(Nejen) pro ty, kteří chtějí někdy jít Pacific Crest Trail

kam cestovat, za kolik...

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: (Nejen) pro ty, kteří chtějí někdy jít Pacific Crest Tra

Příspěvekod shoe » stř zář 13, 2017 18:02

Počasí tam bude asi po většinu roku příšerný... Hlavně tedy myslím ta západní část:-)
O našem cestování s Lenkou si můžete přečíst na http://easy-trail.com

Pacific Crest Trail Nový Zéland Korsika Mallorka Pyreneje Azorské ostrovy

YouTube: http://youtube.com/c/easytrail
Instagram: http://instagram.com/EasyTrail/

Seznam vybavení s odkazy: https://lighterpack.com/r/a0xb13
shoe
účastník
účastník
 
Příspěvky: 200
Registrován: čtv srp 15, 2013 22:51

Re: (Nejen) pro ty, kteří chtějí někdy jít Pacific Crest Tra

Příspěvekod booze » pon zář 18, 2017 20:53

Tak jsem si to dneska konecne pustil jako kulisu pri natirani. Musim vas pochvalit, mate to dobre sestrihane, obsah je 100%, zadne zbytecnosti a hodne vtipne. :smt023
Paradni, davam vam 10 bludistaku nekdy do mikrofonu fouka a proto nedam zlateho. :wink:
Normalne se tesim na zitra, jak to cele dopadne. :D
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: (Nejen) pro ty, kteří chtějí někdy jít Pacific Crest Tra

Příspěvekod shoe » pon zář 18, 2017 23:22

Děkuji, boooze. Dopředu upozorňuji, že to bude i nudné...snažil jsem se zaznamenávat PCT takové, jaké pro nás bylo..i nudné... Pro ostatní jsem se do videí snažil vkládat know-how...a pro nás si zaznamenávat jaké to tam bylo (a i pro ostatní, ať pak nemají např. přehnaná očekávání - romantika to je zpětně....ale to asi zde na fóru zná většina:)) )

Bohužel nemám moc záznamů ze začátku Sierry, jelikož jsem měl buď mrtvou kameru/baterii (to jsme pak vyřešili druhým panelem později - ta naše denní spotřeba byla nejspíš kolem 3000 mAh, pozor na baterii GoPro 5 Session) a nebo jsem se tam musel tak soustředit, že jsem fakt nenahrával.

Zrovna dneska jsem říkal, jaké jsme měli štěstí...i když jsem měl snad 1000 - 1200 mil zánět na palci, vyvrkl jsem si kotník, žena se málem utopila.... tak jsme mohli dojít takový kus. Ze dvou skupin, které jsme potkali ještě na poušti (velmi dobře vybaveni - ať po stránce vybavení, zkušeností a fyzičky), tak první pár to musel zrušit pro zranění kyčle na konci Sierry a ze druhé skupiny si hlavní tahoun vyvrkl kotník tak, že mu doktoři nejprve řekli, že asi už delší traily nebude moci...

Stačil jeden krok a byl trailu konec... a možná i celkově:-) Každopádně doporučuji, trailu možná dávám i toho zlatého bludišťáka:)
O našem cestování s Lenkou si můžete přečíst na http://easy-trail.com

Pacific Crest Trail Nový Zéland Korsika Mallorka Pyreneje Azorské ostrovy

YouTube: http://youtube.com/c/easytrail
Instagram: http://instagram.com/EasyTrail/

Seznam vybavení s odkazy: https://lighterpack.com/r/a0xb13
shoe
účastník
účastník
 
Příspěvky: 200
Registrován: čtv srp 15, 2013 22:51

Re: (Nejen) pro ty, kteří chtějí někdy jít Pacific Crest Tra

Příspěvekod Hafi » úte zář 19, 2017 0:22

videa nedávám, dlouhé a nudné.
Ale text jsem včera dočetl ve vlaku z Košic.

1) přijde mi neuvěřitelný, že jste zvládali vše psát, točit, stříhat, nahrávat na web na místě.
2) co se týče přechodů vody...jako bych v tom viděl svou drahou 3/4. Zastřelit :-) A tobě svatozář.
3) překvapily mě strašně rychlé a výrazné změny nálad x-krát za den (a zajímalo by mě, jestli to bylo oboustranné, nebo jestli to byly hlavně pocity autorky textu). Resp. jak vám blbý den rozjasnila jedna nalezená sušenka a naopak. Čekal bych, že po určitém čase už to člověka trochu srovná a zvykne si, stejně jako tady nebudete mít špatný celý den kvůli tomu, že vám ujelo metro před nosem.
4) hlad vs maso - kde končí přesvědčení a začíná hlad? Když jste na konci žebrali o jídlo, odmítli (by)ste maso?
5) nenávist ke sněhu...to byla jedna z nejhezčích pasáží, osobně bych v podstatě celý úsek před Sierrou šel tak nějak jen proto, aby to měl kompletní, naopak do hor bych se velmi těšil, stejně tak pak do Oregonu a hlavně Washingtonu.
6) dost mne překvapily ty komáři - pochopil jsem správně, že to byl problém hlavně relativně krátce v Oregonu, ve Washingtonu už vesměs OK?
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: (Nejen) pro ty, kteří chtějí někdy jít Pacific Crest Tra

Příspěvekod shoe » úte zář 19, 2017 2:50

Hafi: jej, to je dlouhé:) Ale já budu asi delší...:)

1) přijde mi neuvěřitelný, že jste zvládali vše psát, točit, stříhat, nahrávat na web na místě.

->Byla to fuška...a taky nás to dost vyčerpávalo. Denně jsme tím "tratili" cca hodinu. Nejhorší pro nás byla návštěva města a hotel -> tam jsme psali/stříhali/nahrávali třeba i do jedné (moc jsme ani nestihli jíst) a pak třeba ráno v šest na trail:) To bylo úplně zbytečné, prostě bychom to nahráli později. Zkrátka blbost...ale chtěli jsme to mít aktuální např. pro rodinu.

2) co se týče přechodů vody...jako bych v tom viděl svou drahou 3/4. Zastřelit :-) A tobě svatozář.

-> Já bych právě Lenku pochválil, jelikož moc zkušeností neměla (ani nesportovala jako mladá) a dávala to hodně dobře. Šla do věcí, do kterých nechtěla ani část chlapů... a i po prvním zásobování v Sierře se chtěla vrátit přes Kersage Pass zpět - tam končila většina lidí. Během 10.6. - 10. 7. do Sierry vlezlo tak max. 200 lidi, z toho dvě oběti). Problém nastal tehdy, když se v jedné říčce dost vymáchala... A to jsem si řekl i já, že to je asi už moc... Poté, co se vykoupala, tak měla z divoké vody docela blok, ale stejně přelezla další ošklivé přechody a např. kluzké klády, další brodění...atd.). Pro mne to bylo jiné - pokud se nezabiju/těžké následky, tak je to pro mne něco, z čeho se poučím..a jsem vlastně rád za zkušenost. Navíc já mám o poměrně dost lepší pohybové dovednosti + znalosti fyziky:))


3) překvapily mě strašně rychlé a výrazné změny nálad x-krát za den (a zajímalo by mě, jestli to bylo oboustranné, nebo jestli to byly hlavně pocity autorky textu). Resp. jak vám blbý den rozjasnila jedna nalezená sušenka a naopak. Čekal bych, že po určitém čase už to člověka trochu srovná a zvykne si, stejně jako tady nebudete mít špatný celý den kvůli tomu, že vám ujelo metro před nosem.

