Kam do Beskyd na jeden až dva dny?

kam cestovat, za kolik...

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Kam do Beskyd na jeden až dva dny?

Příspěvekod kůže » sob led 13, 2007 10:38

Kam do Beskyd ?
kůže
nováček
nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: úte lis 7, 2006 20:35

Příspěvekod pavproch » sob led 13, 2007 11:10

Kamkolivěk, je tady fšude krásně.... :wink:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28320
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Příspěvekod patentik » sob led 13, 2007 11:43

tak, tak...Beskydy jsou siroky pojem

mrkni na www.beskydy.cz
Uživatelský avatar
patentik
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1323
Registrován: pon lis 6, 2006 11:48
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Maniac » sob led 13, 2007 11:47

To je pravda,kdekoliv a z jaké koliv strany půjdeš v Beskydech,budem tam krásně,doporučoval bych všechny vrcholy,před týdnem jsme šli kolem slovenských hranic,začátek Samčanka,Bílá,Bobek,Hluchanka,Bumbálka,Třeštík,Grapa,Kladnatá a zpět po žluté na Samčanku,zhruba 35km,paráda,
Uživatelský avatar
Maniac
nováček
nováček
 
Příspěvky: 86
Registrován: ned led 7, 2007 16:59
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod conny » sob led 13, 2007 12:35

tak ja to upresnim - snad se kuze, nenahneva:

beskydy na vikend - t.j. bud od piatka alebo od soboty do nedele vecera.
prechod na tazko - odkial kam, a kde tam spat? (vylucujem hotely)

idealne by bolo kolecko, ale nie je podmienka. vobec to tam nepoznam, akurat sme chodievali na makov lyzovat.

a napiste nieco rozumne, nie ze, tu je krasne vsade, lebo ked sa najblizsie budete pytat na malu fatru tak vam poviem to iste :mrgreen:
Every dream was given to us with the power to make it true.
Uživatelský avatar
conny
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3445
Registrován: úte zář 19, 2006 12:34
Bydliště: Praha - zbohom kopecky

Příspěvekod patentik » sob led 13, 2007 14:20

no zase zalezi do jake casti Beskyd by jsi chtela jet - ale treba :

tip 1 - v patek vecer dojet vlakem do Lidecka (kousek od Horniho Lidce) a pres certovy skaly jit na pulcinske skaly, tak se da prespat na docela paknem placku. druhy den jit smerem na chatu kohutku - prespat tam nebo pokracovat na javornik. no a dalsi den dojit na bumbalku odkud jezdi autobusy

tip 2 - dojet na Hutisko solanec (kousek od roznova pod radhostem) a vyrazit po modre a pote po cervene pres Vysokou smerem na Trestik od tama lze pokracovat pres bumbalku na chatu kminka. pote treba nabrat smer Bobek a sejit do Bile pripadne z bobku pokracovat pres bila-konecna na bily kriz ci pripadne az na visalaje

tip 3 - pridaji urcite ostatni :wink:
Uživatelský avatar
patentik
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1323
Registrován: pon lis 6, 2006 11:48
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod pavproch » sob led 13, 2007 16:33

Kurňa, esli ně (stařecká) pamět neklame, tak tady už jednou takový téma bylo.... ale zaboha ho nemužu najít... :((
(čti: se mě to nechce psát znova a už si taky nevzpomínám, co sem tam vlastně napsal.... :ú )
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28320
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Příspěvekod pavproch » sob led 13, 2007 16:35

patentik píše:.... dojet na Hňupisko Posranec .....

....a zajít k pavprochovi na kafe..... :wink:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28320
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Příspěvekod patentik » sob led 13, 2007 17:14

pavproch píše:
patentik píše:.... dojet na Hňupisko Posranec .....

