Kam v okolí Brna na 4 noci?

kam cestovat, za kolik...

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Kam v okolí Brna na 4 noci?

Příspěvekod forest » pon kvě 18, 2015 21:25

Zdravím ve spolek,

s přítelkyní chceme na přelomu května/června vyrazit na 4 denní pěší tůru v okolí Brna (cca do 100 km od Brna). Asi si moc nárokuji, ale ideálně si představuji turisticky zajímavou trasu s možností přespat ve stanu, uvařit na ohni. Co nejmíň civilizace/co nejvíc přírody.

Další možnost, kterou zvažuji, je usadit se v nějakém kempu a odtud pořádat výpady do okolí. Napadlo mě Nové Mlýny s výpady po vinařstvích atd. Což ale postrádá tu přírodu, o kterou nám jde :)
Za každý tip děkuji.
Uživatelský avatar
forest
nováček
nováček
 
Příspěvky: 35
Registrován: pon kvě 18, 2015 21:13
Bydliště: Brno

Re: Kam v okolí Brna na 4 noci?

Příspěvekod Mawenzi » úte kvě 19, 2015 4:58

moc krasna je rokytka ale toje asi milion taboru v lete, ale ten prelom kveten,cerven by mih byt ok, taky oslavka, peknej je moravskej kras ale tam to byde horsi s ohnem krz chko. co by mohlo splnovat 100km od brna jr jeste okoli ceske trebove.

u novych mlynu muzes dat palavu, luzni lesy. cimz me napada vranovska prehrada a hardek tesne tesne za hranicema.ale u niceho z toho nevim, zda by toho bylo na 4 dny dost, tak su zvedava kdo da dalsi tipy.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37
User is Online!

Re: Kam v okolí Brna na 4 noci?

Příspěvekod forest » úte kvě 19, 2015 11:03

Děkuji za reakci Mawenzi,
mrknu se co zajímavého přináší a jaké jsou možnosti u míst, které jsi vyjmenovala. Ten oheň je podmínkou, takže Moravský Kras riskovat nebudu, Pálava mě taky hodně láká, ale to bude s ohněm podobné. Oslavku známe moc dobře, tentokrát chceme poznat nová místa.

Včera jsem strávil skoro celou noc hledáním a hodně zvažuji Chřiby - projít je napříč z Bohuslavic do Otrokovic (Napajedel), což je celkem cca 60 km. Terén nahoru a dolů, ale nic náročného se spoustou zajímavých míst po cestě (studánky, zříceniny, skály, vyhlídky...). Podle tohoto článku jsem vytvořil potenciální trasu. Po cestě je několik míst k přespání s ohništěm i vodou ze studánky, takže paráda.
Uživatelský avatar
forest
nováček
nováček
 
Příspěvky: 35
Registrován: pon kvě 18, 2015 21:13
Bydliště: Brno

Re: Kam v okolí Brna na 4 noci?

Příspěvekod Mawenzi » úte kvě 19, 2015 12:49

jo, chriby sou taky fajn

- udelejte si odbocku na hrad cimburk, trasu mas tesne kolem nej, pod brdem je mega obri pristresek - ale vic na rane, vetsi moznost tam nekoho potkat, taky od vlcaku kdyby ses dal vpravo po zlute na salasskou hajovnu, jinak u Krizku je taky mensi celkem krytej pristresek

moc to tam neznam, ale hodne tech pristresku je i s ohnistem
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37
User is Online!

Re: Kam v okolí Brna na 4 noci?

Příspěvekod karaya1 » úte kvě 19, 2015 13:29

Přemýšlel jsem nad tím u oběda a vyšly mi z toho taky Chřiby (i když nazývat to okolím Brna, no, nevím :wink: ). Ale zkusil jsem naklikat i něco blíž Brnu, co mám tak proběháno a o čem vím, že se mi tam líbí (i když to nemusí splňovat podmínku "bez lidí"): http://jdem.cz/bsamn6 Je to blbé, spousta krásných úseků, ale spojit je nějak dobře dohromady může být problém.
karaya1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 680
Registrován: pon kvě 14, 2007 12:16
Bydliště: Brnéčko

Re: Kam v okolí Brna na 4 noci?

