Slovensko s malými dětmi

kam cestovat, za kolik...

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Slovensko s malými dětmi

Příspěvekod nomadm » pon čer 27, 2016 21:12

Zdravím,

hledám tipa na ubytování na Slovensku pro rodinu s malými (7 a 5 let) dětmi. Preferujeme spíše méně navštěvované oblasti, padla mi letos do oka Muráňská planina. Nemáte nějaký tip na dobré a levné ubytování, žádný super luxus nehledáme. Klidně tipy i na kempy, ikdyž jsem se díval, že jich v této oblasti moc není. Pokud doporučíte jinou oblast Slovenska, tak se tomu taky nebráním, ale jak jsem uvedl, raději něco klidnějšího, což teď začátkem července M. Fatra a Tatry rozhodně nebudou...:)
Děkuji za rady a tipy.

Martin
nomadm
nováček
nováček
 
Příspěvky: 106
Registrován: úte pro 5, 2006 15:12

Re: Slovensko s malými dětmi

Příspěvekod nomadm » pon črc 11, 2016 14:07

Tak si odpovím sám, nakonec jsem našel privát v obci Závadka nad Hronom. Byli jsme tam 6 dní. Pokud někdo hledá relativně klidnější kout Slovensko, než je Liptov, M. Fatra, atd... tak mohu doporučit, ale s "varováním", že nesmí vadit větší počet příslušníků romské menšiny. Kdo tento fakt nezkousne, tak ať se zaměří na jinou oblast, mi za ten týden nezažili žádný problém. Příroda nádherná, vpodstatě rozhraní 3 národních parků (Muráňská planina, Nízké Tatry a Slovenský Ráj), stihli jsme nakouknout okrajově do všech 3 parků (Nízké Tatry - Králova Hola; Slovenský Ráj - Dedinky, Zemiarská roklina, Dobšínská ledová jeskyně a Muráňská planina - zřícenina Muráň, Velká Lúka, salaš Zbojská a úzkorozchodka Čierny Balog na druhé straně NB Mur. planina). Program na týden s malými dětmi našlápnutý, ale kluci neprotestovali a náš mladší 5letý nám udělal radost, když zvládnul sám nahoru i dolů Královu Holu ze Šumiaca.
Jinak oblast Horehronie nenabízí takové atrakce jako Liptov (aquaparky, bobové dráhy, apod...), ani zde není tolik restaurací, ale to nám nějak nevadilo.
Takže kdo hledá, zatím turismem tak nepoznaný, kout Slovenska, tak doporučuji.
nomadm
nováček
nováček
 
Příspěvky: 106
Registrován: úte pro 5, 2006 15:12


Zpět na Tipy