-> Já toto nemám, ale není to lehká situace. Představ si, že ujdeš 3000 km v neustálém nepohodlí, nemáš úplně dost spánku, nemůžeš se zastavit ve městě (jelikož jsme prostě měli max. 4 měsíce) a do toho jdeš třeba na pomezí Oregonu a Washingtonu, kde je velký vedro, velká vlhkost...a jdeš několik dnů od rána do večera jen v lese:) Nevím přesná čísla...ale tak 10+ % lidí se zraní, x procent dojdou peníze, a velké procento lidí to přestane bavit(!). Prostě vyhoří - takových lidí jsme potkali více. Za všechny můžu jmenovat Mr. Tiddy, kluk tak 25 let z Rakouska (vysoký, štíhlý, německý typ:), dobrý vybavení, měl silnou motivaci... prostě vše)...kde my jsme chodili 50 km, on chodil 60 km. Potkali jsme se s nim znovu na konci Oregonu, ale to už jel domů...prostě si řekl, že už ho to nebaví, že v tom chození nevidí smysl...a zabalil to tak 450 mil před koncem, vrátil se zpět 80 mil...a jel domů:) A to byl Evropan, který se na to musel více připravovat... Pro Američany je o to lehčí quitnout - mají trail doma, je lehké se tam znovu vrátit.

Takže jdeš opravdu nezajímavé části...třeba části, které jsou dlouhé 200 km - to je běžně celá dovolená v horách (Korsika 175 km, Bulharsko tak 150 km?), tak si představ, že celou tuhle dovolenou jdeš špatnou krajinou.... a pak se zeptej sám sebe, zda bys z toho měl radost?:) Asi nejtěžší je najít motivaci jít každý den do večera, vše si táhnout s sebou, jít spát v deset a ráno vstávat třeba v pět (když je poušť, sníh, později jsme vstávali v 5:45). Do toho všeho ještě jíš jídlo (a to my měli jídlo hooodně rozmanité), které bys normálně nejedl - největší hnus jsou proteinové tyčky, bohužel potřebné:)


4) hlad vs maso - kde končí přesvědčení a začíná hlad? Když jste na konci žebrali o jídlo, odmítli (by)ste maso?

-> Hlad vs. maso. Co jsi tím prosím myslel? Maso nemá více energie než jiné možnosti (samozřejmě tím beru asi nějakou formu salámu, případně jerky). Na konci jsme nežebrali o jídlo:)) O jídlo jsme lidi poprosili a ptali se je, zda nemají extra jídlo k prodeji. Peníze jsme jim za to nutili, ale samozřejmě si je nezvali. Já bych si je také nezval:) Na trailu jsme již předtím dali jídlo 2x - a to automaticky, ani se nás nemuseli ptát.. jen jsme se dozvěděli, že si buď vzali málo jídla (protože si mysleli, že budou chodit 25 mil denně, ale byl tam sníh, takže šli tak 12...) a nebo si jeden kluk nechal od kamarádů poslat jídlo, ale ti ho poslali omylem na jinou poštu...a ten kluk se pak snažil pospíchat, aby to došel k dalšímu jídlu:)

Jídlo jsme sháněli, jelikož jsme věděli, že pokud nebudeme jíst dostatečně, tak budeme muset následně odpočívat a nebo půjdeme pak třeba "jen" 40 km denně (tak další 2-3 dny poté), protože budeme v energetickém dluhu - bylo to na konci trailu, kde už jsme neměli žádný tuk..a to jídlo do sebe musíš sypat každé 2-3 hodiny, abys mohl jít v pohodě (tak 100 - 200 g jídla, dle denní doby). Tělo jede jako fabrika...já třeba nevěřil, že budu moci brodit po osmé večer, v tak -3 možná i -5, všude sníh...řeku (voda byla o teplotě kladné nuly)...a neumrznu:) Nebylo mi tedy komfortně, ale neklepal jsem se zimou...a byl jsem relativně v pohodě. To tělo je pak neskutečná továrna, do které je potřeba přikládat do ohně:-)

Maso bych tedy v této situaci odmítl, jelikož jsem nebyl v ohrožení života. Co si budem povídat, bez jídla nějakou dobu vydržíme:)

5) nenávist ke sněhu...to byla jedna z nejhezčích pasáží, osobně bych v podstatě celý úsek před Sierrou šel tak nějak jen proto, aby to měl kompletní, naopak do hor bych se velmi těšil, stejně tak pak do Oregonu a hlavně Washingtonu.

-> Sierra je nádherná (a mne sníh baví). On je ale pak rozdíl, když máš s sebou 6 kg jídla, 1 kg bear kanyst...a místo abys šel 25-30 mil, tak za celý den plahočení ujdeš 12 mil... To by ani tak nevadilo, ale prostě po nějaké době všechno pak vypadá úplně stejně - a Tebe štve, že nevidíš nic zeleného, ani barevné kameny...atd. Do toho musíš řešit vůbec kudy půjdeš, jelikož trail tam vidět není a stopy tam také jsou jen občas (lidi do Sierry moc nešli...a přes den to tálo třeba i o 25 cm, takže stopy mizely.) Do toho se někdy klidně už od desáté ráno propadáš do sněhu, brodíš řeky, které se brodit ani moc bezpečně nedají - ten trail nebyl stavěný na tolik vody. Respektive vede v místech, kde při běžném roku prostě tolik vody není - navíc v Californii jsou tak posedlí životním prostředí, že tam nechtějí třeba udělat ani lávku z klády (to se nejspíš po letošních úmrtí změní).

Nevím, co Lenka na blogu psala, ani jsem to vědět nechtěl... Přečtu si to někdy později:) Můžu říci, že po cca 200 km ve sněhu jsem toho měl také fakt plný zuby (hlavně s výhledem na další stovky km), jelikož to bylo strasně pomalý a já tak věděl, že to kvůli tomu nejspíš nestihneme celý (což je taky důvod frustrace, kterou však musíš překonat:-) ).

Oregon je velký les... Asi nejnudnější část, navíc spojená s komáry:-) Nebýt Crater Lake a Three Sisters, Jefferson, tak by to snad bylo i lepší vynechat:) Samozřejmě záleží na každém, ale v těch lesích nic nevidíš ( a navíc tam jsou i pasáže s málo vody). My to všechno šli, a šel bych to znovu... Zní to možná negativně, ale pokud to vyloženě člověk nechce jít celé...a chce si užít nádhernou přírodu, tak si myslím, že na světě (a to přímo i v USA) jsou tedy hezčí jiná místa:)

WA byl kromě prvních 80 mil perfektní - nám navíc neskutečně vyšlo počasí. A také jsme měli ohromné štěstí na požáry - nebýt 12 mil u Jeffersonu, tak jsme oheň vždy jen viděli mimo trail...ale třeba za týden (či dva) několik částí trailu zavřeli...a ti, kdo šli třeba o 3 týdny později za námi, tak museli vynechat okolo 300 km.