Příspěvekod Mawenzi » úte kvě 19, 2015 14:00

ze jim tam nedas babi lom, kdyz uz mu ses blizko :)
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37
User is Online!

Re: Kam v okolí Brna na 4 noci?

Příspěvekod karaya1 » úte kvě 19, 2015 15:32

Možná se na tom podepsaly dva absolvované Masakry, ale já Babí lom moc nemusím :wink: Z Vranova na něj vede asfaltka a blbě by se pak vracelo zpátky. To mezi Vranovem, Bílem a Soběšicema je to imho hezčí.
karaya1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 680
Registrován: pon kvě 14, 2007 12:16
Bydliště: Brnéčko

Re: Kam v okolí Brna na 4 noci?

Příspěvekod booze » úte kvě 19, 2015 16:04

Busem do Vratenina dojede tam v 08.00- pesky po zelene do Bitova, tam ohinek, nocleh-Bitov po zlute do Vranova tam ohinek, nocleh-Vranov pres Cizov smer Znojmo nebo pres Rakousko, ktere je nadherne-Havraniky nebo Satov chlastacka ve sklepe nocleh- Znojemske vlakove nadrazi :supz:

Vlakem do Hodonina- busem do Radejova a nebo Tvarozne (nepit nic, co nabizeji domorodci) :drinkers: nahoru na Šumarník a po cervene pres kobylu do Vrbovce tam ohen spanek- Vrbovce po modre na kubikuv vrch, tam ohinek spanek-Kubikuv vrch po zelene cervene na Javorinu a do Kvetne tam ohinek spanek. Da se to i po slovenske strane, ktera je taky pekna. Da se to trosku natunit, ze dojedes do Vrbovce a pokracujes po hranicich smer sever pres cele bile Karpaty.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Kam v okolí Brna na 4 noci?

Příspěvekod Mawenzi » stř kvě 20, 2015 6:23

to zni taky dost dobre, nejak to musim zmaknout podobnej plan taky, na bitov a tim smerem se chystam pres rok...

jinak asi teda muzem rict kam na jizni morave na 4 noci :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37
User is Online!

Příspěvekod budo » stř kvě 20, 2015 7:40

Forest: vzhledem k tomu, že Brno je vlakový uzel, stálo by za zvážení vlastně cokoli ve zvoleném časovém limitu i třeba ve větší vzdálenosti. Napadají mně Jeseníky nebo Rychlebky. Ve Starém Městě pod Sněžníkem jsi za 2,5h. Je to 170km. Lokalita Ti nabízí přesně to, cos jinak poptal.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Kam v okolí Brna na 4 noci?

Příspěvekod booze » stř kvě 20, 2015 8:42

on chce dělat oheň a podle toho musí byt trasa. v Jeseníkách a rychlebkach nevím o žádné čtyřdenní trase s možnosti dělat oheň. nápis pls trasu
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Kam v okolí Brna na 4 noci?

Příspěvekod Mawenzi » stř kvě 20, 2015 8:52

ale pokud to neni chko coz treba rychlebky nejsou, tak asi neni problem vyuzivat i ohniste, co tam existuji, ne?
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37
User is Online!

Re: Kam v okolí Brna na 4 noci?

Příspěvekod booze » stř kvě 20, 2015 10:04

Ty rychlebky jsem nasel http://www.outdoorforum.cz/viewtopic.php?f=58&t=8015, ale o ohni a ohnistich ani slovo.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Kam v okolí Brna na 4 noci?

Příspěvekod scinkk » stř kvě 20, 2015 10:58

v tech Rychlebkach je zalozeny ohniste v podstate na kazdem vrcholku, mozna bude spis narocnejsi hledat dost rovneho mista pro vetsi stan, tedy predevsim na tech kopcich u ohniste.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Kam v okolí Brna na 4 noci?

