Alpy s dětmi

kam cestovat, za kolik...

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Alpy s dětmi

Příspěvekod argonaut2006 » sob čer 30, 2018 8:55

Zdravím mohl bych poprosit o radu chtěli by jsme vyrazit na 3-4 noci do Alp někde pod stan 3 chlapi 3 holky cca 8 let mohl bych poprosit o nějake doporučení kempu aby bylo poblíž koupání a nebylo to daleko na nějaký pěkný výšlap?
Dekuji předem za rady
argonaut2006
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: sob čer 30, 2018 8:35

Re: Alpy s dětmi

Příspěvekod progym » sob čer 30, 2018 14:49

V Bad Hofgasteinu je kemp s bazénem....
Výlet třeba z Böckstein na Kreuzkogell.....
.....třeba :-)
Po trávě se nechodí, po trávě se směje
http://www.moje-hory.webnode.cz
progym
účastník
účastník
 
Příspěvky: 762
Registrován: úte říj 13, 2009 14:14
Bydliště: Chulimanga-Kingjaba

Re: Alpy s dětmi

Příspěvekod HonzaPlzenak » stř zář 4, 2019 11:16

Ahoj. Příští týden se budu vracet z rodinné dovolené od moře z Itálie a rád bych se cestou zastavil na nějaký malý výlet v Alpách. Vzhledem k tomu, že máme čerstvě dvouleté dítě něco, kam se buď dá dojet autem, nebo to je kousek pěšky. Lokalita zhruba mezi Udine a Villachem. Když to bude v blízkosti dálnice tak super, ale klidně to vezmeme třeba přes Slovinsko přes Bovec. Třeba nějaký vodopád, jeskyně, vyhlídka v přírodě, nebo jen oblíbené odpočívadlo. Ujít s poponesením jsme schopni třeba 5 km. V Julkách na Soče jsem našel botanickou zahradu s vodopádem, nebo Mangartské sedlo, tak zatím vede tohle, ale třeba někdo přijde s něčím lepším. Případně by šly i Taury v blízkosti A10, ale tudy pojedeme až později, tak už nebude moc času. To by bylo fakt jen na zastávku.
HonzaPlzenak
nováček
nováček
 
Příspěvky: 19
Registrován: úte čer 21, 2016 13:16

Re: Alpy s dětmi

Příspěvekod HonzaPlzenak » stř zář 18, 2019 10:16

Výlet jsem nerealizoval, protože nám v hotelu umožnili checkout až večer, takže jsme se vraceli domů přes noc. Pokud by chtěl někdo pro inspiraci, měl jsem v plánu soutěsku Vintgar, vodopád Peričnik a na závěr podle času a chuti výjezd na Mangartské sedlo. Cestou z Lignana zajížďka celkem 130km a 3,5h (+ čas strávený na místě), nebo při vynechání Mangartské sedla 70 km a 2,5h.
HonzaPlzenak
nováček
nováček
 
Příspěvky: 19
Registrován: úte čer 21, 2016 13:16


Zpět na Tipy