Kam na přechod v Alpách - červen

kam cestovat, za kolik...

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Kam na přechod v Alpách - červen

Příspěvekod sx02 » stř čer 1, 2016 17:35

Třetí týden v červnu plánuju jet do Alp, ale musím říct že co koukám na webkamery, vypadá to dost mizerně, všude se mi zdá celkem dost sněhu.
Nemáte tip na nějakou pěknou "hohenweg" ideálně s minimem sněhu, chci tahat max nesemeky...
Moje představa je od chaty k chatě (pokud zavřená tak winterraum) na 3-4 dny.
A v podstatě je mi jedno kam - od Julek po Ratikon :-)

Jenom ne Schladminské taury, Berchtesgaden a Stubai, to mám za sebou...
sx02
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1570
Registrován: pát úno 16, 2007 13:23
Bydliště: Nastesti v civilizaci

Re: Kam na přechod v Alpách - červen

Příspěvekod fps » stř čer 1, 2016 19:37

nad 2500 m n. m. je stále dost sněhu, to ale v červnu bývá skoro vždy, letošní zimu napadalo víc sněhu, takže to chce jet níž, v půlí května jsem si prošel na těžko Schneeberg, v půlce června si projdu na těžko Raxalpe, nebo si třeba můžeš projít Rottenmann Tauern, Seckauer Tauerm, Hochschwab
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Kam na přechod v Alpách - červen

Příspěvekod mike » stř čer 1, 2016 19:45

Nebo popojet na jih do Dolomit a jejich predhuri z jihu (nekoukal jsem, kolik je tam snehu...).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Kam na přechod v Alpách - červen

Příspěvekod sx02 » stř čer 1, 2016 19:51

Mno byl jsem předminulý víkend na Bosensteinu a sněhu bylo míň, ale doufal jsem v něco vyššího :-)
Seckauer mám jako zálohu, ale to by muselo být natěžko, což se mi nechce.
Hochschwab je max na dva dny a už jsem tam byl 3x :-(
Nenapadá vás něco na západě?
sx02
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1570
Registrován: pát úno 16, 2007 13:23
Bydliště: Nastesti v civilizaci

Re: Kam na přechod v Alpách - červen

Příspěvekod Zdéňa » stř čer 1, 2016 20:47

Karavanky? Nekoukal jsem na sníh, ale je to dost jižně od hlavního hřebenu a do 2200, tam by to mohlo být už v pohodě..

Edit: ale nejsou na západě ;-)
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1487
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: Kam na přechod v Alpách - červen

Příspěvekod apuka » čtv čer 2, 2016 8:48

sx02 píše:Nenapadá vás něco na západě?
Na zapade Rakous by se par hezkych "hoehenwegu" udelat dalo, napriklad Lechtalske Alpy nebo Verwall. Jen se obavam, ze soucasna situace (boure, soustavne srazky nedaleko tech oblasti) muze prispet i novou snehovou nadilkou a potom je to tam docela zabavne - jako vsude ve vysokych horach se strmymi svahy.
Ja bych si spise vytipoval par oblasti a sledoval vyvoj pocasi a situaci na webcamech a rozhodoval se podle situace v case odjezdu. Napriklad ve spomenute Lechtalske Alpy a Verwall lezi na dvou stranach stejneho udoli a byva tam obcas docela rozdilne pocasi, takze se da rozhodnout az primo na miste, navic kousek pred nima, v Landeku se jeste da odboucit do Paznauntalu (dalsi, jiznejsi udoli) a skouset to tam, klidne az do Montafonu. Tam vsak bude asi mene hrebenovych useku.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Kam na přechod v Alpách - červen

Příspěvekod sx02 » čtv čer 2, 2016 12:32

Díky za tipy, přesně takhle to plánuju - mít více alternativ a pak se rozhodnout podle webkamer, bohužel zatím to vypadá dost strašně, ale třeba se to za dva týdny dramaticky zlepší :-)
Jenom je mi jasné že z Berliner Hohenweg nebo přechodu Ankogel - Hoher Sonnblick nic nebude :-(

Karavanky jsem zařadil na seznam, už si sháním mapu, jenom tam v podobnej čas jede Alpina, tak se nimi musíme minout.
Alternativu mám dva kratší výlety - Mosermandl + Weisseck (2-3 dny) + Tennengebirge (2 dny) + ferrátka (Jodlera jsem taky oplakal).