Příspěvekod booze » stř kvě 20, 2015 11:02

To ano, ale jsou ty ohniště legální? Protože pri pouziti nelegalnich se trasy hodně meni 8)
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Kam v okolí Brna na 4 noci?

Příspěvekod Mawenzi » stř kvě 20, 2015 11:09

jak se pozna legalni ohniste?
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37
User is Online!

Re: Kam v okolí Brna na 4 noci?

Příspěvekod scinkk » stř kvě 20, 2015 11:29

zcela nelegalni - Lesy CR ani EU na ta ohniste urcite nedala ani korunu :)
Nejsem sympatizant delani ohnist, kazdopadne ta ohnista tam ted uz tak jako tak jsou a porad mi prijde lepsi vyuzit existujici ohniste, kdyz uz to musi byt :)
Neni to CHKO, hadam ze jsou i nejaka pravidla o rozdelavani ohne v lese jako takovem, ale netusim, jen jsem doplnil informaci. :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Kam v okolí Brna na 4 noci?

Příspěvekod budo » stř kvě 20, 2015 12:03

Tam, kde už ohniště je, tak si občas ohýnek udělám. Věřím, že pokud se chovám bezpečně a zodpovědně, mám větší šanci při případné komunikaci s někým, komu by ohýnek vadil, na "vyřešení domluvou". Ohnišť jsem v Rychlebkách viděl celkem dost. Sedlo Peklo, na Kovadlině, pod Kovadlinou na druhé straně než je Sedlo Peklo, na Borůvkové, Černý Kout (přímo u přístřešku se sezením), .... Ono nelegálních je dle mého názoru 99% všech ohnišť, která u nás v přírodě jsou.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Kam v okolí Brna na 4 noci?

Příspěvekod Mawenzi » stř kvě 20, 2015 13:23

tak ono pokud napr na brdu mam boudu s ohnistem postavenou lesy cr tak to logicky lidi pouzivat budou a problemy by z toho byt nemely, stejne jako ohniste napr. na boruvkove hore - kdyby to tak vadilo, tak to lesaci neustale likviduji. legalni asi nejsou, ale nemyslim , ze by tak vadilo a byly by problemy s jejch pouzivanim obecne.

edit tak sem tech 7 spatnych pismenek opravila. dotykace sou zlo:D
Naposledy upravil Mawenzi dne stř kvě 20, 2015 14:39, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37
User is Online!

Re: Kam v okolí Brna na 4 noci?

Příspěvekod budo » stř kvě 20, 2015 13:47

nevyluštil jsem
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Kam v okolí Brna na 4 noci?

Příspěvekod sobb » stř kvě 20, 2015 19:07

Mor. Kras. Kousek od Brna, příroda krásná, civilizace jak kde, ale je vesměs příjemná - vesnické hospůdky :drinkers: . S ohýnkama to tam taky není až tak špatný, ani není nutno zakládat vlastní ohniště, je tam spousta neoficiálních a používaných.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Kam v okolí Brna na 4 noci?

Příspěvekod forest » pát kvě 22, 2015 21:14

Všem mockrát děkuji za reakce. Souhlasím, vlakem z Brna můžeme teoreticky kamkoliv. Když už tak, klidně na Slovensko, Rakousko.
Pro tentokrát mám rozhodnuto. Budou to Chřiby křížem krážem, cca 70 km. Budou to příjemně a strávené dny v přírodě. Pokud nám nezaprší :D .
Nechám si toto vlákno jako inspirace pro příští výlety, které na sebe nenechají dlouho čekat.

P.S. Píšu blog, kam zaznamenávám téměř všechno, kdyby měl někdo zájem, může mrknout třeba na naše výlety, kterých najdete spoustu. Výlety na Oslavku (první, druhý, třetí), Moravský Krumlov a okolí nebo Borač.
Uživatelský avatar
forest
nováček
nováček
 
Příspěvky: 35
Registrován: pon kvě 18, 2015 21:13
Bydliště: Brno

Re: Kam v okolí Brna na 4 noci?

Příspěvekod budo » pát kvě 22, 2015 22:33

Ta kudlanka je skvělá! Netušil jsem, že se dá volně u nás najít.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Kam v okolí Brna na 4 noci?