Ještě k tomu, že bys to šel před Sierrou jen proto, abys to měl kompletní... To je asi tak, jako bys šel z Prahy do Paříže (1000 km) a šel bys to na polopoušti (Řecko, jižní Itálie), kde musíš tahat vodu v průměru na 20 - 25 km, s nějakou tou situaci, kdy potřebuješ vodu na 40 km. Prakticky bez možnosti být ve stínu:) Pokud jsi níže, tak tam máš přes poledne 40+ C a pokud máš zrovna smůlu (a to letos bylo), tak Ti při přechodu San Jacinta (tam jsi ve výšce 2800+) napadne 10 C sněhu a mrzne:) ). Rozhodně bych to tedy nechodil jen proto, abys to měl celé... Ale až to půjdeš, tak možná budeš patřit do skupiny lidí, kteří si myslí, že to byla jedna z nejhezčích pasáží - to této skupiny patříme my:) Bylo to tam nádherné, pro nás zcela jiné prostředí.

6) dost mne překvapily ty komáři - pochopil jsem správně, že to byl problém hlavně relativně krátce v Oregonu, ve Washingtonu už vesměs OK?

To je dané tím, kdy jsi v oblasti po roztátí velkého množství sněhu. Špička by měla být tak ve cca 2-3 týdnech poté. Oregon je oproti ostatní části trailu poměrně placatý = velké množství jezer, je tam tepleji...což je pro komáry ráj. Nejhorších bylo tak týden, to kolem nás byli i stovky komárů...a strašně rychlých - jak přistanou, tak sají:) Nefungoval ani DEET 25 % (jen desítky minut), DEET 40 % už ale docela fungoval. Lidi se stříkali DEET 98 %:) Když pak nebyli komáři, tak byly mouchy, které koušou do krve...bylo to o něco lepší než komáři, ale také to dost bolelo ...a opět zase hejna (2 dny):). Ve WA to bylo pak už v pohodě - občas nějaký komár...ale pokud jsi se hýbal, tak třeba ani nepřistáli.
O našem cestování s Lenkou si můžete přečíst na http://easy-trail.com

Pacific Crest Trail Nový Zéland Korsika Mallorka Pyreneje Azorské ostrovy

YouTube: http://youtube.com/c/easytrail
Instagram: http://instagram.com/EasyTrail/

Seznam vybavení s odkazy: https://lighterpack.com/r/a0xb13
shoe
účastník
účastník
 
Příspěvky: 200
Registrován: čtv srp 15, 2013 22:51

Re: (Nejen) pro ty, kteří chtějí někdy jít Pacific Crest Tra

Příspěvekod booze » úte zář 19, 2017 12:13

Hafi píše:překvapily mě strašně rychlé a výrazné změny nálad x-krát za den

Pokud jdes s nekym na delsi dobu nez tyden, tak je to celkem normalni. Rano si kazdy jde a uvazuje si, pred obedem kazdy basni o tom, co by jedl, po obede depka party, kolem 16.hod zacne kazdemu hrabat a je show, vecer unava.

shoe píše:to jídlo do sebe musíš sypat každé 2-3 hodiny, abys mohl jít v pohodě (tak 100 - 200 g jídla, dle denní doby).

Kolik to bylo kalorii? Jak dlouho se museli varit ty jejich dehydrovane testoviny, ktere jste pak jedli v tortilach?
Na jak dlouho vam vychazel plyn?
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: (Nejen) pro ty, kteří chtějí někdy jít Pacific Crest Tra

Příspěvekod shoe » úte zář 19, 2017 13:27

Vaření Knorr bylo cca 6 min - nicméně jsou to věci, které se teoreticky nemusí vařit...stačí dát dopředu do vody (nějaká např. plastová nádobka od burákového másla). Nám to ale tak nechutná, takže vaříme. 100 g plynu nám vydrželo většinou minimálně týden, někdy i 10 dnů.

Pro UL lidi je dost častý "no cook", bez vaření. Jde to také, ale my máme rádi prostě určitý komfort...a to ani nemluvím o tom, že jsme si několikrát museli dělat vodu ze sněhu - fuj starý xkrát znovu zmrzlý sníh...:)


My si kalorie nikdy nepočítali, stejně to nemělo smysl... Pravidlo bylo jíst možné maximum... a stejně to nebude dost.

Bylo to nějak takto:
proteinová tyčka - cca 260 kal (67g)
nudle (to fakt moc nejíst, je to prázdná energie) - 220 kal?
Jiff/Nuttela/burákové máslo - 2000 kal (370g)
Vegan jerky - 120 kal (30g, 10 g proteinů)
PayDay, Snickers - 450 kal (9x g?)
Br kaše - 250 kal na třeba 80g prášku?
Chleba - 2000 kal
Sýr (0,5 kg) byl tak 1700 kal?
Nachos - 2000 kal (370g)
Ve městě hodně Pepsi, Mountain Dew (Třeba jsme za den vypily každý 2 litry = 850 kal)
Lipton Iced Tea - nás životabudič - 2000 kal na 500 g (dávali jsme každý i 250 g čaje denně:) ).

Jo, vlastně jak to takto píši, tak jsme vlastně později jedli i přes kilo jídla, protože jsme jeli dost na slazeném čaji od Liptonu (třtinový cukr, instantní čaj, kyselina citronová, žádná umělá barviva a aroma). Tzn. tak 5-6 000 kal denně, 20 000 - 25 000 kJ. Ze začátku jsme jedli třeba jen 400 g jídla na den...chodili jsme méně, měli jsme na těle nějaké zásoby...

Jídlo je fakt základ. To samozřejmě ví každý, ale na takto dlouhém trailu to člověk pochopí ještě více:) Jakmile jsme se začali ládovat, tak byla i lepší nálada. Třeba si o pauze sníst celé balení Nuttely...a nebo Jiffa (to je taková alternativa US Nutelly).

Pokud jste trochu při těle, tak tam klidně zhubnete 20-30 kilo:)

Jídlo by měla sepsat Lenka, ale ještě se potřebujeme vyhrabat z fronty věcí k řešení zde v ČR:)
O našem cestování s Lenkou si můžete přečíst na http://easy-trail.com

Pacific Crest Trail Nový Zéland Korsika Mallorka Pyreneje Azorské ostrovy

YouTube: http://youtube.com/c/easytrail
Instagram: http://instagram.com/EasyTrail/

Seznam vybavení s odkazy: https://lighterpack.com/r/a0xb13
shoe
účastník
účastník
 
Příspěvky: 200
Registrován: čtv srp 15, 2013 22:51

Re: (Nejen) pro ty, kteří chtějí někdy jít Pacific Crest Tra

Příspěvekod booze » úte zář 19, 2017 15:54

Dobra dietka. =D>
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: (Nejen) pro ty, kteří chtějí někdy jít Pacific Crest Tra

