáš míň lidí, nebude ti takový vedro a časově se dají tůry naplánovat tak, že ani kratší den nevadí. jo - a loni jsme zažili ranní inverzi na chatě pod chlebom 30.9. *
Uživatelský avatar
tesil
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1144
Registrován: čtv led 19, 2006 16:54
Bydliště: brno

Příspěvekod pripluv » ned dub 8, 2007 21:06

Jeden volný den k volnému dni v květnu (páč svátky připadají letos na úterý) a je to na pohodu...
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Rujir » ned dub 8, 2007 21:10

Přípluv píše:Jeden volný den k volnému dni v květnu (páč svátky připadají letos na úterý) a je to na pohodu...


Ideme? *
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod pripluv » ned dub 8, 2007 21:12

Išel bych ... ale tou dobou budeme někde na pomezí delty Dunaje a Černého moře...
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod swisss » ned dub 8, 2007 21:44

Rujir píše:
Přípluv píše:Jeden volný den k volnému dni v květnu (páč svátky připadají letos na úterý) a je to na pohodu...


Ideme? *


Ideme * - budem tam 5.5. - 8.5. :mrgreen:
swisss
účastník
účastník
 
Příspěvky: 592
Registrován: sob črc 29, 2006 18:04
Bydliště: Brno

Příspěvekod Oniel7 » pon dub 9, 2007 7:12

já bych taky jel, fakt tam bude dobré počasí? že bych si termín přesunul, hlavně ať tam není moc velká zima a sníh...
Uživatelský avatar
Oniel7
nováček
nováček
 
Příspěvky: 54
Registrován: ned dub 8, 2007 17:31

Příspěvekod swisss » pon dub 9, 2007 8:12

Oniel7 píše:já bych taky jel, fakt tam bude dobré počasí? že bych si termín přesunul, hlavně ať tam není moc velká zima a sníh...


Nevím, nejsem rosničkář.. . :mrgreen:
Počasí můžeš sledovat na stránkách HZS a podle toho se rozhodnout.. Pro mě je rozhodující, že na 4 dny v horách mi stačí 1 den dovolené, tak jedu skoro za každého počasí. Nějaký den v dešti přežiju (od čeho taky máme všechny ty blockventy, goretexy a jine texy... :slota: ) a krom toho se může druhý den udělat pěkně a pak bych toho v Brně litoval.. ](*,)
Moc sněhu tam asi nebude - dnes je prý souvislá sněhová pokrývka od 1200m.n.m a to 35cm. Je to až za tři týdny, takže něco ještě sleze.. Tož tak. :mrgreen:

Když se budeš chtít přidat, tak napiš. Zatím je plán přejít Krivánskou a Lúčanskou Fatru...
swisss
účastník
účastník
 
Příspěvky: 592
Registrován: sob črc 29, 2006 18:04
Bydliště: Brno

Příspěvekod Rujir » pon dub 9, 2007 8:26

swisss píše:Když se budeš chtít přidat, tak napiš. Zatím je plán přejít Krivánskou a Lúčanskou Fatru...


Na jeden zatah za styri dni obidve casti? Tak to si celkom slapnete. Aj ked vynechate obidva Rozsutce... To bude slusna akcia. :finga:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod swisss » pon dub 9, 2007 8:46

Rujir píše:
Na jeden zatah za styri dni obidve casti? Tak to si celkom slapnete. Aj ked vynechate obidva Rozsutce... To bude slusna akcia. :finga:


Napsal jsem to trochu nepřesně - nepůjdeme od začátku až do konce.. :) Rozsutce vynecháme určitě - stezka na velký je stejně zavřená, takže vyrazíme ze Stefanove na sedlo Medzihole a když se podaří, tak nocleh v chatě pod suchým. Další noc někde za hranicí národního parku (asi u sedla Javorina), další někde u Vríčanského sedla a poslední den bud dojit jen na Fačkovské sedlo, nebo do Jasenova (podle spojů do Brna a nálady). Co si myslíš o tomto plánu? :mrgreen:
swisss
účastník
účastník
 
Příspěvky: 592
Registrován: sob črc 29, 2006 18:04
Bydliště: Brno

Příspěvekod Rujir » pon dub 9, 2007 9:06

swisss píše:Co si myslíš o tomto plánu? :mrgreen:


No plan znie super, ale aj tak to bude makacka jak svina. Ono sa to nezda, ale zo Stefanovej to potiahnut az na chatu pod Suchym je pekny zahul. A prekrocenie z jedneho hrebena na druhy je snad este horsie. Co sa tyka prespania v sedlach - znamena to, ze budete potrebovat stany a v tej druhej casti aj varice, takze pojdete pekne na tazko. Pozri si na hory.sk vyskovy profil trasy a uvidis, preco si myslim, ze si pekne date do tela. :P

Inak v Lucanskej casti je pomerne vela salasov, kde sa da prespat, ale treba ich poznat. Takto z hlavy viem, ze je jeden pobliz Skaliek a jeden niekde pri Fackovskom sedle. Jasne, ze dalsie najdes tu, ale nemam s nimi ziadne skusenosti. No kazdopadne ozvi sa este predtym nez vyrazite a mozno sa pridam. :wink:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod Denny-04 » pon dub 9, 2007 10:14