Příspěvekod jaroslav73 » sob kvě 23, 2015 10:27

Kudlanka je na jižní Moravě poměrně běžná. Párkrát nám přistála rovnou na zahradě. Kdyby někdo chtěl mrknout na fotky, tak tady: http://www.jaroslavmachacek.com/files/k ... -2011.html …a tady: http://www.jaroslavmachacek.com/files/k ... -2014.html
jaroslav73
nováček
nováček
 
Příspěvky: 18
Registrován: úte pro 3, 2013 20:38

Re: Kam v okolí Brna na 4 noci?

Příspěvekod budo » sob kvě 23, 2015 10:33

Tak nějak jsem předpokládal, že se u nás vidět dá, ale že poměrně vzácně.
Jaroslave máš úžasný stránky i fotky! Budu se tam vracet :-) Díky.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Kam v okolí Brna na 4 noci?

Příspěvekod Mawenzi » ned kvě 24, 2015 16:43

jaroslav73 skvely fotky:)

forest zajimavej web, tu oslavku takhle vubec neznam, vim, ze tam je hafo srubu a tak a asi by to fakt stalo to prokrosit mimo znacky tak nejak bezcilne
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37
User is Online!

Re: Kam v okolí Brna na 4 noci?

Příspěvekod booze » ned kvě 24, 2015 20:03

sobb píše:- vesnické hospůdky :drinkers:

:vom: starobrnenska zumpa pekne zrychluje krok a to plati i o vyskovskem pivecku :vom:

jaroslav73 píše:Kudlanka je na jižní Moravě poměrně běžná.

Zatim, dokud ty pic. na CHKO neprestanou sekat kopce sekackama a pouzivat mechanizaci a ekologicky roundapovat nalety a co neposekaji (svine) tak i kudlanka vychcipe. Hlavne stohovat drevo na rozmnozovani brouku a dojit dotace.
V okoli Ivancic jdou videt opet ovce :smt023
Taky jsem si ujizdel na ,,jaderce"
Duckovany 2014.jpg

Dukovany2.jpg
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Kam v okolí Brna na 4 noci?

Příspěvekod sobb » pon kvě 25, 2015 16:41

booze píše: :vom: starobrnenska zumpa pekne zrychluje krok a to plati i o vyskovskem pivecku :vom:
mi oboje chutí, Tobě je nikdo nenutí a navíc je větší výběr

booze píše:
jaroslav73 píše:Kudlanka je na jižní Moravě poměrně běžná.
Zatim, dokud ty pic. na CHKO neprestanou sekat kopce sekackama a pouzivat mechanizaci a ekologicky roundapovat nalety a co neposekaji (svine) tak i kudlanka vychcipe. Hlavne stohovat drevo na rozmnozovani brouku a dojit dotace.
kudlanka je naopak čímdál rozšířenější, a sune se i výš na sever
bez sečení a vyřezávání by byla nejspíš časem fuč i kudlanka, ona je, potvůrka, taková stepní/lesostepní
ovec a koz je u nás krapet pomálu, aby to všechno vykousaly

a loggery či broukoviště jsou náhodou bezva věc, jsme je celkem úspěšně propagovali 8)
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Kam v okolí Brna na 4 noci?

Příspěvekod booze » pon kvě 25, 2015 16:59

ma střevní mikroflora tyto druhy piva nedává.
k čemu jsou dobré broukoviste a loggery? Problém je, co s vlnou a nikdo to nechce delat a ti co by to dělali jsou omezeni narizenim o poctu ovci.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Kam v okolí Brna na 4 noci?

Příspěvekod sobb » pon kvě 25, 2015 17:04

moje je, chuděra, zvyklá na nešetrné zacházení, tak jí ani ten Vyškov nic nedělá :mrgreen:
Ono to jedno jest. Pro brouky? :-k ... a neptej se mě prosím, k čemu jsou dobří brouci :twisted: (ale asi k pívu) :mrgreen:
Tak nějak.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Další

Zpět na Tipy