Příspěvekod Hafi » úte zář 19, 2017 18:07

shoe píše:1)... návštěva města a hotel -> tam jsme psali/stříhali/nahrávali třeba i do jedné (moc jsme ani nestihli jíst) a pak třeba ráno v šest na trail
ten čas na vyřízení všeho okolo mi přijde až neskutečně krátký, vím co s tím je crcání a na to, v jakém fofru a podmínkách byl ten blog psaný je ve velmi dobré kvalitě
shoe píše:2) ...Já bych právě Lenku pochválil, jelikož moc zkušeností neměla a dávala to hodně dobře. ... Problém nastal tehdy, když se v jedné říčce dost vymáchala... A to jsem si řekl i já, že to je asi už moc... Poté, co se vykoupala, tak měla z divoké vody docela blok, ...já mám o poměrně dost lepší pohybové dovednosti + znalosti fyziky:))
bylo to myšleno s velkou nadsázkou, osobně bych do toho i z těchto důvodů asi s mou ženou nešel, protože by v takovýchto situacích velmi trpěla ona i já
shoe píše:3) překvapily mě strašně rychlé a výrazné změny nálad x-krát za den
-> Já toto nemám, ale není to lehká situace. Představ si, že ujdeš 3000 km v neustálém nepohodlí, nemáš úplně dost spánku, nemůžeš se zastavit ve městě (jelikož jsme prostě měli max. 4 měsíce) a do toho jdeš třeba na pomezí Oregonu a Washingtonu, kde je velký vedro, velká vlhkost...a jdeš několik dnů od rána do večera jen v lese:)
Motivace je jedna věc, ve chvíli kdy jsou motivací hezké výhledy, tak ano...ale to asi není běžný stav. Čekal bych, že tam člověk zapadne do výraznější rutiny a pak ho drobnosti tolik nenaštvou ani neuděla takovou radost. Lenky texty byl zvláště místy dosti binární, buď 0 nebo 1 :wink:
shoe píše:4) hlad vs maso - kde končí přesvědčení a začíná hlad? Když jste na konci žebrali o jídlo, odmítli (by)ste maso?
-> Hlad vs. maso. Co jsi tím prosím myslel?
přesně tohle
shoe píše:Maso bych tedy v této situaci odmítl, jelikož jsem nebyl v ohrožení života. Co si budem povídat, bez jídla nějakou dobu vydržíme:)
, akorát jsem myslel, že ta situace byla víc postavená tak, že pokud vám někdo nějaké jídlo ne(pro)dá, tak trail nedojdete (v rámci vašeho času). Tj. otázka byla myšlena tak, co kdyby vám tam někdo dal třeba nějaký nevegetariánský travellunch, jestli je silnější motivace "dojít trail" nebo "máme rádi zvířátka". Samozřejmě ve vašem případě to už bylo asi dost ovlivněný vynechanou Sierrou.
shoe píše:5) ... navíc v Californii jsou tak posedlí životním prostředí, že tam nechtějí třeba udělat ani lávku z klády (to se nejspíš po letošních úmrtí změní).
to je zajímavý, netušil jsem
shoe píše:Ještě k tomu, že bys to šel před Sierrou jen proto, abys to měl kompletní... To je asi tak, jako bys šel z Prahy do Paříže (1000 km) a šel bys to na polopoušti (Řecko, jižní Itálie), kde musíš tahat vodu v průměru na 20 - 25 km, s nějakou tou situaci, kdy potřebuješ vodu na 40 km. Prakticky bez možnosti být ve stínu:) Pokud jsi níže, tak tam máš přes poledne 40+ C a pokud máš zrovna smůlu (a to letos bylo), tak Ti při přechodu San Jacinta (tam jsi ve výšce 2800+) napadne 10 C sněhu a mrzne:) ). Rozhodně bych to tedy nechodil jen proto, abys to měl celé... Ale až to půjdeš, tak možná budeš patřit do skupiny lidí, kteří si myslí, že to byla jedna z nejhezčích pasáží - to této skupiny patříme my:) Bylo to tam nádherné, pro nás zcela jiné prostředí.
vím, co se mi líbí a dovolím si předpokládat, že cestu tamtudy bych si až tak neužíval. I z toho důvodu jsem částečně uvažoval, že pokud bych to někdy šel, volil bych opačný směr, abych tohle už šel s tím, že to přece nevzdám :-) Netvrdím, že bych tam nenašel hezká místa, ale mám výrazně raději pojedu na Kavkaz než na Atlas
shoe píše:Pokud jste trochu při těle, tak tam klidně zhubnete 20-30 kilo:)

to bych potřeboval :wink:
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: (Nejen) pro ty, kteří chtějí někdy jít Pacific Crest Tra

Příspěvekod shoe » úte zář 19, 2017 20:34

Maso vs. hlad: Stejně bych si maso nevzal - jít dlouhý trail je totální lidský rozmar. Takže bych radši trail nedošel včas, než jedl maso:) Navíc my bychom to ještě došli...ale tím, že jsme se už cca měsíc a půl před koncem rozhodli, že to nebudeme hrotit (abychom stihli ještě Sierru), tak jsme měli de facto ještě i tak čas. Došli jsme to 27. 8., respektive byly v Harts Passu 28.8. dopoledne. Letadlo nám letělo 3. 9. odpoledne. Jen v podání toho, že to musíme stihnout do 28.8./29.8. do Harts Passu bylo to, že se nám poštěstilo - byli jsme kontaktování Čechy, kteří žijí dlouhodobě v USA, s nabídkou odvozu z Harts Passu. A jelikož se takto pěkně nabídli, tak jsme to chtěli stihnout. Moc jim za setkání děkujeme - je zde krásně vidět, jak je v nás stejně kmenová soudržnost:))

Jedna z věcí, co jsem se v USA naučil, tak to je neodmítat pomoc. My Češi pořád vše odmítáme...ale to se mi na Američanech líbí - více si pomáhají. Otázka je, zda to není právě tím, že to pomoc také lidé přijímají:)) Protože pokud někomu xkrát nabídnete pomoc, kdy jste odmítáni, tak dříve či později přestanete pomáhat. Lepší varianta než odmítat pomoc, je ji přijmout a sám pomáhat dalším:)) Není nutné pomoc vracet přímo tomu člověku. Toto je mi více sympatické, a je to tedy i dost praktické:-)


Klády v Sieře: Na nějaký můstek (a kláda je i ten můstek) je tam potřeba strašně moc papírů. Také třeba nechápu, že po trailu není třeba každých 10 mil bear box (velká kovová bedna proti medvědům), to by pak odpadla jedna z největších ptákovin -> Bear kanyst -> velká obluda, vážící kilo. Místo boxu si každý musí kupovat za 70-80 USD kanystr. Snad od příštího roku povolí do národních parků i URSACK (to je pytel z vlákna spektra, 50x pevnější něž ocel?).

