Živčáková (Korňa/Turzovka)

kam cestovat, za kolik...

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Živčáková (Korňa/Turzovka)

Příspěvekod pavproch » stř črc 15, 2020 17:41

Začnu zeširoka - já su pohan (a sem na to hrd). Tchýně je ale věřící (a já ji to neberu/nevyčítám). Už nevím jaxem se k informaci o existenci dostal, ale v Turzovce/Korni je poutní místo/kostel Živčáková. Tchyně už (věk) není moc pohyblivá, taxme neska do té Živčákové odpoledne udělali s 3/4 průzkumný výlet, jestli by bylo vhodné tchyni tam vzít. A je to tam (i pro pohana) moc hezké, moderní rozložitý kostel na vršku kopce a na věži nemá hodiny (teda myslím, že nemá) ale určitě tam má rozhlednu (na ni se ale musí přes vnitřek kostela, čili pro mě "terra incognita")

Prostě místo, ktereé stojí za zhlédnutí (a příjezd nahoru je úzkou lesní cestou fest do kopca) na semafor s periodou jen 18 minut.... :mrgreen:

Ale pro tchýni nevím nevím, parkoviště je sice hned pod kostelem, to jo, ale od něj do kostela je třeba zmáknout asi 100 (strmých) schodů.....(po dnešním bajkovýletě sem zažíval pocity tchýně, dyž sem ty schody lez nahoru).

Jo a dodatek: dovnitř se tam musí stále ještě s rouškou.

A dodatek2 pro věřící: mše tam sou (zřejmě) každý den v jedenáct dopo.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Zpět na Tipy