Jinak ten západ jsem chtěl primárně proto, že to tam neznám - zvažoval jsem Ratikon Hohenweg, ale tam to taky asi bude moc zasněžený :-/
sx02
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1570
Registrován: pát úno 16, 2007 13:23
Bydliště: Nastesti v civilizaci

Re: Kam na přechod v Alpách - červen

Příspěvekod apuka » čtv čer 2, 2016 13:38

Myslim, ze Verwall-Runde by pro Tebe vubec nebyl spatny. Pripadne bys mohl pripadne na miste delat zmeny trasy, je tam nekolik moznosti.
Berliner Hohenweg bych ted uz sel - hlavne zacatek a konec - jen v pripade stabilnejsiho pocasi. Jeli jsme par dnu v bouri, v soustavnem desti a bylo to "dost neprijenne" :-), posledni usek jsem hromadne vsichni zabalili. Krome dvou, ktere potom zachranoval vrtulnik..
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Kam na přechod v Alpách - červen

Příspěvekod sx02 » čtv čer 2, 2016 13:51

Apkua: A kdy jsi šel tu Berliner?

Podle popisu tady:
http://www.kamsevydat.cz/schonbichlerho ... ke-alpy-5/
vůbec nejsem schopnej odhadnout kdy to bylo (červen?) a tohle se mi zda za hranicí toho co bych chtěl absolvovat, co se týká sněhu (mačky,cepín apod..).
sx02
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1570
Registrován: pát úno 16, 2007 13:23
Bydliště: Nastesti v civilizaci

Re: Kam na přechod v Alpách - červen

Příspěvekod apuka » čtv čer 2, 2016 14:41

My jsem to sli pred par lety na prelomu cervence a srpna, presne uz si nepamatuji. Ale snehu jsme si moc neuzili. Zato deste a kroup jo :evil:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Kam na přechod v Alpách - červen

Příspěvekod honza83 » čtv čer 2, 2016 16:16

Co takhle něco v Ennstaler Alpen (Gesause,Hochtor). Podle webky u chaty přímo pod Hochtorem to je bez sněhu (už, možná zatím...)?
honza83
účastník
účastník
 
Příspěvky: 203
Registrován: pon srp 24, 2015 17:39

Re: Kam na přechod v Alpách - červen

Příspěvekod mike » čtv čer 2, 2016 16:23

@sx02: v Zillertalu nam snezilo zacatkem srpna... Ma neco do sebe, ale trefit tam dobre pocasi neni jednoduche. Kdyz je nekde hnusne, tak tam, asi kvuli poloze, chytaji se tam srazky od zapadu. Kdyz je pekne a idealne po prechodu fronty se snezenim ve vrcholovych castech, tak jsou scenerie uzasne, ale trefit to je skoro zazrak. V cervnu bych tam jel jen kdyby byla idealni predpoved a stabilni pocasi, coz v cervnu skoro nikdy neni.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Kam na přechod v Alpách - červen

Příspěvekod mike » čtv čer 2, 2016 16:59

sx02 píše:Jenom je mi jasné že z Berliner Hohenweg nebo přechodu Ankogel - Hoher Sonnblick nic nebude :-(

To druhe by pri starem snehu jit melo. Macky a cepin stejne potrebujes, jelikoz k Sonnblicku vede cesta castecne po ledovci a sestup z nej taky. Plus nejaka vetsi snehova pole, ktera tam budou cely rok. Pri cerstvem snehu by obcas mohl byt problem najit stezku, ale to asi vsude.

sx02 píše:Alternativu mám dva kratší výlety - Mosermandl + Weisseck (2-3 dny)...