....a zajít k pavprochovi na kafe..... :wink:


ja radeji to pivko :) ale jsou chvile kdy i kafem nepohrdnu :lol:
Uživatelský avatar
patentik
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1323
Registrován: pon lis 6, 2006 11:48
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod pavproch » sob led 13, 2007 19:51

Bingo! Už sem to našel:

pavproch píše:Klasická valašká podkova: Lidečko-Pulčiny-Papajské sedlo-Kohůtka-Velký Javorník- Bumbalka-Soláň-Vsacký cáb-Bystřička

Variantky:
- z Velkého Javorníku pokračovat po slovenské straně až do Čadce
- z Bumbálky po hlavním hřebenu až do Jablunkova nebo na Prašivou


Celej thread je tady.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28320
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Příspěvekod conny » sob led 13, 2007 20:32

pavproch píše:Bingo! Už sem to našel:

pavproch píše:Klasická valašká podkova: Lidečko-Pulčiny-Papajské sedlo-Kohůtka-Velký Javorník- Bumbalka-Soláň-Vsacký cáb-Bystřička

Variantky:
- z Velkého Javorníku pokračovat po slovenské straně až do Čadce
- z Bumbálky po hlavním hřebenu až do Jablunkova nebo na Prašivou


Celej thread je tady.


super diky!
Every dream was given to us with the power to make it true.
Uživatelský avatar
conny
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3445
Registrován: úte zář 19, 2006 12:34
Bydliště: Praha - zbohom kopecky

Příspěvekod kůže » ned led 14, 2007 12:44

Dky za konkrétní tipy.
kůže
nováček
nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: úte lis 7, 2006 20:35

Ubytování

Příspěvekod Ježo » stř úno 21, 2007 13:55

Ahojte,

chtěl jsem vás poprosit o tip na levné ubytování někde mezi Ostravou a Žilinou (lépe v blízkosti Čadce a Kysuckého N. Mesta) s dobrým přístupem k vlaku. Ideálně nějaká turistická ubytovna.

Díky, Martin
Uživatelský avatar
Ježo
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1529
Registrován: úte lis 29, 2005 12:22
Bydliště: Brno

Příspěvekod Ježo » stř úno 21, 2007 14:48

patentik píše:to je celkem siroka oblast Ostrava-Zilina :lol: zalezi kudy na Zilinu pojedes - zkus se podivat treba na Ostravici tam dojedes primo vlakem, nebo mosty u jablunkova a chata na Girove. je toho celkem dost zalezi kam mas namireno


Ostrava - Zilina + vlak = Ostrava - Bohumin - Karvina - Jablunkov - Cadca - Kysucke Nove Mesto - Zilina (+ bocni trate pres Havirov).. :)

Volal jsem do ubytoven v Cadci - obsazene... :(
Uživatelský avatar
Ježo
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1529
Registrován: úte lis 29, 2005 12:22
Bydliště: Brno

Příspěvekod patentik » stř úno 21, 2007 14:58

jezo píše:
patentik píše:to je celkem siroka oblast Ostrava-Zilina :lol: zalezi kudy na Zilinu pojedes - zkus se podivat treba na Ostravici tam dojedes primo vlakem, nebo mosty u jablunkova a chata na Girove. je toho celkem dost zalezi kam mas namireno


Ostrava - Zilina + vlak = Ostrava - Bohumin - Karvina - Jablunkov - Cadca - Kysucke Nove Mesto - Zilina (+ bocni trate pres Havirov).. :)

Volal jsem do ubytoven v Cadci - obsazene... :(


Tak zkus tu chatu Girova. Vystoupis v Mostech u Jablunkova, sjezdovkou to vezmes do kopece a pak kousk peso. Ja tam byl minulou zimu na bezkach. Pokud jedes tento vikend tak hodne zdaru - ja shanel na vikend neco v Rohacich a doslo mi pres 30 mailu ze maji plno ... ale nakonec kdo hleda najde :wink:
Uživatelský avatar
patentik
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1323
Registrován: pon lis 6, 2006 11:48
Bydliště: Ostrava

a co Hostýnské vrchy?