Ta polopoušť byla nádherná, zkusím pak sestříhat jinak. Ona to totiž není poušť..nic takového... ano, je tam na trailu poměrně dost písku...ale také tam máte několik hor 3000m, máte tam i lesy... Já jsem si také říkal, že to bude opruz, ale nakonec se nám to líbilo... Ono to totiž bude asi i tím kontrastem - nic nás tam nežralo, s vedou jsme to dávali, bylo tam snazší zásobování, bylo tam více nových věcí k pochopení z USA prostředí (=nebyla ještě taková rutina), tel. signál byl o hodně dostupnější....a pak jsme na trailu v Oregonu, v hejnech komárů, vzpomínali, jak tam bylo vlastně pěkně:)
O našem cestování s Lenkou si můžete přečíst na http://easy-trail.com

Pacific Crest Trail Nový Zéland Korsika Mallorka Pyreneje Azorské ostrovy

YouTube: http://youtube.com/c/easytrail
Instagram: http://instagram.com/EasyTrail/

Seznam vybavení s odkazy: https://lighterpack.com/r/a0xb13
shoe
účastník
účastník
 
Příspěvky: 200
Registrován: čtv srp 15, 2013 22:51

Re: (Nejen) pro ty, kteří chtějí někdy jít Pacific Crest Tra

Příspěvekod Stani » úte zář 19, 2017 21:56

shoe - pardon, ak už sa to tu spomenulo, ale stal sa vôbec prípad, že ste sa vzájomne stratili? Sice to nepredpokladám, ale predsa...
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: (Nejen) pro ty, kteří chtějí někdy jít Pacific Crest Tra

Příspěvekod mike » stř zář 20, 2017 2:17

shoe píše:Jídlo je fakt základ. To samozřejmě ví každý, ale na takto dlouhém trailu to člověk pochopí ještě více:) Jakmile jsme se začali ládovat, tak byla i lepší nálada. Třeba si o pauze sníst celé balení Nuttely...a nebo Jiffa (to je taková alternativa US Nutelly).

Pokud jste trochu při těle, tak tam klidně zhubnete 20-30 kilo:)

Docela by mne zajimal dalsi vyvoj po navratu. Delate si zaznamy vahy? Bylo by zajimave vedet, jak se zmenila v prubehu rekneme dalsich dvou mesicu nebo pul roku. Jestli se projevi (jojo) efekt, jako po kratsich trasach nebo po takove dobe telo prejde do jineho rezimu a uz v nem zustane.

shoe píše:a to ani nemluvím o tom, že jsme si několikrát museli dělat vodu ze sněhu - fuj starý xkrát znovu zmrzlý sníh...

Tohle mne docela prekvapilo, pise o tom opakovane i Lenka na blogu. Hnusnou vodu ze snehu jsem vyrobil jen jednou, kdyz jsem poprve pouzil titanovy esus a pripalil ho. Pak uz jsem se s nim naucil zachazet a voda ze snehu je v pohode. Mozna cerstvejsiho, ale obcas jsem roztapel i v lete na ledovci a nebyl problem a tam byl mel byt snih v podobnem stavu, jak jste meli (akorat to chce trochu odhrabat cepinem a brat trochu hloubeji). A vodu tekouci z ledovce nebo po nem piju bezne. Proc vam to teda nefungovalo?

Jinak mne Hafi nalakal a precetl jsem si blog ze Sierry. Musim rict, ze podle fotek se mi to velmi libi a hned mne napadlo: nepomohly by sneznice? Takhle vypada snih, po kterem se v nich chodi skvele. Pres sedla byste nejspis presli v pohode a zvlast sestup by byl prijemny. Myslim samozrejme mackoidni sneznice s proslapem :) Vazi dve kila a tahat je celou trasu by byl nesmysl, ale mohli byste je vzit jen na Sierru a po sestupu poslat domu, prodat, nekomu venovat... Vaha na nohach je znat a za den po snehu vic nez 20 - 25 km neujdes (i kdyz vy mozna jo :)), ale to jste neusli ani tak.

Utrapy zminovane na blogu naprosto chapu, sam si nekdy v takovych podminkach rikam, proc to proboha delam (kdyz treba mrznu v noci ve spacaku :)), ale ta kombinace azura a snehu to vyvazi a je mi prijemnejsi, nez vysoke teploty v nizine. Celou trasu bych nesel, ale tohle mne fakt zaujalo.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: (Nejen) pro ty, kteří chtějí někdy jít Pacific Crest Tra

Příspěvekod mike » stř zář 20, 2017 2:27

Hafi píše:překvapily mě strašně rychlé a výrazné změny nálad x-krát za den
...
Čekal bych, že tam člověk zapadne do výraznější rutiny a pak ho drobnosti tolik nenaštvou ani neuděla takovou radost. Lenky texty byl zvláště místy dosti binární, buď 0 nebo 1

Zajimave, mne to tak neprislo. Samozrejme je poznat, ze to psala zenska, je tam podstatne vic emoci, chlap by to takhle nenapsal. Vem si ale, ze to neni zaznam primo z trasy, ale ze to psala nekdy vecer a snazila se vypichnout to, co ji z celeho dne zustalo v pameti jako podstatne nebo vyjimecne. Ani tak mi to neprislo prehnane, snad jen vyrazne kladne emoce z malickosti (srnky :D ), ale mozna je proste takova nebo to chytla od Amiku, ti to maji pod kuzi.

Naopak mi prislo, ze dramatictejsi situace spis zlehcuje a zmini je tak nejak mimochodem. Treba holka padajici ze svahu, hystericky zachvat pri prechazeni reky...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: (Nejen) pro ty, kteří chtějí někdy jít Pacific Crest Tra

Příspěvekod shoe » stř zář 20, 2017 13:18

@stani: nn, neztratili. Třeba jsme špatně odbočili...a museli se 1 km vrátit. Buď máš pěkný trail (= není se kde ztratit) a nebo byl sníh...a tam bylo úplně jedno kudy chodíš, respektive jsi prostě hledal tu nejlepší cestu:)

@mike: Myslím, že po dvou dnech jsem byl tak +3 kila, po 3 týdnech celkem +7 kilo. Ještě potřebuji tak 2-3 kila nahoru a jsem tam, kde jsem byl:)

K jojo efektu: Potkali jsme kluka, který na AT shodil 30 kg a za rok to měl zpět:)) Je to prostě o návyku...když člověk hodně jí, tak tam ta kila prostě jsou:)) Zákon zachování energie je potvora:-))

Sníh jsem samozřejmě odhrabal:)) Často to byl takový přemrzlý, už místy i trochu modral... Ono to pak bylo třeba tím, že oblast byla vulkanická, takže v tom sněhu byly třeba i nějaké vulkanické částice, takové až dehtové:) Také v té vodě bylo méně minerálů + to byl o dost větší kontrast v rámci vody z dobrých pramenů (ta voda chutnala úžasně!:) )

Sněžnice bych si tam nevzal - terén se hodně měnil - musel bych je sundavat (třeba ve svahu 45 % a ještě navíc v les, to bych je neměl. Možná kdybych tu cestu znal dopředu, tak bych si je na určitý úsek vzal...ale pak zase musíš řešit logistiku, odeslání...atd.). Navíc ta váha je moc velká. Také dolů to bylo super...to se člověk mohl klouzat. Já jsem si to samozřejmě tak neužil, ale když jsem zapomněl v sedle Sawmill Steripen, tak jsem tam šel zpět sám... dolů jsem to běžel, klouzal:)) To jsem si užil, mám toho i k tomu dost nahrané...prostě jsem tam seběhl za 20 min cca 500 výškových metrů na 4 km vzdálenosti, v natátém sněhu - to bylo super:) Mimochodem, ten Steripen tam nebyl, protože jsem ho ztratil jinde:))