Taky si myslím, že si docela máknete, i když záleží na vaší kondici, počasí, atd. Jinak doporučuju trochu upravit cíle přespání a v Lúčanské Fatře nevynechat "Grandhotel Partyzán" na Hornej Lúke, je tam skvělej veget :-)
Více najdeš tady: http://boudy.info/bouda.php?txt=cz&id=1
Denny-04
nováček
nováček
 
Příspěvky: 88
Registrován: stř pro 7, 2005 1:34

Příspěvekod Don_Quijote » pon dub 9, 2007 12:29

Rujir píše:Jo, a este jedna vec - Mala Fatra je pohorie, ktore ma najviac zrazok a najviac vetra z celeho Slovenska (okrem Vysokych Tatier, ale to je ina liga), takze najst tam tri dni po sebe, kedy je naozaj pekne, je celkom umenie. Good luck! *



My tam byli ted koncem prosince a cele tri dny byl cely hreben ve slunci a dole v udolich se povalovaly mraky. Kdyz jsme sestoupili do Strecna, tak najednou vsude byla na stromech namraza, vlhko a nad nama kupy sedych mraku... Ale takova inverze je asi opravdu spis stesti :D
Uživatelský avatar
Don_Quijote
nováček
nováček
 
Příspěvky: 94
Registrován: úte kvě 2, 2006 12:44
Bydliště: Praha

Příspěvekod ja-cz » pon dub 9, 2007 12:56

je treba sledovat predpoved, zejo. Pravda s prechody to je tezke, ale kdyz to vyjde, stoji to za to. Prihodim par vlastnich fotek...

ZIMA
http://foto.gyka.net/okno.php?obrazek=a ... data/4.jpg
http://foto.gyka.net/okno.php?obrazek=a ... data/3.jpg
http://foto.gyka.net/okno.php?obrazek=a ... data/2.jpg
http://foto.gyka.net/okno.php?obrazek=a ... data/1.jpg

LETO
http://foto.gyka.net/okno.php?obrazek=a ... ata/17.jpg

Co se tyce toho vaseho planu, bude to teda makacka, hlavne prvni den, tu druhou cast bohuzel vubec neznam... Ja si pamatuju jak sem minuly rok sel oba Rosutce, Stoh a Grun a mel sem akorat, celkem to vyslo na neco pres 3 vyskove km... Tohle bude sice mozna trochu mene, ale s temi bagly, GL teda ;-)
ja-cz
nováček
nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: ned dub 8, 2007 19:26
Bydliště: Karviná

Příspěvekod swisss » pon dub 9, 2007 14:00

Ze to nebude prochazka ruzovym sadem vim a pocitam s tim... :mrgreen:

@Denny-04: o tom "grandhotelu" vim, ale udajne je max pro 6-8 lidi (coz bude nas) a vzhledem k tomu svatku pocitam, ze tam bude dost lidi, takze vezmem radeji stany. Krom toho, kolem Hornej Luky by jsme meli jit nekdy kolem poledne.. :) (kdyz to dobre pujde). Kazdopadne dekuju za napad :)

@Rujir: urcite to sem nekam napisu cca tyden predem.. . Boudy.info znam - sikovny web :)
swisss
účastník
účastník
 
Příspěvky: 592
Registrován: sob črc 29, 2006 18:04
Bydliště: Brno

Příspěvekod Ticho » pon dub 9, 2007 16:00

ja-cz píše:Co se tyce toho vaseho planu, bude to teda makacka, hlavne prvni den, tu druhou cast bohuzel vubec neznam... Ja si pamatuju jak sem minuly rok sel oba Rosutce, Stoh a Grun a mel sem akorat, celkem to vyslo na neco pres 3 vyskove km...

Jo, toto som zazil tiez, vdaka Rujirovmu uzasnemu planovaniu. :twisted:

Cez janosikove diery na sedlo medzi rozsutce, bez batohov na jeden, s batohmi na druhy, odtial stoh, poludnovy grun a do chaty pod chlebom sme sa dopotacali uz za svetla celoviek. Ale bolo to mooc fajn. :)
The more you depend on forces outside yourself, the more you are dominated by them.
Uživatelský avatar
Ticho
nováček
nováček
 
Příspěvky: 46
Registrován: stř pro 8, 2004 11:49
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod ja-cz » pon dub 9, 2007 17:56

no ja sem to sel tu druhou cast sam a z Grune sem cupital dolu do Stefanove... Jak ja sem tu sjezdovku proklinal :(( :mrgreen:
ja-cz
nováček
nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: ned dub 8, 2007 19:26
Bydliště: Karviná

Příspěvekod vorec » pon dub 9, 2007 18:47

ja-cz píše:no ja sem to sel tu druhou cast sam a z Grune sem cupital dolu do Stefanove... Jak ja sem tu sjezdovku proklinal :(( :mrgreen:

Zjazdovka, pre moje kolena to najlepsie :twisted: :mrgreen: Ale snad dodnes mi neodpustili ten kopecek dole :roll: Vieme o tom svoje :wink:
Usmievaj sa :lol:, bude aj horšie...
Obrázek
Uživatelský avatar
vorec
účastník
účastník
 
Příspěvky: 433
Registrován: úte pro 28, 2004 19:30
Bydliště: Dubnica nad Váhom


Zpět na Tipy