Tipy k výletu na Island

kam cestovat, za kolik...

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Tipy k výletu na Island

Příspěvekod Nightborne » čtv čer 5, 2014 12:33

Jak ušetřit na Islandu

S přítelem jsme projezdili na Islandu týden v půjčeném autě. Islandský silniční okruh je zhruba 1350 kilometrů dlouhý a leží převážně při islandském pobřeží. Pobřeží i dálnice jsou v drtivé většině dobře upravené, takže by neměl být problém je projet v jakémkoliv osobním autě.

Jednalo se o nízkonákladový výlet, snažili jsme se tedy o co nejlevnější způsob. Za celý výlet jsme, nepočítaje letenky, vydali zhruba 1460 euro - a to mohlo být mnohem víc.

Jak jsme utráceli

1. Ubytování - 310 euro
Jelikož jsme věděli o rozmachu peer2peer v cestovním průmyslu, našli jsme ubytování pro dva od 40 euro za noc na airbnb.com

2. Pronájem auta - 560 euro
Islandské půjčovny jsou velice drahé, běžná cena za SUV (Grand Vitara) přesahuje 200 euro na den. Po nějaké době hledání jsem našla islandskou peer2peer autopůjčovnu na carrenters.is, kterou můžu doporučit. Půjčila jsem si tam stejné SUV (pokud nebylo starší 12 let) za méně než 80 euro na den.

3. Benzín - 200 euro
Na stránkách gsmbensin.is najdete porovnání cen benzínu. Rozdíly nejsou moc velké, ale je fajn vědět, že máte na výběr.

4. Jídlo a pití - 260 euro
Doporučuji nákup jídla a pití v supermarketech, pokud to nemáte zařízené jinak. Jídlo, které je k dostání v restauracích a stáncích okolo silničního okruhu, je většinou předražené a nijak zvlášť dobré. Dva nejlevnější supermarkety na Islandu jsou kronan.is a bonus.is . Rozdíl v cenách při nákupech tam a například v 10-11 je obrovský.

5. Jiné náklady - 130 euro

Celkem: 1460 euro

Jak jsem řekla, snažili jsme se o co nejlevnější výlet, ovšem nikoliv na úkor kvality, a to je přesně to, co se nám povedlo. Island je úžasná země a rozhodně se tam chceme podívat znova.
Nightborne
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: čtv čer 5, 2014 12:29

Re: Tipy k výletu na Island

Příspěvekod Luke » čtv čer 5, 2014 20:49

těch 1460 éček mi na týden přijde docela dost.. Asi si pojem "nízkonákladově" představuji trochu jinak :)

Ale měl bych pár otázek (možná i na ostatní)
  • Zkoušeli jste spát i ve stanu, jde to?
  • Je jídlo v marketech výrazně dražší než v ČR
  • Co stopování, berou ostrovani stopaře?
  • Jaká je optimální délka, pokud bychom rádi i nějaký trek ve vnitrozemí?
Luke
nováček
nováček
 
Příspěvky: 181
Registrován: ned říj 12, 2008 9:51


Re: Tipy k výletu na Island

Příspěvekod Hotik » ned bře 8, 2015 14:23

Koupání na Islandu

Ahoj ahoj,
dovolím si přidat ještě další tipy na dokonalou dovolenou na Islandu:)
S kolegou jsme projeli Island minulé září a momentálně jsme vytvořili web s uceleným seznamem všech koupacích jezírek, termálních pramenů, hot potů a hot springů po celém ostrově, vše doplněno o aktuální GPS souřadnici a fotku :) Mrkněte na www.hotpoticeland.com a užijte si cestu!

Mějte se báječně

Kuba
Hotik
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: ned bře 8, 2015 14:07

Re: Tipy k výletu na Island

Příspěvekod Fijalka » pon říj 12, 2015 8:39

Ahoj, my byli na Islandu v srpnu 2015. Kdyby tě zajímalo víc informací, vše mám popsané na svém webu http://fijalka.cz/cestovani-zeme/island-cestopis/
Fijalka
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: pon říj 12, 2015 7:27


Zpět na Tipy