Asi bych si ten Lenky blog mohl už přečíst:))

Edit: Tak jsem se zběžně podíval na blog Lenky k Sierře...a moc toho tam tedy nepíše:)) Ani tam není moc fotek...ale je zase fakt, že ty těžký úseky se fotit nedají, jelikož tam člověk ruce potřebuje:)
O našem cestování s Lenkou si můžete přečíst na http://easy-trail.com

Pacific Crest Trail Nový Zéland Korsika Mallorka Pyreneje Azorské ostrovy

YouTube: http://youtube.com/c/easytrail
Instagram: http://instagram.com/EasyTrail/

Seznam vybavení s odkazy: https://lighterpack.com/r/a0xb13
shoe
účastník
účastník
 
Příspěvky: 200
Registrován: čtv srp 15, 2013 22:51

Re: (Nejen) pro ty, kteří chtějí někdy jít Pacific Crest Tra

Příspěvekod mike » stř zář 20, 2017 20:47

shoe píše:K jojo efektu: Potkali jsme kluka, který na AT shodil 30 kg a za rok to měl zpět:)) Je to prostě o návyku...když člověk hodně jí, tak tam ta kila prostě jsou:)) Zákon zachování energie je potvora:-))

Je, ale u lidi to neni tak jednoduche. Zalezi dost i na metabolismu a ten se prave na takove akci muze zmenit.

shoe píše:Sníh jsem samozřejmě odhrabal:)) Často to byl takový přemrzlý, už místy i trochu modral... Ono to pak bylo třeba tím, že oblast byla vulkanická, takže v tom sněhu byly třeba i nějaké vulkanické částice, takové až dehtové:) Také v té vodě bylo méně minerálů + to byl o dost větší kontrast v rámci vody z dobrých pramenů (ta voda chutnala úžasně!:) )

Jasne, voda ze snehu je nekdy skoro destilka a pramenita chutna lip, taky ji davam presnost. Ale pit se ta snehova da, na vareni je uplne v pohode a pochopil jsem to tak, ze vam prisla hnusna. Znecisteni je mozne, ale kde se ve snehu vzalo? Ze by tam neco napadalo shora (popilek)?

Modry snih je ve vyssich polohach normalni i kdyz je cerstvy, staci trochu hrabnout do hloubky. Vlastne ani nevim, cim to je, asi neco se svetlem.

shoe píše:Sněžnice bych si tam nevzal - terén se hodně měnil - musel bych je sundavat (třeba ve svahu 45 % a ještě navíc v les, to bych je neměl. Možná kdybych tu cestu znal dopředu, tak bych si je na určitý úsek vzal...ale pak zase musíš řešit logistiku, odeslání...atd.). Navíc ta váha je moc velká.

Logistika urcite problem je a tezke jsou, ale zrovna v lese jsou fajn a na tech fotkach mi to prislo vylozene jako teren na sneznice :) 45 % svah uz je s nima na hrane (zalezi, jak je snih tvrdy), ale furt je to lepsi, nez v nesmekach. Trochu pochybuju, ze to bylo tolik, sklon se dost blbe odhaduje a lidi maji tendenci nadsazovat. 45 % uz je dost i v mackach, to je na predni hroty, celem ke svahu a jak po zebriku. Aspon, ze jste meli cepiny, taky neco vazi, ale je fakt dobre je mit.

U mne je to z hlediska pohodli chuze v lehce borivem a klouzavem snehu takto: boty << nesmeky < macky < sneznice. Protoze sneznice jsou stabilni, neklouzou a proste jdes jak tank :)

shoe píše:Také dolů to bylo super...to se člověk mohl klouzat. Já jsem si to samozřejmě tak neužil, ale když jsem zapomněl v sedle Sawmill Steripen, tak jsem tam šel zpět sám... dolů jsem to běžel, klouzal:)) To jsem si užil, mám toho i k tomu dost nahrané...prostě jsem tam seběhl za 20 min cca 500 výškových metrů na 4 km vzdálenosti, v natátém sněhu - to bylo super:)

Jj, tohle je fajn, kdyz se clovek neboji. Bral jsem to podle blogu, Lenka si na to stezovala, ac mi to podle fotek neprislo nijak hrozne (ale ty muzou klamat). Sneznice by ji daly jistotu. Ovsem jen ty odkazovane s proslapem, bez nej naopak :)

shoe píše:Mimochodem, ten Steripen tam nebyl, protože jsem ho ztratil jinde:))

Byl by div, kdybyste na tak dlouhe trase nic neztratili :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: (Nejen) pro ty, kteří chtějí někdy jít Pacific Crest Tra

Příspěvekod Hafi » stř zář 20, 2017 22:11

@mike: nepleteš si procenta a stupně? Bo 45% je necelých 25 stupňů, což mi jako až takový krpál nepřijde, ve sněžnicích úplně v pohodě.

Díky za vytáhnutí té "nechutnající" vody, tak jsem se na to chtěl zeptat a zapomnel

mike píše:Zajimave, mne to tak neprislo. Samozrejme je poznat, ze to psala zenska, je tam podstatne vic emoci, chlap by to takhle nenapsal. Vem si ale, ze to neni zaznam primo z trasy, ale ze to psala nekdy vecer a snazila se vypichnout to, co ji z celeho dne zustalo v pameti jako podstatne nebo vyjimecne. Ani tak mi to neprislo prehnane, snad jen vyrazne kladne emoce z malickosti (srnky :D ), ale mozna je proste takova nebo to chytla od Amiku, ti to maji pod kuzi.

jj, srnky už mi lezly na nervy :wink: i to, že to psala večer zpětně a pamatovala si 3 výrazné změny nálady v průběhu dne mi velmi překvapilo. Kedysi jsem byl s kamarádkou dlouhodobě v zahraničí, a psala pro rodinu obdobně blog o tom, co jsme dělali...a bylo to vždy hodně ovlivněný tou náladou večer, když to psala.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: (Nejen) pro ty, kteří chtějí někdy jít Pacific Crest Tra

Příspěvekod shoe » stř zář 20, 2017 22:26

mike píše:Logistika urcite problem je a tezke jsou, ale zrovna v lese jsou fajn a na tech fotkach mi to prislo vylozene jako teren na sneznice :) 45 % svah uz je s nima na hrane (zalezi, jak je snih tvrdy), ale furt je to lepsi, nez v nesmekach. Trochu pochybuju, ze to bylo tolik, sklon se dost blbe odhaduje a lidi maji tendenci nadsazovat. 45 % uz je dost i v mackach, to je na predni hroty, celem ke svahu a jak po zebriku. Aspon, ze jste meli cepiny, taky neco vazi, ale je fakt dobre je mit.