Bacha na bourky, Mosermandl neni misto, kde bys chtel v bource byt. To samozrejme neni zadny vrchol, ale tenhle je docela exponovany a utek dolu po uboci, kam muze prasit kdekoliv, dost dlouhy. Videl jsem, jak blesk svihnul primo do vrcholu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Kam na přechod v Alpách - červen

Příspěvekod sx02 » pát čer 3, 2016 11:47

Miku, díky za rady za deště nahoru samozřejmě nepůjdeme.
Docela mě zaujal ten verwall, kouknu na něj blíž.

Jinak k tomu Sonnblicku - měl jsem v plánu to před ním ohnout na Schareck a přes Niederesachsenhaus dolu do Gasteinu, takže přímo na sonnblick jsem nechtěl, ale i tak to tam nevypadá hezky. Hůlky a nesmeky si beru stejně, mačky a cepín tahat nechci, takže to nechám na jindy.
sx02
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1570
Registrován: pát úno 16, 2007 13:23
Bydliště: Nastesti v civilizaci

Re: Kam na přechod v Alpách - červen

Příspěvekod mike » pát čer 3, 2016 16:05

Jasne, kdo by chodil nahoru za deste, ale myslel jsem spis letni bourku v peknem pocasi. Ty umi prijit docela rychle a na Mosermandlu je problem, ze kdyz jdes z jihu, mas pulku obzoru schovanou za horskou hradbou, takze nez vylezes nahoru, muze bourka prijit z druhe strany. Zazil jsem jinde a neni to nic prijemneho.

Tak mne napada, nevite nekdo o meteoradaru pro Rakousko (pripadne Italii)? Maji neco jako u nas?

Sonnblick a okoli je asi lepsi v sezone a kdyz mimo ni, tak zari a rijen bude lepsi, nez cerven. Akorat tam v sezone asi budou davy...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Kam na přechod v Alpách - červen

Příspěvekod sx02 » ned čer 5, 2016 19:19

Ještě mě napadlo - byl někdo takhle v půlce června ve Wilder Kaiseru? Že bychom si vyrazili spíš na ferrátky..
sx02
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1570
Registrován: pát úno 16, 2007 13:23
Bydliště: Nastesti v civilizaci

Re: Kam na přechod v Alpách - červen

Příspěvekod montezuma » úte říj 4, 2016 9:43

Čau, přidávám hezký typ na čtyřdenní přechod. Absolvoval jsem ho letos koncem června a musím říct, že z letošního chození je to to nejhezčí :) .

Jedná se o oblast Kreuzeckgruppe. Dopravní spojení vlakem se dvěma přestupy z Prahy přes Budějice a Linz, nástup a sestup z hor je hned u vlakové stanice a samotný přechod zabere 3 dny. Na hřebeni jsou 4 chaty, v nich se dá během sezony přespat (pak se přechod protáhne), jinak já spal ve stanu. Potkal jsem tam všeho všudy šest lidí, což je stejně jako za tři dny v Rychlebkách :mrgreen: . Občas se musí použít ruce, pár vzdušných úseků tam je taky, jednou dokonce chybělo ocelový lano. Vody dost, je to rula. A na konci června bylo dost sněhu (občas zledovatělý) kolem Hochkreuzu, jinak celkem holo. Ale přesto jsem byl kolem Hochkreuzu rád za cepín.

Fotky jsou zde:
https://www.facebook.com/pepicek.pozivilu/media_set?set=a.1745699492374519.1073741860.100008034543340&type=3
Uživatelský avatar
montezuma
nováček
nováček
 
Příspěvky: 15
Registrován: ned říj 2, 2016 13:11
Bydliště: Čáslav/Praha


Zpět na Tipy