Příspěvekod Misazap » úte bře 13, 2007 13:22

Byli jste tam? Je to tam pěkný, Rusava, Hostýn, Troják .. doporučuju pro ty co se chtějí spíš kochat přírodou a krom Hostýna i relativně nepřelidněnýma místama. A na Hostýně a okolí je pro vnímavé několik keltských míst, přímo na Hostýně za rozhlednou je keltské obětiště.
Misazap
nováček
nováček
 
Příspěvky: 33
Registrován: úte bře 13, 2007 12:49

Re: a co Hostýnské vrchy?

Příspěvekod Vilík » úte bře 13, 2007 17:24

Misazap píše:Byli jste tam? Je to tam pěkný, Rusava, Hostýn, Troják .. doporučuju pro ty co se chtějí spíš kochat přírodou a krom Hostýna i relativně nepřelidněnýma místama. A na Hostýně a okolí je pro vnímavé několik keltských míst, přímo na Hostýně za rozhlednou je keltské obětiště.


Holesov - Rusava - Hostyn - Tesak... To sem sel za odpoledne natezko... Je to nastoupanej kilacek a clovek by nerekl, ze to sou kopce...
Však mě znáte...
Uživatelský avatar
Vilík
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4206
Registrován: pát čer 17, 2005 21:12
Bydliště: Brno

Příspěvekod time.warp » úte dub 3, 2007 22:36

v jiném foru jsem psal jablunkov-kozubova-slavič-malý polom-grúň-lysá hora-ostravice.Nic náročného na dva dny.

Docela slušný extrém co se mi jednou na podzim podařil byl nápad zajet po práci na velký javorník a někde přespat...když jsem tam došel uvažoval jsem co dál hospoda zavřená tak sem přes pindulu kráčel na radhošť(je to docela záhul z pinduly) nakonec jsem ten den skončil na tanečnici.V sobotu jsem se vydal na čertův mlýn a na kněhyni(nejpěknější vrchol v beskydech) domů se ještě nechtělo tak sem šel na martiňák a dolů do podálánek.Ten den jsem došel až k hubertce pod vrcholovou partií smrku.Neděle vrchol smrku po žluté k přehradě dál na lysou a přes lukšinec k veličkům a na vlak do frydlantu.
Hodně lidí se mi diví že nosím zbytěčně těžký batoh, ale snažím se vždy, když chodím tady po byskydech mít asi 15-20kg na dva-tři dny, protože to beru jako nějakou přípravu na něco většího
time.warp
účastník
účastník
 
Příspěvky: 269
Registrován: úte dub 3, 2007 18:43
Bydliště: kopřivnice

Příspěvekod Chasi » stř dub 4, 2007 7:05

Já si teď plánuju tuhle trasu:

Výchozí bod buď Rožnov p. R. nebo Prostřední Bečva (Radhošť) - Pustevny - Kněhyně - Smrk (možná kolem něj přes Smrček) - Ostravice - Lysá hora - Malchor - Raškovice.

Musím ještě někoho "zlanařit". Nejspíš bratrance, protože bych směřoval k němu domů :mrgreen: . Chtěl bych vyjít večer a na východ slunce si počkat na nějakém kopečku :ú .
Chodníčkem blíž, cestičkou spíš.
Uživatelský avatar
Chasi
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1596
Registrován: stř zář 20, 2006 9:32
Bydliště: Bolatice

Příspěvekod Petras » stř dub 4, 2007 8:43

Chasi píše:Já si teď plánuju tuhle trasu:

Výchozí bod buď Rožnov p. R. nebo Prostřední Bečva (Radhošť) - Pustevny - Kněhyně - Smrk (možná kolem něj přes Smrček) - Ostravice - Lysá hora - Malchor - Raškovice.

Musím ještě někoho "zlanařit". Nejspíš bratrance, protože bych směřoval k němu domů :mrgreen: . Chtěl bych vyjít večer a na východ slunce si počkat na nějakém kopečku :ú .

Tak až budeš vědět termín tak to hoď sem docela rád bych se přidal.
Uživatelský avatar
Petras
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4055
Registrován: stř úno 22, 2006 18:59
Bydliště: Mám


Zpět na Tipy

cron