U mne je to z hlediska pohodli chuze v lehce borivem a klouzavem snehu takto: boty << nesmeky < macky < sneznice. Protoze sneznice jsou stabilni, neklouzou a proste jdes jak tank :)



Souhlas, těch 45 % tam samozřejmě nebyla většina:) Možná ty sněžnice s prošlapem, možná by to bylo OK. Na druhou stranu, pro Lenku to byla taková první vážnější zkušenost ze sněhem - pak si to už sedlo...a když jsme byly na sněhu třeba dalších 1000 km, tak si to vyloženě užívala (Diamond Peak).

Příště to bude určitě lepší. Mne klouzání nevadí..beru to hlavně tak, abych volil cestu takovou, aby tam nebyla níže skála (a nebo kameny), pak i případně pád nevadí. Jsem rád, že jsme ale nespadli ani jednou - dost to beru jako plus našich UL nesmeků, kterých jsem se tedy poměrně obával...ale nakonec to bylo super - mají plošku s hroty dost vpředu, takže se v nich chodilo dobře https://www.hudy.cz/nesmeky/nortec-trail,100052766.html. V kombinaci se SpeedCross 4 (velké špunty) se to zdálo jako dobrá volba:)

Cepín jsme měli také UL - 145 gramů:-)) Tak málo dneska neváží ani mobily:))

Jelikož zimní výbava byla takto lehká, tak nás to netrápilo... Někdo řešil, že bude mít jen cepín...a kdyžtak se zachrání (volba pro mladé kluky:-), jeden Němec spadl např. 5x ).

Foto sklonu: https://drive.google.com/drive/folders/0B5sN9aArtK2fUmYxWmZwSk1BcFE?usp=sharing (Ten sklon byl často jiný, jelikož jsme si volili vlastní cestu...)


mike píše:Byl by div, kdybyste na tak dlouhe trase nic neztratili :)


1x Steripen
1x Nepromok kalhoty
1x Tričko
1x Podprsenka
1x Titanová lopatka na toaletu (vlastní výroba:-) ). Lopatky na toaletu by měl používat každý! A to i v ČR! ..vůbec tam nebyl problém s tím, že by se někde povaloval toaletní papír. Ano, dokonce tam je doporučováno brát TP s sebou. Já s tím však nesouhlasím, jelikož to je nehygienická záležitost a má se to pohřbít (toto bylo doporučeno i na WhiteBlaze.com


Byly tedy ztráty.... ale na druhou stranu jsme zjistili, že Osprey má v USA doživotní záruku (trhlý batoh mi vyměnili na trailu).
O našem cestování s Lenkou si můžete přečíst na http://easy-trail.com

Pacific Crest Trail Nový Zéland Korsika Mallorka Pyreneje Azorské ostrovy

YouTube: http://youtube.com/c/easytrail
Instagram: http://instagram.com/EasyTrail/

Seznam vybavení s odkazy: https://lighterpack.com/r/a0xb13
shoe
účastník
účastník
 
Příspěvky: 200
Registrován: čtv srp 15, 2013 22:51

Re: (Nejen) pro ty, kteří chtějí někdy jít Pacific Crest Tra

Příspěvekod mike » stř zář 20, 2017 23:53

Hafi píše:nepleteš si procenta a stupně? Bo 45% je necelých 25 stupňů, což mi jako až takový krpál nepřijde, ve sněžnicích úplně v pohodě.

Pletu #-o Pritom normalne si na to davam pozor, asi jsem mel zafixovane stupne z vedlejsi diskuse... 45 % je v pohode, to by se dalo i traverzovat. Na sneznicich s gripama.

Hafi píše:i to, že to psala večer zpětně a pamatovala si 3 výrazné změny nálady v průběhu dne mi velmi překvapilo.

Mne to prijde logicke. Z celeho dne si zapamatuje prave ty vyrazne okamziky a jsou zenske, ktere si zapamatuji i vic, nez jednu emoci ;-)

shoe píše:Cepín jsme měli také UL - 145 gramů:-))

To zni dobre, jaky konkretne? Predpokladam, ze ma hlinikovou (duralovou) hlavu. Na takovouhle akci se hodi, jinak ale moc ne. Tvrdy firn nebo dokonce led by byl problem. Muj ma 400 g a lehci bych nechtel, ac jinak vylehcuju, co se da. Protoze obcas by se mi hodil lepsi a tezsi :)

shoe píše:Foto sklonu...

Fotky vypadaji vetsinou zkreslene, jinak byste neprosli :) Sklon svahu se foti blbe, na to bys potreboval vodovahu a jeste spravny uhel. Ale na hrubou predstavu o snehu jsou dobre, v nekterych mistech (traverzy) bych radej macky, nez sneznice ;-)

shoe píše: Lopatky na toaletu by měl používat každý! A to i v ČR!

Nepouzivam a nic po mne nenajdes ;-) Dira se da vyhrabat a zahrnout i botou. Ale uznavam, ze lopatka by obcas pomohla. Bohuzel na to nekteri uplne kaslou, zvlast zenske a jejich kapesnicky mne stvou, dokonce uz i v Alpach. Ani pod kamen je nestrci :?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: (Nejen) pro ty, kteří chtějí někdy jít Pacific Crest Tra

Příspěvekod shoe » čtv zář 21, 2017 0:55

Jej, já jsem nechtěl procenta, to byla chyba:) Prostě někde to bylo i těch 45 stupňů - to bylo třeba v lese, kde byly pod sněhem switchbacky (zigzagy).. Respektive to bylo tak, že se sníh nabaloval na koupi a jel dolů... Každopádně to je jedno:) Někde jsme čekali např. na zmrzlý sníh, abychom to vůbec vylezli (foto 3), nicméně když teď koukám na ty stromy na foto 3, tak to bude méně.

Foto 5 je v rovině (ta hnědá plošina v pravém dolním rohu) - to je Glen Pass. Foto 2 je také v rovině (stromy jsou OK).

Cepín, respektive Ice Tool (nemá certifikaci), mám SULUK 46. https://suluk46.com/product/tica-ice-tool-r5/ Pokud budeš v Praze, tak ho můžu třeba předvést. Nic lehčího neexistuje:-))
O našem cestování s Lenkou si můžete přečíst na http://easy-trail.com

Pacific Crest Trail Nový Zéland Korsika Mallorka Pyreneje Azorské ostrovy

YouTube: http://youtube.com/c/easytrail
Instagram: http://instagram.com/EasyTrail/

Seznam vybavení s odkazy: https://lighterpack.com/r/a0xb13
shoe
účastník
účastník
 
Příspěvky: 200
Registrován: čtv srp 15, 2013 22:51

Re: (Nejen) pro ty, kteří chtějí někdy jít Pacific Crest Tra

Příspěvekod mike » čtv zář 21, 2017 1:25

:D takze jsem se nakonec omylem trefil. Foto 2 je v rovine asi nejvic, ale taky se lehce kaci (i ty stromy). Foto 5 neni, to je asi 8 - 10 stupnu naklonene, koukni na jezera vlevo a i na te plosce je to videt. Po srovnani ma svah asi 35 stupnu, coz porad neni malo, zvlast na traverz. Fakt to neni jednoduche vyfotit, vidim to na svych fotkach a to se snazim fotak rovnat.

A hele, titan :) Cepin to fakt neni, ale mozna by se to hodilo na tury, kde si clovek neni uplne jisty, jestli nebude potrebovat brzdit. Mozna by mne to vloni zachranilo, cepin se mi nechtelo tahat, ale mit tohle, tak to asi vezmu a mozna bych tim i zabrzdil. Zkousel jsi s brzdeni na firnu? Na led neni zobak dost ostry, ale na firn by mohl stacit. Otazka, jestli i na ten extra tvrdy, co jsem na nem ujel...

V Praze bydlim, mozna se nekdy domluvit muzeme :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: (Nejen) pro ty, kteří chtějí někdy jít Pacific Crest Tra

Příspěvekod shoe » čtv zář 21, 2017 1:47

To nebyl foťák, udělal jsem screenshot z videa - bylo to GoPro, široký záběr:))

jj, zkoušeli...našli jsme si bezpečné místo a bylo to dobré:) Tak se pak můžeme domluvit přes SZ
O našem cestování s Lenkou si můžete přečíst na http://easy-trail.com

Pacific Crest Trail Nový Zéland Korsika Mallorka Pyreneje Azorské ostrovy

YouTube: http://youtube.com/c/easytrail
Instagram: http://instagram.com/EasyTrail/

Seznam vybavení s odkazy: https://lighterpack.com/r/a0xb13
shoe
účastník
účastník
 
Příspěvky: 200
Registrován: čtv srp 15, 2013 22:51


Re: (Nejen) pro ty, kteří chtějí někdy jít Pacific Crest Tra

Příspěvekod booze » čtv zář 21, 2017 8:33

wawrik píše:Ten cepín nutne potrebujem!

Jsem si to myslel... :D
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: (Nejen) pro ty, kteří chtějí někdy jít Pacific Crest Tra

Příspěvekod shoe » čtv zář 21, 2017 15:28

wawrik píše:Ježišikriste, titan s karbónom?! Ten cepín nutne potrebujem! :D Kde si ho kupoval?


To je ironie, či ne?:-)) Je z Kanady:)
O našem cestování s Lenkou si můžete přečíst na http://easy-trail.com

Pacific Crest Trail Nový Zéland Korsika Mallorka Pyreneje Azorské ostrovy

YouTube: http://youtube.com/c/easytrail
Instagram: http://instagram.com/EasyTrail/

Seznam vybavení s odkazy: https://lighterpack.com/r/a0xb13
shoe
účastník
účastník
 
Příspěvky: 200
Registrován: čtv srp 15, 2013 22:51

Re: (Nejen) pro ty, kteří chtějí někdy jít Pacific Crest Tra

Příspěvekod wawrik » čtv zář 21, 2017 15:33

Žiadna irónia - keď je niečo titanové, potrebujem to. Som do toho kovu zaľúbený. A karbón je čerešnička na torte.

Škoda, dúfal som, že sa to dá bezbolestne kúpiť aj niekde u nás... Na to moje ízy-pízy turistikovanie, keď je 98 % času pripevnený na bágli, plne postačuje.

Predať sa ho náhodou nechystáš? Teraz, keď ho už nepotrebuješ a tak... :D
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: (Nejen) pro ty, kteří chtějí někdy jít Pacific Crest Tra

Příspěvekod booze » čtv zář 21, 2017 19:08

@wawrik priznej si to ses titanovej fetak. :D
Ja bych strasne potreboval ten TANG a nakoupit si dalsi svinstva z US marketu
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: (Nejen) pro ty, kteří chtějí někdy jít Pacific Crest Tra

Příspěvekod mike » sob zář 23, 2017 5:37

A jeste neco jsem omylem nasel, to zas patri sem :) A long-duration (118-day) backpacking trip (2669 km) normalizes lipids without medication: a case study.

CONCLUSION:

The physical activity and diet associated with an extended backpacking adventure can considerably reduce and clinically normalize blood lipids and lipoproteins without medication and can very positively affect body composition and weight

Kdo ze to tu ma vyssi cholesterol? Staci si dat 2.5 tisice km trek a bude v norme ;-) Jsou tam i cisla, pokles je opravdu dramaticky.

Tome, nenechali jste si nahodou udelat krevni testy pred a po, co? Bylo by to zajimave i kdyz vy jste mladi a asi jeste zdravi :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: (Nejen) pro ty, kteří chtějí někdy jít Pacific Crest Tra

Příspěvekod Stani » úte říj 3, 2017 21:04

shoe - ešte ťa poprosím k tomu cubenu. Už ho mám doma, tak sa ide šiť. Ale na iných fórach čítam, že sa buď šije, buď lepí páskou, alebo šije + prelepí páskou. Ako to máš na svojom Zpacks stane? Máš tam zvnútornej strany tie švy prelepené páskou?

Edit: aha, tak ono sa to zlepí obojstrannou páskou a ešte prešije.

Prosím teda, je vidieť ako to je na Zpack robené?
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: (Nejen) pro ty, kteří chtějí někdy jít Pacific Crest Tra

Příspěvekod shoe » úte říj 3, 2017 23:12

Sešiješ to (několikrát přehnuté a pak přešité) a následně z obou stran přelepené páskou. Ta páska Tě vyjde na strašný prachy...ale je to prostře potřeba.

Také počítej s tím, že ten stan budeš tak různě přelepovat.... já jsem třeba stan roztrhl nehtem, když jsem chtěl chytnout komára:D Ale zde je pak krása cubenu - zalepíš...a je to:) To byl také druhý hlavní důvod, proč jsem chtěl cuben - dobře se opravuje.
O našem cestování s Lenkou si můžete přečíst na http://easy-trail.com

Pacific Crest Trail Nový Zéland Korsika Mallorka Pyreneje Azorské ostrovy

YouTube: http://youtube.com/c/easytrail
Instagram: http://instagram.com/EasyTrail/

Seznam vybavení s odkazy: https://lighterpack.com/r/a0xb13
shoe
účastník
účastník
 
Příspěvky: 200
Registrován: čtv srp 15, 2013 22:51

Re: (Nejen) pro ty, kteří chtějí někdy jít Pacific Crest Tra

Příspěvekod Stani » úte říj 3, 2017 23:49

Fajn, díky. No práve čítam na jednom fóre, že dokonca na menej zaťažené časti ani šiť netreba, len prehnuté okraje dvoch dielov strihu zlepiť obojstrannou páskou.

Mám ten biely cuben 0.51oz, je skutočne ľahký, dosť zaujímavý materiál. Pod určitým uhlom dopadu svetla má taký jemný farebný nádych. Použijem ho len na dodatočné bočné predsienky, zvyšok stanu, kde sú aj najnamáhavejšie časti, je z nylonu. Robiť z neho celý stan, tak to by bolo ešte drahšie.

S cenou som zmierený už pri kúpe cubenu, treba vyskúšať, sú to pre mňa nové veci, chcel som to použiť, tak čo už. A k tomu ešte lepidlo na zlepenie vrstiev = spevnenie napínacích rohov.

Vyhľadal som si pásku od 3M 9460 VHB za cca 607Kč. Je len 0.05mm hrubá. Ale je obojstranná, na prelepenie švov budem potrebovať jednostrannú, nie?
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

PředchozíDalší

Zpět na Tipy